Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
28 listopada 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 10-02-2012

Protestowali przed Sądem Okręgowym w Koszalinie - "Dość bezprawia i patologii w polskim wymiarze sprawiedliwości" .

- to jedno z haseł, pod którym w poniedziałek 31 stycznia przed Sądem Okręgowym w Koszalinie manifestowała swoje niezadowolenie grupa mieszkańców Koszalina i regionu.
Inne transparenty głosiły: "Uwolnić Adama Słomkę więźnia politycznego III RP!!! - Komitet Obrony Sprawiedliwości", "Dość chronienia PRL-owskich zbrodniarzy i przestępców!!!". Pikietę organizowały Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym oraz powołany niedawno w Koszalinie oddział ogólnopolskiej organizacji o nazwie Komitet Obrony Sprawiedliwości (KOS).

Pikieta przed Sądem Okręgowym w Koszalinie.

Manifestanci, wśród nich osoby, które uważają się za pokrzywdzone przez wymiar sprawiedliwości, przedstawiają długą listę zarzutów. - Wymiar sprawiedliwości stał się korporacją rodzinno-towarzyską, ulegającą wpływom politycznym - mówi Tadeusz Wołyniec, jeden z organizatorów protestu. - Odgrodzili się murem od społeczeństwa, któremu mają służyć, a sądy przypominają dziś fortece, a nie instytucje publiczne. Wyroki urągają elementarnemu poczuciu sprawiedliwości, mnóstwo spraw, w tym także o charakterze aferalnym, zostało pozamiatanych pod dywan. Klapki na oczach, społeczeństwo wie więcej o nieprawidłowościach i przekrętach, niż ci, którzy zostali powołani do ścigania tych nieprawidłowości. O wielu sprawach ludzie piszą otwartym tekstem na forum lokalnej gazety, ale prokuratura tego nie czyta, bo to podobno "wytwory chorej wyobraźni". W tym samym czasie, za jedno słowo napisane w internecie pod adresem polityka, smutni panowie wpadają o szóstej rano do domu internauty.

Wołyniec uważa, że sądy stosują dwie miary - jedną dla maluczkich, drugą dla rządzącej oligarchii. Wobec tych pierwszych są surowi, ci drudzy są przez wymiar sprawiedliwości chronieni. - Powinno byc odwrotnie, politycy, urzędnicy, członkowie rad nadzorczych, prezesi, dyrektorzy - powinni być natychmiast pociągani do odpowiedzialności w przypadku potwierdzenia się zarzutów. To przez bierność tzw. wymiaru sprawiedliwości, mamy w Koszalinie pasożytniczą oligarchię żerującą na mieszkańcach, i patologię życia publicznego. Mamy lokalnych milionerów i ojców chrzestnych, którzy dorobili się niewyobrażalnych majątków na siedzeniu za biurkiem i gnojeniu innych ludzi, którzy odważyli się myśleć inaczej. Nikt nie ponosi za nic odpowiedzialności, nikt nie poczuwa się do obowiązków wobec społeczeństwa.

Click Click Click Click
Click Click Click Click
Click Click Click Click

Podczas pikiety domagano się uwolnienia Adama Słomki, osadzonego 19 stycznia 2012 roku w więzieniu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. W specjalnym oświadczeniu manifestanci przypomnieli jego sylwetkę, określając go jako "więźnia politycznego III RP":

Działacz KPN OP, był posłem na Sejm trzech kadencji, członkiem Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, działaczem opozycji demokratycznej, obrońcą praw człowieka, aktywistą stowarzyszeń walczących o przestrzeganie przez polskie sądy standardów państwa prawa. Za działalność niepodległościową był więziony przez kilka lat przez komunistyczne władze PRL, w stanie wojennym Służba Bezpieczeństwa zamordowała jego matkę Krystynę Słomkę, a sprawcy nie tylko tej zbrodni do tej pory nie zostali osądzeni przez polski wymiar sprawiedliwości!!!

Kolportowano również protest ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym przeciwko ACTA: "Sprawa projektu ACTA, styl jego realizacji oraz świadome wyeliminowanie etapu konsultacji społecznych w kwestii tak istotnej jak komunikacja międzyludzka, uzasadniają porównanie tych metod do działań totalitaryzmu komunistycznego".

W innym oświadczeniu, poinformowano o powołaniu koszalińskiego oddziału ogólnopolskiego Komitetu Obrony Sprawiedliwości - KOS:

Demonstrując w dniu dzisiejszym 31 stycznia 2012 roku przed SO w Koszalinie - stanowczo protestujemy i nie godzimy się na panujące bezprawie, stosowanie linczów sądowych wzorem z PRL-u oraz stosowania wszelkiego rodzaju represji wobec obywateli RP domagających się sprawiedliwych wyroków, powstrzymania patologii i naprawy wymiaru sprawiedliwości!!! Z powyższych względów powołaliśmy do działania Koszaliński KOMITET OBRONY SPRAWIEDLIWOŚCI - "KOS".

Wśród członków założycieli krajowego Komitetu widnieje nazwisko Tadeusza Wołyńca z Koszalina.

Chociaż pikieta miała pokojowy przebieg i nie podlegała ustawie o zgromadzeniach (uczestniczyło w niej mniej niż 15 osób) kierownictwo Sądu Okręgowego zawiadomiło i spowodowało interwencję policji polegającą na wylegitymowaniu organizatora, Tadeusza Wołyńca.

Oprac. ZM

Więcej - sprawa Rafała Krzyształowskiego.

List otwarty Rafała Krzyształowskiego do siódmego obrońcy z urzędu - adwokata Mateusza Nowaczyka.
Wniosek Rafała Krzyształowskiego do Rzecznika Praw Obywatelskich o zbadanie zarzutów wobec sędziów
WAŁCZ LIST OTWARTY OSKARŻONEGO RAFAŁA KRZYSZTAŁOWSKIEGO DO ADWOKATA Z URZĘDU BOGUSŁAWA RADZICKIEGO.  
List otwarty pokrzywdzonego Rafała Krzyształowskiego do wybitnie niekompetentnego adwokata z urzędu Cezarego Skrzypczaka z Wałcza
PRAWO CZY SĄDOWE BESTIALSTWO? - GRYPSUJĄCY PARAGRAFAMI SKAZALI RAFAŁA KRZYSZTAŁOWSKIEGO NA ZŁY DOTYK BIEGŁEGO LEKARZA SĄDOWEGO PSYCHIATRY WŁODARKIEWICZA Z PSYCHUSZKI W GORZOWIE WLKP.  
DRUGI LIST OTWARTY DO PROKURATORA GENERALNEGO ANDRZEJA CZUMY - RAFAŁA KRZYSZTAŁOWSKIEGO - OFIARY WIELOLETNIEGO SĄDOWEGO, PROKURATORSKIEGO I POLICYJNEGO BANDYTYZMU.
List otwarty Rafała Krzyształowskiego do wszystkich władz R.P. oraz całego społeczeństwa w sprawie naruszenia przez lokalną władzę jego konstytucyjnych praw i całkowitego pozbawienia ochrony prawnej.
List otwarty Rafała Krzyształowskiego do wszystkich władz R.P. oraz całego społeczeństwa w sprawie naruszenia przez lokalną władzę jego konstytucyjnych praw i całkowitego pozbawienia ochrony prawnej.
Szczecinek, Szczecin, Koszalin, cała Polska - zniszczyć firmę, człowieka czy rodzinę to takie proste dla skorumpowanych organów władzy. Skazany bez winy Rafał Krzyształowski.

Sprawy tematyczne poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

 

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Marek777
27-02-2012 / 19:49
Do Rafała. Gratuluję podjęcia protestu w dniu 31-01-2012r. Ku rozwadze mając na względzie komentarze gościa, Michała, byłego urzednika, polityka. W/w jak wynika z treści ich twórczości. To NIE orły. Psy szczekają karawana idzie dalej. Super CURIOZUM jest w tym, że gdzieś zginął DUCH w NARODZIE. Treść przedmiotowych komentarzy świadczy, że Bracia Polacy ujadając zeszli do poziomu w staropolskie porzekadło : "każdy wuj na swój strój" lub bardziej eksportowo bo wg Kanclerza II Rzeszy OTTO von Bismarck : "Polakom dać Wolność, Niepodległość i Demokrację to TAK jak pijanej małpie dać lusterko i brzytwę" Rzecz w tym, że mamy rok 2012. Po wielkim historycznym ZRYWIE pod szyldem "SOLIDARNOŚCI" Ponad wszelką wątpliwość pozostało 21 NIE zrealizowanych do dnia DZISIEJSZEGO postulatów - FRAZESÓW i sloganów wyświechtanych do GRANIC NIEMOŻLIWOŚCI. Ostał się "BOLEK", który do za ... nej śmierci będzie zaprzeczał, że był bolkiem. Dostał za tę rolę Nagrodę NOBLA. Można mówić o Bolku -Dobrze i Źle. Ale mimo wszystko dostał taką rolę - Bardzo Trudną. Historia Narodu Polskiego od ponad 1000 LAT NIEzmiennie się powtarza i kopiuje. NIE potrafimy korzystać z osiągnięć historycznych, strategicznych i zwycięstw. W całym przekroju życia i działalności w społeczności. Bracia Polacy NIE potrafią wspóldziałać między sobą. Czyżby tak się skundlili ?! Nawet Orły Kazimierza Górskiego zapomniały co TO jest SUKCES i ... poszły na pospolite kryminalone przkręty. Bracia Polacy opamiętajcie się póki NIE jest za późno. SPRAWA SŁOMKI dowodzi, że do rangi praworządności NIE dorośli ponad wszelką watpliwość sędziowie. Cóż może wiedzieć sędzia i brać się za osądzanie o Stanie Wojennym, który jeszcze NIE ŻYŁ - w tamtym czasie NIE stąpał po mateczce ZIEMI ?! Takich MEGA HITÓW mamy więcej np. seks partnerka MUCHA minister Sportu o sporcie. Adwersarzae czas zewrzeć szyki. Gdzie wasz patriotyzm. Czas zewrzeć szyki.Obudźcie się. Spójrzcie na NIEMCÓW. Bez armat i czołgów wzięli NAS. Byliśmy filtrem dla ZSRR. To wszystko co przyjęło się z NOWOŚCI w Polsce, było akceptowane w ZSRR. Czas bajki o komuniźmie (strach na wróbla) odstawić do lamusa. NIE było go w POLSCE i nie BYŁO w ZSRR. FUNKCJONOWAŁA bolszewia. Zgraja cwaniaków i ślizgaczy pod przykrywką "budowy komunizma" kradła i ograbiała Obywatela i TU, i TAM. Dzisiaj się NIC NIE zmieniło Dowód : Dz. FAKT Nr 208 wywiad z Jarosławem Kaczyńskim. Pod przykrywką "niszczenia komunizmu" grabi się i okrada PRO SOLIDARNOŚCIOWO OBYWATELA. POD szyldem Ministerstwa SPRAWIEDLIWOŚCI funkcjonuje prokuratorsko-sędziowski "walec", który "zmieli" wszelkie "drobiazgi". Ma szansę się "udławić" tymi "dobiazgami". Są historycznym gnojowiskiem. Jak dowodzą www.aferyprawa.pl . com i te eu Dzicz magistrów i profesorów prawa bije już tylko pianę. PRZEROST FORMY nad treścią. RODACY nadszedł czas na "WARSZAWIANKĘ". Gnój wybiera się widłami. Stajnię Augiasza czas wyparzyć parą w temperaturze 250 stoipni - to para sucha. Zdolna policyjno-prokuratorsko-sędziowski GNÓJ zneutralizować. Zdezynfekować. Donald TUSK z pensjonatu "ORZEŁ" TRWA w bełkocie od roku 1985 i tak naplątał,że sam się NIE może połapać, z BEŁKOTU wyplątać. Z kolesiami usiłował przy pomocy ACTA złapać BRACI Polaków w zamordyzm. To już było przerabiane. I Tu patrzcie uważnie na reakcję w spr. ACTA - NIEMCÓW?! To my teraz jesteśmy dla nich filterkiem !! Cywilizacja chyli się ku upadkowi. Rozdziobią nas kruki i wrony ? czy NIE ? AWANTI. Czas wyjść ze strefy ŚWIRLANDIA.
~Demaskator
18-02-2012 / 13:33
~gosc
14-02-2012 / 01:02
Nieśmiertelność też sobie kupiliście urzędasie ? ha ha ha.Ty wiesz co znaczy poczucie godności i wolności ? Pomyśl że jesteś równy chłopu i też śmieciu pójdziesz do piachu, ale znacznie gorszego miejsca niż ten którym pogardzasz Musisz śmiertelnie się bać skoro straszysz , Niestety nie macie władzy żeby zabić ducha w człowieku. Grozisz a nie wiesz że w sekundę może cię tu już nie być
~były urzednik
13-02-2012 / 22:41
Straszyć to Wy sobie możecie dziadka. Od zawsze chłopstwem 3ba było zarządzać. Dzisiaj mamy elektronicznie inwigilujące systemy. Bankach, MSWiA, skarbówce, Gminach. Za Wasze POdatki to kupiliśmy. Jeśli wyjdziecie wojowniczo pamiętajcie o broni ciężkiej, snajperskiej i o fachowcach których to my z Waszych POdatków opłacamy. Michale i Twoja rodzina dołożyła się do szpitali psychiatrycznych. he he he he
~Michał
13-02-2012 / 17:43
Nieuchronnie nadchodzi czas na osądzenie wszystkich togowych, policyjnych i psychiatrycznych przestępców. Ich miejsce jest w więzieniach. Tam też niebawem trafią.
~gosc
13-02-2012 / 09:51
Polityku, waszym dzieciom genetycznie obciążonym debilizmem, nie pomogą elitarne uczelnie. Nasze dzieci dojrzeją do tego, żeby rozprawić się z waszymi debilami.
~POlityk
12-02-2012 / 22:09
teraz my a PO nas przyjdą nasze dzieci. Na razie z Waszych mizernych opłat kończą elitarne uczelnie na świecie. Nic nie zrobicie . Macie pecha , że to akurat na Was trafiło.
~Tadeusz
11-02-2012 / 10:11
więcej informacji o korporacji rodzinnej koszalińskiego wymiaru (nie) sprawiedliwości : www.gk24.pl -FORUM, pt: " Protest w Koszalinie.Za Słomką , przeciw ACTA", polecam też stronę dotyczącą dokonania linczu sądowego na koszalińskich związkowcach : www.komk.ovh.org-pt." Bezprawie w Koszalinie " , oraz informacje kim są i byli naprawdę koszalińscy adwokaci ?? : BLOG JACEK MOŚCICKI / dokumenty WUSW w Koszalinie ,oraz IPN / Tadeusz
~Demaskator
11-02-2012 / 01:03