Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Porozumienie Rawskie rozmawia z Solidarnością o obronie polskich rodzin przed prowokacjami SS (Służb Sądowych).

Formalnie Solidarność to związek zawodowy ale jest to też ruch społeczny i sprawy polskich rodzin nie są mu obce. Dlatego Porozumienie Rawskie zwróciło się do Komisji Krajowej Związku o pomoc w obronie naszych rodzin przed aktywistami spod znaku Magdaleny Kochan i Sławomira Piechoty.

Przygotowana przez fanatyków Ustawa o Przeciwdziałaniu Przemocy została przegłosowana 6 maja przegłosowana w Sejmie i trafiła do Senatu, gdzie należy spodziewać się tego samego podejścia. Uderza ona w ludzi najsłabszych, którzy nie mogą się sami obronić, tym bardziej w totalitarnym sądzie.

Używając podstępnych lewackich metod i pretekstu obrony praw kobiet i dzieci, sitwa, która metodycznie przejmuje w Polsce coraz większą władzę, wprowadziła de facto nową formację policyjną, eufemistycznie zwaną pomocą społeczną i Interdyscyplinarnymi Zespołami do Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. W praktyce chodzi o szpiegowanie ludzi i zachęcania do donosicielstwa oraz stworzenie atmosfery nieufności w lokalnych społecznościach. Mają miejsce przygotowanie do masowego odbierania dzieci rodzinom i w tym celu organizuje się sieć rodzin zastępczych. Domy dziecka są przepełnione i obecnie ok. 80 tys dzieci przebywa pod kluczem.

Nie jest to nic nowego. Te metody stosowano z powodzeniem w czasie tworzenie Trzeciej Rzeszy, w Sowietach i innych państwach komunistycznych.

24 maja delegacja Porozumienia Rawskiego spotkała się z Jackiem Rybickim sekretarzem Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Ja nam powiedzieli członkowie delegacji Porozumienia, spotkali się oni ze zrozumieniem i jednocześnie z zaskoczeniem, że tego typu ustawa została przyjęta przez Sejm.

Jednak, jak zdołaliśmy już wcześniej zauważyć 16 marca 2010 na posiedzeniu sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, polski parlament to w rzeczywistości maszynka do głosowania, gdzie wskutek dyscypliny partyjnej można przegłosować najbardziej bandyckie prawa. Dlatego należy oczekiwać, że mimo sprzeciwu opozycji, także w Senacie poprawki zostaną odrzucone a ustawa będzie gładko przyjęta. W izbie wyższej bowiem, rządząca koalicja ma również znaczącą większość.

Ś.P. Prezydent Kaczyński zapowiadał skierowanie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego. Prezydenta nie ma już wśród nas ale prawo skargi konstytucyjnej przysługuje również grupie co najmniej 50 posłów lub 30 senatorów. Wydaje się zatem, że zebranie odpowiedniej ilości podpisów pod skargą nie powinno opozycji nastręczać zbytnich kłopotów. Taki ruch już posłowie PIS zapowiadają. Należy dodać, że inicjatywa w tym przypadku też wyszła od Porozumienia Rawskiego.

W dobie lewackiej perfidii szalenie ważne jest zachowanie zdrowego rozsądku i nieuleganie presji szaleńców. Solidarność może być naturalnym sojusznikiem ludzi, którzy taki rozsądek jeszcze zachowali. Również Trybunał Konstytucyjny w przeszłości miał przebłyski rozumnego myślenia. Pozostaje mieć nadzieję, że tak samo będzie i w tym przypadku. Poniżej zamieszczamy kopie pism Porozumienia Rawskiego do Klubu PIS i do „Solidarności”

Bogdan Goczyński

Przykład ogłoszenia w sprawie rodzin zastępczych

PCPR Olkusz- posiada kilkoro dzieci do umieszczenia w zawodowej rodzinie zastępczej. Zainteresowane rodziny prosimy o kontakt pod numerem telefonu (32) 643-39-41 (32) 643-39-41 wew.21 Ewa Sobolewska lub Dominika Sobera

Kopie pism

Dnia 10 maja 2010r.

Inicjatywa Społeczna Porozumienie Rawskie
ul. Kościuszki 18
96- 200 Rawa Mazowiecka
przy biurze Senatora Grzegorza Wojciechowskiego

Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości

Senat RP,

Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości

Sejm RP

ul. Wiejska 4/6/8

00-902 Warszawa

Szanowni Państwo,

Zwracamy się do Państwa z prośbą o skierowanie skargi do Trybunału Konstytucyjnego wobec uchwalonej 6 maja 2010r. ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

Z informacji jakie posiadamy, taka była również intencja Ś.P. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Ta ustawa została przygotowana w złej wierze i pasuje bardziej do państwa totalitarnego w stylu Trzeciej Rzeszy, niż demokratycznego państwa prawa. Od dłuższego czasu widzimy nasilone działania wymiaru sprawiedliwości i ośrodków pomocy społecznej nakierowane na rozbijanie rodzin i skłócanie małżonków. Prokuratura i sądy wprost zachęcają do składania fałszywych zeznań i oskarżeń o przemoc w rodzinie. Celem ataku są głównie ojcowie jako podstawa ekonomiczna rodzin. Wyroki sądowe oparte niejednokrotnie na fałszywych oskarżeniach służą tworzeniu statystyk uzasadniających ingerencję służb sądowych w życie rodziny.

Celem interdyscyplinarnych zespołów w gminach ma być nie pomoc rodzinie ale zbieranie prywatnych informacji o obywatelach wbrew ich woli. Ustawa zachęca też do masowego donosicielstwa w celu zastraszenia i wzbudzenia nieufności w lokalnych społecznościach. Ta ustawa jest prowokacją i drastycznie narusza Konstytucję.

Zgodnie z artykułem 191 Konstytucji RP 50 posłów lub 30 senatorów posiada prawo do skargi konstytucyjnej. Prawo i Sprawiedliwość ma taką możliwość.

Naszym zdaniem ustawa narusza następujące artykuły Konstytucji:

Artykuł 4 punkt 2. (naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio). Powołane przez ustawę zespoły interdyscyplinarne mające zbierać prywatne informacje o obywatelach i urzędnicy ingerujący w sprawy rodzinne są władzą niepochodzącą z wyboru.

Artykuł 42 punkt 3 (domniemanie niewinności), - ustawa dopuszcza działania urzędnicze w tym karanie, na podstawie pomówień bez sądowej weryfikacji zarzutów.

Artykuł 45 (prawo do sprawiedliwego procesu). Z naszych obserwacji sądy straciły wszelką wiarygodność a prymitywnie preparowane oskarżenia są w sądzie potwierdzane. Ustawa idzie w tym względzie dalej, przekazując niemającym społecznego mandatu urzędnikom prawo decydowania o losach ludzkich, w tym usuwania ludzi z ich własnych domów. Otwiera to furtkę dla fałszywych oskarżeń w celu przejmowania własności współmałżonków.

Artykuł 47 (prawo do ochrony życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz decydowania o swoim życiu osobistym). Powołanie gminnych zespołów interdyscyplinarnych w sposób ewidentny narusza ten artykuł.

Artykuł 48 (prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami). W ustawie normalne, sprawdzone od pokoleń metody wychowawcze określane są jako przemoc psychiczna.

Ta ustawa jest zła, skłóca i jątrzy zamiast rozwiązywać problemy i spajać polskie rodziny. W praktyce wprowadza ona nową formację policyjną z uprawnieniami do wkraczania do prywatnych domów pod byle pretekstem. Daje to olbrzymie pole do nadużyć.

Pozostajemy w nadziei że Prawo i Sprawiedliwość skorzysta z tej drogi prawnej i wypowie się w rzeczywistym interesie polskich rodzin.

Rafał Dobrowolski

Przewodniczący

Porozumienia Rawskiego

Linki do wcześniejszych artykułów na ten temat.

O co chodzi w kampanii przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Cyrk w cyrku, czyli sejmowa komisja inżynierii społecznej i jej szef Sławomir Piechota

Polski Gułag domów dziecka – historia rodziny Wróblów z Poznania.

Tandem psychopatów sąd rodzinny i zakonnice

Nowela prawa opiekuńczego i wprowadzenia w Polsce ustawy o opiece wspólnej

BEZTERMINOWY OGÓLNOPOLSKI PROTEST PRZED SEJMEM "STOP BEZPRAWIU" CIĄGLE TRWA - ZAPRASZAMY DO PRZYJŚCIA WSZYSTKICH POSZKODOWANYCH PRZEZ ORGANA WŁADZY

jach.wawa.protest.5.jpg (45506 bytes) jach.wawa.protest.4.jpg (47921 bytes)
jach.wawa.protest.2.jpg (37394 bytes) jach.wawa.protest.1.jpg (34871 bytes)

Protest Stowarzyszenia Przeciwko Bezprawiu przed Sejmem.

Od 18 maja przed Sejmem ma miejsce protest przeciwko arogancji i nadużyciom władzy ze strony polskiego wymiaru sprawiedliwości. Demonstrację zorganizowało Stowarzyszenie Przeciwko Bezprawiu z pomocą Stowarzyszenia Rawskiego. Na skwerku przed wejściem na teren Sejmu został rozbity namiot wojskowy dla ochrony demonstrujących przed deszczem. Protestowi towarzyszy ostentacyjny bojkot wielkich mediów i „wybrańców narodu” z Sejmu i Senatu. Jako powiedzieli nam organizatorzy, na palcach jednej ręki można by policzyć wizyty tych ostatnich. Urzędnicy idący przez skwer przyspieszają kroku, jakby obawiali się, że mogą zostać sfilmowani czytając plakaty czy transparenty protestujących. Poniżej przedstawiamy zdjęcia sprzed Sejmu.

Afery Prawa

25 maja 2010

18 maja Sejm RP początek protestu „STOP BEZPRAWIU”

Rzeczywiste oblicze polityki prorodzinnej RP.

Psychopaci i kryminaliści u władzy. Jak sądy niszczą polskie rodziny.

Szwindlerom nie płacę. Pismo Bogdana Goczyńskiego do Teresy Żyłki - prezesa sądu w Tarnowskich Górach.

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~porozumienierawskie
29-05-2010 / 00:00
26 maja na prośbę grupy senatorów przy współudziale naszego eksperta legislacyjnego p. Ewy Stefanowskiej, zgłosiliśmy trzy poprawki. W kontekście przyjęcia przez senat Ustawy, poprawki bardzo istotne z punktu widzenia "dobra dziecka", dobra określonego w naszej noweli KRiO. Nasze działanie sprzeciwiające się tej Ustawie tak w Sejmie, Senacie, w organizowanych demonstracjach i protestach, a także podjęcie z Komisją Krajową "Solidarności" próby przeciwstawienia się lewackiemu systemowi rozbijania Polskiej Rodziny, Polskiej Tradycji, świadczy o patriotyzmie i jak do nas pisała w swych listach śp. Grażyna Gęsicka "zaangażowaniu obywatelskiemu". Na chwilę obecną zrobiliśmy wszystko co było możliwe, ale nie zaprzestaniemy bronić praw polskich dzieci do wychowywania i wzrastania w oparciu o naturalną, biologiczną Polską Rodzinę, Pozostaje nam teraz współdziałać z opozycją parlamentarną wobec tej ustawy,Kościołem Katolickim, ze wszystkimi siłami dla których Polska Rodzina jest najwyższym dobrem.Musimy poprzeć działania na rzecz skargi konstytucyjnej, tak we własnych środowiskach, aby organizować protesty, jak też w Parlamencie, aby skarga konstytucyjna stała się faktem. Dziękuję wszystkim za wsparcie, poparcie, poświęcony czas i środki
~zenek
29-05-2010 / 00:00
Pamietajcie o tym ze dnia 1 kwietnia 2008 roku antypolskie partie : pis, po, psl, sld glosowaly w sejmie za oddaniem naszej Polakow suwerennosci w obce rece bez naszej Polakow zgody. O tym trzeba mowic i przypominac gdyz antypolskie media milcza, licza na to ze ludzie zapomna o tej chaniebnej zdradzie na narodzie Polskim. Na dzien dzisiejszy najlepszym i najodpowiedniejszym kandydatem na stanowisko prezydenta jest Andrzej Lepper. Czlowiek i partia Samoobrona ktore nie siedziala przy okraglym stole i nie brala udzialu w rozkradaniu naszego majatku narodowego, dlatego ten czlowiek i ta partia jest opluwana i osmieszana w oczach spoleczenstwa aby nie dopuscic Samoobrony do wladzy. Boja sie Leppera jak ognia, a antypolskie media juz wytypowaly nam swoich kandydatow na ktorych mamy zaglosowac. Jak sie nie obudzicie i nie zaglosujecie na Leppera to bedziecie jeszcze dlugo plakac i narzekac. Miejcie oczy i uszy otwarte i nie dajcie sie oszukiwac i manipulowac, po prosu myslcie i jeszcze raz myslcie. Nie bojcie sie Samoobrony.
~porozumienierawskie
28-05-2010 / 00:00
Wczoraj w trakcie ponownego skierowania proponowanej ustawy do Komisji Rodziny i Polityki Społecznej senatu, senatorowie zdecydowanie bronili zaproponowanych przez IS "Porozumienie Rawskie". W trakcie głosowania, przyjęta została jedynie jednia, w brzmieniu zaproponowanym przez Piotra Kaletę, a mówiąca o natychmiastowym powrocie zabranego dziecka, w trybie 24 godzinnym. Przyjęcie ustawy przez Senat, nie jest porażką senatu, IS"porozumienie Rawskie", oraz innych przeciwników społecznych, JEST KLĘSKĄ polskiego społeczeństwa, a triumfem wrogów Polskiej Rodziny[b] treść poprawek IS"porozumienie Rawskie" Warszawa 27.05.2010 r. Inicjatywa Społeczna „Porozumienie Rawskie” przy Biurze senatora RP, Grzegorza Wojciechowskiego Senatorowie RP, Stanisława Piotrowicza, Jan Rulewski , Witold Idczak , Antoni Piechniczek, Maria Pańczyk-Pozdziej, Stanisław Kogut, Piotr Kaleta, Piotr Andrzejewski, Tadeusz Gruszka, Grzegorz Wojciechowski Szanowni Państwo, wobec totalitarnej ingerencji w życie milionów Polaków, tam gdzie dyscyplina partyjna i szantaż emocjonalny wobec przeciwników złowrogiej Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, bierze górę nad zdrowym rozsądkiem i dobrem nadrzędnym, zwracamy się za Państwa pośrednictwem do wszystkich tych którzy stoją na straży autonomii Polskiej Rodziny i jej gwarancji konstytucyjnych do wpisania niniejszych poprawek, osłabiających skutki łamania praw człowieka, a zwłaszcza praw dziecka. Proponowane najistotniejsze senackie zmiany do noweli ustawy o zmianie Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Art. 1. W ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (Dz. U. Nr 180, poz. 1493) wprowadza się następujące zmiany: poprawka I art. 12 pkt. 3 otrzymuje brzmienie - Czynności, o których mowa w ust. 1, pracownik socjalny wykonuje przy udziale lekarza lub ratownika medycznego, lub pielęgniarki, lub Policji, w obecności psychologa lub negocjatora policyjnego . uzasadnienie tej zmiany - w zmianie tej chodzi o zminimalizowanie traumy dziecka, przy najczęściej brutalnej próbie przymusowego odbioru dziecka, / doświadczania wielu przypadków z niedawnej przeszłości - przypadek Kobylej Góry, Błaszek i innych/ poprawka II w art. 12 a dodaje się pkt. 4.1 pkt. 4.1 W ciągu 24 godzin od chili zawiadomienia, sąd opiekuńczy wydaje zarządzenie o powrocie dziecka do rodziny biologicznej, Zarządzenie to jest natychmiast wykonalne. Uzasadnienie tej zmiany - w chwili obecnej sprawy dotyczące postępowań opiekuńczych trwają miesiącami, postanowienia sądu są trudne do wyegzekwowania, zmiana ta pozwala na praktycznie natychmiastowy, po ustaniu przesłanek jego odebrania rodzicom bądź opiekunom prawnym dziecka i powrót dziecka do naturalnej rodziny. poprawka III Art. 4. w ustawie Kodeks karny z dnia 6 czerwca 1997 r. Dziennik Ustaw 1997 nr 88 poz. 553 wprowadza się następujące zmiany: W art. 234 k.k. dodaje się § 1. § 1.sprawca fałszywego oskarżenia o przemoc rodzinną lub molestowanie seksualne dziecka, podlega każe bezwzględnego pozbawienia wolności do lat 2 Uzasadnienie tej zmiany - w chwili obecnej masowo wzrastają oskarżenia o stosowanie przemocy w rodzinie,oraz molestowania małoletnich dzieci stron, wykorzystywane do celów procesowych w postępowaniach rozwodowych, bądź opiekuńczych..Należy zastosować surowe sankcje karne w celu zatrzymania lawinowo rosnącej liczby fałszywych oskarżeń. Zarząd IS „Porozumienie Rawskie”[/b][color=darkblue][/color]
~porozumienierawskie
28-05-2010 / 00:00
do Zenona - mimo spotkania z Januszem Maksymiukiem w siedzibie Samoobrony w Warszawie i ustaleniu debaty na temat Ustawy antyrodzinnej, kandydat A.Lepper nie uznał za stosowne do niej doprowadzić. Sprawujący funkcję doradcy komitetu wyborczego A. Leppera, były wiceminister MPiPS, p. Bogdan Socha w którego rękach była pierwotna wersja tejże Ustawy, mimo zapewnienia o jej zorganizowaniu nie skontaktował się z protestującymi pod sejmem.
~Zenon
28-05-2010 / 00:00
Przypominam ze dnia 1 kwietnia 2008 roku antypolskie partie : pis, po, psl, sld glosowaly w sejmie za oddaniem naszej suwerennosci w obce rece bez naszj Polakow zgody. Partie te powinny byc zdelegalizowane. Rowniez byly prezydent sp.Lech Kaczynski podpisal traktat lizbonski bez naszej Polakow zgody. Nie liczcie na to ze te antypolskie partie i ci ludzie dzis beda was , nas Polakow bronili i chronili. Jedynym kandydatem na obecna sytuacje jest tylko Andrzej Lepper, on zawsze byl najblizej zwyklych ludzi czyli nas wszystkich, przemyslcie to.
~zenek
28-05-2010 / 00:00
Przypominam ze dnia 1 kwietnia 2008 roku partie : pis, po, psl, sld glosowaly w sejmie za oddaniem naszej suwerennosci w obce rece bez naszej zgody. Partie te powinny byc zdelegalizowane.