Stan Tymiński - kandydat na prezydenta?
Stanisław Tymiński - oficjalnym kandydatem Ogólnopolskiej Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP, a więc tradycyjnie coś powiemy o nim... kolejny bajer? Co ciekawe, jeszcze parę dni ponad setka instytucji (niektóre bardzo ciekawe)  figurowała jako twórcy OKO, a teraz znikli?, wycofali się? :-) 
Dla ciekawskich program OKO - już z moich stron, tak żeby nie znikł...

Stanisław Tymiński, urodzony w Polsce w 1948 roku. Pierwszy raz Tymiński starał się o prezydenturę w 1990 roku w pierwszych wolnych wyborach w Polsce. Wtedy prawie wygrał, zebrawszy 3797605 głosów, i pokonał faworyta - Mazowieckiego. W drugiej turze walczył z Wałęsą, otrzymał 3683098 przegrywając nieznacznie. 
Istotne jednak było, że cała sytuacja wyborów była abstrakcyjna: faworytami zostali nieznany szerzej i abstrakcyjny kanadyjski biznesmen Tymiński, na którego społeczeństwo głosowało z przekory i protestu, oraz niedouczony (ale swój) Wałęsa. Co ciekawe, żaden z kandydatów nie miał sprecyzowanego programu wyborczego, a wszystko w zasadzie załatwiano "na pysk i obiecankami". Dlatego inteligencja w większości "olała" II turę wyborów, żeby się bardziej nie ośmieszać. Gdyby wówczas wygrał Tymiński, pierwszą polską damą byłaby Peruwianka. Teraz szansę ma Chinka Mulan, która od kwietnia zeszłego roku jest nową, trzecią już żoną Stana Tymińskiego. 

Tymiński uważa, że przegrał z Wałęsą ponieważ w telewizji ujawniono jego dokumenty leczenia psychiatrycznego. Sam tłumaczy ten fakt (sporej kartoteki), że ten "numer na wariata" specjalnie zrobił, żeby nie iść do wojska, a w efekcie czego mógł potem otrzymać paszport i wyjechać do Szwecji. Stamtąd już łatwo było do Kanady. Zaczął od pracy u polskiego Żyda i mieszkania w suterenie. Powoli dorabiał się, był nawet zatrudniony i szkolony w dziale tutejszego Philipsa, a potem do Hewlett-Packarda. W 1975 założył własną jednoosobową firmę komputerową. Po trzech latach firma zaczęła przynosić zyski,  w 80 latach obrót przekroczył pierwszy milion $. 
Co posiada Tymiński? Sam chce przeznaczyć na kampanię ok. miliona dolarów - trzy razy tyle oczekuje od sponsorów i tu się chyba zawiedzie :-)
Tymiński na stałe mieszka w Kanadzie, w Toronto. Ma dom, który wycenia na milion $ i farmę 15ha na jakieś 500tys.$. Prowadzi też specjalistyczną firmę komputerową pod nazwą "Transduction" zatrudniająca 15 osób, ale która dostarcza sprzęt na zamówienie rządu US, Kanady i Izraela i w Europie. W razie potrzeby korzysta z chińskich specjalistów. Biznes prowadzi także w Peru. Ma tam restaurację i firmę produkującą alkohole, tak jakieś 5tys. sztuk rocznie. Na własne potrzeby wystarcza :-) , a na kampanię, to na moje oko, to dużo za mało...

Jego ojciec  urodził się we wsi Tymianki-Pachoły, położonej w obecnym województwie mazowieckim, był radiomechanikiem i stąd zainteresowania elektroniczne Stasia, matka jak każda gospodyni wiejska szyła i haftowała. Pobrali się w 1948 roku we Wrocławiu. W czasie okupacji ojciec spędził prawie cztery lata w obozach koncentracyjnych w Oświęcimiu i Gross Rosen. Po wojnie osiadł we Wrocławiu, potem wybudował dom w Komorowie pod Warszawą. W 1954 roku jego rodzice rozwiedli się.

Pierwszą żoną Tymińskiego była Finka, Pulmu, sześć lat starsza od niego. Poznał ją jako 20-latek podczas pobytu w Szwaecji, i sprowadził potem do Kanady. Żył z nią 11 lat i na pamiątkę pozostał mu syn Henryk. Aktualnie mieszka w Amsterdamie. 
Graciela była drugą żoną Stana. Urodziła mu trójkę dzieci: Alicja po szkole średniej ukończyła kurs modelek, i teraz prezentuje siebie, Jerzyk skończył 20 lat i rozpoczął kurs kucharski, marzy mu się być szefem kuchni, najmłodsza córka, Isis, ma 18 lat. We wrześniu 2004 rozpoczęła studia na Uniwersytecie w Waterloo, na wydziale sztuki.
W cztery lata po rozwodzie z Gracielą, w 2004r Stan ożeniłem się po raz trzeci z młodszą o 20 lat od siebie Chinką, Mulan,  rozwódką z dwunastoletnią córkę z poprzedniego małżeństwa, Cindy. 

Swą kolejna młoda żonę ma ja pokazać na warszawskim lotnisku 3 czerwca. Pierwsza konferencja prasowa kandydata na prezydenta została zaplanowana na 7 czerwca. Tymiński przemówi na niej na pewno, czy Mulan, to nie wiadomo :-) powodzenia...

Tymiński próbowałem wziąć udział w wyborach prezydenckich w 1995 roku. Przyjechałem do Polski, ale założona przez niego tajemnicza Partia X nie zdołała zebrać wystarczającej liczby podpisów. Tymiński musiał znaleźć nowych partnerów politycznych, gdyż po założonej przez niego po wyborach prezydenckich w 1990 roku Partii X nie został już ślad. Ugrupowanie istniało kilka lat i nie odniosło żadnych sukcesów. Partia została za to oskarżona przez Państwową Komisję Wyborczą o fałszowanie podpisów pod listami wyborczymi w 1993 roku.

Co było w "czarnej teczce" Tymińskiego podczas wyborów w 1990 roku? 
Sam Tymiński wyjaśnia, że otrzymał  w czasie wyborów dziesiątki tysięcy listów o miernej wartości, które po wyborach spalił. Kilka zdecydowanie wskazywało, że Wałęsa współpracował z komuną i miał pseudonim "Bolek". W czasie telewizyjnej debaty, kiedy Wałęsa go atakował i ubliżał od szpiegów KGB, dał do zrozumienia, że ma materiały, które go kompromitują. Jednak nikt tego nigdy nie zobaczył... i tak się skończył blef Stanisława Tymińskiego, czy będziemy mieli kolejny? :-)

Jak ktoś lubi czytać powieści obyczajowe, to zapraszam do autobiografii Tymińskiego. 

Nowe publikacje o tematyce aferalnej i korupcyjnej WYDAWNICTWA AFERY PRAWA
 KANDYDACI NA PREZYDENTURĘ W POLSCE NA 2005r. w stałym opracowaniu i uzupełnianiu...
UJAWNIĆ PRAWDĘ - LISTA PODKARPACKICH AGENTÓW SB - kiedy Warszawa opublikuje listę swoich agentów? - czy są tam jeszcze nieskorumpowani odważni urzędnicy??? (z jajami:-)
prof? ANDRZEJ ZOLL - Czyj to rzecznik? - na pewno nie polskich praw i interesów - prawda i mity o rzeczniku 
CO BĘDZIE Z TĄ POLSKĄ POD ŻYDOWSKĄ WŁADZĄ?  PISMO DO KOFI ANANA SEKRETARZA GENERALNEGO ORGANIZACJI NARODÓW ZJEDNOCZONYCH (ONZ) - SKARGA KOMITETU NARODOWEGO POLSKI
Państwo w Państwie - czyli misja Żydów w Polsce?
Dla kogo elitarne stowarzyszenie "ORDYNACKA"??? Lista Wildsteina - nie tylko agenci SB
KIM NAPRAWDĘ JEST PREZYDENT R.P.???? 
KWAŚNIEWSKI, CZY MOŻE STOLZMAN??? -  UKRYWANE FAKTY Z ŻYCIA KWAŚNIEWSKIEGO - tylko przekręty w SLD?
"CZY JOLANTA KWAŚNIEWSKA  MA SZANSE  ZOSTAĆ PREZYDENTEM RZECZPOSPOLITEJ???"
czy fundacje "piorą pieniądze?" , zostały tylko wspomnienia J. Kwaśniewskiej
"Bóg Honor Ojczyzna" - krzyż narodu polskiego? - Judaizm, czyli "Jak rozpoznać Żyda".
TAJNE - JAWNE TAJEMNICE PAŃSTWOWE?
Raport o działalności pułkownika Władimira Ałganowa z KGB w sprawach: Aleksandra Kwaśniewskiego, Józefa Oleksego, Leszka Millera, Włodzimierza Cimoszewicza,  Wiesława Kaczmarka, Jana Kulczyka.
TYLKO ŻEBRZĄCE "PRUSKIE POWIERNICTWO" ??? , czy kolejny “Drang nach Osten"???
witryna OBYWATELSKIE NIEPOSŁUSZEŃSTWO  i dodatkowo:

Zmiany przepisów KPC obowiązujące od 2005r.

 WIELKIE BRANIE  ,    fakty o korupcji  , KORUPCJA ,  korupcja - uzasadnienie "wpadki parlamentarzystów", 
Kto może zostać politykiemco kryje przywilej immunitetu? odszkodowania - Sąd Najwyższy,
dowCIPY spod §... i wiele innych... 

tym samym dochodzimy do setna sprawy, czyli  "Raportu o stanie sądownictwa polskiego", ale to tylko dla osób myślących, a więc nie dla prawników... jasne, że terror rodzi terror, tak więc z uwagi na typowo stalinowskie prześladowanie  mojej osoby i prowadzonej działalności publicystycznej, moim celem jest obnażenie impotencji organów władzy...

POLECANE WITRYNY PATRIOTÓW POLSKICH http://www.polonica.net I http://www.ojczyzna.pl 
RAPORT NOWAKA - wydawnictwo niezależnego posła Zbigniewa Nowaka.

WWW.AFERY.PRX.PL - NIEZALEŻNE WYDAWNICTWO PROWADZONE PRZEZ ZDZISŁAWA RACZKOWSKIEGO.
Dziękuję za przysłane opinie i informacje. 
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@prx.pl

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.