Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
6 grudnia 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA jak kraść to miliony :-) Naleziński - Po 5 lat za dwie kradzieże - czyli jak kraść to miliony a będziesz bogaty i wolny nie tylko za granicą...

Na początku kwietnia Onet zamieścił obok siebie dwie podobne informacje.

1. Nowozelandzki 18-latek ukradł przez sieć ponad 20 mln dolarów z prywatnych kont bankowych. Zaprojektował specjalnego wirusa, który był niewykrywalny przez programy antywirusowe. Umożliwił mu on dostęp do haseł i loginów kart kredytowych. Hakerskie oprogramowanie było z powodzeniem wykorzystywane przez inne osoby. Chłopakowi grozi pięć lat więzienia.

2. Polska 18-latka z Ełku, chcąc uniknąć odpowiedzialności za jazdę autobusem bez biletu, podała kontrolerom dane innej osoby. Potem potwierdziła fałszerstwo swoim podpisem na druku wezwania do zapłaty. Dziewczynie grozi 5 lat pozbawienia wolności.


Dwie podobne sprawki, a jakże różne... Obie kradzieże zostały dokonane przez rówieśników. Obie osóbki zapewne są sympatyczne i pełne nadziei na lepszą (swoją) przyszłość.

A różnice... Polka wyłudziła od przewoźnika przejazd na gapę, a ponadto do protokołu kontrolera podała fałszywe dane osobowe, które podpisała i tym samym popełniła przestępstwo zagrożone pięcioletnim pobytem w dość łagodnym polskim więzieniu. Rodaków to z pewnością odstraszy, że już nikt nie będzie podobnie niegodnie postępował. Żartem można byłoby dać przykład z innej beczki (a dokładniej - z alkoholowego antałka) - po zaostrzeniu kar za prowadzenia auta pod wpływem alkoholu mamy poważny problem z wyciąganiem konsekwencji wobec stu tysięcy (rocznie!) łapanych piratów drogowych łamiących prawo. Podnosząc kary łudzono się, że skala zjawiska gwałtownie się zmniejszy. Ale to nie w Polsce - nie z nami takie numery, Temido!

Nowozeland* mieszkający na antypodach również wyłudził, tyle że 20 milionów dolców (a niechby i nawet nieamerykańkich) z kont bankowych. Również grozi mu 5 lat więzienia, jednak w dużo milszych penitencjarnych warunkach. Siedzenie w znakomitych celach i ze świadomością, że po wyjściu czerpiąc z przezornie ukrytego konta będzie można pożyć godnie (choć może i skromnie, jak na nowozelandzkie warunki...), niewątpliwie owemu antypodowi dodaje chęci do życia... Zresztą, po wyjściu młodzian będzie kuszony wieloma propozycjami pracy jako geniusz informatyczno-bankowy...

A cóż z naszą Polką? Zbyt mało zakombinowała, aby wyrażać się o niej z podziwem i szacunkiem. Porównajmy losy obojga np. za 10 lat... Różowo widzę dla chłopaka, szaro dla panny.

Wnioski dla (zwłaszcza) młodzieży - jeśli chcecie być sławni i bogaci, to jedną z dróg jest inteligentne zawłaszczenie cudzych walorów, najlepiej w branży bankowej. Skalkulujcie - z pewnością paroletni wyrok nie zaszkodzi waszemu polskiemu wizerunkowi lub obcemu imażowi... Im młodszy cwaniak, tym mniejsze poważanie ma w społeczeństwie, jednak wyjątkiem są malwersanci (a już autoryteci!) z branży informatyczno-bankowej: tu można być bardzo młodym i bogatym (także jako złodziej) oraz wzbudzającym uznanie, choćby u prezesów okradanych banków... Zresztą media podają nazwisko informatyka, a starannie ukrywają dane pasażerki na gapę... Duma (pierwszego) kontra wstyd (drugiej)?

* Nowozelandzi to krótsza nazwa mieszkańców Nowej Zelandii (i antypodzi z naszego, europejskiego punktu widzenia), zaś Zelandzi zamieszkują największą wyspę Danii - Zelandię (i są antypodami dla Nowozelandów); oczywiście Duni oraz Dunki to mieszkańcy Danii...

Mirosław Naleziński, Gdynia
2008-04-13

PS - OPINIE CZYTELNIKÓW

A jaką karę poniesie ów geniusz z Francji, który ukradł, o ile dobrze pamiętam 20 mln $. Ten zapewne przekroczył magiczną barierę odpowiedzialności i bez pośrednictwa więzień wepnie się w struktury władzy, na zapewne poczesnym stanowisku....
Jak kochać, to królewny, jak kraść, to.... powiada starożytne powiedzenie....
Dla wielu to drogowskaz, niektórym się powiedzie i wtedy stają się, miast przestępców - rewolucjonistami...

-------------------------------------------------------------------------------------
Żyd Lenin wraz ze swoją bandą napadał na banki i proszę, wszedł do historii!!! W roku 1927 francuski autor przy układaniu Słownika pod hasłem "komunista" napisał tak: "Komunista to człowiek z pistoletem napadający na sklepy i banki". - I proszę, jak się rozwinął ten złodziejski ustrój...

Co do nie-polskich sądów, gdzie żydzi mają swój Folwark, to siedzą we więzieniach Polacy, tak zwana "drobnica". Bo sąd to taka fabryka, produkcja... No przecież nie mogą więzienia być puste, bo ci z Folwarku nie mieliby roboty! Pytam więc tych od sądownictwa, kiedy będziecie zamykać (swoich braci) za przekręt całej Polski z jej Skarbu Państwa i Gospodarki!? Mowa o prywatyzacji z komunizmu...

I jeszcze jedno: Kiedy będzie AMNESTJA w Polsce? 19 lat mija od "nowo-starego" systemu, gdzie komuniści mają się nieźle - nawet i lepiej niż mieli za sekretarzy PZPR! Pożądany jest dekret do 3 lat, chociaż, bo trzymanie (w salonach z kratami) za drobne kradzieże jest ogromnym wydatkiem społeczeństwa - które i tak jest oblężone złodziejskim podnoszeniem cen w górę; w górę, aż do nieba.
Aż zabierzecie wszystko ludziom, nawet tę słynną na cały świat, "polską" NADZIEJĘ!

Panie Prezydencie Rzeczpospolitej Lechu Kaczyński, żaden przed Panem "inteligentny" poprzednik nie pomyślał o Amnestii...! Trzeba oczyścić te salony, zwolnić Polaków za drobne przestępstwa, a tych "przebierańców" wsadzać do KAMIENIOŁOMÓW! Niech dźwigają kamienie - a nie skradzione Polsce pieniądze.

Co do tej dziewczyny, to nie ośmieszajcie się sędziowie. To jest biedna Polka. A za biedę - której ona sama nie jest winna a żydokomuna, to trzeba mieć wyrozumienie. BIEDA jest tym czynnikiem, że ludzie w swej beznadziei sięgają po takie drobne czyny. Dla niej, to jest jeden wyrok; społeczne sprzątanie ulic. To wszystko.

Kiedy wróciłem z emigracji politycznej z Wiednia (po 13 latach), utworzyłem w Słupsku POLSKĄ PARTIĘ BIEDNYCH /PPB/, (1999-2003) będąc jej liderem, a przy PPB powstał (jestem jego autorem): SŁUPSKI SĄD SPOŁECZNY /SSS/ - nie tylko w Polsce, bo taki Sąd Społeczny zaistniał na przełomie Milenium tylko jeden w Europie. Sądziliśmy "ptaszków", a byli to: burmistrzowie, wójtowie, prezydenci, nominowani urzędnicy - jak właśnie sędziowie i prokuratorzy. Między innymi sądziliśmy mordercę Przemyka Czai, esbeka-milicjanta Dariusza Woźniaka w Słupsku. To były zaprogramowane Manifestacje PPB. Sądziliśmy sędziego Sądu Okręgowego Andrzeja Jastrzębskiego przy budynku sądu, w trakcie sądzenia prezydenta Słupska Jerzego Mazurka i wiceprezydenta Słupska Andrzeja Gazickiego, przypominam reportaż "CHODNIKOWA DEMOKRACJA" nadaną przez telewizję publiczną w programie "Sprawa dla Reportera". Cała Polska to widziała, bo chcieli towarzysze z żydokomuny "aresztować film" z telewizji!

Skład SŁUPSKIEGO SĄDU SPOŁECZNEGO:
Sędzia - Zygmunt Jan Prusiński
Prokurator - Jerzy Izdebski
Obrońca z urzędu - Ryszard Bogusz
i Dwunastu zaprzysięgłych sędziów - ławników z Zarządu Polskiej Partii Biednych.

Słupski Sąd Społeczny miał swoją ROTĘ PRZYSIĘGI. Autorem tej Roty jest Jerzy Izdebski, słynny radiowiec legendarnego Radia City w Słupsku i Radia Supermova w Londynie. Przed każdym procesem na głos żeśmy (przed publicznością) Tę Rotę deklamowali, trzymając prawą dłoń w okolicach serca.

Powiem tak, publiczne sądy są komercyjne!
Społeczne sądy są praktyczne i konkretne!!!

Budujcie w Polsce Sądy Społeczne Drodzy Rodacy!
Złodzieje Państwa i Narodu Polskiego nie mogą być uprzywilejowani!!!

Zygmunt Jan Prusiński
Sędzia Słupskiego Sądu Społecznego
Honorowy Przewodniczący Polskiej Partii Biednych
14 kwietnia 2008 r.

Media w Polsce i na świecie - marcowy cykl krytyczno-informacyjny Mirosława Nalezińskiego

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Emilia Cenacewicz, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Davion
05-01-2015 / 00:38
That's a subtle way of thninkig about it. lnxtgk.com [url=nvcrqhqceqi.com]nvcrqhqceqi[/url] [link=defvcqhecku.com]defvcqhecku[/link]
~Ali
20-12-2014 / 10:54
This could not poslbisy have been more helpful!