Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA BUGUSŁAW MASLIŃSKI CO Z TĄ POLSKĄ? ZDRAJCA KIERES JAN KOBYLAŃSKI

Maśliński - Kijem i marchewką - co z tą Polską?

Przysłowia to mądrość narodu i niewątpliwie określają kogoś lub coś.
W tym wypadku jest mowa o rządzących, którzy część narodu tłuką kijem poprzez podatki, głupie rozporządzenia, kolejki w urzędach gdzie trzeba zbierać pieczątki i podpisy na jednym dokumencie w celu upokorzenia i zmuszenie do bezradności. Nie mówiąc o dostępie do leczenia gdzie brak na leki. 
Taki sobie polski holokaust... 

Polskie prawo pozwala stronie prowadzić postępowanie w sądzie rejonowym i
okręgowym natomiast uważa obywateli RP za durnia i wymuszając udział adwokata czy radcy prawnego w związku choćby z kasacją itp.

Marchewka to tworzenie ulg dla najbogatszych przywileje w postaci pracy i wysokich wynagrodzeń nawet, jeżeli ktoś jest "mierny ale wierny". Tzw. autorytety od bubli prawnych to także elita. Podobny nośnik ma przysłowie "dziel i żądz". Polskie władze stosują te dwa przykłady nie tylko wobec obywateli mieszkających na stałe w kraju, lecz także wobec Polonii. Takie metody stosowali już wasale Moskwy od 1945r, namawiając poprzez konfidentów do powrotu a potem skazując ich niejednokrotnie na śmierć. 
Lecz komuchy Polonię wykorzystywali także do popierania udzielania pożyczek dla PRL. Manipulowano wówczas przeważnie Polonią Amerykańską za pośrednictwem konfidentów. 
Oczywiście były przy tym obietnice np. przywrócenie obywatelstwa Polskiego. Lata mijają i co się zmieniło w tzw. trzeciej RP? - ano nic. 
Najpierw propozycja pod dumną nazwą "Karta Polonusa", cicho cichuteńko zapomniano o tej ustawie która leży gdzieś w szufladach sejmu.
Teraz niektórzy krzyczą "eureka", w prasie polskiej czytamy:
Tekla Stańczyk - Wprost": Nowy okręg wyborczy, wyłącznie dla Polaków mieszkających za granicą, w którym wybranych będzie dwóch posłów i jeden senator - takie zmiany przewiduje rządowy projekt zmian w ordynacji wyborczej.
 Tak to marchewka, najpierw karta Polonusa teraz jeden okręg wyborczy. Tyko gdzie on będzie się znajdował? 
W prasie Polonijnej czytamy przedstawiam: utworzenia jednego okręgu dla całej Polonii żydowskiej zapowiada rządowy projekt zmian w ordynacji wyborczej.
Tekla Stanczyk: glos na temat.
Tak, więc okręg znajdzie się prawdopodobnie w Nowym Jorku dzielnicach Borough Park i Wiliamsburg zamieszkującej przez 900.000 Żydów oraz jest siedziba Światowy Kongres Żydowski (ang. World Jewish Congress, WJC). 
A więc, dla kogo ta marchewka?
Czy z tego mają skorzystać Żydzi żądający bezprawnie 65 miliardów dolarów roszczeń za zbrodnie swoje, faszystowskie i sowieckie? To paranoja.

Polonia to od Sydney po Alaskę, wiele milionów Polonusów i tylko jeden okręg - to kpina. A jednocześnie w kraju nadal opluwa się Polonię - to jest kij a nie
marchewka - czytamy Kobylański story... czyli dziennikarskie gnidy atakują
Rzeczpospolita w wydaniu z dnia 31 stycznia 2007 roku poinformowała, że pion śledczy IPN odmówił wszczęcia śledztwa przeciwko Janowi Kobylańskiemu, gdyż w zasobach tej instytucji nie ma żadnych dokumentów potwierdzających, iż obywatel ten był sprawcą zarzucanego mu przez media czynu. Niby nic, lecz rozczarowanie przecież Prezesa Jana Kobylańskiego atakował sam Kieres gdzie pomagały polskojęzycznych media w tych paszkwilach łącznie z telewizją.
Lecz nie mam najmniejszej wątpliwości wina leży także po stronie Polonii. Na stronach Polonii Niemieckiej czytam: A jeśli chodzi o sprawy polonijne to chyba widać wyraźnie, że liderzy PiS nie są tymi sprawami zainteresowani. Tu trzeba podjąć trud organizowania nowego ruchu społecznego 'krajowo - polonijnego" zakładającego nie tylko ścisłe współdziałanie, ale i zorganizowany powrót "emigrantów" do Ojczyzny.
Skupmy uwagę na tym zagadnieniu!
Jerzy Tatol

Panie Jerzy Total już w 2005-05-01 pisałem:
 Szanowny Pan Jan Kobylański   Prezes USOPAŁ - 
Szanowny panie prezesie z wielkim smutkiem obserwuję w polskich mediach paszkwile na pana osobę. Wywołaną przez prezesa  IPN Leona Kieresa.
Ponieważ znam realia i wiem, że jest mnóstwo konfidentów tak w kraju jak i wśród Polonii. A wiem, że bez Polonii nie będzie żadnych porządnych zmian w kraju, dlatego podejmowałem różne kroki, aby doprowadzić do obecnej Pana propozycji, odsyłam do artykułu "Polonia śpi" czy "Tańcząca Polonia".
Było tych artykułów znacznie więcej są publikowane na stronach Polonijnych nie w prasie tzw. polskiej. Także znajdują się na mojej stronie.

Panie Jerzy zaproponowałem powołania Stowarzyszenie Polsko-Polonijne "Ojczyzna". Przedstawiłem statut, wynikiem było milczenie poza jedną korespondencją proponującą wziąć się za robotę a nie żyłować finansowo. Było to po apelu o powołaniu forum organizacyjnego.
Może nie mam przebicia, a szczególnie zaplecza finansowego. Konfidenci i utrwalacze zbrodni komunistycznych zadbali o to żeby tacy jak ja nie posiadali możliwości organizacyjnych z braku finansów i zostali odsunięci na boczny tor. Jednak gdybym rozpoczął działanie, to bez wątpliwości, że wielu by się dołączyło a przede wszystkim karierowicze szukający czyjś pleców, aby się wywindować a także (nie mam wątpliwości) konfidenci do rozbijania od wewnątrz. Dlatego w statucie zaznaczam o konieczności powołania biura weryfikacyjnego.  
Tak, więc panie Jerzy proponuję skorzystać z opracowanego statutu i podjąć działania. Ja nie potrzebuję poklasku, dla mnie będzie satysfakcja, że praca nie poszła na marne. Statut znajdzie pan na mojej stronie.  Jest od czego zacząć tylko trzeba chcieć a nie wyłącznie narzekać i rzucać nowe propozycje, które i tak pójdą do kosza, chociaż jest odwaga, lecz brak wytrwałości.

 Bogusław Maśliński 
2007-02-28                                                     
www.victoria.go.pl   

 Stowarzyszenie „VICTORIA” APEL DO PREZYDENTA RP LECHA KACZYŃSKIEGO O INTERWENCJE I ZAPOBIEŻENIE PRZEJMOWANIU MAJĄTKU POLSKIEGO.  

Gdzie jest Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro? - z cyklu kompetentni - niekompetentni - osądzamy rząd PiS. 

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com  
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński i sympatycy SOPO

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm 
redakcja@aferyprawa.com 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Joshuawef
07-03-2017 / 11:29
~Jayvee
18-02-2015 / 19:54
problems drugssonline.com most quality edtriallpacks.com remained placid marijuana gives bestdrugustore.com stuffy nose more commonly toppharamacy.com too
~Taimi
04-01-2015 / 16:34
Big help, big help. And survelatipe news of course. pzxsakov.com [url=qfumldjlxg.com]qfumldjlxg[/url] [link=staaijsy.com]staaijsy[/link]
~Victoria
24-12-2014 / 05:06
8 lutego 2013 19:00 " rel="nofollow">kjgpjwauj.com"> niaspał/a:Dzisiaj wbijam jak cidozeń na stronkę Warsaw Fashion Street, a tu głosowanie zakończone. Trzecie miejsce Głosowałam na Ciebie cidozennie, a głosy jednak spadały Bardzo szkoda W głosowaniu powinnaś zająć pierwsze miejsce!
~Wesley
20-12-2014 / 11:42
8 lutego 2013 11:15 naispał/a:I cherished up to you'll oatbin performed right here. The cartoon is attractive, your authored subject matter stylish. nonetheless, you command get got an nervousness over that you wish be turning in the following. ill definitely come more earlier again since precisely the similar nearly very regularly inside case you defend this hike.