Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
27 maja 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 14-12-2013

Nie dla wszystkich jest komisja etyki - Mirosław Naleziński

Pod koniec listopada ujawniono, że prof. Jacek Rońda został zawieszony na pół roku w działalności dydaktycznej przez Komisję Etyki Akademii Górniczo-Hutniczej po przekroczeniu przez profesora norm etycznych. Decyzję podjął rektor uczelni.

Przedstawiciel uczelni poinformował, że Rońda przekroczył normy etyczne obowiązujące każdego nauczyciela akademickiego i pracownika nauki, a także zasady postępowania zawarte w kodeksie etyki pracownika naukowego.

Profesor przyznał, że w telewizyjnym wywiadzie zastosował wybieg – „Trochę zagrałem. To był blef, na tym dokumencie nic nie było” i pokajał się – „Przyznaję się do błędu i gotów jestem ponieść tego konsekwencje”.

Sprawa szybko znalazła się w orbicie zainteresowania uczelnianej komisji etyki. Może nawet zbyt szybko - wszak pod wyraźnie odczuwalnym medialnym naciskiem. Nie można tego powiedzieć o mniej spektakularnej sprawie, która wydarzyła się w 2009 roku i do tej pory nie może być przeanalizowana przez Komisję Etyki Uniwersytetu Gdańskiego, bowiem problem dotyczy mniej ważnych obywateli, co doskonale ilustruje iluzoryczną tezę opartą na konstytucyjnej szczytnej zasadzie, że (podobno) „wszyscy obywatele są równi”.

Otóż ówczesna doktorantka - znana pisarka, autorka dzieła” Symfonia”, chętnie określająca się jako osoba publiczna - uczestniczyła w dyskusji na obscenicznym forum, na którym wpisywano (i do tej pory to się czyni) wulgarne i pornograficzne żarciki, także rasistowskie oraz – autorstwa również pisarki – seksistowskie, antygejowskie oraz antyreligijne. Jeden z uczestników został przez nią posądzony (i przez to publicznie zniesławiony), że założył drugie konto, z którego tę panią sromotnie (i to dosłownie – w obrzydliwej „organo-leptycznej” aluzji dotyczącej niewiast i kutra rybackiego) spostponował. Ponadto doktorantka sfałszowała na tym forum podpis, do czego się przyznała, jednak nadal jest przekonana, że uczyniła to w słusznej sprawie, bowiem ciągle uważa, że tamże występował jeden dyskutant w dwóch osobach. Przy okazji – pani spróbowała wprowadzić nowy a zaskakujący etyczny standard: można fałszować podpis w szczytnym celu (choć akurat tutaj całkowicie się pomyliła).

Polska Temida w paru procesach już piąty rok działa w tej materii i końca działań nie widać. Nie ma woli, chęci, czasu, pieniędzy, przepisów, aby ostatecznie zbadać sprawę – kto mówi prawdę?

Komisja etyki trójmiejskiej uczelni umywa ręce i czeka na wyroki sądowe, jednak sądy nie mają zamiaru zająć się sprawą pomawiania, bowiem na początku sprawy (kiedy mogły) nie przejawiały chęci sprawdzenia tego wątku, a po dłuższym czasie (kiedy podobno nie mogą) uważają, że zarzuty się przedawniły (i krąg niemożności zamyka się), natomiast sądy dwukrotnie wyraźnie wypowiadały się na temat moich (bowiem to mnie owa pisarka ciągle pomawia) artykułów zgłoszonych przez pisarkę do Temidy – moje teksty nie przekraczają granicy określonej przez słynny artykuł 212 Kk, przeto wszelkie machania doktorancką szabelką w gmachu Temidy w ramach obrony swego szlachetnego imienia są całkowicie bezsensowne.

Zatem – gdyby nie dotknięta (halucynacjami, że pisałem jako nieznany nikomu osobnik) pisarka, która wznieciła parę rozpraw w trójmiejskich sądach oraz gdyby ona wespół ze swoim adwokatem mieli większe pojęcie o prawie prasowym i mieli większe wyobrażenie o granicy nakreślonej przez art. 212 Kk, to polskie sądownictwo nie musiałoby latami zmagać się z setkami stron akt, które trzeba przeanalizować i osądzić.

No i teraz wszystko w rękach Komisji Etyki Uniwersytetu Gdańskiego, która ongiś obiecała zająć się sprawą swojej doktorantki po sądowych ustaleniach. Posiada wszelkie materiały, aby przeanalizować postępki trójmiejskiej pisarki i odpowiednio a odpowiedzialnie zareagować. Członkowie tej komisji zapewne mają – jako wysoce etyczne osoby – własne zdania na temat godnego poziomu etyki osób reprezentujących UG, tak podczas zajęć, jak też w wolnym czasie, więc niech chociaż poudają, że mają zamiar ocenić zaskakującą działalność swej doktorantki.

A może komisja etyki nie zajmie się sprawą swej doktorantki, bowiem nie czuje żadnego medialnego nacisku? 

Ostatnio polskie sądownictwo ma poważny dylemat – czy wieloletnie zniesławianie w internecie (ale także w pismach do instytucji, w tym do sądów) można przedawnić, licząc termin od daty pierwszego pomówienia, czy od daty ostatniego. Może Temida zorganizuje konkurs dla studentów prawa (albo nawet dla wszystkich obywateli) i zbierze owoce ich rozmyślań – jeśli ktoś znieważa kogoś od paru lat co parę miesięcy, stosując to samo oskarżenie, to czy przedawnienie należy rozpatrywać w aspekcie pierwszego, czy ostatniego takiego występku? Albo przy okazji najbliższego referendum – może dopisać ten problem do oceny społeczeństwa? A może po prostu najlepsi prawnicy Ministerstwa Sprawiedliwości pomyślą logicznie i ustalą właściwą procedurą oceniająca tego typu przewiny?

Nie można się oprzeć się wrażeniu, że ostrość ocen zależy od miejsca urzędowania lub obiektu sympatii – gdyby prof. Rońda był stronnikiem partii rządzącej, to nie byłby aż tak ostro potraktowany, zwłaszcza że przyznał, iż przesadził. Od dziecka jesteśmy formowani na uczciwych obywateli, dla których prawo i etyka nie zależy od zawiłości i układów. Niestety, zatuszowanie ostatniej afery taśmowej* dowodzi, że szczytne, proste (szczere a naiwne) zasady uczciwości przegrywają ze sprytnymi prawniczymi meandrami, które stoją na straży cwaniaków – nie o taką Polskę walczyliśmy! 

* - Prokuratura nie zajmie się śledztwem w sprawie tzw. afery taśmowej w dolnośląskiej Platformie Obywatelskiej. Chodzi o nagrania rozmowy działaczy partii, w których pada oferta pracy w zamian za odpowiedni głos na zjeździe. Śledczy ocenili, że nie można zakwalifikować tej rozmowy jako „obietnicy udzielenia korzyści majątkowej”... Kompromitacja polskiej sprawiedliwości?

Więcej tekstów Mirka:

Przedawnienie nie sprzyja sprawiedliwości - Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe VIII Wydział Karny - Mirosław Naleziński
Wadliwe przedawnienie zniesławienia - Zażalenie - Mirosław Naleziński
Polska procedura - synonim bylejakości Mirosław Naleziński
Przystoi monumentowi napis „Ofiarom czystki etnicznej o znamionach ludobójstwa”? Mirosław Naleziński
Nie każda edukatorka jest wzorem Mirosław Naleziński
Piotr Matuszewski Prezes Sądu Rejonowego w Gdyni - Trójmiejski pingpong Mirosław Naleziński
Gdybym był Latkowskim Mirosław Naleziński
Internetowe pomówienie to wieloletnie kłopoty Mirosław Naleziński 
Gdyński nietrafiony system opłat śmieciowych Mirosław Naleziński
Za pomówienie nawet minister Gowin może trafić przed oblicze Temidy Mirosław Naleziński 
Nie miej pretensji, skoro ściemniasz Mirosław Naleziński 
Granice żartowania z godności  Mirosław Naleziński
Upadek inteligencji polskiej? Mirosław Naleziński 
Porada przeciw poradzie - art.212kk i subiektywne odczucia togowca... Mirosław Naleziński
Jakie dochody ma przeciętny Amerykanin? Mirosław Naleziński
Czyżby Temida zdurniała do szczętu? Mirosław Naleziński
Rozprawmy się w końcu z pijakami i narkomanami za kierownicami Mirosław Naleziński
Prawo autorskie i ulgi ubezpieczeniowe a kamerki - Mirosław Naleziński
Magdalence Lance wskazuje drogę Mirosław Naleziński
Jak szybko przedawnia się zniesławienie z art.212kk w internecie?  Mirosław naleziński
Załoga mogła przeżyć Mirosław Naleziński 
Heretyk Naleziński  czy tylko średniowieczna miernota sędziów gdańskich ? ! ?
Pisarka Chomuszko nadal kłamie... Mirosław Naleziński

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Mirnal
07-05-2014 / 14:38
Otrzymałem prawomocne i niezaskarżalne postanowienie SO w Gdańsku Wydział V Karny Odwoławczy z 23 kwietnia 2014, z którego wynika, że subiektywne odczucie przykrości pisarki M. Chomuszko nie może być przesłanką do prowadzenia procesu o czyn z art. 212 par. 2 Kk - sąd nie dopatrzył się znamion czynu zabronionego z mojej strony. Sąd stwierdził, że "oświadczenia oskarżonego prywatnego wyrażały prawo do krytyki wobec określonych twierdzeń oskarżycielki prywatnej". To po kiego ta ogólnie szanowana i podziwiana dama dała sprawę do Temidy? Nie miała co robić w wolnym czasie? Mogłaby więcej książek napisać i być przydatniejsza naszej Ojczyźnie. Nadmieniam o tym, bowiem pisarka życzyła sobie w sądzie (na piśmie), aby publikować wyroki dotyczące jej sprawy.
~Mirnal
10-01-2014 / 09:41
Sąd Okręgowy w Gdańsku (a to w wyroku, a to w postanowieniu, czyli dwukrotnie) uznał, że p. Chomuszko i jej adwokat mec. Kolankiewicz nie mieli racji dając do sądu 4 moje artykuły w celu napietnowania mnie przez Temidę. Temida uznała bowiem, że ci ogólnie szanowani obywatele nie mieli racji - moje teksty nie naruszają art. 212 Kk. Niestety, sądy nie chcą rozpatrywać sprawy sfałszowania podpisu przez p. Chomuszko oraz jej pomówienia, że pisałem na NaszaKlasa jako Kawalec (a ten pisał obrzydliwe kawałki na temat p. Chomuszko i od tego pisania coś się niedobrego porobiło z tą panią...). Sędzia Midziak chyba długo będzie wspominał proces IC692/09, do którego się nie przygotował jak należy. Zresztą jego wyrok został niejako podważony przez późniejsze wspomniane oceny (i to przez... jego SO w Gdańsku).
~Antycenzura
07-01-2014 / 16:23
Najnowsza lista żydów i pedofilów pod poniższym adresem (po rozpakowaniu klikaj "index") rapidgator.net/file/c96accbacd8837c53fc0747d39536f50/Polonica.net_20
~marek777
01-01-2014 / 16:16
*** 09-10-2013r V Kz 539/13/ AJ&SP&MM S O K-lin >>> EGZOTYKA & TOKSYKOLOGIA w wykonaniu TOGOWEJ zgrai PARANOIKÓW ... V Wydziałem Karno - Odwoławczym SO koszalin Zarządza SSO Bogdan LEWANDOWSKI, który przejął "berło" po SSO Ignacy JÓŹWIAK - pracownik Ministerstwa BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO (MBP) - mianowany awansem społecznym z felczera ... zrobił niczym DYZMA karierę awansowany aż ...do sędziego Sądu Okręgowego ... w ślady ojca wstąpił jego syn Paweł .... ale wybrał bycie adwokacina ... mamusia Pawła, a żona Ignacego …. też kiedyś felczer … awansowała na lekarza uzdrowiskowego … w Mielnie OW- R „SOFRA” ; właściciel- Franciszek Sobiesław ZASADA ( SO Fra) były polski rajdowiec … KANTY syna niewiele różnią się od NAZISTOWSKIEJ ZBRODNI SSO Ignacego Jóźwiak ... dalszy ciąg*** WKRÓTCE .... TA sama zgraja (A. JARACZ & S. Przykucki & M. MAZUR) ten sam motyw o podłożu kryminalnym uzupełniony o dalszych TOGOWYCH przestępców ... TA NAZISTOWSKA zgraja potrafi "odbyć" posiedzenia na telefon ... a na przewodniczącego np. w sprawie V Kz 288/08 w dniu 21 lipiec 2008r o godz. 10 - postawić "trupa" SSO Urszula Sobotowicz Rostek ... w tym egzotycznym posiedzeniu (kuglarska sztuczka procesowa) "uczestniczyli" ponadto :SSO R.Gawrysiak vel Rzepecka & A. JARACZ oraz HERSZT prokuratorskich awanturników i bandytów PPO Jerzy OŻÓG Przebieg NIE zaistniałego posiedzenia ... zarejestrowany FIKCJĄ dokumentuy procesowego ... udoste[niony jest na stronie www.marek777.pl.tl w rozdziale .... RETROSPEKCJE ... w PO REWOLUCYJNEJ POLSCE po ROKU 1989 .... Wolnej , Niepodległej i demokratycznej odrodził się NAZIZM (BEZPRAWIE + Siła ) za sprawą prokuratorów , sędziów oraz ich przydupasów adwokatów, lekarzy psychiatrów biegłych sądowych .... solidarnością zawodową sitwy zorganizowali prywatny folwark ... w trybie ... perpetum mobile .... wielki biznes ... oparty na epidemii syfilisu schizofrenii paranoidalnej dziczy magistrów prawa … pod osłoną wyświechtanych IMMUNITETÓW ... NEMO est Supra LEGES ...
~marek777
01-01-2014 / 16:15
*** 09-10-2013r V Kz 539/13/ AJ&SP&MM S O K-lin >>> EGZOTYKA & TOKSYKOLOGIA w wykonaniu TOGOWEJ zgrai PARANOIKÓW ... V Wydziałem Karno - Odwoławczym SO koszalin Zarządza SSO Bogdan LEWANDOWSKI, który przejął "berło" po SSO Ignacy JÓŹWIAK - pracownik Ministerstwa BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO (MBP) - mianowany awansem społecznym z felczera ... zrobił niczym DYZMA karierę awansowany aż ...do sędziego Sądu Okręgowego ... w ślady ojca wstąpił jego syn Paweł .... ale wybrał bycie adwokacina ... mamusia Pawła, a żona Ignacego …. też kiedyś felczer … awansowała na lekarza uzdrowiskowego … w Mielnie OW- R „SOFRA” ; właściciel- Franciszek Sobiesław ZASADA ( SO Fra) były polski rajdowiec … KANTY syna niewiele różnią się od NAZISTOWSKIEJ ZBRODNI SSO Ignacego Jóźwiak ... dalszy ciąg*** WKRÓTCE .... TA sama zgraja (A. JARACZ & S. Przykucki & M. MAZUR) ten sam motyw o podłożu kryminalnym uzupełniony o dalszych TOGOWYCH przestępców ... TA NAZISTOWSKA zgraja potrafi "odbyć" posiedzenia na telefon ... a na przewodniczącego np. w sprawie V Kz 288/08 w dniu 21 lipiec 2008r o godz. 10 - postawić "trupa" SSO Urszula Sobotowicz Rostek ... w tym egzotycznym posiedzeniu (kuglarska sztuczka procesowa) "uczestniczyli" ponadto :SSO R.Gawrysiak vel Rzepecka & A. JARACZ oraz HERSZT prokuratorskich awanturników i bandytów PPO Jerzy OŻÓG Przebieg NIE zaistniałego posiedzenia ... zarejestrowany FIKCJĄ dokumentuy procesowego ... udoste[niony jest na stronie www.marek777.pl.tl w rozdziale .... RETROSPEKCJE ... w PO REWOLUCYJNEJ POLSCE po ROKU 1989 .... Wolnej , Niepodległej i demokratycznej odrodził się NAZIZM (BEZPRAWIE + Siła ) za sprawą prokuratorów , sędziów oraz ich przydupasów adwokatów, lekarzy psychiatrów biegłych sądowych .... solidarnością zawodową sitwy zorganizowali prywatny folwark ... w trybie ... perpetum mobile .... wielki biznes ... oparty na epidemii syfilisu schizofrenii paranoidalnej dziczy magistrów prawa … pod osłoną wyświechtanych IMMUNITETÓW ... NEMO est Supra LEGES ...
~marek777
01-01-2014 / 16:15
*** 09-10-2013r V Kz 539/13/ AJ&SP&MM S O K-lin >>> EGZOTYKA & TOKSYKOLOGIA w wykonaniu TOGOWEJ zgrai PARANOIKÓW ... V Wydziałem Karno - Odwoławczym SO koszalin Zarządza SSO Bogdan LEWANDOWSKI, który przejął "berło" po SSO Ignacy JÓŹWIAK - pracownik Ministerstwa BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO (MBP) - mianowany awansem społecznym z felczera ... zrobił niczym DYZMA karierę awansowany aż ...do sędziego Sądu Okręgowego ... w ślady ojca wstąpił jego syn Paweł .... ale wybrał bycie adwokacina ... mamusia Pawła, a żona Ignacego …. też kiedyś felczer … awansowała na lekarza uzdrowiskowego … w Mielnie OW- R „SOFRA” ; właściciel- Franciszek Sobiesław ZASADA ( SO Fra) były polski rajdowiec … KANTY syna niewiele różnią się od NAZISTOWSKIEJ ZBRODNI SSO Ignacego Jóźwiak ... dalszy ciąg*** WKRÓTCE .... TA sama zgraja (A. JARACZ & S. Przykucki & M. MAZUR) ten sam motyw o podłożu kryminalnym uzupełniony o dalszych TOGOWYCH przestępców ... TA NAZISTOWSKA zgraja potrafi "odbyć" posiedzenia na telefon ... a na przewodniczącego np. w sprawie V Kz 288/08 w dniu 21 lipiec 2008r o godz. 10 - postawić "trupa" SSO Urszula Sobotowicz Rostek ... w tym egzotycznym posiedzeniu (kuglarska sztuczka procesowa) "uczestniczyli" ponadto :SSO R.Gawrysiak vel Rzepecka & A. JARACZ oraz HERSZT prokuratorskich awanturników i bandytów PPO Jerzy OŻÓG Przebieg NIE zaistniałego posiedzenia ... zarejestrowany FIKCJĄ dokumentuy procesowego ... udoste[niony jest na stronie www.marek777.pl.tl w rozdziale .... RETROSPEKCJE ... w PO REWOLUCYJNEJ POLSCE po ROKU 1989 .... Wolnej , Niepodległej i demokratycznej odrodził się NAZIZM (BEZPRAWIE + Siła ) za sprawą prokuratorów , sędziów oraz ich przydupasów adwokatów, lekarzy psychiatrów biegłych sądowych .... solidarnością zawodową sitwy zorganizowali prywatny folwark ... w trybie ... perpetum mobile .... wielki biznes ... oparty na epidemii syfilisu schizofrenii paranoidalnej dziczy magistrów prawa … pod osłoną wyświechtanych IMMUNITETÓW ... NEMO est Supra LEGES ...
~Mirnal
01-01-2014 / 13:55
W internecie wyraziłem opinię o adwokacie K.Kolankiewiczu. Ciekawe, czy moderator zaakceptuje tekst - Niestety, mecenas sfałszował (przerobił, przekłamał) moje słowa w sprawie IC692/09. To zdumiewające, ale nikt tego wówczas nie zauważył. www.obiektywnie.com.pl/artykuly/czyzby-temida-zdurniala-do-szczetu.h także aferyprawa.eu/Artykuly/Nieprofesjonalny-mecenas-i-sedzia-pismo-do-Ok oraz aferyprawa.eu/Interwencje/Pisarka-Chomuszko-nadal-klamie-Miroslaw-Na na stronie skutecznyadwokat.pl/prawnik,8820,karol-kolankiewicz,adwokat,gdynia.h
~obserwator
30-12-2013 / 21:51
PAŃSTWO TUSKA JAK PAŃSTWO MILLERA List otwarty Jarosława Gowina do członków Platformy ObywatelskiejDrogie Koleżanki! Drodzy Koledzy!Prawie pół roku temu, jeszcze w zupełnie innej sytuacji politycznej, napisałem do Was list, w którym ostrzegałem, że Platforma Obywatelska pod kierownictwem Donalda Tuska coraz bardziej odchodzi od swoich ideałów założycielskich. Wskazywałem, że przestaliśmy uprawiać politykę rozumianą jako rozwiązywanie najważniejszych problemów Polaków i przez to tracimy zaufanie wyborców. Sygnalizowałem, że coraz częściej działania polityków Platformy cechuje buta, partyjniactwo i budzące wątpliwości moralne korzystanie z przywilejów władzy. Wzywałem partię do opamiętania, do powrotu do naszych obywatelskich i wolnorynkowych korzeni oraz do odsunięcia Donalda Tuska od władzy.W wyborach na przewodniczącego co piąty z Was poparł moją kandydaturę. Donald Tusk niestety nie potraktował tego jako argumentu za zmianą polityki. Dlatego byłem zmuszony odejść z Platformy Obywatelskiej – partii, z którą tak wielu z nas wiązało nadzieje na zmianę jakościową polskiej polityki i na szybszą modernizację Polski. Ostatnie smutne i wstydliwe wydarzenia na Dolnym Śląsku, ale także w innych regionach, tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że moja decyzja była słuszna.Pamiętacie pewnie wielkie oburzenie aparatu partyjnego, kiedy zwróciłem uwagę na praktykę „pompowania” kół w Platformie. Późniejsze wydarzenia nie tylko potwierdziły moje informacje, ale ukazały skalę zjawiska, którą wcześniej trudno było sobie wyobrazić. Teraz okazało się, że przy okazji wyborów regionalnych na Dolnym Śląsku uprawiano na dużą skalę korupcję polityczną. Wasi koledzy handlowali posadami w państwowych spółkach, przy okazji zbierając na siebie haki. Równie bulwersujące informacje docierają np. z województwa lubuskiego, gdzie według jednej z posłanek Platformy w zamian za głosy oferowano korzystne warunki nabycia działek należących do Agencji Nieruchomości Rolnych. Czy to naprawdę jest ta nowa jakość w polskiej polityce, o którą wspólnie walczyliśmy?Najbardziej jednak poruszające jest to, że Donald Tusk podjął decyzję, aby sprawy te zamieść pod dywan. Na tej samej płaszczyźnie postawiono tych, którzy oferty korupcyjne składali, i tych, którzy je ujawnili. Czy ktokolwiek z Was wierzy, że winni korupcyjnych zachowań zostaną ukarani w realny sposób? Czy dostrzegacie w poczynaniach Donalda Tuska i kierownictwa partii wolę rzeczywistego przeciwstawienia się upartyjnianiu państwa, kolesiostwu, zawłaszczaniu przedsiębiorstw państwowych przez członków aparatu partyjnego?Kiedyś razem wierzyliśmy, że ludzie w jak największym stopniu powinni się angażować w sprawy publiczne. Tymczasem Donald Tusk najpierw zmielił setki tysięcy podpisów zebranych pod postulatem jednomandatowych okręgów wyborczych, a teraz chce klub parlamentarny Platformy zmusić do głosowania przeciw referendum w sprawie sześciolatków. Czy zgadzacie się na to? Czy naprawdę chcecie wyrzucić do kosza milion podpisów rodziców zaniepokojonych źle przygotowaną i nieprzemyślaną reformą?Donald Tusk i Jacek Rostowski chcą znacjonalizować oszczędności emerytalne 16 milionów obywateli. Czy naprawdę jesteście gotowi odejść od ideałów Platformy jako partii szanującej wolność gospodarczą i własność prywatną tylko po to, żeby wydawać te pieniądze przez najbliższe dwa lata na kiełbasę wyborczą? Kiedyś nasza partia chciała taniego państwa - dziś zatrudnia kolejne tysiące urzędników. Kiedyś obiecywała niskie i proste podatki – dziś nieustannie podatki podwyższa i dokręca śrubę polskim przedsiębiorcom. Czy naprawdę nie widzicie, że pod przywództwem Tuska partia stała się Platformą Anty-Obywatelską?W polityce pamięć jest niestety bardzo krótka, zbyt krótka. Wielu z Was pewnie już nie pamięta deklaracji przyjętej na pierwszej Krajowej Konwencji Platformy Obywatelskiej w 2003 roku. Zaczynała się ona słowami:„Państwo Millera” służy partyjnym interesom, a nie obywatelom Rzeczpospolitej. Świadczą o tym liczne afery oraz bezwstydne zawłaszczenie instytucji i urzędów przez partyjne kliki i koterie. Nastąpiło zatarcie granicy między interesem kraju a interesami towarzystwa trzymającego władzę. Tak obumierają państwa.Deklaracja podkreślała, że „państwo Millera” lekceważy prawa obywateli i jest zawsze gotowe do nakładania dodatkowych obciążeń podatkowych tym, którzy najwięcej pracują i zatrudniają innych ludzi. Wskazywała, że w „państwie Millera” pieniądze publiczne pochodzące z kieszeni obywateli są marnotrawione, że w tym państwie nie jest możliwa realna naprawa finansów publicznych – bo to by oznaczało koniec rządów aparatu partyjnego. Wreszcie potępiała to, że „państwo Millera” powstało na kłamliwych obietnicach wyborczych, i obiecywała zmianę ordynacji wyborczej tak, by politycy byli bezpośrednio odpowiedzialni przed obywatelami.Sprzeciw wobec patologii „państwa Millera” był powodem, dla którego ja i wielu z Was zdecydowaliśmy się zaangażować w politykę. Zostaliśmy oszukani. Platforma Obywatelska powstała po to, by z patologiami życia partyjnego walczyć, a dziś je udoskonala. Donald Tusk kiedyś deklarował, że chce walczyć z klasą próżniaczą, a dziś jest jej patronem. Dziś do pokoju Renaty Beger nie wstydziłby się wejść któryś z jego wysłanników. Dziś coraz lepiej widać, że mamy do czynienia z restauracją państwa „układu zamkniętego” – tyle tylko, że na czele tego państwa stoi dziś Donald Tusk. Obecny Tusk jest jak Miller z okresu afery Rywina. Nie dziwię się, że mówi się o ich przyszłym sojuszu.Jestem przekonany, że w Platformie jest bardzo wielu ludzi uczciwych, przywiązanych do idei założycielskich PO, ludzi, których oburzają praktyki „państwa Tuska”. Wzywam Was, abyście się tym praktykom otwarcie sprzeciwili. Milcząc czy wyrażając swój sprzeciw tylko na zamkniętych zebraniach partyjnych, przykładacie rękę do utrwalenia systemu, który Platforma miała zniszczyć. Czy nie oburza Was, że Wasza partia staje się dziś formacją „kolegów Leszka Millera”? Czy naprawdę jesteście gotowi budować koalicję z SLD, w tej czy kolejnej kadencji?Nie zgadzam się na taką politykę. Dlatego rozpocząłem budowę nowego ruchu politycznego. To projekt oparty na ludziach, którzy kochają Polskę i chcą ją zmieniać swoją ciężką pracą. To projekt oparty na programie prawdziwie obywatelskim i wolnorynkowym. Nie chcemy w tym ruchu karierowiczów i politykierów. Nie chcemy budować kolejnej formacji dla ludzi, którzy myślą tylko o tym, jak zapewnić swojej rodzinie i znajomym pracę w spółkach państwowych. Wiem, że budując ten ruch mamy szansę spełnić obietnicę, którą milionom Polaków – w tym także mnie i Wam – wiele lat temu złożyli założyciele Platformy. Wierzę, że z wieloma z Was - wieloma bezinteresownymi, oddanymi sprawom Polski działaczami Platformy - będę jeszcze w przyszłości współpracował.Z serdecznymi pozdrowieniami, Jarosław Gowin Aferyprawa.com Kontakt
~Mirnal
30-12-2013 / 19:35
Dotarłem do pytania sprzed prawie 4 lat niejakiego pana o ksywce moder1 - *Dlaczego Pan nie respektuje prawomocnego wyroku i nie przeprosi Pan osoby, którą Pan skrzywdził swoimi pomówieniami?* Mogę Panu napisać dlaczego. Otóż w dwóch następnych wyrokach sądy uznały, że nie zniesławiłem p. Chomuszko, a to oznacza, że nie mam za co jej przeprosić. Ale jeśli ta pani przeprosi mnie za kłamstwo, że pisałem jako Kawalec, to jestem w stanie rozważyć przeprosiny po dokładnym wyjaśnieniu przez tę panią - za co sobie winszuje przeprosiny z mojej strony.
~marek777
30-12-2013 / 11:50
*** NEMO Est Supra LEGES * a ... w Polsce … po REWOLUCJI PRO > „SOLIDARNOŚCIOWEJ” 1989Roku !! * R Z Ą D Z I * >> (BEZPRAWIE + Siła) = N A Z I Z M << Co to JEST N A Z I Z M ? ... po polsku ... ?! >> *** Patrz : www.barwybezprawia.pl & www.marek777.pl.tl & www.aferyprawa.eu > W dniu *21 lipca 2008r o godz. *13 : 50 > przebywający w Szpitalu Więziennym Zakładu Karnego Czarne & lokal F/13 - Marek Krasnopolski (po dwóch operacjach jamy brzusznej > ** I - operacja NIE udała się ... ale pacjent wytrzymał (rzeźnik chirurg *Anna LEWANDOWSKA - Szpital Wojewódzki w Koszalinie) ... & > w trzy dni później ** II - operacja udała się ale powikłania funkcjonują do dnia dzisiejszego - poprawiał po geniuszu >> A. LEWANDOWSKA (fanatyk zachodnich metod operacji chirurgicznych) >> młody chirurg Tomasz Marszałek ... więc żyję. ( MK) > Otrzymał zawiadomienie o treści : „Sąd Okręgowy w Koszalinie ul. Waryńskiego 7; V Wydział Karny Odwoławczy z dnia 18 lipca 2013r V Kz. 288/08 **Zawiadamia** >... że w dniu *21 lipca 2013r o godzinie *10 : 30 > sala 211 odbędzie się posiedzenie w sprawie zażalenia na Postanowienie SSR Agnieszka BAJOR (żona prokuratora) Sądu Rejonowego w Białogardzie > V K. 568/07 *** > Dalsze NAZISTOWSKIE poczynania psychicznie chorej zgrai dziczy magistrów prawa - PARANOIKÓW prokuratorów i sędziów z Koszalina > W K R Ó T C E CD. będzie zawierał treść Postanowienia z odbytego WIRTUALNIE posiedzenia w przedmiotowej sprawie V Kz.288/08 z dnia *21 lipca 2008r - posiedzenie wirtualne (tylko na papierze) Posiedzeniu Przewodniczył * trup* SSO Urszula Sobotowicz - ROSTEK ... trupowi towarzyszyli wirtualnie : SSO Renata Rzepecka - GAWRYSIAK & SSO Andrzej JARACZ oraz PPO Jerzy OŻÓG aktualny Szef PO K-lin (od 30-11-2010r) - H E R S Z T prokuratorskich bandytów BEZKARNIE łamiących PRAWO i RACJĘ STANU Postanowień Konstytucji RP &> od roku 2001r wspierający ponad 30-LETNIĄ PRZEMOC w Rodzinie ** bandyta Jerzy BYLICKI wspierany Rodziną BARTULEWICZ pracującą w Sądzie Rejonowym w Koszalinie z pomocą kolesiów z pracy >> HOŁOTA z Koszalina uzbrojona w Immunitety prokuratorów i sędziów - Koszalin, Szczecin i INNE ...