Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
17 października 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Monitorowanie treści rasistowskich, ksenofobicznych i antysemickich w polskiej prasie- Raport przygotowany na zlecenie MSWiA

Raport ten, sporządzony na zlecenie MSWiA, wygląda na fałszywkę, mającą na celu zdeskredytownie władz polskich. Niestety, jest prawdziwy.

Treść jego, to dokładna kopia działalności żydowskiej Ligii Przeciw Zniesławiającej (ADL).

Instytucja ta ma swoją stronę internetową i podaje na niej miesięczne zastawy wypadków ‘antysemityzmu’ w każdym, najmniejszym kraju świata. Są tam notowane takie wypadki, jak np. ‘nieprawomyślna’ wypowiedz nauczycielki szkoły podstawowej w jakiejś pipidówce w Boliwii.

Dwa, dosyć ciekawe wypadki utkwiły mi w pamięci. Agent ADL doniósł z Włoch, że tamtejsza fabryka obuwia wytłacza na podeszwach produkowanych butów wzory, które mogą być uznane za ‘antysemickie’. Na tej samej stronie ADL zamieściła kilkadziesiąt kolorowych plansz z wizerunkami tajemniczych znaków, które odczytać mógłby jedynie znawca kabały, a które miały zawierać symbole ‘antysemickie’. Przywódca ADL, Foxman wystosował natychmiast list do właściciela fabryki, żądając przeprosin i wycofania tej partii obuwia. Biedny przemysłowiec kajał się, przepraszał, twierdząc, że projektanci zmieniają co jakiś czas wzory kratki podeszwowej, i być może, przypadkiem wymyślili coś podobnego do znaku kabalistycznego.

Wspaniałomyślnie, Foxman przyjął przeprosiny i zapewnienia o wycofaniu obraźliwego znaku.

Strona internetowa ADL z tryumfem odnotowała to zwycięstwo, wzywając swych agentów i sympatyków do wzmożonej czujności.

Drugi wypadek, to donos agenta ADL ze Środkowego Wschodu. Zakłady BMW zamieściły tam reklamę swych samochodów z mapką, wskazującą biuro sprzedaży w Palestynie. Oczywiście -następny list Foxmana do prezesa BMW, dr Panke, żądający sprostowania. Sprostowanie wraz z ubolewaniem dr Panke zostało akceptowane z ostrzeżeniem, aby się nie powtarzały tego rodzaju wypadki.

Takich spraw znajdzie czytelnik tysiące na stronie internetowej ADL. Komu więc jeszcze potrzebny Rząd Światowy, skoro Foxman ze swojego nowojorskiego biura potrafi wysyłać dyrektywy i polecenia do każdego zakątku świata?

Ale to nie wszystko. Tak, jak dawniej hitlerowcy używali żydowskich policjantów w gettach dla kontrolowania współziomków, tak i teraz każdy kraj musi zatrudniać własnych gojów dla kontrolowania przejawów ‘antysemityzmu.’ (proszę zwrócić uwagę, że zdanie to podpada pod nowy kodeks praw, sprecyzowanych przez Monitor: - porównywanie polityki prowadzonej przez współczesne państwo Izrael do polityki Nazistów.
A w Polsce grozi za to kara więzienia. Zresztą cała treść mojej wypowiedzi prowadzi prosto do kryminału
).

Nie będę już więc wspominać Uni Europejskiej, bo za to grożą równie ciężkie kary: ‘ Za współczesną formę ksenofobii uznaje się również wyrażanie wrogości wobec idei jednoczenia się państw i narodów Europy w ramach Unii Europejskiej, które stanowi zarazem wrogi lub znieważający stosunek wobec poszczególnych państw członkowskich i obywateli Unii Europejskiej.’

Za komuny także mieliśmy ‘wolność słowa’, byle by nie skierowaną przeciw ustrojowi. Podobnie definiuje tą ‘wolność’ Raport: ‘Przedstawiając zarys kryteriów przyjętych na potrzeby niniejszego badania należy wyjść od podstawowego założenia, iż wolność wyrażania poglądówgwarantowana przez art. 54 Konstytucji RP nie jest wolnością absolutną...... nie budzi wątpliwości zasadność wyłączenia spod „parasola ochronnego” zasady wolności słowa wypowiedzi o charakterze rasistowskim, ksenofobicznym i antysemickim’.

Definicja ta jest następnie rozwinięta bardzo szeroko: ‘Z uwagi na przyjętą, jak już wcześniej wspomniano, strategię „wczesnego ostrzegania” autorzy zdecydowali się na wskazanie także treści pozostających na pograniczu mowy nienawiści, często zawoalowanych w formie aluzji, satyry lub cytatu’. Stąd też Raport podciąga pod ‘antysemityzm’ następujące zdanie z gazety Najwyższy Czas: ‘Niektórzy Eskimosi umieją czytać – a przynajmniej oglądać dzienniki telewizyjne..’. No coż, całkiem jak z Leninem – mówimy Partia, a myślimy Lenin! Tyle, że zamiast Partii – Eskimosi, a zamiast Lenia, Żydzi!. Gdzie tu jednak miejsce dla kar za krytykę Unii Europejskiej, kodeks nie mówi.

W wypadku tego Raportu – Monitora trudno powstrzymać się od ‘zawoalowanej’ satyry.

Przy wyliczaniu wszystkich, podlegających pod kodeks karny ‘antysemityzmów’, Raport powołuje się na uchwały ‘Deklaracji i Planie Działania Światowej Konferencji przeciwko Rasizmowi, Dyskryminacji Rasowej, Ksenofobii i Pokrewnym Formom Nietolerancji, która odbyła się w Durbanie, w Republice Południowej Afryki, w dniach 31 sierpnia –7 września 2001 r., ‘’

Otóż autorzy Raportu chyba nie wiedzieli, że właśnie na tejże Konferencji powzięto uchwałę, potępiającą Izrael jako państwo rasistowskie, a syjonizm jako ideologię rasistowską. Uchwała ta została zatwierdzona większością głosów, w wyniku czego delegaci Izraela, USA i kilku innych satelickich krajów wyszli, trzasnąwszy drzwiami.

Krzysztof Wojciechowicz

MONITOROWANIE TREŚCI RASISTOWSKICH, KSENOFOBICZNYCH I ANTYSEMICKICH W POLSKIEJ PRASIE - czyli podsłuchiwanie wszystkich?

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Dżejbikej
25-04-2010 / 00:00
"Znów jakaś zgraja szczęśliwym trafem Bez głów,bez planów,za to z rozmachem Do żłoba toczy swe tłuste cielska... Idzie Platforma Obywatelska ! Do sądu złodziej śmiało ucieka Bo wszak korupcja prawem człowieka ! Czar PRL-u wraca do formy Wdzięczni jesteśmy ludziom Platformy ! Zwrot w dyplomacji to rozdział drugi Od dziś będziemy świadczyć usługi Dla Władymira i dla Angeli.. Czas na kolanach iść do Brukseli ! Szef MSZ-u już ma kaganiec Śląsk i Pomorze weźmie Germaniec Trzeba wywłaszczyć polskiego chłopa Vivat Platforma,vivat Europa ! Angela z Ritą ręce zaciera By na wschód ruszyć tropem Hitlera A za nią ziomków procesja tłumna Vivat Platforma,piąta kolumna ! " Za tawariszcza Tuska zdarowie " Piją Gazpromu oligarchowie Władimir Putin z radości śpiewa : " Nu tiepier budiet kak za Breżniewa " Odwrót z Iraku ,z Afganistanu Osama śmieje się z pod turbanu Taki sojusznik jak Tusk się przyda... Vivat Platforma i Al-Kaida ! Koniec z lustracją ! Koniec rozliczeń ! Dla konfidentów to koncert życzeń " Od dzisiaj wszyscy jesteśmy święci " Vivat Platforma i konfidenci ! Niech żyje wolność! Ćpun na wagarach Łbem durnym kręci w dymu oparach Całkiem legalnie ćmiąc porcję zielska Vivat Platforma Obywatelska ! Niech żyje miłość ! Rusza parada Sprośnych pedałów cała gromada Gzi się bezwstydnie wśród publiczności To dar Platformy ! triumf wolności ! ELEKTORACIE ! WYBORCO DURNY ! Gdy będziesz wrzucać głos swój do urny A chcesz być sługą Niemca i Ruska Dalej popieraj Donalda Tuska !