Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
31 stycznia 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY 1 MAJ 2006 MANIFESTACJA LEWICY Pierwszy maj 2006r - takie sobie święto niby pracy, niby UE, ale raczej św. Józefa.

Jakieś 600 osób szło w poniedziałek ulicami Warszawy w pochodzie pierwszomajowym. Śmieszna ilość w porównaniu z wielotysięcznymi propagandowymi pochodami za komuny, czy nawet rządów SLD. 

Pochód zorganizowany został przez Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych oraz partie i organizacje lewicowe SLD, SdPl, Unie Lewicy i Federację Młodych Demokratów. 
Pochód wyruszył w południe Traktem Królewskim spod siedziby OPZZ w kierunku Sejmu. Tłum - prowadzony przez Orkiestrę Ziemi Mazowieckiej oraz osobników w gigantycznych maskach przypominających twarze braci Kaczyńskich - niósł transparenty z napisami: "Nieudolny rząd musi odejść" i "Nasza bieda płacze". Powiewały flagi Polski, Unii Europejskiej i poszczególnych partii politycznych, lecz także tęczowe sztandary mniejszości seksualnych. 
Demonstranci skandowali: Kaczki na taczki, Hej rencisto, emerycie, jak wygląda twoje życie?! a głównie "Trzy razy nie dla premiera, co wziął za męża Andrzeja Leppera". 
Obchody 1 Maja zakończyły się Piknikiem Europejskim w parku przy ul. Rozbrat przed siedzibą SLD. Członkowie i sympatycy Unii Pracy złożyli zaś wieńce pod Bramą Straceń warszawskiej Cytadeli, by upamiętnić bojowników o wolność Polski więzionych tu w latach 1834-1918.

W manifestacji Nowej Lewicy Wzięły wzięły udział także grupy socjalistów, komunistów i Zieloni 2004. Około 150 uczestników niosło flagi PPS, Nowej Lewicy, organizacji Czerwony Kolektyw/Lewicowa Alternatywa oraz transparenty z hasłami: "Precz z kapitalizmem i bezrobociem", "Pracy i zapłaty". Skandowali: "Święto pracownika - nie aparatczyka!", "Wolność, równość i socjalizm", "Liberalizm - patologia", "Antykapitalista" oraz "Kodeks pracy, a nie kodeks karny". Manifestacja przeszła z Ronda de Gaulle'a ulicami Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Królewską do Placu Grzybowskiego. Na zakończenie jej uczestnicy odśpiewali Międzynarodówkę.

Cóż, jakoś dziwnie ślepa lewica nie widzi własnych błędów i nieudolności władzy,  lekceważącego traktowania ludzi pracy i emerytów...  Wyraźnie już widać że to patologia nie tylko polityczna, ale nawet etyczna...
Skończyły się stragany z kiełbaskami, okazyjne piwo i czekolada bez przydziałów, transparenty i flagi, pracownicy z zakładów pracy, młodzież w białych koszulkach i czerwonych krawatach obowiązkowo pędzona na pochód, platformy ze sportowcami i armatami, samoloty, czołgi i inna głupota. To wszystko zniknęło razem z dawnym patologicznym systemem. 
Wśród Polaków niewielu jest takich, którzy tęskniliby za tamtym, hucznie obchodzonym dniem. Większości kojarzy się on bowiem z komunizmem i przymusem. Dziś w pochodach, dobrowolnie, uczestniczą co najwyżej działacze postkomunistycznych partii i kilku starszych panów... 
A rolnicy i działkowcy święto pracy traktują do pracy w polu i relaksu na działce. 
Dawniej 1 Maja był świętem klasowym i ludowym, dziś jest głównie kościelnym. Dawniej czczono socjalizm i dozgonną przyjaźń ze Związkiem Radzieckim, dziś - czcimy św. Józefa.

niepowtarzalne święto 1 MAJA 2005r - ŚWIĘTO PRACY, UNII EUROPEJSKIEJ, CZY MOŻE ŚWIĘTEGO JÓZEFA?

Podobne tematy znajdziesz w dziale: 
 ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia
i wiele innych w kolejnych działach czasopisma "AFERY PRAWA":
   SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe 
www.aferyprawa.com  
Redaktor Naczelny:
mgr inż.  ZDZISŁAW RACZKOWSKI

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
 

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.