Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
26 stycznia 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY Zygmunt Jan Prusiński platforma w objęciach sld Prusiński - KOMUNISTYCZNA  PRZYWARA, TO  ZIELONI

  Zygmunt Jan Prusiński  

niezależny publicysta 
 narodowy poeta

 

To pewnie dzieciaki lub wnuki (po skorupie jajek z dinozaurów), po dziadkach i ojcach z PZPR, WSI, UB, SB. Organizacja z Warszawy pod nazwą „Zieloni 2004”, to całe przedziurawione, podziurawione chałupnictwo w głowach. To, co ta organizacja młodzieżówek wyprawia, to ja się tylko o to pytam:  - Czy macie mózgi ?  - Czy macie intelekt ? To trzeba jakoś poukładać, bo to co piszecie w swoich programach i uskuteczniacie fizycznie na wiecach, jest głupotą rozpędzonego łobuza ! Oto przykład: 

„Komunikat Prasowy Zielonych, Warszawa, 1.11.2006”: 

„Przemianujemy Rondo Dmowskiego na Rondo Gombrowicza !  Imienia Dmowskiego nie powinno nosić żadne miejsce publiczne w Polsce. Bo Dmowski symbolizuje to, co w polskiej przeszłości najgorsze – ksenofobie, antysemityzm, strach przed różnorodnością. Dmowski to nienawiść do „innych”, bandytyzm na ulicach i zamachy bombowe. Dmowski to Polska odwrócona plecami do świata, oderwana od Europy, zaściankowa. Dmowski to Polska nieszczęśliwa”powiedziała Alina Cała, kandydatka Zielonych do Rady m. st. Warszawy.  

I dalej: 

„Nadając ważnemu punktowi w centrum stolicy imię Witolda Gombrowicza, pragniemy zwrócić Polsce z powrotem w stronę nowoczesności. Gombrowicz symbolizuje to, co najlepsze w polskiej tradycji – poczucie humoru, fantazje i ciekawość świata. Gombrowicz to odwaga, niezależność i umiłowanie wolności. Gombrowicz to autor, którego książki polityczny spadkobierca Dmowskiego – Roman Giertych – chce dziś usuwać z listy lektur” – zakończyła kandydatka. 

I drugi głos osiłka: 

„Nadając temu Rondu imię Gombrowicza, przeganiamy z tego miejsca ksenofobiczne miazmaty. Warszawa zasługuje na to, by przystosować ją do rangi europejskiej stolicy. Warszawa zasługuje na Gombrowicza” –  powiedział Adam Ostolski, kandydat Zielonych do Rady m. st. Warszawy. 

Czytając te wypociny analfabetów, trzeba się zapytać samego Pana Boga: Dlaczego tylu „indywidualistów” rodzi się w Polsce? Skąd to przychodzi i jaką ma rangę cywilizacyjną. Jeszcze nie minęło „Święto Zmarłych”, poszanowania tego dnia zmarłych w skupieniu i ciszy, a oto „masz babo placek”, bojówkarze spod (sztandaru siekier i zła), koczują nad tekstami w dniu 1 listopada 2006 roku. – Rozumiem człowieka, któremu nikt nie zmarł przez ostatnie sto lat, ale nie wierzę, iż jakiś członek z ich rodzin – przetrwałby – istotnie biologiczne skazanie, biologiczne niezauważenie przez siły wyższe. Zresztą za co, w jakiej nagrodzie, jeśli takich belzebubów nosi ta ziemia dziś w ówczesnym z idioceniu ich potomków ! 

Przeanalizujmy te wypociny, zaznaczam w złym guście i z błędami – które musiałem poprawić do mojego artykułu i fakt ten i inny, który nie miał miejsca choćby z samym pisarzem Witoldem Gombrowiczem. Młodzież od „Zielonych 2004” pisze, iż Gombrowicz był (odważnym, niezależnym i miłującym wolność). Gdyby był on odważnym człowiekiem, to by nie uciekał w roku 1939 okrętem płynącym do Argentyny, a wziąlby karabin do ręki, jak wielu pisarzy i poetów w tamtym okresie. „Niezależnym” się wówczas jest, jeśli się jest zamożnym człowiekiem. Witold Gombrowicz wciąż prosił się pieniędzy od przyjaciół. Pomagał mu w tym i Jeliński, i czasem Giedrojć. Niezależność na pewno była, ale w samej twórczości i stylu pisarskiego Gombrowicza. Jeśli miałbym politycznie odróżnić jednego od drugiego, w tym przypadku chodzi o Dmowskiego, to ten ostatni więcej wkładu dla Polski międzywojennej uczynił niż Gombrowicz. A cóż mi to za „patriota” który za Atlantykiem wymądrza się, zresztą doskonały pisarz, bawił się w groteskę i w ironię, w całym tego słowa znaczeniu. Bo w czeluści osobistych pretensji i żalu, zaatakował prawie wszystkich, począwszy i kolory nieba nad Polską. Ojczyznę trzeba kochać a nie ją poniżać ! Gdyby Polska znajdowała się tam, gdzie jest Nowa Zelandia, znikłyby wszystkie przywary pomiędzy dwu historycznie złych sąsiadów: Rosji i Niemiec. Niech mi ktoś zaprzeczy, że gdyby inne państwo znalazłoby się pomiędzy tymi (pożeraczami cywilizacji), to jak by dziś to wyglądało. Inaczej ? Nie. Tylko podobnie. A może i gorzej, Bo Polacy udowodnili to w walce z dwoma okupantami z kart historii. 

Bałagan w głowach u tych młodych, to apokalipsa zła, jaka tryumfuje, jaką się trwoni w młodości. Niedouczenie z prawdziwej historii, jest to dzisiaj tym wynikiem, że są zagubieni. Wymyślili sobie organizację pod nazwą „Zieloni 2004”, i skaczą jak zielone żaby... Ja pamiętam Zielonych w Austrii, szczególnie we Wiedniu. Pamiętam, jak tam powstawała ta organizacja. Znałem z widzenia ich liderów, ale w głowie by się nie mieściło, gdyby tak chcieli zamiatać swoją ojczyznę od idiotyzmów. Była to młodzież światła i z wiedzą. Nigdy nie atakowała Austriaków o ksenofobię, a przecież byli i są tacy, którzy dbają o interes państwa a nie na posługi wrogów niszczą ją. W Polsce jak widać wszystkie chwyty dozwolone, bo (w ich pojęciu), d e m o k r a c j a  na to zezwala, ma soczysty paragraf „32” z konstytucji Rzeczypospolitej. W moim pojęciu, demokracja to mądrość a nie powyrywane ławki i porozwalane śmietniczki na alejach. Wywód czuły, bo tamten system zapomniał o nauczaniu w socjologii społecznej, kultury przez duże „K”.  

Jeszcze raz mówię, nie ma żywego terminu „antysemityzm”! To sztuczny monolog na którego szkoda czasu jego analizowania. Czy ja lubię żydów czy ich nie lubię to moja prywatna rzecz. A że jestem Polakiem z korzeni słowiańskich, to ich tzw. „ksenofobię” mam gdzieś. Ja bronię pod każdym względem Polskę i polskość, bo kto ją będzie bronił jak nie Polacy w kraju i Polonia za granicą zamieszkała. Dlatego tym artykułem bronię zasłużonego patriotę Romana Dmowskiego, bo to był zasłużony Wielki Polak.

Słuchajcie z zielonego obrazka namalowanego zielonym pędzlem i farbą zieloną, weźcie się za te ulice w Polsce, które mają do dzisiaj patronów z żydokomuny. To oni byli zbrodniarzami Narodu Polskiego, nie uczciwy i szlachetny Roman Dmowski ! 

Krótka charakterystyka:  

„ROMAN DMOWSKI (9 sierpnia 1864 Kamionek – 2 stycznia 1939 Drozdowo) – polski działacz niepodległościowy, mąż stanu, polityk, publicysta, delegat polski na konferencję paryską w 1919 i sygnatariusz traktatu wersalskiego, główny ideolog i współzałożyciel Polskiego Ruchu Narodowego”. 

Zapamiętajcie to, to on bronił narodowej demokracji, byście wy, „Zieloni 2004” mieli z czego czerpać dobre przykłady i wzory – chyba że nie jesteście Polakami, a dziećmi którejś z rzędu... macochy !!! 

Zygmunt Jan Prusiński

Ustka. 2 listopada 2006 r.      

Podobne tematy znajdziesz w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Prusiński - z cyklu polskie sprawy - POLSKA O RÓŻNYCH TWARZACH
Prusiński - z cyklu polskie sprawy - JASKÓŁKA ZE SZPONAMI ORŁA

Prusiński - z cyklu polskie sprawy - ŚWIĘCI APOSTOŁOWIE, A NARÓD NA BOSAKA Z TORBAMI...

WIERSZEM DO JANA PAWŁA II Zygmunt Jan Prusiński
OJCIEC KSIĘŻYCA I GWIAZD - Jan Paweł II WIELKI - Zygmunt Jan Prusiński

Zygmunt Jan Prusiński... tak trochę z jego twórczości żyjącej niespokojną codziennością...

Zygmunt Jan Prusiński... jest taki patriotyczny, nieustraszony, walczący poeta...

 Motto: Polacy to stado baranów - powiedział Adam Michnik w australijskiej telewizji -  A TO TEN, OD BARANÓW! 
 ROZTAŃCZONE  BAŁWOCHWALSTWO

Błazny i judasze

"Chłopy do roboty, towarzysze do muzeum” 

LIST OTWARTY - PONAGLENIE!  Prezydencie III RP!  POUCZENIE PREZYDENTA.  Do mediów w kraju i za granica...

LIST OTWARTY DO SENATORA STEFANA NIESIOŁOWSKIEGO

POTYCZKI W ŚWIECIE LITERACKIM NA EMIGRACJI
 PIEŚCIĆ POLITYKA JAK NIEMOWLAKA...

Podobne tematy znajdziesz w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe 
www.aferyprawa.com  
Redaktor Naczelny:
mgr inż.  ZDZISŁAW RACZKOWSKI

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Delia
23-12-2014 / 12:57
, is that Anglicans are unlikely to shoot" rel="nofollow">qbhtewjvqfg.com"> abyondy at the BBC in response or send in a suicide bomber or drive a van packed with explosives up against Broadcasting House or Television Centre - funny that that should influence them really; is that because they are gutless, pink and fluffy? By the way, on recent comments on the feminisation of the West, I have reached the conclusion that women often have to resort to guilt to get their way. This is not a criticism as they are usually - but not always! - physically weaker than men and would not win in a fight.Strange how Marxists seem to use the same tactic, is this because they are not real men. Methinks yes.