Prokurator Generalny Ryszard Stefański  - Tylko prokurator z przeszłością?

Zastępca prokuratora generalnego Ryszard Stefański podał się do dymisji 11 października. 
Posłowie z komisji ds. Orlenu zarzucili mu, że skłamał w katowickiej prokuraturze na temat zatrzymania prezesa Orlenu Andrzeja Modrzejewskiego. Stefański utrzymywał, że nigdy nie widział tajnej notatki UOP, według której działanie Modrzejewskiego zagrażało bezpieczeństwu energetycznemu kraju. Ale już przed komisją przypomniał sobie, że notatkę widział. Posłowie uznali, że Stefański kłamie: zażądali jego dymisji i złożyli w tej sprawie zawiadomienie o przestępstwie. Stefańskiego obciążyły też zeznania warszawskich prokuratorów Zygmunta Kapusty i Jerzego Łabudy - właśnie z powodu zeznań Kapusty Stefański był z nim konfrontowany przed komisją. Kilka dni po konfrontacji z podwładnym Kapustą, który zarzucał mu naciski, Stefański odszedł na prokuratorską emeryturę. Przeszedł w stan spoczynku, co pozwala mu zachować wysokie uposażenie, zbliżone do tego, jakie miał na stanowisku zastępcy prokuratora generalnego.
Z informacji wynika, ze najbardziej prawdopodobna jest kandydatura Józefa Piechoty - podaje dziennik. Potwierdzam, że minister sprawiedliwości rozmawiał o tym z panem Piechotą - mówi Małgorzata Wilkosz-Śliwa, rzecznik Prokuratury Krajowej. 

Józef Piechota w czasach pierwszej koalicji SLD-PSL był zastępcą prokuratora generalnego. Nazywano go prawą ręką ówczesnego ministra Jerzego Jaskierni. Podczas afery dotyczącej wykształcenia Aleksandra Kwaśniewskiego maił dzwonić do zastępcy prokuratora wojewódzkiego w Warszawie Jerzego Zientka i zakazać mu sprawdzania prawdziwości zarzutów co do wykształcenia Kwaśniewskiego. Niedługo potem Jaskiernia zwolnił Zientka. Odwołany w 1997 r. przez minister Hannę Suchocką, Piechota pozostał prokuratorem Prokuratury krajowej i ostatnio pracował w Biurze ds. Przestępczości Zorganizowanej - pisze "Rzeczpospolita".

 artykuł z tego cyklu: ORLENGATE  Jak odzyskać ukradziony Państwu majątek?
CZARNA LISTA POLITYKÓW

 NASZ "DROGI" SEJM - czyli koszty utrzymania parlamentu 
tajne-jawne tajemnice państwowe

 WIELKIE BRANIE  ,    fakty o korupcji  , KORUPCJA ,  korupcja - uzasadnienie "wpadki parlamentarzystów", 
Kto może zostać politykiemco kryje przywilej immunitetu? odszkodowania - Sąd Najwyższy,
dowCIPY spod §... i wiele innych... 

tym samym dochodzimy do setna sprawy, czyli  "Raportu o stanie sądownictwa polskiego", ale to tylko dla osób myślących, a więc nie dla prawników...
...jasne, że terror rodzi terror, tak więc z uwagi na typowo stalinowskie prześladowanie  mojej osoby i prowadzonej działalności publicystycznej, moim celem jest obnażenie impotencji organów władzy...

WWW.AFERY.PRX.PL - WITRYNA PRYWATNA PROWADZONA PRZEZ ZDZISŁAWA RACZKOWSKIEGO.
Dziękuję za przysłane opinie i informacje. 
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@prx.pl

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.