Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
8 grudnia 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA SYTUACJA NIE TYLKO POLITYCZNA W POLSCE

List do siostrzeńca na tematy dotyczące obecnej sytuacji politycznej w Polsce.

KOCHANY JANKU!

Długo myślałam, jak porozmawiać z Tobą, a się nie pokłócić i wyłożyć swoje racje, i nie zapomnieć o czym chciało się powiedzieć. Tutaj na komputerze mogę dochodzić, kreślić i przekazywać bez obawy, że o czymś zapomnę. Jest tylko ta obawa, czy zechcesz to przeczytać.

Po ostatniej rozmowie z Tobą, kiedy to nazwałeś mnie „antysemitką”, zrozumiałam jedno. Nie wiem czy będziesz się ze mną zgadzał, ale ten przekaz będzie ostatnią próbą zwrócenia Twojej uwagi, na nurtujący nas problem. Nasz; to znaczy mój, wujka Tadka, twojej Mamy i milionów innych ludzi.

Jak nazwałeś mnie „antysemitką” i wróciłam do domu to nie uwierzysz, ale zaczęłam się bać. Naprawdę zaczęłam się bać. Bałam się spojrzeć na Ciebie, bałam się pójścia do Was, najdroższych i najbliższych ludzi na świecie. Janek, ja naprawdę się bałam !

Długo myślałam Janku, analizowałam każde słowo powiedziane przeze mnie, zrozumiałam jedno - Twoje słowa uprzytomniły mi, co dziś znaczy przyznanie się, że jest się katolikiem a jednocześnie Polakiem. Przez Twoje słowa, zrozumiałam przesłanie innych ludzi.

My Polacy myślący inaczej niż pewna nacja mamy się tylko BAĆ, i BAĆ?!.

Janku, popatrz jak łatwo rzucić oskarżenie! Przecież nie wysłuchałeś mnie do końca. Nie znasz moich przekonań. Nie znasz mojego zdania, wiesz tylko że jestem opozycjonistką do dzisiejszego rządu. Patrzę innymi oczami na tzw. Europę. Ale dlaczego tak jest to już nie chcesz wiedzieć i rzucasz mi w twarz - „ciociu ty jesteś...''. Dlaczego sądzisz, że nasze pokolenie jest nierozumnym, głupim, zacofanym, za bardzo ufającym Bogu!

JEST WOLNOŚĆ SŁOWA! Dla kogo? Czy ja nie mogę głośno powiedzieć swojego zdania? Czy musi mi się wszystko podobać? Czy muszę to wszystko zaakceptować? Ja wiem że Ty masz swoje wyrobione zdanie, nie pragnę go zmieniać, ale dlaczego nie możesz zrozumieć, że inni też mają swoje zdanie i być może o wiele bardziej doświadczone, i pragnące młodym przekazać część swoich doświadczeń, przede wszystkim dzieciom i młodzieży. Czy wszystko to co nauczyli mnie i moje pokolenie nasi rodzice jest złe? Czy religia, uczciwość, patriotyzm - są nic nie wartymi przesądami? Pamiętaj, że każdy człowiek musi w coś wierzyć, jeśli nie będzie jednego Boga, to zastąpią Go innym. Walczyli z religią i Lenin i Stalin i pozostali komuniści.

Studiowałeś historię? - Czy historia nic Ci nie mówi? Nie uczyli Cię o Mieszku, o Chrobrym, o Kazimierzu i o Esterce, o przywilejach z tym związanych. Kto zakładał pierwsze szkoły? Kto uczył nas kochać innych ludzi? Nawet tych którzy wierzą inaczej?

Studiowałeś historię, 200 lat w niewoli, czy nie uczyłeś się o Polakach dzięki którym zachowaliśmy naszą tożsamość, o księżach dzięki którym nie zapomnieliśmy naszej wiary, naszej polskości? Powiedzieć Ci ilu było ludzi innej wiary? Są świadectwa ludzi którzy poświadczają, że Polacy są najbardziej tolerancyjni, przyjmowaliśmy wypędzanych z Hiszpani, z Francji, z Niemiec, z Rosji. My, My ich wszystkich przyjmowaliśmy. 60% ludności o narodowości żydowskiej mieszkało w Polsce. Po co przyjeżdżali do nas kiedy byliśmy tacy niedobrzy? A okres międzywojenny nic Ci nie mówi? - powiedzenie „wasze ulice, nasze kamienice”?

A wojna? przecież do 1941 roku najbardziej dyskryminowaną była ludność Polska. Dopiero później wzięto się za żydów. A Powstanie w Getcie? - Nie wiem czy cię uczyli, ale Polacy-policjanci byli tymi co nie mogli wytrzymać mordowania i potwornych warunków panujących w Getcie. Zrezygnowali, odeszli. Na ich miejsce przyszli współbratymcy i dopiero oni wykazali się swoistą bezwzględnością, wydając swoich na śmierć, nawet swoich, matkę czy ojca – mówiąc „mamo ty i tak już pożyłaś, niewiele ci zostało”. Wydawali swoich braci, siostry, a nawet dzieci.

Czy gdziekolwiek czytałeś o tym, że kochani współbracia nie przyjęli okrętu, który wiózł biedniejszych Żydów do Ameryki? Po co oni byli im potrzebni, nie mieli już pieniędzy i złota. W połowie drogi musiał okręt zawrócić i zawinął chyba do Norwegi. Po co im biedota była potrzebna?

Są świadectwa również ich współbraci. Można o nich przeczytać. Tylko trzeba chcieć dociec prawdy.

Polacy byli tym narodem, który ryzykując swoim życiem, swojej rodziny, ratowali Żydów, ich dzieci, dając im swoje nazwisko, swoją wiarę. wią o tym przekazy ludzi niezłomnych, a przedewszystkim księży.

Mówiłeś, że to nieprawda że tylu Żydów zmieniło nazwisko. Od 1945 do 1968 roku 600 tysięcy Żydów, zadeklarowało chęć wyjazdu z Polski. Paszporty dostało tylko 200 tysięcy. Szacunkowe dane wskazują, że po wojnie było w Polsce około 2 mln Żydów.

Tak, tak Janku. Z polskimi nazwiskami. Czy myślisz że zostali ci o dobrym sercu?

Nie chciałeś też słuchać jak Ci mówiłam, że jak chcieli przyjąć naszą wiarę to dostawali kulkę w łeb i koniec. Dopiero Car Mikołaj zabronił im wykonywać wyroków, bo takowe mógł wydawać tylko on.

A czasy nie tak dawne? Bezpośredni atak na Polskę zaczął się po śmierci papieża. Ten atak zapowiedział Singer kilka lat temu, jeśli Polska nie zwróci im majątków. A co my mamy im zwracać!? Czy my odpowiadamy za Niemców? A czy Niemcy już im nie zapłacili?

Jeśli któryś chciał wrócić na swoje po wojnie to wracał, ewentualnie dostawał odszkodowanie. Tak, tak, są na to dokumenty. Ludzie pracowali wszędzie i pamiętają.

Jeśli chcesz wiedzieć o nich więcej to musisz przeczytać ich księgę Talmud, a będziesz wiedział, że goj to jest mniej niż zero, na którego szkoda nawet śliny.

Nie myślę o sobie, myślę co będzie miała Julka, Ola, Marek i ich dzieci.

Europa!!! Na kolana psie!!!

Nie widzisz zagrożeń? Czy śledzisz uważnie poczynania naszych polityków”. Pamiętasz jak na samym początku wyjaśniali: patrzcie na Francję, nie rzucili się Niemcy na ich ziemię, mogą spokojnie się przemieszczać. Ale państwo francuskie nie szło na kolanach. Oni zabezpieczyli swoich obywateli.

Irlandia postawiła swoje warunki, jak im się nie podobało coś, to posłowie wychodzili, ignorując wszystko. My po pijaku na kolana.

Zamknąć granicę na wschód - zamykamy. Małe zakłady już padają. A reklamy w telewizji zachęcają na zachód - tam jest dopiero życie i pieniądze...

Duże zakłady, a to jest problem, możliwość strajków. Upadłość.

Banki - my przecież nie potrafimy zliczyć do trzech, a co już z milionami. Po co? Niech weźmie zachód.

PZU-eureko ... za nasze pieniądze kupili... A my zapłacimy miliardowe odszkodowanie. Ale co tam niech prywatyzują!!!

Huty, cementownie, elektrownie [nasze linie przesyłowe], kopalnie, handel, poczta, telekomunikacja, prasa, 85% prasy jest w obcych rękach.

Czy ciebie to nie przeraża? Czy ty tego nie widzisz?

Prywatyzacja owszem, ale nie zastanawiałeś się zapewne, że długi będzie spłacać Julka i jej dzieci i wnuki? Co Ty chcesz im zostawić? Swoim własnym dzieciom?

Pieniądze z prywatyzacji są na prywatnych kontach, za granicą. Czy nie prawda?

A telewizja? Czym nas faszerują? Dno. Nie ma nic. Wartościowe filmy czy programy dają późno w nocy. Czy jesteś w stanie obejrzeć dobry Polski film, chyba o 2-ej w nocy.

Referendum... owszem na to się zgadzasz, ale to jest głos Polaka, ale pamiętaj, że głos Polaka jest ignorowany, nikt go nie słucha. A „oni” - dlaczego się tak spieszą, aby ratyfikować? Bo czas działa na „ich” niekorzyść, bo Polacy mogą się dowiedzieć o zagrożeniach? Ale też boją się bo p. Aniela Merkel już tupnęła nogą, żeby już, już, już... a dlaczego? - Muzeum wypędzonych już szykują i wkrótce będzie funkcjonować. A wiesz czym to grozi...? Czy masz uregulowane księgi wieczyste? Bo my na ziemiach zachodnich nie mamy? Prawda? Nie ma już Niemców, wojnę rozpętali Naziści, za kilka lat Nazista to będzie POLAK. Obym była złym prorokiem.

65 miliardów dolarów... mamy „im” wypłacić, chociaż sama nie wiem za co - wiesz jaka to jest suma... Ale to nic Ty zapracujesz, Julka spłaci.

Mówią o 15 mln Polaków, tyle ma nas zostać w Polsce. Dziewczyny na ulicę a chłopy na Ochroniarzy a reszta na Zachód. - Myślisz że to śmieszne? Pożyjemy, zobaczymy.

Szpitale, mówisz prywatyzować. Dobrze, ale czy wiesz, że w Warszawie w centrum, wszystkie szpitale są oddłużone i te idą na pierwszy ogień. Zadłużone, oddłużymy i sprywatyzujemy, długi spłaci, ale pytam kto?

Ale co tam niech prywatyzują. Po wejściu w życie traktatu unijnego starzy pójdą pod eutanazję i niepotrzebne będą im szpitale. To nie jest śmieszne, jeśli ktoś śledzi bacznie do czego zdąża ludzkość, to modli się o rychłą śmierć, byle nie patrzeć na to wszystko.

TYLKO TYLE CZŁOWIEKA W CZŁOWIEKU, ILE W NIM JEST BOGA.

Taki cytat dziś usłyszał Tadek, ja dopowiadam - TYLE POLSKI NAM ZOSTAŁO ILE JEST RADIA MARYJA.

Jak myślisz dlaczego media polskojęzyczne obrały sobie za cel zniszczenie Radio Maryja? Zniszczyć o. Rydzyka. Ja pytam Ciebie dlaczego? Nie odpowiada Ci słuchanie czy oglądanie np. TVN, to po prostu nie oglądasz, prawda?

Jeśli nie odpowiada Ci radio to je wyłączasz, prawda? po prostu nie słuchasz, prawda?

Dlaczego plują na to RADIO. Jak myślisz? Zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym problemem?

Wiesz jak ludzie, jak POLACY, mieszkający np. na Syberii, w Australii, w Kanadzie, w Anglii, w Irlandii na Białorusi... dzwonią do tego RADIA i płaczą z radości, że mogą słuchać polskiego języka, mogą usłyszeć o problemach Polaków, HYMN POLSKI, polskie modlitwy, o POLSCE, o ich KRAJU RODZINNYM. Taką radość sprawia im to RADIO.

Chcesz im to zabrać? Chcesz nam to zabrać? Bo nawet jak Ty nic na ten temat nie mówisz to także nas nie bronisz.

Renatka mówiła, że znów będę prześladować Olę Radiem Maryja. Przykre. Nie włączyłam ani razu, bałam się reakcji, jestem tolerancyjna. A przecież chodziła do katolickiej szkoły i teraz do tego się nie może przyznać? Nie zastanawia Cię to?

Ale z kolei pozwalacie sobie wciskać taki kit w telewizji, że strach bierze. Filmy grozy, kryminały uczące jak atakować, jak wykorzystywać, nawet gwałcić. Seks w reklamach, w filmach, na korytarzu, na ulicy, wszędzie reklamują zboczeńców! Czy tego tylko potrzebują nasze dzieci...

Idź do szkoły, a nie tylko koło szkoły, posłuchaj o czym mówią dziewczyny, jakie przedstawiają wartości, o czym rozmawiają, do czego dążą, jakie filmy chłopcy oglądają w swoich telefonach, na co one są im potrzebne?

Jeśli nawet są jakieś wartościowe osoby, to w zetknięciu się z innymi nie potrafią się przed nimi obronić. Miej czas dla swoich dzieci, szczególnie dla tych starszych, obserwuj, rozmawiaj, tłumacz. Ucz POLSKIEJ Historii. Niech pogoń za pieniądzem nie przesłania Ci potrzeb, nie tylko materialnych.

O to chodzi w tej pogoni za nowoczesnością, aby między innymi, dzieciom zaszczepić prawo dla nich a nie dla rodziców czy nauczycieli. I nikt się nie interesuje jakie książki, jakich autorów uczą się dzieci.

A Wiesz czego uczą młodzież w Toruniu i to Polską młodzież patriotyczną, uczciwą. O dobrym dziennikarstwie, o polskich zagrożeniach, o Polakach i dla Polaków. Czy nie chciałbyś, aby studiowali w spokoju i w takich samych warunkach, jak i inna młodzież?

Poczytaj kto kim jest w Polsce to może potrafisz zrozumieć, dlaczego KOŚCIÓŁ POLSKI jest tak atakowany. Może o tym porozmawiamy? Trzeba dużo czytać, ale nie jedną opcję, trzeba analizować, łączyć fakty i dopiero wtedy SĄDZIĆ.

Dlaczego arcybiskup Wielgus nie mógł zostać Metropolitą Warszawskim? - Posłuchaj jego wykładów, zrozumiesz. Oczywiście jeśli będziesz chciał.

Jest wiele pytań, na które odpowiedź jest jedna - nie ma już Polski, Janku.

Kaczyński, czy Tusk, wszystko jedno. Nie mamy partii polskich, nie ma Leppera ,nie ma wilka który urwał się z łańcucha. Pani Krawczyk, pani Tysiąc i grube pieniądze i... Traktat-Konstytucja która niszczy Naszą, Polską KONSTYTUCJĘ.

Julia – Łódź

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.