Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 15-07-2014

 www.dajwlape.pl  - donosy na sędziów w internecie. Czy tymi informacjami zainteresują się funkcjonariusze prokuratury ? czy tylko osobami którzy piszą donosy? 

Jak podaje Rzeczpospolita strona  www.dajwlape.pl  cieszy się dużą popularnością. W ciągu trzech lat odwiedziły ją miliony internautów. Nie każdy zostawia swój komentarz, ale czyta ją chętnie.

W ciągu trzech lat stronę dajwlape.pl odwiedziły miliony internautów.

W jednej z zakładek dostępny jest ranking sędziów z całej Polski. Można w nim zabrać głos na temat konkretnego sądu lub konkretnego sędziego (z imienia i nazwiska). Internauci, którym przyszło się zmierzyć z wymiarem sprawiedliwości, mogą dodać dane sędziego do listy i zamieścić obok tego komentarz. Opinia może być pozytywna, negatywna i obojętna.

Wśród wpisów, które do tej pory się pojawiły, przeważają te negatywne. Postanowiliśmy sprawdzić wśród sędziów, czy znają ten portal i czy sprawdzają na bieżąco, co się na nim dzieje. Okazuje się, że większość pytanych wie o rankingu i zagląda do niego, szukając w nim opinii o sobie i o znajomych. Nie kryją oburzenia, głównie z powodu tytułu strony. Wielu mówi o tym oficjalnie, inni wolą nie podawać nazwiska.

A co na to nasi najjaśniejsi sędziowie ?

Waldemar Żurek, sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie i rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa, o istnieniu strony nie wiedział. Zapoznał się z nią dzięki „Rz" kilka dni temu. Co o niej myśli?

– Cóż, mamy demokrację i każdy może w internecie każdego krytykować – zauważa. Przyznaje też, że krytyka nie jest sędziom obca, bo są jej poddawani codziennie. – Nazwanie strony „daj w łapę" uważam jednak za obrzydliwe. Po lekturze kilkunastu wpisów przyznam, że w co najmniej kilku wypadkach zastanowiłbym się nad pozwem lub zawiadomieniem prokuratury – mówi.

Są jednak zagadnienia, które próbuje tłumaczyć. I wymienia wpisy ojców na temat swoich spostrzeżeń w walce o prawa do dzieci i spotkań z nimi.

– Wielu z nich by nie było, gdyby w prawie rodzinnym obowiązywała naprzemienna opieka nad dziećmi, tak jak jest to w innych europejskich krajach – wyjaśnia sędzia Żurek. Trochę tłumaczy też zawiedzionych, zrezygnowanych czy agresywnych ojców kochających własne dzieci.

– Wchodzi na salę człowiek, który kilka miesięcy, a bywa, że i lat, nie widział swojego dziecka. Na sali widzi sędzię-kobietę, ławników-kobiety, adwokat strony przeciwnej to też kobieta. W dodatku w tych okolicznościach zapada niekorzystne dla niego rozstrzygnięcie. W takiej sytuacji mogą puścić nerwy, a agresja wylewa się potem w internecie – tłumaczy.

Ostrożnie z korupcją

 Pytani przez nas inni sędziowie nie mają litości dla autorów wpisów dotyczących przyjmowania łapówek przez sędziów za konkretny, wcześniej ustalony finał sprawy.

– Te sprawy powinny być ścigane – uważają. Nie są jednak przekonani, czy powinni to robić sami skrytykowani i obrażeni w komentarzach sędziowie czy też sąd jako instytucja.

– Bardzo łatwo jest sprawdzić IP komputera, dotrzeć do autora wpisu i ustalić, kto, gdzie, kiedy, komu i w jakich okolicznościach wręczył łapówkę – zauważają.

– Wówczas mamy prostą sprawę karną: albo o pomówienie, albo o korupcję. Jakiś wyrok musi zapaść – podkreśla sędzia Żurek.

O istnieniu strony wie od dawna Maciej Strączyński, sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie i prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia. I nie jest zdziwiony jej powstaniem. – Ludzie myślą, że sędziowie biorą łapówki, bo taki przekaz często dostają – mówi krótko.

Przyznaje też, że są adwokaci, których nie wpuszcza się do pokoju sędziowskiego, by nie mogli po wyjściu z niego poinformować strony, że wszystko już załatwili. – Zeznawałem w tym roku w sprawie o łapówkę. Ktoś twierdził, że wziął pieniądze od strony dla mnie – opowiada sędzia Strączyński.

Bujający w obłokach sędziowie uważają, że sąd, wyrokując, nie ma szansy nie podpaść jednej ze stron. I dla tych niezadowolonych jest właśnie ta strona i ranking na niej umieszczony. Dla niego samego, jak podkreśla, wartość rankingu jest żadna.

Bo miał dość

– Założyłem stronę i uruchomiłem ranking po tym, gdy osobiście dotknęły mnie problemy z sędziami rodzinnymi – przyznaje „Rz" Dawid Jabłoński, pomysłodawca, założyciel i administrator strony. Mówi, że w ciągu trzech lat przybywa nie tylko komentarzy, ale także wpisów, jakie pojawiają się w sieci poza samą witryną.

– Odgrażano mi się, proszono o usunięcie krytycznych wpisów – opisuje reakcję na to, co się dzieje na stronie. Zdarza się, że prokuratura prosi o informacje (IP) o autorach wpisów.

– Podaje pan? – pytamy.

– To zależy, czego sprawa dotyczy. Jeśli korupcji, to z reguły tak – odpowiada „Rz".

„Sympatyczna i kompetentna", „uprzedzona do strony", „czyta pobieżnie akta i lubi mocno fantazjować w uzasadnieniu", „na kilku rozprawach sędzia zasnęła za sędziowskim stołem", „sędzia przyszedł na rozprawę pijany albo pod wpływem środków odurzających czy narkotyków" – to przykłady komentarzy. Padają obok nazwisk i imion sędziów.

– To te nie najgroźniejsze, bo wiążą się z oceną sędziego i jego zachowania na sali rozpraw. Walczyć z nimi nie ma co, ale można próbować wyeliminować te niezasadne – wskazuje jeden z sędziów. Jak chce to zrobić? Nagrywać rozprawy. I nie chodzi tu o e-protokół, tylko o rejestrowanie przebiegu rozprawy, zachowania świadków i sądu, przygotowania do rozprawy itd.

Głos 
na jedno kliknięcie

By zamieścić komentarz na stronie dajwlape.pl, nie trzeba się nawet logować. Wystarczy kliknąć na nazwisko sędziego, a potem dodać swoje uwagi.

Podobnych portali jest więcej, np. ZnanyLekarz.pl. Na nim pacjenci wymieniają się opiniami o medykach.

Z kolei na portalu Facebook działa strona o nazwie Sfotografuj Policjanta. Użytkownicy FB zamieszczają tam np. zdjęcia radiowozów zaparkowanych w miejscach niedozwolonych albo przeznaczonych dla niepełnosprawnych. W ten sposób obywatele chcą walczyć z niekompetencją w najważniejszych instytucjach państwa.

– Formuła rankingów sprawdza się w wielu dziedzinach. Powstają coraz to nowe. Mamy już rankingi szkół wyższych, lekarzy, szpitali, urzędów skarbowych czy kancelarii prawnych – ocenia zjawisko socjolog Łukasz Zagórski. Jego zdaniem to naturalna kolej rzeczy ze względu na konkurencję, która wymusza rywalizację, i na coraz bardziej świadome społeczeństwo. To właśnie jemu ma służyć szczególnie formuła rankingu pozwalająca na ocenę zachowań konkretnych sędziów.

– Ludzie reagują także na sytuacje, w których chcą wypełnić swój obowiązek, a tymczasem są źle traktowani – dodaje Zagórski.

Podaje przykład stawiennictwa przed sądem w charakterze świadka. Człowiek zwalnia się z pracy, idzie do sądu złożyć zeznania, a na miejscu okazuje się, że chociaż jest to pierwsza sprawa na wokandzie, sędzia spóźnia się ponad 40 minut. Jak gdyby nigdy nic wchodzi na salę i nie wyjaśnia powodu spóźnienia. Chwilę potem następna niespodzianka: na wokandzie widnieją nazwiska sześciu świadków i wszystkich zapisano na jedną godzinę. Pozostali godzinami czekają pod drzwiami.

– To przestaje się ludziom podobać. Kiedy jeszcze sędzia pozwoli sobie na niegrzeczność, ironiczny komentarz lub po prostu nieeleganckie zachowanie, pewne jest, że jeśli petent wie o istnieniu takiego rankingu, to skorzysta z możliwości zabrania głosu. Nawet gdy nie jest pieniaczem – dodaje Zagórski.

Żródło: Rzeczpospolita. 

Tematy w dziale dla inteligentnych:

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~anna
24-08-2016 / 17:31
Ilu takich Biedrzyńskich jest w Polsce, panie Ministrze Ziobro? "Łatwiej w Polsce liczyć na sumienie przestępcy niż na sumienie wymiaru sprawiedliwości". tagen.tv/vod/2016/08/latwiej-w-polsce-liczyc-na-sumienie-przestepcy-
~leszek
30-11-2015 / 18:22
~sdfghjk
12-05-2015 / 21:08
~kiranehelp125
28-04-2015 / 08:48
www.bestfitnessdevicereview.com/ www.bestmensexercises.com/ www.bodyweightbicepexercises.com/ www.celebrityfitnessexercises.com/ www.easyfitnessandexercise.com/ www.eatingandexercisealways.com/ www.exercisehealthnutritions.com/ www.exerciseshelpyou.com/ www.exerciseworkouttips.com/ www.extremeceleb-weightloss.com/ www.fact-shop.com/ www.facthomes.com/ www.facts-shop.com/ www.fitness-homes.com/ www.fitnessblenderstory.com/ www.fitnessfirst-gyms.com/ www.fitnessonpinterest.com/ www.fitnesworkoutsfor.com/ www.getstrongerlive.com/ www.global-facts.com/ www.global-fitness-homes.com/ www.global-fitness-online.com/ www.global-fitness-shop.com/ www.global-fitness-web.com/ www.global-health-homes.com/ www.global-health-inc.com/ www.global-health-online.com/ www.global-health-shop.com/ www.global-health-web.com/ www.globalfitnesshomes.com/ www.globalfitnessshop.com/ globalfitnessweb.com/ www.globalhealthhomes.com/ www.goodlifefitnessclubs.com/ www.gymsandhealthclubs.com/ www.icanweightloss.com/ www.lifefitnessoptions.com/ www.mental-fact.com/ www.mental-facts.com/ www.mental-fitness-group.com/ www.mentalfitnessweb.com/ www.mental-fitness-homes.com/ www.mental-fitness-inc.com/ www.mental-fitness-online.com/ www.mental-fitness-shop.com/ www.mental-fitness-web.com/ www.mental-health-homes.com/ www.mental-health-inc.com/ www.mental-health-shop.com/ www.mental-health-web.com/ www.mentalfact.com/ www.muscleandfitnessplan.com/ www.my-fitness-homes.com/ www.my-fitness-shop.com/ www.my-fitness-web.com/ www.my-health-group.com/ www.my-health-homes.com/ www.my-health-inc.com/ www.myfitnesshomes.com/ www.myhealthhomes.com/ www.new2weightloss.com/ www.sparkpeoplelivestrong.com/ www.the-fitness-group.com/ www.the-health-group.com/ www.the-health-homes.com/ www.the-health-inc.com/ www.the-health-online.com/ www.the-health-shop.com/ www.the-health-web.com/ www.thefitnesshomes.com/ www.workoutandfitnesscenter.com/ www.workoutinformations.com/ www.your-fact.com/ www.your-facts.com/ www.your-health-homes.com/ yourhealthhomes.com/
~ENGY
09-04-2015 / 02:21
نقل" rel="nofollow">www.rehab-jeddah.org/">نقل اثاث بجدة شركات" rel="nofollow">www.rehab-jeddah.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D8% تنظيف المنازل في جدة شركة" rel="nofollow">www.rehab-jeddah.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D8% تنظيف مسابح بجدة شركة" rel="nofollow">www.rehab-jeddah.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D8% تنظيف موكيت بجدة شركة" rel="nofollow">www.rehab-jeddah.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D8% تسليك مجارى بجدة شركات" rel="nofollow">www.rehab-jeddah.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D8% كشف تسربات المياه بجدة شركات" rel="nofollow">www.rehab-jeddah.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%83%D8% مكافحة الحشرات فى جدة شركات" rel="nofollow">www.rehab-jeddah.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%83%D8% رش المبيدات الحشرية بحدة شركة" rel="nofollow">www.rehab-jeddah.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%B9%D8%B2%D9% تنظيف خزانات بجدة نقل" rel="nofollow">www.rehab-jeddah.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D9%86%D9%82%D9% عفش جدة شركة" rel="nofollow">www.rehab-jeddah.org/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A9-%D8%AA%D9%86%D8%B8%D9% تنظيف بيارات بجدة شركة" rel="nofollow">www.rehab-jeddah.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%B9%D8%B2%D9% عزل خزانات بجدة شركة" rel="nofollow">www.salehy.org">شركة عزل مائى شركة" rel="nofollow">www.salehy.org/%D9%83%D8%B4%D9%81-%D8%AA%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8% كشف تسربات بالرياض شركة" rel="nofollow">www.salehy.org/%D9%86%D9%82%D9%84-%D8%A7%D8%AB%D8%A7%D8%AB/">شرك نقل اثاث بالرياض شركة" rel="nofollow">www.salehy.org/%D8%B9%D8%B2%D9%84-%D8%A7%D8%B3%D8%B7%D8%AD-%D9%88%D8 عزل خزانات بالرياض شركة" rel="nofollow">www.salehy.org/%D8%AA%D8%AE%D8%B2%D9%8A%D9%86-%D8%A7%D8%AB%D8%A7%D8% تخزين اثاث بالرياض شركة" rel="nofollow">www.salehy.org/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A9-%D8%AA%D9%86%D8%B8%D9%8A%D9% تنظيف بيارات بالرياض شركة" rel="nofollow">www.salehy.org/%D8%AA%D8%B3%D9%84%D9%8A%D9%83-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8% تسليك مجارى بالرياض شركة" rel="nofollow">www.salehy.org/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A9-%D8%AA%D9%86%D8%B8%D9%8A%D9% تنظيف خزانات بالرياض شركات" rel="nofollow">www.salehy.org/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D8%B9%D8% العزل الحرارى شركة" rel="nofollow">www.salehy.org/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A9-%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B2%D9% عوازل شركة" rel="nofollow">www.jeddah7.com/">شركة تخزين اثاث جدة شركة" rel="nofollow">www.jeddah7.com/%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d9%84%d8%aa%d9 تنظيف مسابح بجدة شركة" rel="nofollow">www.zahraa7.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D8%AA%D9 تنظيف مجالس بجدة شركة" rel="nofollow">www.jeddah7.com/%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d9%84%d8%aa%d9 تنظيف بجدة شركات" rel="nofollow">www.jeddah7.com/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D9%86%D9%82%D9%84-%D تخزين العفش في جدة شركة" rel="nofollow">www.jeddah7.com/%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d9%84%d8%aa%d9 تنظيف فلل بجدة شركات" rel="nofollow">www.jeddah7.com/%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d9%84%d8%aa%d9 تنظيف المنازل في جدة شركة" rel="nofollow">www.jeddah7.com/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%B9%D8%B2%D9%84-%D تنظيف خزانات بجدة نقل" rel="nofollow">www.jeddah7.com/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D9%86%D9%82%D9%84-%D عفش جدة شركات" rel="nofollow">www.jeddah7.com/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%83%D8%A7%D9 مكافحة الحشرات فى جدة شركات" rel="nofollow">www.jeddah7.com/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%83%D8%A7%D9 رش المبيدات الحشرية بحدة شركة" rel="nofollow">www.jeddah7.com/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%D8%B3%D9%84%D9 تسليك مجارى بجدة شركة" rel="nofollow">www.jeddah7.com/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%D8%B3%D9%84%D9 كشف تسرب المياه بجده عزل" rel="nofollow">www.hamd-almadinah.org">عزل خزانات بالمدينة شركة" rel="nofollow">www.hamd-almadinah.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D تنظيف شقق بالمدينة المنورة شركة" rel="nofollow">www.hamd-almadinah.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D تنظيف موكيت بالمدينة المنورة نقل" rel="nofollow">www.hamd-almadinah.org/%D9%86%D9%82%D9%84-%D9%88%D8%AA%D8%AE%D8%B2%D عفش بالمدينة المنورة مكافحة" rel="nofollow">www.hamd-almadinah.org/%D9%85%D9%83%D8%A7%D9%81%D8%AD%D8%A9-%D8%A7%D حشرات بالمدينة المنورة شركة" rel="nofollow">www.hamd-almadinah.org/%D9%86%D9%82%D9%84-%D9%88%D8%AA%D8%AE%D8%B2%D تخزين عفش بالمدينة المنورة شركة" rel="nofollow">www.hamd-almadinah.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D تنظيف مسابح بالمدينة المنورة شركة" rel="nofollow">www.hamd-almadinah.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D تنظيف مجالس بالمدينة المنورة شركة" rel="nofollow">www.hamd-almadinah.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D تنظيف فلل بالمدينة المنورة غسيل" rel="nofollow">www.hamd-almadinah.org/%D8%B9%D8%B2%D9%84-%D9%88%D8%AA%D9%86%D8%B8%D خزانات بالمدينة المنورة شركة" rel="nofollow">www.hamd-almadinah.org/%D9%85%D9%83%D8%A7%D9%81%D8%AD%D8%A9-%D8%A7%D رش مبيدات بالمدينة المنورة شركة" rel="nofollow">www.hamd-almadinah.org/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A9-%D8%B9%D8%B2%D9%84-% عزل اسطح بالمدينة المنورة شركة" rel="nofollow">www.hamd-almadinah.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D كشف تسربات المياة بالمدينة المنورة شركة" rel="nofollow">www.hamd-dammam.org/">شركة تنظيف خزانات بالدمام شركة" rel="nofollow">www.hamd-dammam.org/%D8%B9%D8%B2%D9%84-%D9%88%D8%AA%D9%86%D8%B8%D9%8 عزل اسطح بالدمام شركة" rel="nofollow">www.hamd-dammam.org/%D9%86%D9%82%D9%84-%D9%88%D8%AA%D8%AE%D8%B2%D9%8 نقل اثاث بالدمام شركة" rel="nofollow">www.hamd-dammam.org/%D9%85%D9%83%D8%A7%D9%81%D8%AD%D8%A9-%D8%A7%D9%8 مكافحة حشرات بالدمام شركة" rel="nofollow">www.hamd-dammam.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D8%A تنظيف شقق بالدمام شركة" rel="nofollow">www.hamd-dammam.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D8%A كشف تسربات المياه بالدمام شركة" rel="nofollow">www.hamd-dammam.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D8%A تنظيف موكيت بالدمام شركة" rel="nofollow">www.hamd-dammam.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D8%A تسليك مجاري بالدمام شركة" rel="nofollow">www.hamd-dammam.org/%D9%86%D9%82%D9%84-%D9%88%D8%AA%D8%AE%D8%B2%D9%8 تخزين اثاث بالدمام شركة" rel="nofollow">www.hamd-dammam.org/%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d9%84%d8%a تنظيف بالدمام شركة" rel="nofollow">www.hamd-dammam.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D8%A تنظيف بيارات بالدمام " rel="nofollow">www.hamd-jeddah.org"> نقل عفش جدة شركة" rel="nofollow">www.hamd-jeddah.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D8%A تسليك مجارى بجدة شركات" rel="nofollow">www.hamd-jeddah.org/%D9%85%D9%83%D8%A7%D9%81%D8%AD%D8%A9-%D8%A7%D9%8 مكافحة الحشرات فى جدة " rel="nofollow">www.hamd-jeddah.org/%d8%b9%d8%b2%d9%84-%d9%88%d8%aa%d9%86%d8%b8%d9%8 شركة تنظيف خزانات بجدة شركة" rel="nofollow">www.hamd-jeddah.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D8%A كشف تسرب المياه بجده شركة" rel="nofollow">www.hamd-jeddah.org/%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d9%84%d8%a تنظيف فلل بجدة شركات" rel="nofollow">www.hamd-jeddah.org/%d9%85%d9%83%d8%a7%d9%81%d8%ad%d8%a9-%d8%a7%d9%8 رش المبيدات حشرية بجدة شركة" rel="nofollow">www.hamd-jeddah.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D8%A تنظيف موكيت بجدة شركة" rel="nofollow">www.hamd-jeddah.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D8%A تنظيف مسابح بجدة شركة" rel="nofollow">www.kema-dammam.org/">شركة تنظيف خزانات بالدمام شركة" rel="nofollow">www.kema-dammam.org/%D9%85%D9%83%D8%A7%D9%81%D8%AD%D8%A9-%D8%A7%D9%8 رش مبيدات بالدمام شركة" rel="nofollow">www.kema-dammam.org/%D9%85%D9%83%D8%A7%D9%81%D8%AD%D8%A9-%D8%A7%D9%8 مكافحة حشرات بالدمام شركة" rel="nofollow">www.kema-dammam.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D8%A كشف تسربات المياه بالدمام شركة" rel="nofollow">www.kema-dammam.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D8%A تسليك مجارى بالدمام شركة" rel="nofollow">www.kema-dammam.org/%d9%86%d9%82%d9%84-%d9%88%d8%aa%d8%ae%d8%b2%d9%8 تخزين اثاث بالدمام شركة" rel="nofollow">www.kema-dammam.org/%d9%86%d9%82%d9%84-%d9%88%d8%aa%d8%ae%d8%b2%d9%8 نقل اثاث بالدمام شركة" rel="nofollow">www.kema-dammam.org/%d8%b9%d8%b2%d9%84-%d9%88%d8%aa%d9%86%d8%b8%d9%8 عزل اسطح بالدمام شركة" rel="nofollow">www.kema-dammam.org/%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d9%84%d8%a تنظيف موكيت بالدمام شركة" rel="nofollow">www.kema-dammam.org/%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d9%84%d8%a تنظيف منازل بالدمام شركة" rel="nofollow">www.kema-dammam.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D8%A تنظيف فلل بالدمام شركة" rel="nofollow">www.kema-dammam.org/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A9-%D8%AA%D8%B3%D9%84%D9%8 تسليك مجارى بالاحساء رش" rel="nofollow">www.nsmat-dammam.org/">رش مبيدات الدمام شركة" rel="nofollow">www.nsmat-dammam.org/%D9%85%D9%83%D8%A7%D9%81%D8%AD%D8%A9-%D8%A7%D9% رش مبيدات بالدمام شركة" rel="nofollow">www.nsmat-dammam.org/%D9%86%D9%82%D9%84-%D9%88%D8%AA%D8%AE%D8%B2%D9% تخزين اثاث بالدمام شركة" rel="nofollow">www.nsmat-dammam.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D8% تسليك مجاري بالدمام شركة" rel="nofollow">www.nsmat-dammam.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D8% تنظيف منازل بالدمام شركة" rel="nofollow">www.nsmat-dammam.org/%D9%86%D9%82%D9%84-%D9%88%D8%AA%D8%AE%D8%B2%D9% نقل اثاث الدمام شركة" rel="nofollow">www.nsmat-dammam.org/%D8%B9%D8%B2%D9%84-%D9%88%D8%AA%D9%86%D8%B8%D9% تنظيف خزانات بالدمام شركة" rel="nofollow">www.nsmat-dammam.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D8% تنظيف شقق بالدمام شركة" rel="nofollow">www.nsmat-dammam.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D8% كشف تسربات المياه بالدمام شركة" rel="nofollow">www.nsmat-dammam.org/%D9%85%D9%83%D8%A7%D9%81%D8%AD%D8%A9-%D8%A7%D9% مكافحة حشرات بالدمام شركة" rel="nofollow">www.nsmat-dammam.org/%D8%B9%D8%B2%D9%84-%D9%88%D8%AA%D9%86%D8%B8%D9% عزل اسطح بالدمام شركة" rel="nofollow">www.nsmat-almadinah.org/">شركة عزل اسطح بالمدينة المنورة شركة" rel="nofollow">www.nsmat-almadinah.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84% تنظيف شقق بالمدينة المنورة شركة" rel="nofollow">www.nsmat-almadinah.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84% تنظيف مسابح بالمدينة المنورة نقل" rel="nofollow">www.nsmat-almadinah.org/%D9%86%D9%82%D9%84-%D9%88%D8%AA%D8%AE%D8%B2% عفش بالمدينة المنورة شركة" rel="nofollow">www.nsmat-almadinah.org/%D9%86%D9%82%D9%84-%D9%88%D8%AA%D8%AE%D8%B2% تخزين عفش بالمدينة المنورة شركة" rel="nofollow">www.nsmat-almadinah.org/%D9%85%D9%83%D8%A7%D9%81%D8%AD%D8%A9-%D8%A7% رش مبيدات بالمدينة المنورة غسيل" rel="nofollow">www.nsmat-almadinah.org/%D8%B9%D8%B2%D9%84-%D9%88%D8%AA%D9%86%D8%B8% خزانات بالمدينة المنورة شركة" rel="nofollow">www.nsmat-almadinah.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84% تسليك مجارى بالمدينة المنورة شركة" rel="nofollow">www.nsmat-almadinah.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84% كشف تسربات المياة بالمدينة المنورة شركة" rel="nofollow">www.nsmat-almadinah.org/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84% تنظيف بيارات بالمدينة المنورة شركة" rel="nofollow">www.nile7.com/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A9-%D9%86%D9%82%D9%84-%D8%A7%D8% نقل اثاث بالقاهرة شركة" rel="nofollow">www.nile7.com/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A9-%D9%83%D8%B4%D9%81-%D8%AA%D8% كشف تسربات المياه تبوك ابي" rel="nofollow">www.nile7.com/%D8%AA%D8%B3%D9%84%D9%8A%D9%83-%D8%A7%D9%84%D9%85%D8%A وايت صرف صحي بالرياض شركة" rel="nofollow">www.nile7.com/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A9-%D9%85%D9%83%D8%A7%D9%81%D8%A مكافحة الحشرات بتبوك شركة" rel="nofollow">www.nile7.com/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A9-%D8%AA%D9%86%D8%B8%D9%8A%D9%8 تنظيف فلل بجدة شركة" rel="nofollow">www.nile7.com/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A9-%D8%B9%D8%B2%D9%84-%D8%AE%D8% عزل خزانات بالأحساء شركة" rel="nofollow">www.nile7.com/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A9-%D8%B9%D8%B2%D9%84-%D8%A7%D8% عزل اسطح بالأحساء شركة" rel="nofollow">www.nile7.com/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A9-%D9%83%D8%B4%D9%81-%D8%AA%D8% كشف تسربات المياه بالدمام شركة" rel="nofollow">www.nile7.com/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A9-%D8%AA%D9%86%D8%B8%D9%8A%D9%8 تنظيف موكيت بمكة شركات" rel="nofollow">www.nile7.com/%D8%AA%D9%86%D8%B8%D9%8A%D9%81-%D8%AE%D8%B2%D8%A7%D9%8 تنظيف خزانات بالدمام شركة" rel="nofollow">www.nile7.com/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A9-%D9%83%D8%B4%D9%81-%D8%AA%D8% كشف تسرب المياه بمكة شركة" rel="nofollow">www.nile7.com/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A9-%D8%B9%D8%B2%D9%84-%D8%A7%D8% عزل اسطح بجدة اسعار" rel="nofollow">www.nile7.com/%D8%A7%D8%B3%D8%B9%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D9%8A%D8%AC%D8%A ايجار السيارات فى مصر همر" rel="nofollow">www.nile7.com/%D9%87%D9%85%D8%B1-%D9%84%D9%8A%D9%85%D9%88%D8%B2%D9%8 ليموزين افضل" rel="nofollow">www.nile7.com/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A9-%D8%AA%D9%86%D8%B8%D9%8A%D9%8 شركه تنظيف اثاث بتبوك ايجار" rel="nofollow">www.nile7.com/%D8%A7%D9%8A%D8%AC%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%D9%8A%D8%A7%D8%B سيارات القاهرة أثاث" rel="nofollow">www.nile7.com/%D8%A3%D8%AB%D8%A7%D8%AB-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%B9%D9%8 مستعمل للبيع بالرياض تأجير" rel="nofollow">www.nile7.com/%D8%AA%D8%A3%D8%AC%D9%8A%D8%B1-%D8%B3%D9%8A%D8%A7%D8%B سيارات شركة" rel="nofollow">www.nile7.com/%D8%AA%D8%B3%D9%84%D9%8A%D9%83-%D8%A7%D9%84%D9%85%D8%A تسليك مجارى بمكة ايجار" rel="nofollow">www.nile7.com/%D8%A7%D9%8A%D8%AC%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%D9%8A%D8%A7%D8%B سيارات زفاف شراء" rel="nofollow">www.nile7.com/%D8%B4%D8%B1%D8%A7%D8%A1-%D8%A7%D8%AB%D8%A7%D8%AB-%D9% اثاث مستعمل بالرياض تأجير" rel="nofollow">www.nile7.com/%D8%AA%D8%A3%D8%AC%D9%8A%D8%B1-%D8%B3%D9%8A%D8%A7%D8%B سيارات بالسائق ليموزين" rel="nofollow">www.nile7.com/%D9%84%D9%8A%D9%85%D9%88%D8%B2%D9%8A%D9%86-%D9%85%D8%B مطار القاهرة ليموزين" rel="nofollow">www.nile7.com/%D9%84%D9%8A%D9%85%D9%88%D8%B2%D9%8A%D9%86-%D9%85%D8%B مصر ايجار" rel="nofollow">www.nile7.com/%D8%A7%D9%8A%D8%AC%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%D9%8A%D8%A7%D8%B سيارات فى مصر سيارات" rel="nofollow">www.nile7.com/%D8%B3%D9%8A%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%84%D9%8A%D9%8 ليموزين ايجار" rel="nofollow">www.nile7.com/%D8%A7%D9%8A%D8%AC%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%D9%8A%D8%A7%D8%B سيارات ليموزين مصر شركة" rel="nofollow">www.nile7.com/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A9-%D8%AA%D9%86%D8%B8%D9%8A%D9%8 تنظيف الشبابيك تبوك شركات" rel="nofollow">www.nile7.com/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%D8%A3%D8%AC%D9%8 تأجير السيارات فى مصر رقم" rel="nofollow">www.nile7.com/%D8%B1%D9%82%D9%85-%D8%AA%D9%84%D9%8A%D9%81%D9%88%D9%8 تليفون ليموزين المطار عملية" rel="nofollow">www.medical-dir.com/%D8%B9%D9%85%D9%84%D9%8A%D8%A9-%D8%A7%D9%84%D9%8 الليزك عملية" rel="nofollow">www.medical-dir.com/%D8%B9%D9%85%D9%84%D9%8A%D8%A9-%D8%AA%D8%B5%D8%A تصحيح النظر الليزك تكلفة" rel="nofollow">www.medical-dir.com/%D8%AA%D9%83%D9%84%D9%81%D8%A9-%D8%B9%D9%85%D9%8 عملية الليزك زراعة" rel="nofollow">www.medical-dir.com/%D8%B2%D8%B1%D8%A7%D8%B9%D8%A9-%D8%A7%D9%84%D8%B الشعر مراكز" rel="nofollow">www.medical-dir.com/%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%83%D8%B2-%D8%B2%D8%B1%D8%A زراعة الشعر فى مصر عمليات" rel="nofollow">www.medical-dir.com/%D8%B9%D9%85%D9%84%D9%8A%D8%A7%D8%AA-%D8%B2%D8%B زراعة الشعر في مصر تكلفة" rel="nofollow">www.medical-dir.com/%D8%AA%D9%83%D9%84%D9%81%D8%A9-%D8%B2%D8%B1%D8%A زراعة الشعر في مصر عملية" rel="nofollow">www.medical-dir.com/%D8%B9%D9%85%D9%84%D9%8A%D8%A9-%D8%B2%D8%B1%D8%A زراعة الشعر بالليزر زراعة" rel="nofollow">www.medical-dir.com/%D8%B2%D8%B1%D8%A7%D8%B9%D8%A9-%D8%B4%D8%B9%D8%B شعر الوجه زراعة" rel="nofollow">www.medical-dir.com/%D8%B2%D8%B1%D8%A7%D8%B9%D8%A9-%D8%B4%D8%B9%D8%B شعر ناعم زراعة" rel="nofollow">www.medical-dir.com/%D8%B2%D8%B1%D8%A7%D8%B9%D8%A9-%D8%B4%D8%B9%D8%B شعر الذقن زراعة" rel="nofollow">www.medical-dir.com/%D8%B2%D8%B1%D8%A7%D8%B9%D8%A9-%D8%B4%D8%B9%D8%B شعر الحواجب دليل" rel="nofollow">www.medical-dir.com/">دليل طبى
~Karolina
18-10-2014 / 20:22
Wydane postanowienia ( IV SA/Wa 2993/13; II SA/Wr 555/14) są działaniami przestępczymi, których zaskarżenie stało się niemożliwe. Gdy PiS dojdzie do władzy, to Sługusa wymiaru sprawiedliwości, czyli Rzecznika Praw Obywatelskich powinien postawić przed Trybunałem Stanu ! ! !
~jerozolita
18-07-2014 / 09:04
na teatrze działań wojennych zarabiają iluminaci. Wcale bym się nie zdziwił gdyby się okazało, ze Putin został wrobiony. Właściwie to są gigantyczne światowe siły które jak na Sycylii czy Al capone walczą o wpływy WTC, Smoleńsk. Zaraz może być w P0lszesz front teatru wojny domowej.
~templariusz
16-07-2014 / 08:58
a czy datki przez P0średnika typu radca czy adwokat to już legalnie....?
~ak
15-07-2014 / 11:36