Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
22 października 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA PATOLOGIA ORGANIZACJI SPOŁECZNYCH

Żerowanie na korupcji - patologia organizacji społecznych...

Praktycznie wszystkich ludzi (mam na myśli ludzi szanujących prawa człowieka) oraz wszystkie organizacje pożytku publicznego łączy jedno "troska o Polskę", miłe to, ale niestety nie do końca w większości przypadków wydaje się być prawdziwe.

Czasami myślę, że rzadko są to działania sporadyczne, bezwiedne, najczęściej takie organizacje, organizują się przede wszystkim aby mieć z czego żyć lub zaistnieć publicznie, często z obu powodów.
Czasem to przygotowanie do politycznej kariery.

Kiedyś Pan Rafał Ziemkiewicz powiedział mi, że żyje z monitorowania patologii, teraz rozumiem, aczkolwiek wtedy tego nie do końca zrozumiałem. Swego czasu Ziemkiewicz prowadził w radio w pierwszym programie polskiego radia po 13 tej program o korupcji. Zrozumiałem wtedy jak wiele osób, programów radiowych, TV, organizacji rządowych i pozarządowych żyje z monitorowania patologii, co gorsza nie wyobrażają sobie życia bez monitorowania patologii.
Co by robili jak by nie było korupcji i innych patologii.
Dodzwoniłem się wtedy do radia i chciałem to powiedzieć, jednakże czujna cenzura w osobie dyżurnej dziennikarki nie pozwoliła na taką wypowiedź.

Na taką cenzurę napisałem skargę do KRRiT z kopią do RPO, KRRiT pismem z dnia 24 lutego 2008r KRRiT wysłała list do Dyrektora PR z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji, a Dyrektor PR po prostu zapoznał z moją skargą swój kosz na śmieci jako, że odpowiedzi nie otrzymałem.

Byłem członkiem TI, ta organizacja też żyje z monitorowanie patologii a również jej działanie nie do końca bywały transparentne.

Raz zaproszono mnie do Fundacji Batorego, byli oburzeni, że zarzuciłem jej brak skutecznych działań w kierunku ograniczenia korupcji, pierwszy i zarazem ostatni raz byłem zaproszony.

Organizacje walczące z korupcją rozumieją: sukces, to klęska ich organizacji.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, wg mnie najbardziej transparentna organizacja pozarządowa, przekazała prawie 100 milionów zł. dla służby zdrowia. Można powiedzieć, że dzięki temu można było wyprowadzić z Ministerstwa Zdrowia bez większej szkody 100 milionów zł. Wyprowadzono znacznie więcej ale dary WOŚP pozwoliły w dużym stopniu te ubytki zamortyzować. A i tak organizuje się zbiórki pieniędzy na operacje za granicą. Pan Jerzy Owsiak pisząc w dniu 6 października 2008r. list otwarty do lekarzy dał dowód braku znajomości zagadnienia.

Ostatnio słyszałem, że na jednym z cmentarzy zebrano 36 tys. zł i odrestaurowano dwa groby. Ciekaw byłem ile wynosiły koszty własne tej zbiórki ale to informacja niedostępna, tajne łamane przez poufne.

CELEM JEST BY

Wszystkie organizacje prowadziły księgowość dostępną dla wszystkich w internecie i to obojętne czyje mają pieniądze, którymi obracają, a dokumenty księgowe powinny być przechowywane przez 20 lat. W internecie powinny być przychody i rozchody oraz dowody kasowe z podaniem nazwisk pobierających i wielkości kwot wypłat.

AP

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.