Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY Zygmunt Jan Prusiński Aleksander kwaśniewski żyd forum dyskusyjne Prusiński - MOJE SPOJRZENIE Z OSTREJ STRONY ŚWIATŁA

Zygmunt Jan Prusiński

Jestem zaniepokojony tym kojotowym wyciem w stajence. Stajenka się skończy – bo rzeczywistość i tak wyłamie drzwi. Dzisiaj wieczorem zajrzałem do Portalu www.wiadomosci.onet.pl - na tymże Forum ponad tysiąc komentarzy w związku z wygranymi wyborami przez PO. I ja się do tego ustosunkowałem. Oto ta treść:

WYBORY 2007 całkowicie podzieliły Polskę. Ta, wschodnia strona, jest bardziej myśląca od tej zachodniej... Teraz wiem że moja OJCZYZNA jest za Wisłą. Powiem szczerze, bo piszę pod swoim imieniem i nazwiskiem, że nigdy nie wierzyłem całej świcie Platformy Obywatelskiej; znam liderów życiorysy, choćby Gronkiewicz – Waltz, a lider Donald Tusk nie jest wcale propolskim patriotą, to tylko teatralna gra. Dla mnie Tusk jest li tylko megalomanem. Jeśli dla niego autorytetem jest Wałęsa, Borusewicz czy Bartoszewski, to wszystko jasne po której jest stronie Polski. Powiem tak, PO jest bliżej ludziom zamożnym aniżeli ludziom biednym. I ta moja otwarta odezwa jest skierowana do przegranych, tak już dzisiaj, że jeśli na Platformę głosowali biedacy, to sami zadali sobie nędzną przyszłość ! Jeszcze przyjdzie taka chwila że ci którzy tak pokochali te CUDA., będą przeklinać te Cuda !!! Piszę ten dokument szczególnie dla młodego pokolenia w dniu 22 października 2007 r. godzina 19:27 na Portalu „Onet.pl Wiadomości”, żeby w niedalekiej przyszłości wrócili do mojego tekstu. I jeszcze coś bardzo ważnego dla BIEDNEGO NARODU, kto rezygnuje z własnej waluty jakiem jest POLSKIE ZŁOTY, gdzie mamy narodowe symbole, na rzecz obcej waluty, jest pospolitym zdrajcą. Wiele krajów Unii Europejskiej nie przyjęło waluty EURO i, egzystują gospodarczo pozytywnie. Dlaczego my, Polacy nie decydujemy sami o tym, tylko za nas inni i obcy, a najczęściej ci, którzy nas nienawidzą. – Nie bądźmy całkowicie niewolnikami !!!

Pozdrawiam Czytelników: narodowy poeta, niezależny publicysta – Zygmunt Jan Prusiński. Zapis: (22.10.2007 r.)

* * *

ZAGRAM SOBIE NA BANJO

No cóż, moje marzenia pękły jak krzyk niedokończony,
rozbieram winy w narodzie, kto jest winny.

Chciałbym mu zagrać na banjo bluesa czterotaktowego,
bo to umiem robić na krawędzi upadku.
Nie żałowałbym słów sytych w wulgaryzmie,
knotów żółtobrunatnych posłałbym za miasto.

Niech się tli bajka o cudownym narodzeniu –
co w ogóle ma się narodzić jak drzewa pękają w pół ?

Matecznik zgniły, sielanki nie ma – tylko
opuszczony krzyk wybiegł z progu do klatki światła.

Nauczmy się walczyć jak nasi przodkowie;
nie możemy głowy chować w piasku...

Zygmunt Jan Prusiński
2.12.2007 – Ustka

No tak, wyszedł mi jakoś wiersz. To nie jest łatwo krążyć ze złamanymi skrzydłami i pisać do Narodu, do ludzi, do człowieka. A w ogóle czy oni zrozumieją że każdy ma swoją misję do spełnienia !? Natłoczą się jak dym w balonie i patrzą kto za nich zrobi brudną robotę. Lenistwo na wieszaku wisi niczym metafora, i nigdy nie do wyschnięcia oddanym sprawie. Ten ich pot, pot wojowników trzeba poszanować. To prawda skręcamy się w bólu, skręcamy się w bólu jak na rozdrożu zagubiony bezdomnik. – Niech tak będzie: „Janusz, graj bluesa” – to powiedział Wojtek Korda do Janusza Popławskiego z zespołu „Niebiesko – Czarni”, oczywiście w PRL-u. Więc sam biorę gitarę do ręki i gram do księżyca pieśń moją dawno napisaną we Wiedniu na emigracji: „Jak ci pomóc”. Tak, pieśń polska tylko dla patriotów, mówiąca o losie Polaka i jego miłości do Ojczyzny.

* * *

Na lokalnym portalu, gdzie gorąco od ataków na mnie, (jestem zahartowany), przypominam www.ustka.pl bo tam zawsze gorąco jak coś napiszę, no to ci od rodzin komunistycznych, może to być synalek oficera milicji lub wojskowego, zaznaczam dobitnie że Ustka jest przesiąknięta ubecką przeszłością, choćby i taki przykład: Jest sobie emeryt, oficer z LWP, wprost zakochany był w Stalinie. Nazwisko ładne, przyjemne, ludzkie: „WILKOŁEK”! I ten „bohater” kiedy dowiedział się o śmierci Stalina, zapłakał nad nim i nad swoim losem. Jako oficer przemówił na specjalnym apelu do żołnierzy. Kilku z nich parsknęło śmiechem. Oficer Wilkołek doszedł, kto się z takiej niecodziennej smutnej powagi śmiał. Było tych z czynnych młodych żołnierzy trzech, i przez trzy dni dał im tak dowódca popalić z musztrą na czele, że o mało ich nie uśmiercił ! O, i taki bierze sobie co miesiąc wysoką oficerską emeryturę, a jego ofiary z lat 50-tych „zdychają” z głodu i chorób. – Przykładna „demokracja”! Tylko z Polski powinni inni taką „dupo-krację” – jak mówi Janusz Korwin-Mikke brać za wzór. Kat bierze 2 tysiące złotych, ofiara bierze 500 złotych. Kapitalizm w takim pojęciu, to kryształ !...

Ale co ja po wyborach wprowadziłem w dziale „Polityka”? A taki temacik, interesujący temacik.

POZNAWANIE NOWEGO PREMIERA

23.10.2007 r. No i czas dla tych – którzy głosowali na Platformę Obywatelską a nie znali jej lidera, Tuska Donalda. Czytaj www.orzelpocztowy.pl w dziale: Biuletyny Informacyjne, w tytule: ”PO... a polskość Kaszub”. Po czytance i po obejrzeniu filmu zapraszam do dyskusji.

TO NIE STEPY MONGOLSKIE

9.11.2007 r. Proszę o pohamowanie temperamentu, tu chodzi o „Poznawanie nowego premiera” – gdzie akurat jestem autorem tego tematu. Panowie nie chodźcie po górach jak ich nie ma. Niziny, nizinki. Ja na przykład o Tusku Donaldzie mogę powiedzieć tak: Wczoraj 8 listopada 2007 roku, był w Ustce pierwszy CUD !, bo cały dzień było bez deszczu. Dlatego podziękowałem nowemu premierowi.

TEORETYK Z WYŻSZEJ PÓŁKI

12.11.2007 r. Piękne są te słowa z ust nowego premiera. Czytałem je kilkakrotnie bo takie mądre i prawdziwe. Profesor Jerzy Robert Nowak, skądś wyjął je i przekazał z cienia do światła. Teraz możemy się uczyć, jakim być człowiekiem w Polsce. Tak, bądźmy podobni. Tusk Donald (nowe metody i mody wprowadza) w życie, obyczajowe życie. Cholera, muszę tak samo postępować – najwyżej pójdę za to się wyspowiadać ! Oto te perełki: „Czasem mam ochotę powiedzieć prawdę, ale – to zabrzmi dziwnie – w tej mojej funkcji mówienie prawdy nie jest cnotą. Nie za to biorę pieniądze i nie to powinienem robić”. Autor: Tusk Donald. Wiecie moi Drodzy Czytelnicy ile w tym jest filozofii ? Tu filozofia goni filozofię. Tusk jest mądrzejszy od wszystkich greckich filozofów ! Uczcie się młodzi Polacy od niego; to światły człowiek, pełen uroku – taki ślizgacz po piasku... Za to i za karę napisałem dla niego taki króciutki wierszyk:

Tusk niczym dla nędzarzy „bóg”,
dżentelmen z brudnego podwórka,
nauczył się żebrać o władzę.

PRAWDA TO NAJPIĘKNIEJSZY PTAK

13.11.2007 r. Jeżeli „Prawdy” nie ma w polityce, to cóż to za polityka ? Można powiedzieć coś takiego: Kocham Zuzię, swoją Zuzię oczywiście, a myślą jest o sąsiadce... To właśnie Tusk Donald bierze z budżetu pieniądze i inne dodatki za „Prawdę”. Żaden naród nie będzie opłacał hochsztaplera... W przypadku tych wypowiedzi w czasie wyborczym jego hasła były dominujące, bo gdzieś tam pierdnął o Cudach, że będą cuda – a w czasie uroczystości Święta Niepodległości na Placu Piłsudskim przed Grobem Nieznanego Żołnierza w dniu 11 Listopada 2007 r., prezydent IV Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński powiedział, że „cuda” tak, ale zdarzają się bardzo rzadko – a akurat (maniak i megaloman) Tusk stał blisko za prezydentem i poważnie wsłuchał się w te prezydenckie słowa. Jeśli miałbym coś doradzić nowemu premierowi, to niech „II Irlandię” namaluje sobie na obrazku, pójdzie do szklarza żeby mu obramował tę „irlandię” za szybą z kryształu., i niech powiesi sobie w sypialni. W Polsce nigdy nie będzie drugiej Irlandii, bo po pierwsze Polska tak się nazywa a nie inaczej. W okresie zaborczym i zniewolonym w PRL mieli decydenci – sekretarze PZPR szansę uczynić „II Chiny”, komunistyczne „chiny” jak dziś, tylko się im pomyliło w planach „6-letnich” i zostały puste haki ! Jedno co było pozytywne, to te nocne kolejki, bo niejedna para romansowała, odbywały się zdrady małżeńskie – a i powstawały nowe związki, z których to mamy „takowe pokolenie” pod nazwą: (STAJASZCZE DZIECIĄTKA)!!!!!

NIE MA NIC POLSKIEGO

15.11.2007 r. Nie róbcie z żaby zaskrońca i odwrotnie ! Żaba jest żabą, a zaskroniec jest zaskrońcem – to różne są tańce przyrody.

CZYTANKI I Z BLAGIEREM I COŚ Z FANTAZJI 16.11.2007 r. – Co to jest polska racja stanu ? Kto wie proszę odpowiedzieć. A tak według tematu, to za ile lat będą nowe wybory ? Bo ja już się przyzwyczaiłem, że za dwa lata warto znowu przyjść i do urny wrzucić swój głos. Ktoś z obecnych Vipów w Ustce opowiedział mi taką historyjkę – jeszcze jak studiował. Było to w trakcie wyborów na fotel prezydencki kraju: Wałęsa – Kwaśniewski. Jeden ze studentów: „Ja dałem głos na Wałęsę. Drugi: Ja też, bo na tego Kwaśniewskiego zakreśliłem gruby krzyżyk, żeby nigdy prezydentem nie był. Oczywiście ominąłem nieparlamentarne słowo, więc dialog jest płytszy.

ŻEGLARZ TUSK

16.11.2007 r. To nie są moje słowa, przepisuję z Forum „Raportu Nowaka” www.raportnowaka.pl „Życiorys Tuska zaczyna się na studiach. Wcześniej nie żył. Dalej podają, że w czasie stanu wojennego historyk Tusk, w domyśle – gnębiony przez reżim, musiał pracować fizycznie. Malował kominy, czyścił szyby na wysokościach. Prawda jest taka, że Tusk rzeczywiście był zatrudniony w spółdzielni usługowej Macieja Płażyńskiego (tego), ale nigdy nie pracował na wysokościach. W 1993 r. – założony przez Tuska, Bieleckiego, Lewandowskiego i Merkla – Kongres Liberalno-Demokratyczny, zwany aferalnym, nie wszedł do sejmu. Wtedy Tusk wspólnie z Mazowieckim doprowadził do przemienienia Unii Demokratycznej w Unię Wolności. I tak w 1997 r. żeglarz Tusk wrócił do sejmu, aby wspierać AWS i poronione reformy Buzka, usadowić Balcerowicza na fotel ministra finansów, a później na fotel prezesa NBP”. Koniec cytatu.

– Brawo panie Tusk !!! To za Balcerowicza ! Mojego... „wujka”. Wujka ?

2.12.2007 r.

* * *

POROZMAWIAĆ CHCIAŁBYM SOBIE Z PSEM,
Z LUDŹMI NIE MOŻNA...

Nie jestem pewny, może jestem zbyt
wymagający z grupy homo sapiens.

Moim w pobliżu świecie: kot, kret, kruk,
są i kolory złociste – przeważają liście.

Często rozmawiam ze ścieżką w lesie –
nie wiem dokąd ona prowadzi.

Jaszczurka ucieka przed wężem,
to wiem, i rosa ucieka przed słońcem.

Z ludźmi różnie bywa, spieszą się przed
tęczą i za tęczą, przed rzeką i za rzeką.

W domu porozmawiam z psem –
to inteligentne zwierzę, a ludzie...?

Nie do końca bym postawił na nich,
to mi przypomina dotykanie pokrzyw.

Zygmunt Jan Prusiński

30.11.2007 - Ustka.


*********************************************

Wybrane z twórczości Z. J. Prusińskiego:

DZIENNIK Z WESOŁEGO MIASTECZKA... nie tylko Ustki

O ALKOHOLIKACH – POLITYKACH SŁÓW KILKA W POEZJI

W KSIĘSTWIE ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKIEGO

NIE ZAWSZE SCHODY PROWADZĄ DO NIEBA - ku pamięci Olusia K...

TOWARZYSZE TĘSKNIĄ ZA POCHODAMI

"Chłopy do roboty, towarzysze do muzeum”

PRZYGODA INTELEKTUALNA Z PREZESEM ZLP Krzysztofem Gąsiorowskim

PIONIERSKI MARSZ MISTRZA .... Junga
INTELIGENCJA ZAWIESZONA O BRZEG NUTY

ZAĆMIENIE ZAWSZE PRZYCHODZI BEZ PUKANIA

Motto: Polacy to stado baranów - powiedział Adam Michnik w australijskiej telewizji - A TO TEN, OD BARANÓW!

LIST OTWARTY DO JANA TOMASZA GROSSA ! Dlaczego Polacy nie wygonili Żydów z Polski? Teraz pokutują za ten błąd historyczny...

Literatura faktu - POLSKI NIE MA, JEST ZA TO „OSTEN-ISRAEL”!

dyktator Saddam Husain został powieszony - czas osądzić naszego dyktatora Wojciecha Jaruzelskiego

Władysław Frasyniuk, Wojciech Olejniczak i ubecka Służba Bezpieczeństwa - felietony

z cyklu polskie sprawy - ŚWIĘCI APOSTOŁOWIE, A NARÓD NA BOSAKA Z TORBAMI...

Lech Wałęsa NAUCZYCIEL SPOD PARASOLA BEZPIEKI

CZY PRASA W POLSCE JEST WOLNA?

 ROZTAŃCZONE  BAŁWOCHWALSTWO 
Błazny i judasze
"Chłopy do roboty, towarzysze do muzeum” 
LIST OTWARTY - PONAGLENIE!  Prezydencie III RP!  
POUCZENIE PREZYDENTA. 
 Do mediów w kraju i za granica...
LIST OTWARTY DO SENATORA STEFANA NIESIOŁOWSKIEGO
POTYCZKI W ŚWIECIE LITERACKIM NA EMIGRACJI

WIERSZEM DO JANA PAWŁA II Zygmunt Jan Prusiński
OJCIEC KSIĘŻYCA I GWIAZD - Jan Paweł II WIELKI - Zygmunt Jan Prusiński

Zygmunt Jan Prusiński... tak trochę z jego twórczości żyjącej niespokojną codziennością...

Zygmunt Jan Prusiński... jest taki patriotyczny, nieustraszony, walczący poeta...

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Projekt ustawy o ujawnieniu pochodzenia narodowościowego osób pełniących funkcje publiczne

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński i sympatycy SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Bella
05-01-2015 / 07:17
Ecmoeoins are in dire straits, but I can count on this! pbqcsnhkcgx.com [url=lwfqbifxnle.com]lwfqbifxnle[/url] [link=amvmazt.com]amvmazt[/link]
~May
25-12-2014 / 09:35
Hi!I'm from Brazil and i saw your blog on signature9 and i'll be" rel="nofollow">debrgxfdrw.com"> rlaley glad and honor if you check my website and give your opinion! I'm on this blog thing for 3 years.Congrats for your blog btw, it's awsome!XOXOtomaraquecaiaagora.com@blogTQCAfacebook.com/tomaraquecaiaagora
~Justice
20-12-2014 / 17:48
I do not believe eeihtr that Poland will refuse the missiles. I expect only that it will haggle with US to get a better payment for the acceptance, most probably a payment in kind, e.g. in future Polish citizens will visit US without visa. It is a politically hot topic in Poland: people feel offended that they need the visas while Western Europeans do not.But some of problems is really easy to solve. The problem of meat inspection is 100% "honor" or rather vanity. Russia is inspecting meat and fish packing plants in other countries, including US and Norway. Only Poland considers itself above the suspicions, even after obvious cases of falsifications.