Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
3 grudnia 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY Zygmunt Jan Prusiński Ryszard Kapusciński szpieg forum dyskusyjne  Prusińskiego - SMUTNY  OPIEKUN  CZASU - KONKURS SOCZYSTY  KWAŚNIEWSKIZM - NAGRODA  DLA  ZWYCIĘZCY

 

Zygmunt Jan Prusiński

 

SMUTNY  OPIEKUN  CZASU

 

Piątek, niby szczęśliwy dzień dla dziatwy pracującej. Staruszkowie ciągną kończyny po nierównych chodnikach. Chce się człowiekowi „lać”, to rozgląda się za kulturą, choćby małe krzaczki by się ukryć pod niebem i obsikać te chore systemy cywilizacyjne. Kto jeszcze wierzy tym kłamliwym brudasom ? Pamiętam ślicznotkę Joannę Szczepkowską. Podobno odważyła się w telewizji powiedzieć, w czerwcu 1989, że komunizm w Polsce się skończył. O tak, o tak... skończył się, we śnie ! Chyba byłaś leciutko pijana Joasiu... Ja ci tylko dam przykłady jak to było i jest, iż na Pomorzu gdzie jest Słupsk i Koszalin, to burmistrzowie, wójtowie i prezydenci – z wyboru, to „czerwone ogiery” z PZPR, no nie inaczej. Jeden to nawet pobił rekord, a chodzi o wójta Gminy Ustka, 30 lat dzwonił jajami na tym stanowisku... Nazwiska nie podam, bo nie będę komunistę promował. I wiesz co Joasiu, miał ponad 40 zarzutów w obszarze korupcji, malwersacji, złodziejstwa – i, wyszedł z tego cało, nie naruszony. Czy myślisz że w prokuraturze i w sądzie nie ma świętych komunistów !? 

Dzisiaj spotkałem księdza Jana Giriatowicza z kościoła św. Jacka ze Słupska. Biedny pasterz, z fizjonomii jakże czystej, niczym śp. ks. Jerzy Popiełuszko. Poświęcił się lokalnemu społeczeństwu, a wrogów to ma z opcji komunistycznej i z nacji żydowskiej. – Dlaczego te dwa dźwięki, żyd i komuna ze sobą są tak nierozłączni. Porozmawialiśmy na chodniku o biedzie, bo biedę widać wszędzie nie tylko w ludziach, ale i na tych komunalnych budynkach. Choć ma wielu zwolenników i przyjaciół, to jednak otrzymuje w listach pogróżki. Czy coś się zmieniło Joasiu Szczepkowska ? Chyba za szybko pospieszyłaś się z tym odejściem „komuny” – ona nigdy nie odeszła bo nie ma gdzie iść... Czy otworzyłaś im drzwi do piekła, żeby się wysmażyli do końca ? Nie. A szkoda.  

Dziennikarz „Głosu Pomorza” Piotr Kawałek (pkawalek@glos-pomorza.pl ) napisał artykuł w dniu 24 lutego 2007 roku  „Na Boga, żadnych rakiet”. Fragment:
„Przy kościele św. Jacka w Słupsku powstał społeczny komitet przeciw budowie w naszym regionie amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Na ulicach miasta pojawiły się samochody z napisami „Nie tarczy amerykańskiej”. To inicjatywa słupszczan, którzy nie zgadzają się z jej lokalizacją w pobliżu Słupska. Wymieniane w planach Debrzno leży 104 km od miasta. – Amerykanie obiecują nam pieniądze i inwestycje – mówi Jerzy Wołoszyn, przedsiębiorca, który jest inicjatorem akcji. Przecież to zwykły handel ludzkim życiem. Niech instalują rakiety na Grelandii, gdzie nie ma ludzi, ale nie u nas”. 

Nie lubię rakiet, chyba że są skierowane na największego wroga cywilizacji, o tak, na nich niech będą skierowane. Wreszcie świat będzie miał spokój ! Jerzy Woroszyn: „ – To nowa zimna wojna – uważa i  przypomina, że jeszcze niedawno stacjonowali u nas Rosjanie, których za to znienawidziliśmy”. Autor artykułu P. Kawałek pisze: „Protestujący oburzają się też, że nikt nie informuje opinii publicznej o skutkach i zagrożeniach związanych z rozlokowaniem rakiet. Wspiera ich ksiądz prałat Jan Giriatowicz, który użycza plebani i dla spotkań grupy. – Jan Paweł II uczył, że ręce służą do pracy a nie wojowania – przypomina kapłan”. Trafnie dodał: „...że ulokowanie tarczy na Pomorzu może odstraszyć turystów...”  

Nie zgadzam się z tym co powiedziała posłanka PiS Jolanta Szczypińska: 
„ – Tarcza zwiększy przecież nasze bezpieczeństwo, poza tym jesteśmy członkiem NATO i spoczywają na nas pewne obowiązki”. Jakie „obowiązki”? My ciągle komuś służymy bez własnego słowa. Szorujemy komuś dupska, wcześniej żydowskim sowietom, teraz żydowskim amerykańcom – w czym miewać satysfakcję pani Jolanto !? 

Co do napotkango ks. proboszcza Jana w Ustce, to boryka się ze wszelkimi trudnościami. Walczy, jak przystało na księdza (w tej skomplikowanej czerwonej zatoce świń)! Pani Joanno Szczepkowska, może u pani komunizm się skończył w czerwcu 1989 roku, tu jakoś pozostawia świeży smród. Oto opowiastka z marca 2005 roku, za „Głosem Pomorza”: „Usunięcia reklamy Radia Maryja z kościoła pw. św. Jacka domaga się słupska młodzieżówka SLD. W odpowiedzi poseł LPR Robert Strąg chce złożyć wniosek o jej delegalizację. – Żaden diabeł Matki Boskiej nie ruszy, kwituje ks. Jan Giriatowicz, proboszcz parafii. O usunięcie tablicy zwróciła się Federacja Młodych Socjaldemokratów. Zdaniem jej działaczy reklama katolickiej rozgłośni została powieszona niezgodnie z prawem, bo kościól pw. św. Jacka figuruje w spisie zabytków. – Tym bardziej to jest bulwersujące, że nie wszyscy są miłośnikami tego specyficznego radia – mówi Paweł Szewczyk, (z fizjonomii żyd, dopisek Z.J.P.) szef słupskiej FMS. Tymczasem ksiądz Giriatowicz zapowiada, że ściągnąć tablicy nie pozwoli. – Kościołem rządzi biskup, nikt inny – oburza się duchowny. – Radia Maryja słuchają wszyscy moi parafianie. A ci młodzi komuniści niech sobie ściągają pył z księżyca. Jeżeli tak ich rozpiera energia, to niech odśnieżają ulice. Żaden diabeł Matki Boskiej nie ruszy !” Autor artykułu, Zbigniew Marecki. 

I tak będziemy się potykać pod tym smutnym parasolem wszelkiej filozofii. Są bojówki komunistyczne z lewicy, są bojówki z prawicy. Zgoda, to za siedmioma górami, lasami, morzami. Polska „ZGODY” nie zna. Bo każdy podrzuci kukułcze jajo. Jak ta tarcza z żydowskiej Ameryki. Po co nam tarcza jak wojsko polskie ma braki w szkoleniu, w wyposażeniu i w broni nowoczesnej także. Tarcza, dla kogo ? Dla Polaków ? A kto by się nimi zajmował i przejmował ?! Jeśli już zrozumieć to ogromne zaangażowanie, to tarcza ma chronić żydów w Polsce ! Chodzi o rasę i takowe ich majątki i inwestycje. Przyjaźń polsko-amerykańska przypomina mi – z faktów – taką podobną przyjaźń polsko-radziecką. A nawet i dzisiaj, polsko-rosyjską. – Czy rozumiecie te niuanse. Polak był zawsze kopany i nadal jest... kopany !

W uczuciach się nic nie zmieni, bo na nędzarza patrzy się specjalnym wzrokiem... Maskarada rządów po roku 1989 służy komu ? No proszę wejść do lustereczka, przyjrzeć się swojej twarzy i zapytać się, dlaczego jesteś taka smutna...? Udawać żyć a żyć, to są dwa odmienne elementy. Nie chciałbym przez to popaść w totalny pesymizm, ale nie ma czego pozytywnego się złapać. Jedynie, nadziei, nadziei, nadziei... 

2-3.03.2007 - Ustka


SOCZYSTY  KWAŚNIEWSKIZM - NAGRODA  DLA  ZWYCIĘZCY                                                                                                                                                 Przez  10  lat  trwał  w  "III  RP"  (Soczysty  Kwaśniewskizm),  to  od  drugiego  nazwiska,  nadanemu  Aleksandrowi  -  z  pierwszego  zrezygnowano,  bo  brzmiało  pewnie  z  niemieckiego,  choć  to  nie  Niemiec.   
Otóż  tak  długo  rządzący  Kwaśniewski  Aleksander  przetarł  szlaki  i  przedarł  się  bojowo  na  pierwszy  portret  w  Pałacu  Namiestnikowskim  Rzeczypospolitej.  To  tak,  jak  uczynili  bolszewicy,  cara  za  miasto  a  sami  poczęli  rządzić  gorzej  od  cara.  Tak  już  bywa.
  Uważam,  że  Polacy  przez  ten  długi  okres  poznali  cały  życiorys  lub  inaczej,  biografię  Wielkiego  Aleksandra  I,  bo  na  pewno  był  Prezydentem  "wszystkich  Polaków",  no  paru  może  nie;  do  tej  grupinki  ja  się  zaliczałem.  Dlaczego?  Bo  nie  używałem  alkoholu,  wolałem  kupić  sobie  "kurze  łapki"!...  
Jako  poeta,  poeta  z  przymiotnikiem  "n a r o d o w y"  -  bo  więcej  napisałem  wierszy  o  ojczyźnie  czy  do  ojczyzny  niż  o  wiosennych  motylkach  czy  erotycznych  wyznaniach  do  kobiet,  miałem  go  totalnie  dość.  
Oczywiście  "Kwaśnieskizm"  chciał  mnie  między  innymi  przenieść  na  "perskim  dywanie"  w  tę  przyszłość,  nie  pytając  się  w  ogóle  czy  chciałem  taką  właśnie  przyszłość,  jaką  wyrzeźbił  w  ogromnych  korupcjach.  Moja  -  wasza,  czy  moja  to  nie  wiem,  wolałbym  takiej  nie  mieć  przyszłości,  budowaną  przez  prezydenta  i  jego  kolesiów  -  fachowców,  bo  doszedłem  do  pustyni,  a  miała  być  ta  przyszłość  (Różową  Oazą) !!!  Później  chciał  przywrócić  normalność,  ale  się  przewrócił  i  już  nie  dokonał  żadnych  sztuczek  w socjotechnice.  Dzięki  Bogu ! 

A  teraz  o  Konkursie  i  Nagrodzie:
 

1. Ile  były  prezydent  III  RP  Kwaśniewski  Aleksander  ma  rodzeństwa ?  

2. Jaka  jest  pomiędzy  nimi  różnica  wiekowa ?  

Ten  kto  dokładnie  zgadnie  niech  napisze  na  moją  pocztę  e-mailową:  poetazjp@op.pl
 
Nagrodą  będzie  moja  książka  z  dedykacją:  wiersze,  eseje,  recenzje,  szkice  literackie pt. 
"DRUGIEGO  NORWIDA  JUŻ  NIE  BĘDZIE"  i  tomik  wierszy  pt. "PO  KAMIENIACH  KU  KAMIENNYM  HORYZONTOM".
  Pomysłodawcą  Konkursu  jest:  Zygmunt  Jan  Prusiński  

Termin  do  30  września  2007  roku !!!

Z twórczości Z. J. Prusińskiego:

ZAĆMIENIE ZAWSZE PRZYCHODZI BEZ PUKANIA

 Motto: Polacy to stado baranów - powiedział Adam Michnik w australijskiej telewizji -  A TO TEN, OD BARANÓW! 

 LIST  OTWARTY  DO  JANA  TOMASZA  GROSSA ! Dlaczego Polacy nie wygonili Żydów z Polski? Teraz pokutują za ten błąd historyczny...

Literatura faktu - POLSKI NIE MA, JEST ZA TO „OSTEN-ISRAEL”!

dyktator Saddam Husain został powieszony - czas osądzić naszego dyktatora Wojciecha Jaruzelskiego

Władysław Frasyniuk, Wojciech Olejniczak i ubecka Służba Bezpieczeństwa - felietony

z cyklu polskie sprawy -  ŚWIĘCI APOSTOŁOWIE, A NARÓD NA BOSAKA Z TORBAMI... 

Lech Wałęsa  NAUCZYCIEL SPOD PARASOLA BEZPIEKI

CZY PRASA W POLSCE JEST WOLNA?

 ROZTAŃCZONE  BAŁWOCHWALSTWO 
Błazny i judasze
"Chłopy do roboty, towarzysze do muzeum” 
LIST OTWARTY - PONAGLENIE!  Prezydencie III RP!  
POUCZENIE PREZYDENTA. 
 Do mediów w kraju i za granica...
LIST OTWARTY DO SENATORA STEFANA NIESIOŁOWSKIEGO
POTYCZKI W ŚWIECIE LITERACKIM NA EMIGRACJI

WIERSZEM DO JANA PAWŁA II Zygmunt Jan Prusiński
OJCIEC KSIĘŻYCA I GWIAZD - Jan Paweł II WIELKI - Zygmunt Jan Prusiński

Zygmunt Jan Prusiński... tak trochę z jego twórczości żyjącej niespokojną codziennością...

Zygmunt Jan Prusiński... jest taki patriotyczny, nieustraszony, walczący poeta...

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA
Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com  
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński i sympatycy SOPO

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm 
redakcja@aferyprawa.com 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

z

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.