Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
31 stycznia 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA BOGDAN GOCZYŃSKI ZBIGNIEW ROMASZEWSKI

Wicemarszałek Senatu, Zbigniew Romaszewski, legenda Solidarności czy trybik przestępczej machiny RP. 

Nazwisko Zbigniewa Romaszewskiego pamiętam z czasów stanu wojennego kiedy byłem na emigracji i kiedy wpadł mi w ręce artykuł, zdaje się w Newsweeku, o radiu Solidarność, którego był założycielem. Wcześniej, przed stanem wojennym, był członkiem władz Solidarności. Za czasów „wolnej” RP, Romaszewski  został senatorem. Cały czas był aktywny w kwestii obrony praw człowieka, przynajmniej tam, gdzie mogło to być pokazane prze media.

Latem 2006r. w czasie gdy degeneraci z wymiaru sprawiedliwości RP usiłowali zrobić ze mnie wariata, natrafiłem w Internecie na wypowiedzi senatora  Romaszewskiego na temat nadużyć psychiatrii w Polsce. Zapowiadał przygotowanie raportu na ten temat. Skontaktowałem się z jego biurem. Poproszono mnie o wysłanie informacji o sprawie, co uczyniłem. Na tym jednakże się skończyło. Wtedy, po długim pobycie na emigracji dopiero poznawałem na czym polega PRL bis. Traktowałem wypowiedzi polityków serio. Pisałem skargi wytykając nadużycia władzy i bezprawie. Byłem zaskoczony, że moje pisma wskazujące na ewidentne oszustwa i nadużycia władzy były odrzucane. Wcześniej z sądami nie miałem nigdy do czynienia. Metody działania polskiego wymiaru sprawiedliwości pasowały mi bardziej do czasów UB i NKWD niż do państwa liberalnej Unii Europejskiej.

Zauważyłem też, że w Polsce ma miejsce bezwzględna cenzura mediów. Tematy dotyczące korupcji wymiaru sprawiedliwości pozostawały  poza ich zainteresowaniem, niezależnie od opcji politycznej  Pseudo afery korupcyjne były jedynie aspektem walki politycznej i niszczenia przeciwników w kolejce do władzy i pieniędzy. Dlatego moje próby dotarcia do mediów kończyły się niepowodzeniem. Zacząłem testować system. Spostrzegłem, że zapewnienia o państwie prawa i praworządności to jedna wielka mistyfikacja, że w rzeczywistości władzę przejmuje sitwa mamiąca ludzi propagandą.

Ponieważ stało się dla mnie oczywiste, że polski wymiar sprawiedliwości stał się kryminalną organizacją przestępczą, kierującą się własnymi celami i regułami, nie było więcej sensu składać skarg do instytucji mafijnych na nie same. Dlatego zwróciłem się z pismem do senatora Romaszewskiego w nadziei, że być może potraktuje on sprawę poważnie. Po kilku dniach zadzwoniłem do sekretariatu senatora i wówczas już  wicemarszałka Senatu i przewodniczącego Senackiej Komisji Praw Człowieka i Praworządności, czy pismo to zostało mu przekazane. Odpowiedz była arogancka, że senator takim rzeczami się nie zajmuje i od tego jest ABW lub CBA, innymi słowy agencje bezpieki państwowej i że pismo nie zostanie mu przedstawione.

W tej sytuacji przekazałem kopię pisma na prywatny adres senatora. Efekt by taki sam czyli żaden i identyczny z reakcją Ryszarda Kalisza, jego odpowiednika z Sejmu z przeciwnej strony spectrum politycznego. Tak samo zresztą zachowali się członkowie Sejmowej Komisji sprawiedliwości i Praw Człowieka z ramienia PIS.

Wśród wielu osób panuje złudzenie, że ta czy inna partia uzdrowi system władzy i rozwiąże problemy społeczeństwa. W rzeczywistości ludzie, którzy w to wdepnęli, zaczynają reprezentować interes państwa rozumianego jako własność kryminalnej mafii stając się jej częścią. Są oni uwikłani w system zależności a także szantaży, jak w wypadku byłych agentów komunistycznych. Na pewno nie należy już od nich oczekiwać przyzwoitości i tego, że zrozumieją problemy „zwykłych” ludzi.

gocz.romaszewski.s1.jpg (112697 bytes) gocz.romaszewski.s2.jpg (30732 bytes)

Bogdan Goczyński 

Linki do artykułów związanych z tematem. 

Polski wymiar sprawiedliwości – przestępcza organizacja psychopatów.

Dzieci w roli zakładników – metody działania mafii wymiaru sprawiedliwości.

Ryszard Kalisz – spec od propagandy

Nadużycia psychiatrii w „wolnej” RP.

 

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" 
 
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
  redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI 
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm  - Polska
redakcja@aferyprawa.com 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Rendi
20-12-2014 / 17:34
I always love your piecurts! I have been following you for sometime now and have never commented and I don't know why! These piecurts make me crave for a beach get away. I want to retire on that porch and stuff my face with that shrimp!Best Missy www.myrunwyeveryday.com
~qseuan
05-11-2012 / 17:25
~jmyoslz
05-11-2012 / 12:48
~howibo
04-11-2012 / 02:29
~awkolwkpdf
03-11-2012 / 02:05
~Camila
02-11-2012 / 10:04
Kozica nizinna pisze:Polacy podlgzioi się z pop-polityką, konkursem piękności i festiwalem nieautentycznych emocji.-Tak to prawda, ale przyznasz, że winny jest też system wyborczy, czyli ordynacja preferująca bandę czworga. Do tego ta przychylność medif3w, ktf3re miałyby coś do stracenia gdyby przewrf3ciło się trochę na scenie politycznej. Obserwując tę scenę lokalnie widzę, że wszystkim wygodnie jest tak jak jest i wszyscy są zainteresowani status quo. Dlaczego? bo to zapewnia intratne stanowiska lub interesy w istniejącym układzie.