Liwiusz Ilasz - kandydat na prezydenta RP?

Wielki niewiadomy, taki prosto z nieba? - Kim jest kolejny kandydat Liwiusz (imie) Ilasz (nazwisko)? - postaramy się tu opowiedzieć. Bez wątpienia furorę w 1990r zrobił Stanisław Tymiński i on się stał inspiracją dla podobnych występów w bieżącym castingu  na prezydenta RP. Na dzień dzisiejszy mamy trójkę takich  egzotycznych kandydatów: właśnie  Stana Tymińskiego, Liwiusza Iliasza i Jana Pyszko. Czekamy jeszcze na kandydatów z Rosji, Japoni, czy Chin :-)
Prawdopodobieństwo, że zbiorą 100tys. podpisów jest niewielkie, ale na przykładzie Tymińskiego - jakieś jest. Polacy czasami decydują się na wybór osoby spoza układów tylko po to, by dać prztyczka w nos zadufanym elitom. Pytanie, kto im zawierzy i dlaczego?
Swoją kampanię prezydencką Ilasz zaczął falstartem rozwieszając wyborcze plakaty po większych miastach jeszcze w 2004r - jako pierwszy wyrwał się do fotela prezydenckiego uprzedzając nawet lokalnych kandydatów. Ale podobno, co nie zabronione, to dozwolone... Podobny numer zrobił dopiero19 marca  Lech Kaczyński startując z poparcia PiS. No i zaczęło się, mamy już cały pęczek kandydatów

Swój program Liwiusz przedstawia na stronie internetowej: Kampanii Liwiusza Ilasza na Prezydenta RP w 2005, jak też jako autor książki "Nowa wizja Polski", dostępnej w kilku księgarniach wysyłkowych. Jak na razie nie ma z nim jednak bliższego kontaktu.

Liwiusz Ilasz, urodzony 12 września 1961 roku w Warszawie w wielopokoleniowej rodzinie prawniczej, dr prawa, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Touro Dame Law School. W 1995 roku wraz ze wspólnikiem zakłada w Nowym Jorku na Manhattanie kancelarię adwokacką Ilasz & Molander. Od 1997 r. kontynuuje działalność w założonej przez siebie firmie prawniczej Ilasz & Associates. 20 lat pracy adwokackiej w USA na pewno zrobiło z niego wyrafinowanego gracza. 
Obecnie ma 44 lata (magiczna liczba?), a z Polski do Ameryki wyjechał w 1984 roku po skończeniu prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Oczywiście mówi po polsku, ale już z odpowiednim akcentem. Przedstawia się jako katolik, tolerancyjny, bez powiązań z partiami politycznymi czy kołami biznesu, ale proamerykański. Ożenił się z Chinką - Yinan. Ma roczną córkę Livię. Yinan już uczy się języka polskiego, ale czy pierwsza polską damą może być egzotyczna żółta skośnooka Chinka? Małe szanse żeby społeczeństwo to uznało, dlatego Iliasz woli się z żoną nie pokazywać. Ale tej prawdy nie ukryje, podobnie jak Kwaśniewski nie ukrył brak dyplomu. Co jeszcze ukrywa Liwiusz?

Sam mówi co posiada: 
 - Mam mieszkanie w New Jersey, a pod Nowym Jorkiem kończę budować 400-metrową chatę, pod którą jest bunkier. W razie ataku brudną bombą, nic nam się nie stanie. Z żoną zajmujemy się też skupem ziemi w okolicach Nowego Jorku, bo myślimy, że ludzie w obawie przed terrorystami będą uciekali z miasta.
Może jak na warunki polskie to Ilasz jest bogaty, ale kampania prezydencka to koszt co najmniej 15mln zł, a on nie posiada dziesiątej części tego... W dodatku nie ma partii, a tworzenie struktury terenowej to duże koszty. Liczy na telewizję i swój wizerunek, ale czy sam wygląd wystarczy? Musi spełnić jeszcze podstawowy warunek - że  nie ma nic do ukrycia - czyste dossier, brak związków ze służbami specjalnymi, żadnych podejrzanych biznesów, inaczej media coś takiego znajdą i go zniszczą. Tylko jak nic nie znajdą, to też nie będzie o czym pisać.
Jego logo jest sprytne: połączone symbole Polski i USA. Kogo to skusi? Jednak czy będąc poza partią, układami, można liczyć na sukces? 
Przecież potrzebny do tego jest sztab organizacyjny, doradcy, a na początek choćby zwykli ludzie, którzy uzbierają 100 tysięcy podpisów pod kandydaturą potencjalnego prezydenta. Ilasz na razie działa praktycznie sam. Tak bez zaplecza i bez pieniędzy szanse Ilasza są raczej bliżej zera. Podobnie jak Tymiński liczy na poparcie biednego polskiego biznesu - i tu raczej przeliczy się..    
Podwójne obywatelstwo, kolorowa żona, jedna noga w Ameryce, druga w Polsce, spoza wszelkich układów, brak znajomości realiów polskich, rzadkie imię i nazwisko - bez wątpienia jest oryginalny, ale czy nie za bardzo?
Prezydent nie jest dla siebie, jest dla społeczeństwa. Musi myśleć jak społeczeństwo i być zrozumiany przez naród. I tu zaczynają się schody...

 Posłanie Liwiusza Ilasza.
5 Pytań do Liwiusza Ilasza, autora książki "Nowa Wizja Polski" 

POWRÓT

Nowe publikacje o tematyce aferalnej i korupcyjnej WYDAWNICTWA AFERY PRAWA
 KANDYDACI NA PREZYDENTURĘ W POLSCE NA 2005r. w stałym opracowaniu i uzupełnianiu...
UJAWNIĆ PRAWDĘ - LISTA PODKARPACKICH AGENTÓW SB - kiedy Warszawa opublikuje listę swoich agentów? - czy są tam jeszcze nieskorumpowani odważni urzędnicy??? (z jajami:-)
prof? ANDRZEJ ZOLL - Czyj to rzecznik? - na pewno nie polskich praw i interesów - prawda i mity o rzeczniku 
CO BĘDZIE Z TĄ POLSKĄ POD ŻYDOWSKĄ WŁADZĄ?  PISMO DO KOFI ANANA SEKRETARZA GENERALNEGO ORGANIZACJI NARODÓW ZJEDNOCZONYCH (ONZ) - SKARGA KOMITETU NARODOWEGO POLSKI
Państwo w Państwie - czyli misja Żydów w Polsce?
Dla kogo elitarne stowarzyszenie "ORDYNACKA"??? Lista Wildsteina - nie tylko agenci SB
KIM NAPRAWDĘ JEST PREZYDENT R.P.???? 
KWAŚNIEWSKI, CZY MOŻE STOLZMAN??? -  UKRYWANE FAKTY Z ŻYCIA KWAŚNIEWSKIEGO - tylko przekręty w SLD?
"CZY JOLANTA KWAŚNIEWSKA  MA SZANSE  ZOSTAĆ PREZYDENTEM RZECZPOSPOLITEJ???"
czy fundacje "piorą pieniądze?" , zostały tylko wspomnienia J. Kwaśniewskiej
"Bóg Honor Ojczyzna" - krzyż narodu polskiego? - Judaizm, czyli "Jak rozpoznać Żyda".
TAJNE - JAWNE TAJEMNICE PAŃSTWOWE?
tym samym dochodzimy do setna sprawy, czyli  "Raportu o stanie sądownictwa polskiego", ale to tylko dla osób myślących, a więc nie dla prawników... jasne, że terror rodzi terror, tak więc z uwagi na typowo stalinowskie prześladowanie  mojej osoby i prowadzonej działalności publicystycznej, moim celem jest obnażenie impotencji organów władzy...

POLECANE WITRYNY PATRIOTÓW POLSKICH http://www.polonica.net I http://www.ojczyzna.pl 
RAPORT NOWAKA - wydawnictwo niezależnego posła Zbigniewa Nowaka.

WWW.AFERY.PRX.PL - NIEZALEŻNE WYDAWNICTWO PROWADZONE PRZEZ ZDZISŁAWA RACZKOWSKIEGO.
Dziękuję za przysłane opinie i informacje. 
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@prx.pl

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.