Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
30 listopada 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

PLOTKI ?   FAKTY ?   AFERY ???

 Zapowiadałem w 2002r, że na tej stronie, będą umieszczane niesprawdzone informacje, zadawane pytania, w miarę możliwości udzielane odpowiedzi o kontrowersyjnych poczynaniach "elity?", ale rolę tą przyjęły AKTUALNOŚCI, które staram się umieszczać na każdej tematycznej stronie, oraz AFERY, WPADKI, PLOTKI O ZNANYCH AKTORACH, PIOSENKARZACH, SPORTOWCACH I OSOBACH PUBLICZNYCH... 

Zmieniło się wszystko, ponieważ jestem prześladowany za prowadzoną działalność publicystyczną, dlatego już  nie wykluczam dyskusje na temat żydów i ich panowania nad gospodarką polską, czy światową, zwłaszcza amerykańską, ale dalej chętniej podyskutuję np. na temat rodzinnych posiadłości prezesa Sądu Najwyższego T.Erecińskiego, czy prokuratorów, lub choćby o przekrętach mojego ulubionego "bosskiego" sędziego C. Petruszewicza....  

Przyjęło się, że na urodziny Prezydenta A. Kwaśniewskiego nie przychodzi się z kwiatkiem, czy sztućcami... tego drobiazgu nazbierało mu się już sporo. Należy się złożyć na wspólny, jakiś konkretny, co najmniej kilkudziesięciotysięczny prezent. Na koniec 2002r. zaproszeni złożyli się na obraz Kossaka. Dla zainteresowanych nazwiska składkowej, zaproszonej elity umieszczam za publikacją Super Expressu. Niestety tę stronę wykasowano, dlatego teraz postanowiłem umieścić nazwiska darczyńców  w prowadzonej witrynie. Perfidnie też odfajkowałem tych, którzy stali się aferzystami przez te ostatnie dwa lata. W 2004r na 50 rocznicę już nie było takiej hucznej imprezy, a gości dobierano bardo starannie... Na wszelki wypadek, prezydent uciekł z warszawki przed mediami?, a impreza odbyła się w pałacyku zmodernizowanym za pieniądze podatników w Wiśle... no i liczba honorowych gości zmniejszyła się tak przez cztery...  tylko nie podpadnięci...? cdn.

UWAGA- PILNE:
Ostatnio z Sądu Najwyższego rozsyłane są postanowienia o odmowie przyjęcia kasacji. Jeszcze nie wiem, czy chodzi o zmniejszenie zaległości w rozpatrywaniu spraw, czy o wyjazdy urlopowe, lub okazyjne sędziów. Procedura jest jedna - powielane są do wszystkich spraw jednakowe uzasadnienia. Proszę wszystkich pokrzywdzonym tym dziwnym zachowaniem o kontakt.
Z ostatniej chwili: Prezes Gardocki wyjaśnił, że ten numer zastosował celem pozbycia się zaległości. Z paru tysięcy sprawa zostawił sobie tak z tysiąc, tych po znajomościach. Proponuję iść na całość i zlikwidować Sąd Najwyższy. To będą dopiero konkretne oszczędności dla budżetu. Decyzją Prezesa ma się zając Trybunał Konstytucyjny. A może tak Genewa... ???

Otrzymałem abstrakcyjne jest wyjaśnienie "prokuratorskiego badania psychiatrycznego". Dziennikarz który to przeszedł, wyjaśnił mi, że celem jest wyeliminowanie niewygodnych elicie osób np. takich jak ja, ujawniających różne przekręty i kombinacje. Delikwenta kieruje się na badanie, biegli orzekają, ze pojedynczym badaniem nie można ustalić faktu, i trzeba takiego skierować na np. miesięczne badania w  zamkniętym ośrodku . Tam faszeruje się go np. dodając mu do jedzenia odpowiednie środki farmakologiczne, czyli delikwent przechodzi tzw. "pranie mózgu". Po takich "badaniach" odechciewa mu się wypisywania głupstw...cdn.
no i sprawdza się to co wyżej pół roku temu napisałem. Jeden z moich ulubieńców, sfrustrowany swoją niekompetencją prokurator J. Złotek złożył wniosek o przebadanie mnie zamknięty zakładzie. Ciekawe, ostatnio wszyscy mówią i piszą o schorowanych, czy nawet "zrakowaciałych organach sprawiedliwości". Zgłoszone do prokuratury zawiadomienia popełnionego na mnie oszustwa, włamania, kradzieży,  nawet nie tknął... Ciekawe za ile się sprzedał?... raczej kariery już nie zrobi.

UWAGA- PILNE:
Ostatnio z Sądu Najwyższego rozsyłane są postanowienia o odmowie przyjęcia kasacji. Jeszcze nie wiem, czy chodzi o zmniejszenie zaległości w rozpatrywaniu spraw, czy o wyjazdy urlopowe, lub okazyjne sędziów. Procedura jest jedna - powielane są do wszystkich spraw
jednakowe uzasadnienia. Proszę wszystkich pokrzywdzonym tym dziwnym zachowaniem o kontakt. 
Z ostatniej chwili: Prezes Gardocki wyjaśnił, że ten numer zastosował celem pozbycia się zaległości. Z paru tysięcy sprawa zostawił sobie tak z tysiąc, tych po znajomościach. Proponuję iść na całość i zlikwidować Sąd Najwyższy. To będą dopiero konkretne oszczędności dla budżetu. Decyzją Prezesa ma się zając Trybunał Konstytucyjny. A może tak Genewa... ???

Uzdrowienie wymiaru sprawiedliwości ???

Sprywatyzowanie części działalności sądów, otwarte konkursy na sędziego, mediacja zamiast rozpraw i odpowiedzialność materialna sędziego za "błędy w sztuce" - to niektóre recepty na uzdrowienie polskiego wymiaru sprawiedliwości Sprywatyzowanie części działalności sądów, otwarte konkursy na sędziego, mediacja zamiast rozpraw i odpowiedzialność materialna sędziego za "błędy w sztuce" - to niektóre pomysły siedemnastu wybitnych ekspertów, których Instytut Spraw Publicznych poprosił o receptę na uzdrowienie polskiego wymiaru sprawiedliwości. W czwartek raport, który powstał w oparciu o te ekspertyzy, ISP przedstawił na konferencji z udziałem ministra sprawiedliwości Grzegorza Kurczuka.
/ Ewa Siedlecka : Gazeta Wyborcza : 05-09-2002 /

 Krezus w todze?

 Sędzia Sądu Rejonowego w Koszalinie , Ryszard Wełniak, od kilku lat jest właścicielem nieruchomości , których wartość wielokrotnie przekracza jego oficjalne dochody. Luksusowy pałacyk w Budzistowie pod Kołobrzegiem , w którym działa hotel jest wart 3 do 5 milionów złotych. To , skąd sędzia miał na to pieniądze, owiane jest tajemnicą. R. Wełniak pracuje w Sekcji Upadłościowej Wydziału Gospodarczego koszalińskiego sądu. Rozstrzyga sprawy o upadłości bądź nie firm z naszego regionu. Nadzoruje postępowania upadłościowe i prace syndyków dysponujących majątkiem zbankrutowanych spółek. Jego decyzje mają wpływ na zarządzanie mieniem firm o wartości nawet kilkudziesięciu milionów złotych. Sprawując tak odpowiedzialną funkcję publiczną, obdarzoną zaufaniem społecznym, sędzia powinien być poza wszelkimi podejrzeniami dotyczącymi spraw majątkowych. Ale tak nie jest. Najwięcej kontrowersji wzbudza pałac w Budzistowie. Budynek w bardzo złym stanie technicznym R. Wełniak kupuje w styczniu 1996 roku. Po remoncie hotel „ Pałac Budzistowo” robi wrażenie. (...) Według osób z branży budowlanej koszty poniesione na odrestaurowanie pałacu w takim stylu i zagospodarowanie terenu wokół sięgają miliona złotych. Wykończenie i wyposażenie wnętrz to drugie tyle. Wartość całej nieruchomości według pośredników może się wahać od 3 do 5 mln złotych. Sędzia R. Wełniak posiada też kupioną w 1993 r. połowę domu w Koszalinie – wartą około 120-150 tys. Złotych. Czy sędziego stać na kupno i utrzymanie obu nieruchomości ze swojej pensji ? Miesięczne wynagrodzenie sędziego sięga 4.5 tys. Złotych. Jeżeli przyjmiemy, że sędzia przez ostanie sześć lat zarabiał średnio po 55 tys. Złotych rocznie i wszystko przeznaczył na inwestycje w pałac, daje to kwotę 330 tys. zł, .a więc sześciokrotnie mniej niż szacowana wartość remontu. Skąd wziął resztę pieniędzy ? Zapytaliśmy sędziego . R. Wełniak nie zgodził się na rozmowę. Powiedział tylko ,że sprawę wyjaśniało Ministerstwo Sprawiedliwości i prezes Sadu Okręgowego w Koszalinie. Rzecznik ministerstwa, Barbara Mąkosa-Stępkowska, powiedziała ,że nie ma informacji na ten temat. Prezes koszalińskiego SO odesłał nas do prezesa sądu apelacyjnego w Gdańsku. Od dwóch miesięcy czekamy na wyjaśnienia. (dak) Tekst pobrano z Głosu Koszalińskiego z dnia 27-28.07.2002 r. Nr 173 (3239). Artykuł ukazał się na pierwszej stronie tego Dziennika Pomorza Środkowego

a z lokalnych plotek? 
mój ulubieniec to leski, znany lubieżnik sędzia  Aleksander CIEĆKIEWICZ . Moje sroczki doniosły że posiada w okolicy aż trzy rezydencje? letnią w Bieszczadach z odpowiednim areałem, mieszkalną - taką sobie i zapasową - na wykończeniu. I to wszystko z biednej pensji sędziego... Jak się dokładniej upewnię, to na pewno poinformuję...  

UCHWAŁA NACZELNEJ RADY ADWOKACKIEJ
Afery szkodzą wizerunkowi mecenasów?


Ostatnie doniesienia prasowe o aferach, w które zamieszani są adwokaci, skłoniły Naczelną Radę Adwokacką do podjęcia uchwały. Zwraca się w niej uwagę, że informacje o obrońcach naruszających nie tylko etykę zawodową, ale i prawo, szkodzą wizerunkowi adwokatury. Wymagają więc jak najpilniejszego wyjaśnienia.
Uchwała jest reakcją m.in. na aresztowanie mec. Edwarda R. z Zielonej Góry, występującego w procesie Carringtona. Przy obrońcy znaleziono nielegalnie posiadaną broń, a w jego mieszkaniu przedmioty, co do których podejrzewa się, że pochodzą z kradzieży. Dwa miesiące wcześniej, w związku ze sprawą tzw. łódzkiej ośmiornicy, zatrzymano krakowskiego adwokata Władysława P. Jest podejrzany o umożliwienie wyłudzenia telewizorów wartości ok. 2,5 mln zł.
NRA zaleca Okręgowym Radom Adwokackim sprawdzenie wiarygodności informacji prasowych i jak najpilniejsze przedstawienie mediom "rzetelnego stanu faktycznego", a w razie konieczności - sprostowanie nieprawdziwych doniesień. O przypadkach zatrzymania lub tymczasowego aresztowania adwokata mają natychmiast powiadamiać rzecznika dyscyplinarnego NRA, przekazując też informację, czy przy przeszukaniu uczestniczył przedstawiciel samorządu adwokackiego. Rzecznicy dyscyplinarni ORA powinni bez zwłoki wszczynać postępowania wyjaśniające lub dyscyplinarne.

i specjalnie dla prawników coś z chińskiej mądrości.
>> Pieniędzmi możesz kupić budynek, ale nie dom rodzinny...
>> Możesz kupić pościel, ale nie sen...
>> Możesz kupić zegarek, ale nie czas...
>> Możesz kupić książkę, ale nie wiedzę...
>> Możesz kupić stanowisko, ale nie uznanie...
>> Możesz kupić życie, ale nie duszę...
>> Możesz kupić seks, ale nie miłość...

W tym kontekście dumne słowa Cycerona (Cicero Marcus Tullius, 106-43 p.n.e.) - "Bądźmy niewolnikami prawa, abyśmy mogli być wolni." - dzisiaj brzmią naiwnie... właśnie ufając praworządności Raczkowski został pozbawiony swojego prywatnego dobra, wolności, praw obywatelskich, został prześladowany w niby demokratycznym kraju w XXI wieku przez skorumpowanych  urędników, którzy w swym stanie pomroczności umysłowej nie potrafili nawet postawić zarzutów, stosować procedury prawnej i którzy nawet boją się spojrzeć mu w oczy...

Śmieszne, ale dzisiaj to Raczkowski musi dbać o etykę sędziowską, ponieważ sami urzędnicy dawno sprzedali się za parę groszy...  
CZARNA LISTA SKOMPROMITOWANYCH SĘDZIÓW I PROKURATORÓW TYLKO W WITRYNIE WWW.AFERYPRYPRAWA.COM - Sprawdź czy sędzia prowadzący Twoją sprawę nie jest zamieszany w matactwa. Wystarczy wpisać nazwisko i imię sędziego, prokuratora itp.  do  najpopularniejszej światowej wyszukiwarki GOOGLE

Dlaczego prokurator łamie ślubowanie? - za friko czy o coś chodzi?

Tak więc cała ta etyka, przysięga itp. to tylko bajery dla naiwnych... tym samym dochodzimy do setna sprawy, czyli  "Raportu o stanie sądownictwa polskiego", ale to tylko dla osób myślących, a więc nie dla prawników.

www.aferyprawa.com - Niezależne Wydawnictwo Internetowe "AFERY KORUPCJA BEZPRAWIE" Ogólnopolskiego Ruchu Praw Obywatelskich i Walki z Korupcją.
prowadzi: (-)  ZDZISŁAW RACZKOWSKI.
Dziękuję za przysłane opinie i informacje. 
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Hazim
24-12-2014 / 05:13
Posted on Wow that was unusual. I just wrote an" rel="nofollow">canewlawtz.com"> iniledcbry long comment but after I clicked submit my comment didn't show up. Grrrr well I'm not writing all that over again. Regardless, just wanted to say wonderful blog!
~Farman
20-12-2014 / 11:49
Posted on Wow that was odd. I just wrote an very long comment but after I clkiecd submit my comment didn't appear. Grrrr well I'm not writing all that over again. Regardless, just wanted to say fantastic blog!