Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
3 grudnia 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA AKCJA ALTERNATYWNA NASZOŚĆ KRZYSZTOF KONIECZKO NAZYWAM SIĘ LENIN

Naszość - rozrywkowa Akcja Alternatywna skazana... za prywatne spotkanie na "łonie natury" - nie ma litości dla wychowania w trzeźwości... :-)

Akcja Alternatywna "Naszość" jest prawicową grupą młodzieżową, która zasłynęła m.in. z głośnego procesu, podczas którego lider organizacji był oskarżony o wprowadzenie w błąd policji, ponieważ powiedział funkcjonariuszom, że nazywa się Lenin. Sąd uniewinnił oskarżonego: -)

Tym razem się nie udało.
Happening przed sądem w wykonaniu kolegów z Naszości przebranych za butelki nie wymógł na poznańskim sądzie pozytywnego wyroku dla Krzysztofa Konieczko.

Zobacz powiekszenie
Nie ma litości dla wychowania w trzeźwości! - krzyczeli przed budynkiem sądu członkowie Akcji Alternatywnej "Naszość". 
- Hej, sędzino, chodź na wino! - nawoływali przed budynkiem sądu przy ul. Młyńskiej członkowie Akcji Alternatywnej "Naszość". 
Ubrani w błękitne folie, z trupimi czaszkami na piersi i srebrnymi kapslami na głowach, wcielili się w butelki denaturatu. Chcieli w ten sposób zademonstrować swoją niechęć wobec Ustawy o wychowaniu w trzeźwości, a także wesprzeć kolegę, który został obwiniony o złamanie jej przepisów. 
- Nie ma litości dla wychowania w trzeźwości! - krzyczeli.

Ciekawe kto podkablował ich biesiadę alkoholową?  
26-letni Krzysztof Konieczka w czerwcu ubiegłego roku wybrał się wraz z kolegami, piwem i domowej roboty aroniowym winem, na Górze Przemysła. Alkoholową biesiadę przerwał im policyjny patrol. Powołując się na zakaz picia w miejscach publicznych, wlepili towarzystwu stuzłotowe mandaty. Konieczka mandatu nie przyjął, a jego sprawa trafiła do sądu grodzkiego.
- Ustawa o wychowaniu w trzeźwości zabrania spożywania alkoholu na ulicach, placach i w parkach. Nie ma w niej słowa o tym, że nie wolno pić na Wzgórzu Przemysła - bronił się przed sądem Konieczka. Do akt sprawy dołączył m.in. plan miasta Poznania i uchwałę Rady Miasta, która nie zalicza Góry Przemysła do parków.
Zaś w mowie końcowej prosił o uniewinnienie, uzasadniając, jak wielkie znaczenie dla poznaniaków miałby taki wyrok. 
- Dla normalnych, zwyczajnych mieszkańców miasta, którzy chcą się spotkać ze znajomymi, wypić sobie piwo, a nie stać ich na to, by spożywać alkohol tam, gdzie spożywa go pan prezydent Grobelny lub pan Kulczyk - podkreślał.

Sąd jednak nie dał się przekonać. Wymierzył Konieczce karę 200 zł grzywny i obciążył kosztami sądowymi w kwocie 130 zł. 
W uzasadnieniu podano:
- Ustawodawcy, kiedy wyliczał ulice, parki i place, nie chodziło o to, by nie pić alkoholu w kilku wybranych miejscach, lecz o to, by nie spożywać go w miejscach publicznych - mówiła sędzia Katarzyna Obst.

Konieczka uzasadnienie podsumował:
- Pani sędzia bała się precedensu. Bo wyrok uniewinniający byłby przyznaniem, że w Poznaniu od paru lat działa zbrojna zorganizowana grupa przestępcza [policja - przyp. red.], wymuszająca od mieszkańców pieniądze za to, co wykroczeniem nie jest.
  2007-02-07 Przebranie za denaturat miało pomóc w sądzie  

Innym ciekawym ich wystąpieniem było zakłócenie pochodu !-Majowego działaczom SLD. 
Kilka osób z tego ugrupowania ubranych tylko w "listki figowe" i z rogami na głowie zakłóciła pochód działaczom lewicowym pod hasłem: "Jesteśmy goli i jeleniami, ponieważ głosowaliśmy na SLD, a ta partia ogołociła nas i przyprawiła nam rogi...." - powiedział lider akcji "Naszości" Piotr Lisiewicz.

Policja po ustaleniu tożsamości zatrzymanych, (hee, ciekawe jak - czyżby byli inwigilowani?)  postawiła im zarzut zakłócania legalnej manifestacji
SLD i skierował wnioski o ukaranie do Sądu Grodzkiego...
 

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe  www.aferyprawa.com   
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Janusz Górzyński, Zygmunt Jan Prusiński, Mariusz Pogorzelec, Zygfryd Wilk, Grzegorz Bentkowski i SOPO

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: redakcja@aferyprawa.com alternatywnie: afery@poczta.fm 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Morey
26-01-2015 / 06:22
There are no words to describe how bouoicads this is. yuigaht.com [url=rimxxfdo.com]rimxxfdo[/url] [link=vrvzauvcyix.com]vrvzauvcyix[/link]
~Mitsy
25-01-2015 / 15:36
reveur81 dit :Dommage que c est en anglais, mais toute la gamme Wrath of Ashardalon/Legend of Drizzt est vrnmieat" rel="nofollow">mwlzasa.com">vrnmieat bien, e7a devrait plaire e0 des enfants, et e7a plait aux grands. c7a n a pas la profondeur d un Descent, on en est tre8s loin, mais c est plaisant : un Dungeon Crawl avec gros boss final en moins d une heure. Et avec les scripts des monstres, pas besoin de maeetre, on peut jouer e0 deux. Du coup, on sort e7a comme on sort un 7 Wonders, quand on veut un jeu sympa, rapide et pas prise de teate. L un des jeux les plus joue9s chez moi en 2012, je n aurais jamais cru e7a lors de mon achat.
~Nasim
24-12-2014 / 09:26
Ano souhlasedm, že Knizia už nened co bfdval. Ale ten žebředček (jestli jsem to" rel="nofollow">gmohmoia.com"> pcopohil dobře) nened o tom, kdo děle1 TEĎ nejlepšed hry. Průměrujed se všechny hry designe9rů. Takže Matt Leacock, kterfd me1 na svědomed de facto akore1t Pandemic je druhfd Knizia 40. :) To mi přijde hodně mimo.
~Romel
20-12-2014 / 17:40
Reiner Knizia se postupně žebředčkem ppaorde1. Jednedm z důvodů může bfdt ten, že se v poslednedch letech soustředed na jednoduššed hry určene9 širšed veřejnosti. Nejsou mezi nimi pecky, ktere9 by ho vynesly vfdše. Dalšedm pak to, že ročně připraved řadu her, z nichž je mnohe9 průměrne9.V jednom rozhovoru se vyje1dřil, že se již nechce věnovat komplexnějšedm hre1m jako Amun-Re, ktere9 vyžadujed dlouhe9 testove1ned.