Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
26 października 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 11-12-2014

Leżańsk - i wycinka drzew pod patronatem wójta Adama Stepienia? - z listów do Redakcji.

Jestem zmuszony zgłosić podejrzenie w związku z mataczeniem w dochodzeniu związanym z nieodwracalną szkodą na rzecz Skarbu Państwa.
Czuję się całkowicie bezradny wobec osób, które stoją za tym wszystkim i dlatego zwracam się o pomoc do Was.
Moje obawy są uzasadnione i posiadam dowody na uzasadnienie moich obaw.
Sprawa dotyczy nieprawidłowości przy przeprowadzaniu postępowania scaleniowego we wsi Hucisko gm.Leżajsk na szkodę Skarbu Państwa ( nielegalnej wycinki oraz kradzierży ponad 50 szt.drzew w pasie wodnym rzeki Trzebośnica oraz innych przekrętów).Scalenie przeprowadzało Starostwo Powiatowe w Leżajsku, a to co stracił Skarb Państwa jest bezpośrednim i celowym działaniem osób wyznaczonych do nadzoru nad przeprowadzanymi pracami związanymi ze scalaniem gruntu i to jest właśnie powodem chęci ukrycia tych przestępczych działań i na tym Starostwu Powiatowemu w Leżajsku zależy najbardziej.Starostwo jak tylko zorientowało się,że winę za większość kradzieży ponosi sołtys wsi Hucisko Adam Stępień oraz jego kolega radny Pietruszka,więc aby uniknąć afery użyto wszelkich znajomości aby Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych który jest zarządcą rzeki nie dochodził sprawcy dewastacji lini brzegowej rzeki Trzebośnicy.
Nie udało się im to ponieważ ja widząc co oni chcą z tą sprawą zrobić,a  nie mając zaufania ani do leżajskiej policji ani do prokuratury sprawe zgłosiłem do CBA które sprawe przekazało prokuraturze.
Prokuratura  sprawe podzieliła na dwa osobne dochodzenia:jedno dotyczy policjanta i o przekroczenie przez niego uprawnień; a drugie dotyczy równierż przekroczenia uprawnień przez Gminę Leżajsk i Starostwo Powiatowe w Leżajsku podczas przeprowadzania postępowania scaleniowego we wsi Hucisko.
Piszę do was z kilku powodów ale dwa są według mnie najważniejsze: pierwszy jest to fakt, że prokurator już na samym rozpoczęciu próbuje sprawe poprowadzić tym torem, że to nie Skarb Państna jest w tych sprawach okradziony i stratny tylko, że to ja jestem tą jedyną osobą której się o to wszystko rozchodzi.
Przewiduje, że jeśli poprowadzą te sprawy tą drogą to ja sam będę bezradny i w ten sposób sprawe umorzą.
A drugi powód jest taki, że ja sam wiem, że bez waszego wsparcia lub całkowitego przejęcia tej sprawy przez Was nie będę wstanie sobie z nimi wszystkimi poradzić, dlatego zwracam się do Was abyście zareagowali na to co się dzieje w związku z tą sprawą.
Proszę o ile to jest możliwe napisać mi czy mogę liczyć i na jak szybką pomoc z Waszej strony,bo nie wiem gdzie jeszcze mogę się z tym zwrócić?
Tą treść wysłałem wczoraj do ministra Skarbu Państwa.Myslę,że po tej treści będzie Wam łatwiej zrozumieć,co tak naprawde dzieje się z tą sprawą.

Osoby które są w te kradzieże zamieszane to: sołtys wsi Hucisko Adam Stępień oraz jego kolega radny Pietruszka. Obydwaj odpowiadają za nielegalną wycinkę w pień ponad 50szt.drzew w pasie wodnym rzeki Trzebośnica oraz dewastacji lini brzegowej,ponadto sołtys sprzedał tysiące żwiru z działki państwowej firmie która wygrała przetarg na budowe dróg poscaleniowych w Hucisku. Osoby ze Starostwa Powiatowego w Leżajsku które miały nadzór nad pracami związanymi ze scaleniem gruntu były co kilka dni na miejscu,ale nie reagowały na to co się dzieje. Kiedy zwracano im uwage,że nie reagują odpowiadali, że oni nie są odpowiednimi osobami,żeby im to zgłaszać.
W ten sposób mówił: Sagan Bogdan i Krupiński Adam-osoby wyznaczone przez Starostwo do nadzoru, przez to nie dopełnili swoich obowiązków,a nawet chronili złodziei.Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie, który jest zarządcą rzeki Trzebośnica pomimo to ,że miał obowiązek zabezpieczyć ścięte drzewo,które było na miejscu lub wezwać odpowiednie służby celowo tego nie zrobił aby ułatwić ich kradzież.
Na miejscu nielegalnej wycinki w momencie kiedy ścięte drzewa były na miejscu była pani dyrektor z Rzeszowa a z nią dwóch panów wszyscy mówili ze z talą skalą zniszczenia nikt do tej pory się nie spotkał, pomimo to odjechali. Na drugi dzień wcześnie rano trzech panów z Leżajska pojawiło się w tym samym miejscu i również nie zrobiono nic,aby drzewo zabezpieczyć. Policzyli tylko wzdłuż pozostałe pniaki po ściętym drzewie,ale co się później okazało celowo zaniżyli ilość ściętych drzew przez co najmniej połowę.Po ich odjeździe w nocy część drzew skradziono.
Prawda jest taka, że Starostwo wie wszystko co jest związane z wszystkimi kradzieżami ,ale że działo się to podczas scalania gruntów pod ich nadzorem chce za wszelką cene uniknąć afery i jestem pewny że zrobią wszystko w prokuraturze,żeby sprawe jak najszybciej umorzyć.
Bardzo dziękuję za wasze zainteresowanie się tą sprawą,bo dzięki Wam takie osoby które w beszczelny sposób kradną i potrafią  jeszcze tak zamataczyć by każdemu z zewnątrz wydawało się,że wszystko jest w porządku być może będą musiały ponieść odpowiedzialność za swoje czyny.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~jaaaaaaaadd
22-03-2015 / 21:23
Polecam zakupić słownik to raz ;D