Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
3 grudnia 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY Zygmunt Jan Prusiński Ryszard Kapusciński szpieg forum dyskusyjne Prusiński - prawda o Ryszardzie Kapuścińskim - podobno PRAWDA  JEST  PIĘKNIEJSZA  OD  KOBIETY...:-)

  Zygmunt Jan Prusiński  

Motto: „Sejm uczcił minutą skupienia pamięć Ryszarda Kapuścińskiego” – Polska Agencja Prasowa. 

Sejm (w większości żydowski) uczcił ciszą pamięć agenta. Na Portalu Ryszarda Kapuś-cińskiego* pewien człowiek ujawnił jego pseudonim, został po jakimś czasie usunięty z witryny. Dlaczego ? Bo Polacy nie mogą znać prawdy, kto kim pachniał w PRL. Podobno tow. komunista Kapuś-ciński umiał „pochylić się nad człowiekiem”. Bzdura ! Tylko prawy człowiek przez całe swoje życie może mieć takowe uczucie. A może dręczyło go sumienie i dlatego „umiał...” Nie ruszam jego talentu pisarskiego, doceniam jego warsztat i język, ale dlaczego był słaby i poddał się złoczyńcom...? Albo kariera albo zostać sobą. Ja wybrałbym to drugie. 

Wrócę do kilku listów. Tytuł główny oczywiście: „Forum dyskusyjne Ryszard Kapuś-ciński”. Pan Zdzisław Raczkowski, redaktor „AFERY PRAWA” pisze do mnie w dniu 8 czerwca 2006 roku:
„Witam, niestety, te wszystkie dyskusje dotyczące Kapuścińskiego są od razu blokowane, albo kasowane, tak że nie wiem o co chodzi”. 

Odpowiadam Z. Raczkowskiemu: Panie Zdzisławie, mamy „ptaszka”, wielkiego stalinowca i ubeka Kapuś-cińskiego Rysia. Mogę sobie pogratulować za determinację. Sami się wkopali, a nie atakowałem tylko inteligentnie zadałem kilka pytań. To kasowanie moich dwóch tekstów w formie listów, wytworzyło (z tamtej strony) napięcie...  Towarzysz „stalinowiec” pękł. Szkoda mi tylko polskiej młodzieży, bo w euforii pisze na tym forum w zachwycie – nie wiedząc, kim był (z drugą twarzą)... Polacy powinni pod jego drzwiami domu zwrócić tę jego twórczość – książki, jak to było z podobnym komunistą stalinowskim pisarzem tow. Żukrowskim Wojciechem. Bo to byli podpieszczuchy jąder radzieckich kacyków ! 

Jeszcze tego samego dnia (8 czerwca) nadaję tytuł „Prawda jest piękniejsza od kobiety” i dopisuję dalszy ciąg do redaktora Raczkowskiego: Panie Zdzisławie, trzeci mój tekst został wyrzucony z Kapuś-cińskiego forum dyskusyjnego. Całe szczęście, że przepisałem ten list i kilka dogodnych cytatów. Po prostu nie ma... Cykory uciekają jak szczury ze statku. To taka ma być demokracja w wolnej Polsce ? Panie Prezydencie IV Rzeczypospolitej Polskiej Lechu Kaczyński, to ja taką demokrację mam gdzieś... 

Towarzyszu Kapuś-ciński, czemu od prawdy uciekasz ? To ja, narodowy poeta chcę ci poświęcić kilka wierszy. – Czyżbyś POEZJI się bał ? 

PRAWDA  JEST  LUSTREM !  PRAWDA  JEST  PIĘKNA !

PRAWDA  JEST  PIĘKNIEJSZA  OD  KOBIETY !!! – Z.J.P. 

Pamiętasz Gałczyńskiego, wspaniałego polskiego liryka ? To ty i twój system polityczny Go zniszczył. Nie będzie już drugiego Konstantego Indefonsa Gałczyńskiego. Pamiętasz towarzyszu Kapuś-ciński, jak pięknie to napisał poeta: 

„ZE  WSZYSTKICH  KOBIET  ŚWIATA,  NAJPIĘKNIEJSZA  JEST  NOC !” 

*     *    

Po jakimś czasie, jako pracowity człowiek, wybrałem się listem bezpośrednio do gospodarza tego portalu, Roberta  Nowackiego, E-mail: r.nowacki@kapuscinski.hg.pl  

W dniu 4 września 2006 roku nadaję tytuł listu:

IDŹŻE  DOIĆ  BYKI  DO  PREMIERA  LEPPERA !!! 

Zaczynam tak:
Przepraszam, czy to pan od Kapuś-cińskiego ? No jeśli tak, to ja mam wiele spraw do szanownego pana. Otóż na pańskiej witrynie grasuje CENZOR czerwonej maści, taki towarzysz – bolszewik ! Rozumie pan, taki to facio który ucieka od prawdy. Ja wszedłem na to forum Ryszarda Kapuś-cińskiego, z zapytaniem, trzy razy tam byłem, i jakiś flejtuch skasował moje trzy listy !  

Hej ! Jest u was wolność poglądowa czy jej nie ma ? Bo jeśli nie ma, to idźcie doić byki do mojego znajomego premiera Andrzeja Leppera ! 

Tego samego dnia dostałem odpowiedź od Roberta Nowackiego: 

„Szanowny Panie. Proszę nie przysyłać do mnie więcej listów, które nie będą związane z prowadzoną przeze mnie stroną. Nie życzę sobie otrzymywać innych wiadomości i listów od pana”. – Robert Nowacki. 

*     *    
I tak się kończy przygoda poety do poety, bo bohater tych listów Ryszard Kapuś-ciński zaczął najpierw pisać wiersze.  

Drodzy czytelnicy, dlaczego za wszelką cenę ludzie uciekają od prawdy, a ci, „inni” ludzie którzy dążą do prawdy, to mają tamci pierwsi  ich za oszołomów i za idiotów. Jeśli ktoś uważa się za pewniaka że jest autorytetem, to powinien przygotować się na każde i drażliwe pytanie. Pisarz jest osobą publiczną. A życiorysów nie schowamy pod dywan. Bo to czynią tylko tchórze. 

* Kapuś
  
ciński – jakoś dziwnie się składa; nawet i nazwisko może akurat pasować.

25 stycznia 2007 - Ustka     

MODULOWANIE  DŹWIĘKU  DO  PRAWDY 

Motto: Proszę mnie dobrze zrozumieć. 

W dniu 14 maja 2006 roku o godzinie 09:39 na Forum dyskusyjnym serwisu Ryszarda Kapuścińskiego piszę tak: Trzeci raz „dobijam się do prawdy” na tej witrynie, bo pytam wprost, czy Ryszard Kapuściński był agentem, współpracownikiem UB-SB czy nie był ?

Bo jest on w rejestrze IPN w Krakowie. Piszę cykl artykułów pt. „KRAKOWSKIE  PIEKŁO  AGENTÓW”,  a w tym „piekle” są najliczniejsi z wolnymi zawodami pisarze i poeci, dziennikarze i aktorzy. 
Żeby pisać do niego czy o nim, trzeba poznać człowieka nie od pisania tego i owego, ale jakim był i jest (od środka) człowiekiem. Ja jestem na tak zwanej „Liście Wildstaina, ale szczycę się tym i mam satysfakcję, bo byłem ofiarą systemu komunistycznego. Byłem zmuszony wyemigrować z Ojczyzny, z mojej ukochanej Polski ! Straciłem przez to rodzinę i 13 lat życia w obcym kraju. Choć Austria jest pięknym zielonym krajem, to jednak... są i minusy takiej osobistej decyzji w moim życiu. 

Panie Ryszardzie Kapuściński, proszę na mój list odpowiedzieć, podaję mój E-mail: poetazjp@op.pl  

*     *    

W dniu 16 maja 2006 roku o godzinie 22:42 na mój apel pisze „Beata”: „Szanowny Panie Zygmuncie, myślę, że zrozumiałam Pana bardzo dobrze. Jednak chyba nie doczeka się Pan odpowiedzi na to pytanie, na „naszym” forum. Omawiamy tutaj raczej twórczość literacką Ryszarda Kapuścińskiego, on sam nie przegląda stron internetowych, więc osobiście też nie udzieli Panu informacji na temat swojego życia. Jestem przekonana, że można swobodnie badać twórczość literacką pisarza, nie znając „człowieka”... czasami samych siebie nie znamy, czyż nie ? Pozdrawiam, Beata Piaskowska”. 

*     *     * 

W dniu 23 maja 2006 roku o godzinie 19:10 odpowiadam: List do Pani Beaty Piaskowskiej.
Proszę Pani, szkoda, że „zniewoleni Polacy” przez nowego okupanta, zamienionego, tylko, tak kosmetycznie, bo co do tych samych to wówczas w PRL mieli pałki i czołgi na ulicy. Dzisiaj w nowym Millennium, można pięknie wejść w organizm Państwa, i od środka spijać „narodową krew”. Polacy są fajnym narodem, tak łatwym, bo można nimi manipulować i programować na niewolników. Szkoda, że inni na tym forum nie mogą przekazać swojej opinii w tym akurat temacie: „Proszę mnie dobrze zrozumieć”.
 
Nie, nie przekonała mnie Pani, ja siebie dobrze znam bo nigdy nie skręcałem; szedłem prosto przez życie nie krzywdząc innych. Może jakąś zakochaną kobietę – której, ja nie kochałem z przyczyn obiektywnych. Ale to są sprawy już innej wagi.
 

PS. Jednak proszę otworzyć „furtkę”, by mogli Polacy otwarcie o tym dyskutować i polemizować. Nie wolno „czegoś” chwalić, co było zdradą narodową. Etyka pisarza, honor pisarza, duma pisarza jest dla mnie ważniejsza (od kolorowych książek) – choćby były one mądre. 

Trzeba zawsze pamiętać o naturalnych przekazaniach Mojżesza: „10 Przykazań Boskich”. 

*     *     * 

W dniu 1 czerwca 2006 roku o godzinie 19:34 piszę ponownie na Forum dyskusyjnym Ryszarda Kapuścińskiego: Jak widzę Pani Beato, to w Polsce nieważne jest , czy się było towarzyszem PZPR, UB-ekiem, agentem na sprzedaż, zbrodniarzem jak: Witold Kochan, Salomon Morel, Jakub Berman, Zdzisław Izaak Stoltzman, Helena Wolińska. Wisława Szymborska też ma udział i Czesław Miłosz jak najbardziej... Ważne, że „robili” dobrą robotę, szlachetną robotę i, nie dziwię się... Na Pomorzu w Ustce są do dzisiaj takie fajne i ładne ulice PATRONÓW, jako „bohaterów”, powinienem napisać,  b o h a t e r y: Paweł Finder, Hanna Sawicka, Małgorzata Fornalska, (ostatnio zmieniono wreszcie na „Leszka Bakułę”), Zubrzyckiego, XX-lecia PRL.  I tak się dzieci i młodzież polską uczy z historii i z literatury faktu ten cały fałsz o tchórzach, a też i z literatury pięknej. – Dobrze idziemy. Idziemy po cienkiej nitce „czerwonego pająka”. 

Nie ma w ogóle szacunku do ofiar, teraz do anonimowych ofiar, (przez tych wymienionych) przez mnie „czerwonych charakterów”. Czy ci wymienieni to byli i są Polakami ? Na pewno nie. Religia Rzymsko-Katolicka uczy „10 Przykazań Boskich”. Między innymi: „Nie zabijaj”. I w naszym polskim narodzie zbrodniarzy ludobójstwa, może jest 1 procent ! 

Proszę mnie dobrze zrozumieć, że propagowanie ideologii, „ prania mózgów” jest straszliwą bronią, bo się skłóca naród. Na pewno Pani bohater – bo nie mój, pisarz Ryszard Kapuściński czytał to, co ja tu napisałem wcześniej.  Nie musi akurat na tym forum mi odpowiedzieć, przecież podałem swój adres e-mailowy. Może do mnie bezpośrednio napisać. Milczenie z jego strony jest też odpowiedzią. 

*     *     * 

Po krótkim czasie miałem (blisko 200 odsłon). „PRZYKLEJONY” jako pseudonim Roberta Nowackiego - gospodarza tego forum wraz z Beatą Piaskowską wyłączyli wszystkie moje teksty. Tam gdzie pisze:PROSZĘ  MNIE  DOBRZE  ZROZUMIEĆ – jest podtekst, cytuję: „PRZYKRO  NAM,  ALE  WIADOMOŚĆ  TA  NIE  ISTNIEJE”. 

A gdzie jest moje imię i nazwisko – jest drugi podtekst, cytuję: „UŻYTKOWNIK  NIE  ISTNIEJE”. 

- Można to i dzisiaj sprawdzić: www.kapuscinski.hg.pl 

Posłowie: 
Kto ma tu rację ? Jak ta POLSKA ma wyglądać, jeśli depcze się PRAWDĘ. A przecież do NARODU  POLSKIEGO  ŚP. Ksiądz Jerzy Popiełuszko powiedział, zawsze często przypominał że bez „prawdy”, człowiek nie jest nic wart, bo nie jest wolnym człowiekiem.
 

25 stycznia 2007 - Ustka

   Motto: Polacy to stado baranów - powiedział Adam Michnik w australijskiej telewizji -  A TO TEN, OD BARANÓW! 

Literatura faktu - POLSKI NIE MA, JEST ZA TO „OSTEN-ISRAEL”!

dyktator Saddam Husain został powieszony - czas osądzić naszego dyktatora Wojciecha Jaruzelskiego

Władysław Frasyniuk, Wojciech Olejniczak i ubecka Służba Bezpieczeństwa - felietony

z cyklu polskie sprawy -  ŚWIĘCI APOSTOŁOWIE, A NARÓD NA BOSAKA Z TORBAMI... 

Lech Wałęsa  NAUCZYCIEL SPOD PARASOLA BEZPIEKI

CZY PRASA W POLSCE JEST WOLNA?

 ROZTAŃCZONE  BAŁWOCHWALSTWO 
Błazny i judasze
"Chłopy do roboty, towarzysze do muzeum” 
LIST OTWARTY - PONAGLENIE!  Prezydencie III RP!  
POUCZENIE PREZYDENTA. 
 Do mediów w kraju i za granica...
LIST OTWARTY DO SENATORA STEFANA NIESIOŁOWSKIEGO
POTYCZKI W ŚWIECIE LITERACKIM NA EMIGRACJI

WIERSZEM DO JANA PAWŁA II Zygmunt Jan Prusiński
OJCIEC KSIĘŻYCA I GWIAZD - Jan Paweł II WIELKI - Zygmunt Jan Prusiński

Zygmunt Jan Prusiński... tak trochę z jego twórczości żyjącej niespokojną codziennością...

Zygmunt Jan Prusiński... jest taki patriotyczny, nieustraszony, walczący poeta...

Podobne tematy znajdziesz w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia

 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników
i wiele innych w kolejnych w działach czasopisma "AFERY PRAWA"

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe  www.aferyprawa.com   
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Janusz Górzyński, Zygmunt Jan Prusiński, Mariusz Pogorzelec, Zygfryd Wilk, Grzegorz Bentkowski i SOPO

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: redakcja@aferyprawa.com alternatywnie: afery@poczta.fm 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Biana
05-01-2015 / 00:04
You've really captured all the esislteans in this subject area, haven't you? ejnjvmd.com [url=psftssc.com]psftssc[/url] [link=twjrjyxydgj.com]twjrjyxydgj[/link]
~Nenad
24-12-2014 / 03:51
I just hope wheoevr" rel="nofollow">ltzgmjjmkpz.com">wheoevr writes these keeps writing more!
~Rustem
20-12-2014 / 10:07
This does look prmsgoini. I'll keep coming back for more.