Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Nie uderzaj w księży ku własnej zgubie!

Większość badanych księży pochodzi ze wsi i z małych miast. Uderza wysoki poziom wykształcenia tej grupy. Sympatie polityczne duchowieństwa zdecydowanie skupiają się wokół prawej strony sceny politycznej Jest to szczególnie widoczne w konfrontacji z danymi odnoszącymi się do ogółu społeczeństwa, gdzie wyraźnie widać przewagę poglądów lewicowych i centrowych. nad słabo reprezentowaną prawicą.

W Internecie (pod wskazanym obok linkiem „Rozpracowywanie duchowieństwa parafialnego pod UE” (lub tu: http://www.isp.org.pl/files/2859202120524500001117705942.pdf ) jest opracowanie Instytutu Spraw Publicznych z 2003 r. wykonane na zlecenie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie – z ciekawym zastrzeżeniem typu; jawne, ale tajne.

W owym dokumencie czytamy:

„Większość badanych księży pochodzi ze wsi i z małych miast (do 20 tys. ludności), tylko co dziewiąty wychowywał się w dużym mieście (powyżej 100 tys. mieszkańców).” - (tamże str. 12).

Przy tak licznej reprezentacji osób wywodzących się z terenów wiejskich i z małych miast uderza wysoki poziom wykształcenia tej grupy. Jeśli przyjmiemy seminarium za obligatoryjny i naturalny element wykształcenia osoby duchownej, to i tak odsetek księży mających ukończony dodatkowy kierunek studiów (32%) znacznie przewyższa ogólny poziom wykształcenia polskiego społeczeństwa.

Częste podróże są niewątpliwie jedną z przyczyn skłaniających duchownych do nauki języków obcych (jedynie 5% księży nigdy nie było za granicą, natomiast tylko w tym roku połowa wyjeżdżała z Polski). Blisko trzy czwarte duchownych jest w stanie porozumieć się w jakimś języku obcym. Największą popularnością cieszą się języki niemiecki i angielski.” – (tamże str. 12).

Sympatie polityczne duchowieństwa zdecydowanie skupiają się wokół prawej strony sceny politycznej. Jest to szczególnie widoczne w konfrontacji z danymi odnoszącymi się do ogółu społeczeństwa, gdzie wyraźnie widać przewagę poglądów lewicowych i centrowych nad słabo reprezentowaną prawicą.” – (Tamże str. 14)

„Reasumując, duchowieństwo jest grupą dobrze wykształconą, pozytywnie oceniającą swoje warunki materialne, intensywnie podróżującą po świecie, interesującą się polityką w stopniu ponadprzeciętnym i dość jednolitą w kontekście prezentowanych poglądów politycznych (zdecydowana przewaga prawicowej identyfikacji politycznej, a nie jedność poglądów sensu stricto).” – (Tamże str. 17)

Czy teraz staje się jasnym dlaczego tak mocno uderza się w Polsce w Kościół Katolicki? Komu w istocie służą ci wszyscy mądrale wieszający psy na księżach (w tym tacy, którzy o sprawach, które powinni znać mówią, że je znają „o tyle - o ile” – występujący również na tym portalu?

Niech każdy Polak teraz chwilę pomyśli - ilu jest w Polsce księży, a ilu jest tchórzy i takich na których nie ma co liczyć, bo zachowują się jak trzcina na wietrze. Aby zrozumieć drugiego człowieka trzeba samemu wejść w jego położenie. Sprawy zaszły tak daleko, że jest piekielnie trudna sytuacja Narodu Polskiego i Polski. Przeciwnik wygrywa z nami "bez mydła", bo góruje nad nami wiedzą o nas - no i zna bardzo chytrze obmyślone mechanizmy, bo sam je tworzył, a nam się nie chce po nie sięgnąć nawet wówczas, gdy są podane na tacy. Oni się śmieją z tych wszystkich organizowanych pikiet - mają to w nosie, bo wiedzą, że gro ludzi woli pokrzyczeć, przyłożyć słownie drugiemu, poniżyć go, opluć aby samemu się „wywyższyć” - zamiast przeczytać ze zrozumieniem to co mu ktoś wyłożył na tacy.

Bez rozpoznania przeciwnika - skonstruowanych przez niego mechanizmów prawno-organizacyjnych zasilanych kasą - nie ma najmniejszych szans na jego pokonanie.

Proszę państwa Kościół Katolicki w Polsce (chodzi o duchownych) jest taki jaki jest, ale jest. Jest to ostatni nasz bastion, który jeśli padnie, to po nas Polakach.

Księża potrzebują teraz wsparcia i w nas oparcia, a nie żądań kierowanych do nich – a ja postoję i zobaczę. Potężnego przeciwnika można pokonać posiadaną wiedzą i taktyką, wspartą niewzruszoną wiarą w to, że to jest możliwe i tylko od nas samych to zależy. Nasza wiara ma nas w tym umacniać, a nasza modlitwa ma być paliwem w dążeniu do zwycięstwa – tu i teraz. Pan Bóg nie jest Bogiem leni – szczególnie tych leni intelektualnych – i tych widzących tylko swój czubek nosa (pycha).

Trzeba sięgnąć po te materiały (są obok w linkach na stronie: http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=142&pid=2485 – więcej ich można otrzymać kierując swą prośbę na mój adres e-mail : boguchwala@go2.pl . Trzeba nam pójść z tymi materiałami (dokumentacją) do innych, pójść do księży parafialnych i przekazać im je (nawet wówczas jak się samemu ich nie rozumie) - samemu zachęcić do zapoznania się z nimi i wytłumaczyć mu je - i na końcu powiedzieć: widzi ksiądz jak nas od tylca załatwili. Niech każdy zrobi to co może bez skakania drugiemu do oczu, a po ciemnej nocy nastąpi świtanie dla Narodu Polskiego i Polski.

Szczęść Boże

Boguchwała A.D. 03 kwietnia 2010 r. – mgr inż. Józef Bizoń

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~maciej
05-04-2010 / 00:00
Tak narzekacie na bezkarność VIP-a a to jest wynalazek duchowieństwa Ich bezkarność jest porażająca oraz niechęć do opozycji . Wiele Vip-ów brało z księży przykład i często są to osoby z małych wiosek lub miasteczek jak taki poszedł do seminarium to wtedy Bóg dla niego to mały Kazio. Zamienili oni swoje świątynie w jaskinie zbójców np ojciec Rydzyk i jemu podobni