Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
8 grudnia 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

STOWARZYSZENIE DZIENNIKARZY I MEDIÓW INTERNETOWYCH

Stowarzyszenie Dziennikarzy i Mediów Internetowych - czy będzie działać?

Dnia 25 paĽdziernika 2005 roku w Hotelu „Baron” w Nadarzynie koło Warszawy doszło do spotkania, jakie wyznaczyli sobie pomysłodawcy Marek Komorowski i Marek Olżyński oraz pozostali założyciele Stowarzyszenia „Bezpieczna Polska PL”. Grupa Robocza składająca się z 21 osób, zdecydowała się przyjąć uzgodnioną treść projektu Statutu Stowarzyszenia. Zostały omówione i przyjęte cele i ich realizacja poprzez: promowanie Stowarzyszenia w kraju i za granicą , współpracę z organizacjami mającym podobny charakter i cele, w kraju jak i za granicą.

Do głównych celów Stowarzyszenia „Bezpieczna Polska PL” należą: Ujawnianie zjawisk naruszania prawa i praw obywateli przez funkcjonariuszy publicznych. Udzielanie fachowej wszechstronnej pomocy obywatelom pokrzywdzonym na wskutek działań lub zaniechania przez funkcjonariuszy publicznych. Prowadzenia działań na rzecz jawności władz publicznych, a także przeciwdziałanie patologii społecznej i ochrona przed nią młodzieży.

Ta cenna inicjatywa zrodziła się z potrzeby wieloletniej sytuacji w naszym Kraju. Fala deprawacji prawa, skala patologicznych zjawisk w życiu publicznym. Samowola urzędnicza i bezprawie, które godzą w Prawa obywateli, nie mogą zostać tolerowane przez społeczeństwo, którego bezpośrednio to dotyczy. Stowarzyszenie jest przygotowane do działań statutowych. Posiada odpowiednią kadrę wraz z zapleczem i odpowiednie przygotowanie do pracy na rzecz obywateli jako czynnik społeczny.

Stowarzyszenie uruchomiło forum dyskusyjne, na które serdecznie zaprasza wszystkich sympatyków, osoby chcące przyłączyć się do Stowarzyszenia oraz obywateli potrzebujący pilnej pomocy. Na stronach forum „Bezpieczna Polska PL” zostaną, już niebawem, zamieszczone wszystkie istotne informacje o statucie, celach i działaniach. Udostępnione zostaną telefony kontaktowe do osób działających na rzecz Stowarzyszenia.

Nie muszę dodawać że Niezależne Czasopismo Internetowe - "AFERY - KORUPCJA - BEZPRAWIE"  popiera każdą inicjatywę wolności słowa w mediach. 

Zapraszamy wszystkich niezależnych dziennikarzy i właścicieli stron internetowych do współpracy. 

Niezależne Czasopismo Internetowe 
"AFERY - KORUPCJA - BEZPRAWIE" 
Ogólnopolskiego Ruchu Praw Obywatelskich 
i Walki z Korupcją.
prowadzi: (-)  ZDZISŁAW RACZKOWSKI
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 
www.aferyprawa.com  

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądĽ dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
 

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~wangjuan
05-03-2016 / 04:50
11111111111111111
~jinlong
13-10-2015 / 11:27
~mona
05-04-2013 / 06:55
Witam, Zostalam oszukana przez pana Marka. K. zalozyciela stowarzyszenia "bezpieczna Polska". Pan K. pobral ode mnie zakiczke w kwocie 5000zl lecz pracy swojej nie zakonczyl. Nie odbiera moich telefonow i ognoruje maile. Mam podpisana umowę na czas nieokreslony tj do czasu wyjasnienia sprawy. Prosze o pomoc. Monika