Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
8 grudnia 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA STRAJK SĘDZIÓW

Strajk sędziów? - czyli słów kilka o tym jak Donald wykiwał nawet wymiar sprawiedliwości.

Nie chciałem być złym prorokiem, niestety moje przepowiednie się spełniły !

Kilkanaście lat temu, powiedzmy szczerze rok 1997 gdy zaczynałem tułaczkę po świecie sądownictwo trzymało się dobrze, klepali masówki dla nie wtajemniczonych wyjaśniam są to wyroki przygotowane z góry od których apelować można się najwyżej przez okno, mili swojego Rzecznika i swojego Ministra i właściwie tak jest po dziś dzień.

Co wiec się zmieniło, a no niestety - zasobność portfela - ceny w Polsce galopują jak oszalałe, i ta ponoć godna pensja nie jest już wcale taka godna, ponieważ 5-6 tysięcy polskich złotych za granicą- licząc w euro sprzątaczka zarabia w 2 tygodnie.

Sędziowie niestety doznali zawodu - nie dostali obiecanych przez poprzedni rząd podwyżek, więc planują pozwać Polskę , i piszą oficjalnie, że cyt?

Dalsze naruszanie praw w zakresie uposażeń i warunków do pełnienia służby zmuszać nas będzie do podejmowania akcji protestacyjnych.

Podobno zgodnie z naszą Polską konstytucją sędziemu należy się godne wynagrodzenie. To taka teoria w naszych obecnych czasach, w których system policyjno- prokuratorsko- sądowniczy wygnał z kraju nie jednego człowieka, który mógłby w tym kraju pracować, i ten sam system zniszczył nie jedna firmę i przedsiębiorstwo- które mogłoby odprowadzać podatki. Koło się zamyka.

Z tych właśnie podatków ci sami sędziowie mają przecież płacę, więc jak narobili gnoju, to dlaczego teraz wyciągają łapy po więcej i wiecej skoro nie ma skąd brać?

Marek Celej, członek Krajowej Rady Sądownictwa twierdzi w "Gazecie Prawnej", że - choć sędziowie nie mogą inicjować żadnych zjawisk protestacyjnych, ponieważ są w służbie państwa - to należy szukać instrumentów, które pozwolą powodować nacisk na władze ustawodawczą oraz wykonawczą.

Jaki znów nacisk, Pan Celej powinien się zwolnić z pracy i wyjechać za granicę pracować za godne pieniądze i to samo radzimy innym, którym obecna płaca nie odpowiada, niestety z pustego i Salomon też nie naleje. Warunkiem niezbędnym (sine qua non) podjęcia pracy za granicą jest znajomość języków obcych- niestety biedni sędziowie w większości nie znają nawet łaciny.

Wzburzenie sędziów komentuje również i Ryszard Piotrowski, doktor, konstytucjonalista z Uniwersytetu Warszawskiego, powołując się na przepis konstytucji mówiący o godnej płacy dla sędziego. Niestety Panie Piotrowski teoria teorią a rzeczywistość rzeczywistością i choćby sam Bóg komentował cokolwiek to ja Panu powiem że żadnych wielkich podwyżek nie będzie bo sejf R.P. świeci pustkami. Zażalenia dla ?Sknerusa McKwaka? prosi się o wysyłanie pod adres, który znaleźć można na witrynie Sejmu RP.

Sędziowie czują się niestety coraz bardziej upokorzeni w swojej pozycji zawodowej . Zaczynają dostrzegać że ,,dobry murarz zarabia w Warszawie więcej niż nawet sędzia sądu okręgowego z dużym stażem, a czy zaczynają dostrzegać te chały i wyroki niejednokrotnie krzywdzące ludzi odbierające im wszystko, masowe orzeczenia na podstawie rzekomej choroby psychicznej jednej ze stron postępowania ( oczywiście tej, której nie było stać na ?sprawiedliwy wyrok?)

Ktoś kiedyś powiedział, że to co robiliśmy w przeszłości owocuje na naszą przyszłość Panowie sędziowie ten złoty cytat proszę sobie w ramki oprawić i powiesić nad głowami - czytać go codziennie i pamiętać o jeszcze jednym, a mianowicie- rokując pesymistycznie ? może być gorzej.

Dnia 30 maja 2008 planowany jest dzień bez wokandy, ale także są plany tak zwanego strajku włoskiego, który w ciągu kilku miesięcy spowodowałby zatory paraliżujące pracę sądów. Szczególnie dokuczliwe byłyby zatory w sprawach gospodarczych. Już niedługo sytuacja w polskich sądach może więc ponownie ulec gwałtownemu pogorszeniu ? pisze "Trybuna".

Powrót katastrofalnych zatorów, z wielkim wysiłkiem i nakładem środków odblokowanych m.in. w okresie, gdy ministrem sprawiedliwości był Grzegorz Kurczuk, sprawi, że na marne pójdzie kilkuletni wysiłek w odrabianiu zaległości i odblokowywaniu sądów.

Bądźmy obiektywni - niestety brak podwyżek dla sędziów sprawi że poniektórzy odejdą z pracy co dodatkowo skomplikuje sytuację w sądach. Niestety, a to właściwie jest plusem, sędziowie mają jednak ograniczoną możliwość protestu. Nie wolno im strajkować i nie wolno im zakładać związków zawodowych. Nie mają też praktycznie możliwości osiągania dodatkowych dochodów lub wikłać się w inne dziwne interesy.

Zwykłemu zjadaczowi chleba, który nie ma żadnej sprawy sądowej takie protesty jak np.: dzień bez wokandy? lub strajk włoski, polegający na krańcowo dokładnej, a więc prowadzonej w powolnym tempie pracy, tak naprawdę zwisają.

Sędziowie mogą jeszcze wykorzystać to, że są członkami komisji wyborczych. Mogą więc odmówić w nich udziału np. w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego. I to tez ludziom zwisa tak, więc sędziowie niech protestują - mają do tego prawo. Mogą nawet napisać apelację albo zażalenie do Donalda Tuska, a Donald przy kieliszeczku koniaku, na posiedzeniu nie jawnym oddali zarzuty i uzna je za bezpodstawne, czego ja i wszyscy pokrzywdzeni przez nieuczciwe sądy naszym biednym, i upokorzonym sędziom ze szczerego serca życzymy.

Redakcja Afer Prawa

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Kameron
04-01-2012 / 18:58
Samo życie. W Gorzowskim Sądzie Karnym toczyła się sprawa z art.51.par.1 syg.aktII W 332/10 prowadzona przez Pana Sędziego Sławomira Sorokę tylko sześć razy zmieniano termin rozprawy .Z początku nawet wyjaśniano nam Pan Sędzia jest chory ,no cóż "nad człowiek" ale ludzką rzeczą jest chorować,Pan Sędzia jest na szkoleniu -może to i dobrze bo wyda sprawiedliwy i mądry werdykt( jak wydał ten werdykt to nie wiedzieliśmy czy osoby poszkodowane są poszkodowanymi czy ich status zmienił się na oskarżonych -przeszkolił się chyba -opiszę tą sprawę jeszcze zapewne bo narazie przerzywamy szok jaki doznaliśmy w sądzie apelacyjnym w Gorzowie gdzie sędzia Rafalski wyrzucił z sali poszkodowanego a zarazem oskarżyciela posiłkowego i dokonał oszustwa w protokóle rozprawy.--potem to już nikt nie tłumaczył dlaczego zmieniano terminy -ba ostatni termin otrzymaliśmy telefonicznie.W Sądzie Apelacyjnym w Gorzowie o zmianie terminu rozprawy dowiedzieliśmy się po przyjściu już na tą rozprawę -bez jakiegokolwiek wyjaśnienia. Tak biedni niezawiśli sędziowie walczą kosztem zwykłych l;udzi o swój luksu8sowy byt. Jak to było w śadzie apelacyjnym u P.SSO Rafalskiego opiszę trochę póżniej -na razie kończę pismo do Pani Przewodniczącej Sądu chociaż zdaję sobie sprawę z tego , że kruk krukowi oka nie wydziobie ale uważam im więcej będziemy nagłaśniać to rozpasanie i rozpustę prawną ludzi w togach tym prędzej dojdzie do zmian w tym systemie odpowiedzialnym za krzywdy ludzkie i bezprawie panujące w naszej wolnej Rzeczpospolitej.