2 lipca 2014 ok. godziny 10 rano funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego weszli do domu jednego z mieszkańców Elbląga w związku z jego wpisem na FACEBOOK-u dotyczącym Donalda Tuska!

Jak się dowiadujemy od sympatyka OBURZONYCH z tego miasta, człowiek, którego przesłuchiwała ABW, to „pełnomocnik wyborczego Elbląskiego Komitetu Oburzonych”, a cała akcja może według niego mieć jakiś związek z sobotnim spotkaniem OBURZONYCH w Gdańsku.

Informacje o najściu ABW potwierdza lokalny portal ELBLAG24.PL, który cytuje przesłuchiwanego przez ABW krytyka Tuska. Elblążanin mówi m.in.:

„Nie ukrywam, że jestem krytyczny wobec rządu w Polsce ale równocześnie krytycznie oceniam innych przedstawicieli różnych partii. Nigdy bym jednak nie przypuszczał, że mój dom odwiedzą agenci, próbując swoją wizytą mnie zastraszyć i dając do zrozumienia, żebym nim coś kolejny raz napiszę - dwa razy się zastanowił. (…)

Panowie nie przedstawili się, nie przedstawili żadnej legitymacji służbowej.Powiedzieli tylko, że są funkcjonariuszami państwowymi. Tak też wyglądali. Byli elegancko ubrani, dużo wyżsi wzrostem ode mnie. W rękach trzymali czarne teczki i domagali się ode mnie wyjaśnień na temat wpisu na Facebook'u, w którym wyrażałem swoją opinię w kwestii zaangażowania rządu w wyjaśnianiu sprawy katastrofy smoleńskiej oraz afery z "Amber Gold". Tego wpisu dokonałem około rok temu i szczerze powiedziawszy dokładnie nie pamiętam treści, którą dodałem. Według tego co przeczytałem dziś na wydruku, który z teczki wyjęli panowie - dość krytycznie oceniałem premiera Donalda Tuska, ale nie uważam abym naruszył tym wpisem prawo.”

Portal ELBLĄG24.PL pisze, że „Agenci nie żądali od elblążanina złożenia oficjalnych wyjaśnień. Nie odbyło się oficjalne przesłuchanie. Wizyta miała raczej na celu wywołanie u mieszkańca naszego miasta strachu.”

To niesłychane, iż nawet na FACEBOOK-u nie można swobodnie krytykować rządu Tuska. Cenzura znowu szaleje. Być może już niedługo powróci na ulicę MysiąGłówny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk?

Elbląski portal słusznie zauważa: „Strachem próbuje się wywrzeć presję na obywatelach, i to w miejscu, które dla mieszkańców powinno być ich azylem - w zaciszu ich domów”.

Cena za "głowę" v-przewodniczacego OBURZONYCH

Więcej:

Platforma Oburzonych zapowiada "wiosnę ludów" i zatopienie Platformy Obywatelskiej...
RUCH OBURZONYCH - Protestujący rozpoczęli swoją walkę przeciwko bankierom, finansistom i politykom w 82 krajach - rozliczymy globalistów.