Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
8 grudnia 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Królowie biznesu ? - złota lista najbogatszych. 
- czyli
lista Polaków do wyeliminowania

 Podobno mądre narody szanują swych bogatych obywateli - głupie ich niszczą. Polska, za przykładem Rosji? bez wątpienia należy do tej drugiej kategorii. Upokarzanie i niszczenie bogatych stało się wręcz narodowym sportem. 
Najpierw próbowano zniszczyć Romana Kluskę. Trafiono nie najlepiej, bo to bogacz pracowity, cichy, bogobojny, z nikim nie skonfliktowany i wiele łożący na akcje charytatywne. Teraz padło na
Jana Kulczyka - ponieważ ma pieniądze? 

FINANSE 

Jan Kulczyk z rodziną - twórca Kulczyk Holding. Mistrz w kojarzeniu interesów skarbu państwa i zachodnich inwestorów. Ma udziały m.in. w PKN Orlen, Telekomunikacji Polskiej SA, towarzystwie ubezpieczeniowym Warta SA, Autostradzie Wielkopolskiej i Kompanii Piwowarskiej. 

Michał Sołowow z rodziną - giełdowy inwestor, który nie zwykł się mylić w interesach. Posiadane przez niego akcje kieleckiego Cersanitu (producenta ceramiki sanitarnej) i developera Echo Investment podrożały w 2003 r. o kilkadziesiąt procent. 

Roman Karkosik z rodziną - przedsiębiorca (zakładał wytwórnie napojów gazowanych oraz kabli) i inwestor kapitałowy. Wokół giełdowej spółki Boryszew SA stworzył jedną z największych polskich grup kapitałowych. 

Leszek Czarnecki - założyciel i były właściciel Europejskiego Funduszu Leasingowego, który z zyskiem sprzedał Francuzom. Następną dużą instytucję finansową tworzy wokół spółki Getin Holding. 

Jerzy Starak z rodziną - do kontrolowanej przez Staraka grupy spółek (z których najważniejsza jest Polpharma) należy około 15 proc. polskiego rynku farmaceutycznego. 


PRZEMYSŁ 

Stanisław Ciupiński, Grzegorz Grzelak, Andrzej Walczak - założyciele, właściciele i prezesi grupy Atlas, największego producenta chemii budowlanej w Polsce. 

Bogusław Cupiał - właściciel grupy firm skupionych pod logo Tele-Fonika Kable SA. Jeden z największych w Europie producentów kabli. 

Tadeusz Chmiel - założyciel i główny akcjonariusz spółki Black Red White z Chmielku niedaleko Biłgoraja, potentata na rynku meblowym. 

Adam i Jerzy Krzanowscy - współtwórcy grupy Nowy Styl z Krosna. Od założenia pierwszej firmy w 1992 r. do końca 2003 r. sprzedali na całym świecie około 26 mln krzeseł. 

Henryk Stokłosa - producent rolny. Do jego holdingu Farmutil HS należą zakłady mięsne, fermy drobiu, hodowle świń, młyny. 


HANDEL 

Aleksander Gudzowaty z rodziną - twórca PHZ Bartimpex. Niegdyś zarabiał krocie na barterowym handlu z Rosją, teraz chce realizować kontrakty w ramach amerykańskiego offsetu związanego z zakupem F-16. 

Grzegorz Jankilewicz i Sławomir Smołokowski - współwłaściciele grupy kapitałowej J&S, handlującej rosyjską i kazachską ropą naftową. Dostarczają 23 mln ton ropy rocznie do rafinerii na całym świecie. 

Marek Mikuśkiewicz - właściciel największej polskiej sieci handlowej PPH MarcPol SA, która liczy około 150 supermarketów. 

Andrzej i Zyta Olszewscy - właściciele większościowego pakietu akcji spółki Farmacol SA, kontrolującej hurtownie leków. 

Marek Profus z rodziną - założyciel Międzynarodowej Giełdy Towarowej, która pośredniczy m.in. w handlu uzbrojeniem, ropą naftową, stalą, metalami kolorowymi, materiałami budowlanymi, produktami chemicznymi, lekami. 

USŁUGI 

Krzysztof Klicki - założyciel, główny akcjonariusz i prezes Kolportera SA, największego prywatnego dystrybutora prasy w Polsce. 

Zbigniew Niemczycki - właściciel Curtis Group, zrzeszającej spółki zajmujące się m.in. działalnością developerską, hotelarską i doradztwem. Jego firma White Eagle Aviation oferuje lotnicze przewozy towarowe. 

Anna Podniesińska z rodziną - do holdingu rodziny Podniesińskich należy m.in. spółka CWWZ, oferująca usługi magazynowe i dystrybucyjne w Wolnym Obszarze Celnym w Mszczonowie. Podniesińscy mają też pakiet akcji firmy kurierskiej DHL. 

Grzegorz Dzik i Józef Biegaj - założyciele i współwłaściciele Grupy Kapitałowej Impel z Wrocławia, którą tworzy 13 spó-łek specjalizujących się w usługach dla firm. Grupa zatrudnia ponad 23 tys. osób (znalazła się w gronie 10 największych pracodawców w Polsce). 

Adam Bachleda-Curuś - w Zakopanem posiada m.in. trzy centra handlowe, wyciąg narciarski i pensjonat Kryształ; jest współwłaścicielem hotelu Rezydent. W USA ma dwa motele i kilka innych nieruchomości. 

TELEINFORMATYKA 

Ryszard Krauze z rodziną - król publicznych przetargów na informatyzację urzędów i wielkich przedsiębiorstw. Stworzył Prokom Software, największą polską spółkę oferującą rozwiązania informatyczne, oraz Prokom Investments, inwestujący w firmy z wielu branż. 

Piotr Bieliński i Olgierd Matyka - współwłaściciele spółki Action, największego dystrybutora sprzętu komputerowego w Polsce (od niedawna firma produkuje też komputery). 

Mariusz Jaworski - właściciel i prezes dolnośląskiej spółki Incom, czwartego pod względem obrotów dystrybutora sprzętu komputerowego w Polsce. 

Tadeusz Kurek z rodziną - współzałożyciel i prezes firmy NTT System, która na polskim rynku pecetów ustępuje jedynie spółce Hewlett-Packard. 

Roman Kluska - twórca i były prezes nowosądeckiego Optimusa, jednego z największych producentów komputerów w Polsce. W 2000 r. sprzedał firmę i zajął się działalnością filantropijną. Prowadzi m.in. wydawnictwo ProDoKs. 

MEDIA 

Zygmunt Solorz-Żak - właściciel telewizji Polsat (działa od 5 grudnia 1992 r.), wartej obecnie około 3 mld zł. Jest też udziałowcem stacji telewizyjnych na Łotwie i Litwie, firm producenckich i reklamowych. Ma kontrolne pakiety akcji Polisy Życie i Towarzystwa Emerytalnego Polsat oraz InvestBanku. 

Jan Bohdan Wejchert, Mariusz Walter - Wejchert to główny akcjonariusz Grupy ITI, największego koncernu multimedialnego w Polsce. Do ITI należą m.in. stacje telewizyjne TVN, TVN 24 i TVN Siedem, sieć kin Multikino, 90 proc. udziałów w Grupie Onet i 80 proc. akcji klubu piłkarskiego Legia Warszawa. Walter jest twórcą i współwłaścicielem telewizji TVN. Ma około 14 proc. akcji koncernu ITI Holdings. 

Marek Król - założyciel, prezes i główny udziałowiec Agencji Wydawniczo-Reklamowej "Wprost", która oprócz tygodnika "Wprost" wydaje pięć innych tytułów ("BusinessWeek", "Pani", "Mój Pies", "Rejs" oraz "WiK"). 

Stanisław Tyczyński - założyciel i główny udziałowiec grupy medialnej, w skład której wchodzi RMF FM, najpopularniejsza stacja radiowa w Polsce. Jest przewodniczącym rady nadzorczej RMF FM i prezesem Broker FM, spółki zajmującej się sprzedażą reklam i innych usług firm tworzących holding. 

Ryszard Pieńkowski - twórca i główny udziałowiec Grupy Wydawniczej Infor, wydającej około 30 gazet, czasopism, poradników (w tym dziennik "Gazeta Prawna").

za tygodnikiem "Wprost", Nr 1126 (27 czerwca 2004)

Nowe publikacje o tematyce aferalnej i korupcyjnej: 
ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI - JAKI PREZYDENT, TAKIE PAŃSTWO
KIM NAPRAWDĘ JEST PREZYDENT R.P.???? ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI, CZY MOŻE STOLZMAN???
NIEZNANE FAKTY Z ŻYCIA KWAŚNIEWSKIEGO - KOLEJNA AFERA SLD?
"CZY JOLANTA KWAŚNIEWSKA  MA SZANSE  ZOSTAĆ PREZYDENTEM RZECZPOSPOLITEJ???"
czy fundacje "piorą pieniądze?" , zostały tylko krzyż narodu polskiego? - Judaizm, czyli "Jak rozpoznać Żyda".
10 kłamstw Aleksandra Kwaśniewskiego??? - a co na to Unia Europejska ? - podaj dalej...

TAJNE - JAWNE TAJEMNICE PAŃSTWOWE?
Raport o działalności pułkownika Władimira Ałganowa z KGB w sprawach:
Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, Premiera Józefa Oleksego i Leszka Millera, szefa MSWiA oraz Ministra Spraw Zagranicznych Włodzimierza Cimoszewicza, Ministra Skarbu Wiesława Kaczmarka, oraz biznesmena Jana Kulczyka.
Jedwabne tylko dla Żydów? i witryna OBYWATELSKIE NIEPOSŁUSZEŃSTWO  i dodatkowo:

Tym samym dochodzimy do setna sprawy, czy "Raportu o stanie sądownictwa polskiego"

Zapraszamy wszystkich sędziów, prokuratorów, adwokatów, polityków i resztę urzędniczego "badziewia" zamieszanego we wszelkie oszustwa do ogólnopolskiej "czarnej listy Raczkowskiego"... 
miłego towarzystwa wzajemnej  adoracji w ukrywaniu durnowatych kantów... 
wierzcie mi, że prawda zawsze na wierzch wypłynie...., zresztą już ja się o to postaram... 

www.aferyprawa.com - Niezależne Wydawnictwo Internetowe "AFERY - KORUPCJA - BEZPRAWIE" Ogólnopolskiego Ruchu Praw Obywatelskich 
i Walki z Korupcją.
prowadzi: (-)  ZDZISŁAW RACZKOWSKI.
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.