Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
22 października 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA OSZUSTWA

Szkoła sędziów i prokuratorów, a może szkoła ułomności prawnych?

W naszym kraju mieliśmy już szkoły elektryków (z której wywodził się Lech Wałęsa) szkoły pracowników ochrony i detektywów ( gdzie prymusem okazał się być Rutkowski), Rumuni mieli, albo i mają swoją szkołę złodziei. Zaryzykujmy stwierdzenie, że część tych którzy okradają Polskę, nie pomijając wymiaru sprawiedliwości w tej właśnie szkole doktoryzowało się.

No i masz babo placek. Jakiś nawiedzony , być może były sędzia, albo ktoś inny związany z temidą, wpadł na genialny pomysł, jak to dokształcić naszych prawników, żeby przestali znać się tylko na prawie, ale byli też fachowo przygotowani do uległości , dupodajstwa, sprzedajności, zrobienia wszystkiego w imię kariery, przekupstwa, kumoterstwa, i każdej innej ohydy, oraz przywary, która na dzień dzisiejszy jest warunkiem sine qua none opisywanego zawodu. Na pytanie dlaczego tak a nie inaczej to wygląda odpowie nam stare polskie przysłowie mówiące; „pokorne ciele dwie matki ssie” – bo nażre się podwójnie.

I tak pod przykrywka bycia stróżem prawa, ten który składa przysięgę i w oczach społeczeństwa ma być postrzegany jako nienaganny wzór cnót wszelkich, zdrowego rozsądku, jako ten co decyduje o być , albo nie być jednostki dokonuje manipulacji naszymi uczuciami, nasza wiarą i za nasze pieniądze (wszystkich podatników) panoszy się jak wystrojona kurwa na dworze szlacheckim. Wszyscy wiemy gdzie leży różnica i po czym poznać jedną „panią „ od drugiej „pani przyzwoitej”.

Jeszcze dobrze nie weszła ustawa o szkole prokuratorów i sędziów, a już miałczące mendy tak w wymiarze sprawiedliwości jak i w sejmie i senacie postanowiły ją nowelizować. Wystarczy powiedzieć, że nawet gdyby ta szkoła poprawnie działała, i dokształcała przygłupów prawnych, to pierwsze „niezawisłe cuda” i tak byśmy oglądali najprędzej w 2014 roku.

Czy któryś geniusz z tych dobroczyńców pomyślał, co stanie się w sytuacji ,kiedy już wiemy, że trybunał konstytucyjny orzekł, iż asesor nie ma przymiotu niezawisłości ( czyli tym samym od czasu gdy prezes sądu przestanie ich zatrudniać) wtedy do 2014 roku będzie wielka kadrowa dziura , jak w odnośnej części Marysi, w której można nawet tirem nawrócić.

Ostatnimi czasy słyszy się i widzi płaczliwe ryje przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości domagające się podwyżek (godziwego uposażenia ) i skandal ten przybiera formy jawnej drwiny, gdyż praca sędziego jest służbą społeczną!

Otóż spieszę z wyjaśnieniem ; służby;

Służby społeczne
(def. W.Kaczyńskiej)

(...) synonim tego, co w ogólnie przyjętym nazewnictwie zapożyczonym z języka angielskiego określane jest jako helping profession i co w skrócie oddawane jest w polskojęzycznych opracowaniach zwrotem: helperzy lub równie dziwacznie brzmiącym polskim odpowiednikiem: pomagacze.

Tak więc ci sędziowie pomagacze, pomagają nam zrozumieć, że jak przyjdziesz do sądu ze sprawą, to możesz ,albo też musisz zostać wykiwany, ogołocony i twoja wiara, iż sąd jest niezawisły i sprawiedliwy przybiera postać naiwności, po czym już nawet sam się gubisz i po czasie nawet wierzysz, że to nie np.; syn prokuratora okradł twój dom, tylko dom okradł syna prokuratora, a powyższe prawda jest dlatego i tylko dlatego że wynika ze świętego uzasadnienia zawartego w niezawisłym wyroku. A że wyrok jak Biblia, padaj i czytaj z pokorą. Na koniec dodać należy, że są koszty sądowe i za to musisz sam zapłacić.

Innym bardzo ważnym elementem powiązanym z tymi rozważaniami, jest expressis verbis sytuacja w której sędziowie z racji wykonywanej służby nie mają prawa do strajków , nie mniej jednak urządzają protesty, czyli dni bez wokand.

Czy ci helperzy myślą, że wszyscy na świecie są głupi a oni tylko mają monopol na mądrość i nieomylność, i tak jak kiwają ludzi w swych bałamutnych wyrokach , postanowieniach (zazwyczaj niejawnych) to nie ma ludzi którzy potrafią kojarzyć?

Oczywistością jest ze taka forma protestu jest strajkiem, ponieważ sędziowie powstrzymując się od sądzenia w imię swoich interesów ( mamony) strajkują w pracy, a to że w tym czasie czytają akta, chleją wińska w swoich gabinecikach , urządzają pogawędki telefoniczne jest kolejnym przykładem wypięcia czterech liter na nas - społeczeństwo.

To może my- zwykli ludzie powinniśmy zaprotestować, i na przykład kierowca autobusu powinien otwierać i zamykać drzwi, ale już nie jechać, a murarz robić tylko malte, ale już nie budować a pan Kaczyński powinien tylko latać na szczyty, ale nie wsiadać do samolotu.

Powyższe jest bardzo logiczne , spójne i przekonywujące oraz koresponduje z rzeczywistością wciskana nam przez helperów przyodzianych w togi, którzy zapomnieli ze oni być li i jedynie powinni slejwerami temidy. Aż się prosi żeby któryś z naszych przywódców czy to Kaczyński czy Tusk, - bo takiej inteligencji od Ćwiąkalskiego nie wymagajmy- złożył zawiadomienie o przestępstwie przekroczenia uprawnień przez wszystkich strajkujących sędziów a to postępowanie byłoby dowodem że nasi przywódcy potrafią zaprowadzić porządek w miejscu które przez swój prestiż i rangę powinno nie być postrzegane jak stajnia Augiasza.

Redakcja Afer Prawa.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.