Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA Komorowski bezpieczna poska nieletni przestepcy

Komorowski - Bezpieczna Polska - nieletni przestępcy to codzieność.

Rzesze nieletnich przestępców  

Od dłuższego czasu, jesteśmy zasypywani informacjami o przestępstwach popełnionych przez młodych ludzi. Praktycznie są to w dużej mierze jeszcze dzieci, wiele z nich ukończyło dopiero 10 lat. Często przywódcami grup przestępczych są osoby 12, 14 letnie. Zajmują się wszelkiego rodzaju przestępstwami. Od wymuszeń w szkołach, przez narkotyki, kradzieże do zabójstw włącznie.  

Dla przykładu, policjanci z Komendy Policji Praga Północ w Warszawie rozbili gang, którego przywódcą był 12-letni Robert S. ps. „Rudy”. Członkami grupy pięciu chłopców w wieku od 11 do 15 lat, czyli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Grupa zajmowała się kradzieżami kabli miedzianych z torów kolejowych, rur, kominków, pojemników aluminiowych i innych przedmiotów mogących spieniężyć. Włamywali się do piwnic i na strychy. Wszyscy zostali zatrzymani, Robert S. (12 lat), Adrian Sz. (13 Lat), Daniel B. (11 lat), Rafał J. (13 Lat), Jarosław J (15 lat). „Rudy” był inicjatorem większości czynów przez nich popełnionych. Teraz Sąd dla nieletnich musi zdecydować o ich dalszym losie.  

Na terenie Drawska Pomorskiego policjanci zatrzymali 4 nieletnich zażywających środki odurzające, posiadali i zażywali marihuanę i inne. Sąd dla nieletnich prowadzi ich sprawę.  

W Zgorzelcu policjanci zatrzymali 15-latka, który rozpowszechniał w lokalnej sieci internetowej treści pornograficzne z udziałem dzieci. W trakcie wyjaśnień oznajmił, że zdjęcia i filmy ściągnął z Internetu, za pomocą programu do wzajemnej wymiany plików. Następnie wiedząc, że w lokalnej sieci znajduje się katalog z materiałami erotycznymi postanowił je tam dołączyć. Teraz nieletni za swój czyn odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.  

Policjanci z Koszalina zatrzymali 5 osób, które próbowały ukraść samochód marki Opel Kadett. Wśród zatrzymanych było 4 nieletnich i jeden dorosły. Jak się później okazało mężczyźni mają na swoim koncie już czternaście podobnych kradzieży. Zaskoczenie zatrzymanych było bardzo duże. Jeszcze na miejscu stróże prawa rozpytali o okolicznościach kradzieży. Dalsze przeszukania oraz wskazania pozwoliły odnaleźć 4 wcześniej skradzione pojazdy (Mazda, Golf, Honda, Opel). Wszystkie odnalezione samochody przewieziono na teren KMP w Koszalinie. Nieletnich osadzono w Policyjnej Izbie Dziecka, a 22-letniego Krzysztofa P. przewieziono do policyjnej izby zatrzymań. Jak ustalili wstępnie policjanci młodzi ludzie kradli samochody dla zabawy, następnie jeździli nimi po okolicznych polach oraz ulicach w mieście dopóki nie skończyło się paliwo. Teraz nieletni za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem Rejonowym Wydział Rodziny i Nieletnich, a dorosły przed Sądem Rejonowym. 

W Warszawie został zatrzymany nieletni rozbójnik, wymuszał on od klegów pieniadze, telefony komórkowe i inne. Gdy żądanych kwot lub przedmiotów nie otrzymywał, brutalnie bił swoje ofiary. Ma on już na swoim koncie pobicia, kradzieże i groźby. Ma również rozbój z użyciem noża. Adam Sz. 16-letni rozbójnik został osadzony w izbie dziecka, dalej zdecyduje Sąd.  

Kolejna sprawa to grupa 12-latków. Znęcali się oni nad swoim 12-letnim koledze. O znęcaniu się nad jednym z uczniów szkoły podstawowej na Pradze Północ powiadomiła Policję dyrekcja placówki. Policjanci ustalili w krótkim czasie, że trzech 12-letnich uczniów znęca się fizycznie i psychicznie nad swoim kolegą. Chłopczyk był wielokrotnie bity i kopany w nogi i po całym ciele, np. za to, że otrzymał lepszą ocenę niż jego oprawcy. W czasie przerw między lekcjami Daniel S., Sylwester W, i Rafał J. ścigali chłopca i zaczynali „swoje zabawy”. Bili go po głowie pięściami, kopali w brzuch i piszczele. Posiniaczony chłopczyk szedł do domu i od razu kładł się do łóżka. Mówił mamie, że jest bardzo zmęczony. Nie przyznał się nikomu, że jest ofiarą 12-latków, bo oprawcy grozili mu kolejnym pobiciem. Nie dość tego wyzywali chłopca od najgorszych. Zniechęcony chłopak nie chciał chodzić do szkoły, bo „koledzy” z klasy dopadali go nawet po lekcjach i np. wrzucali czapkę do kałuży, skakali po plecaku niszcząc zawartość.Na szczęście czuwali tutaj nauczyciele i dyrekcja przekazując swoje podejrzenia policjantom zajmującym się tą problematyką. Mundurowi przesłuchali chłopców i jutro sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich. Spośród trójki uczniów Daniel S. był już notowany za kradzieże złomu.  

Kolejna sprawa nieletnich przestępców. Pięciu chłopców w wieku 12 - 14 lat pod przywództwem 14-latka o pseudonimie „Pinokio” zatrzymali północnoprascy policjanci. Chłopcy od kilkunastu miesięcy grasowali w okolicach Brzeskiej. Włamywali się do piwnic, na strychy i do pustostanów. Kradli wszystko, co tylko dało się spieniężyć. Policjanci z referatu ds. nieletnich wraz z dzielnicowymi i patrolem szkolnym zatrzymali 14 letniego Damiana C., Adriana S., Damiana B., 12 letniego Rafała S. i Krzysztofa W. Przywódcą bandy włamywaczy okazał sięi Damian C. o wdzięcznym, bajkowym wręcz pseuonimie „Pinokio”. Policjanci udowodnili im kilkanaście czynów karalnych związanych z włamaniami do pustostanów, piwnic i strychów na ulicy Brzeskiej. Nieletni złodzieje kradli przede wszystkim elementy metalowe, jakie udało im się znaleźć w obiektach. Później sprzedawali wszystko w punkcie skupu złomu. Po raz pierwszy o grupie „Pionokia” policjanci dowiedzieli się w listopadzie. Wtedy to w jednym z budynków przy Brzeskiej na klatce schodowej nieletni urządzili sobie ognisko podpalając stare gazety, czym sprowadzili bezpośrednie niebezpieczeństwo pożaru i zagrożenia dla lokatorów budynku. Funkcjonariusze ustalają teraz, kto został pokrzywdzony przez grupę „Pionokia”. Po przesłuchaniach osób poszkodowanych sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich.  

Inni 16-latkowie mają na swoim koncie 33 czyny karalne.

Dwóch 16-latków, którzy ukradli telefon komórkowy młodszemu koledze  zatrzymali północnoprascy policjanci.  Obaj na swoim koncie mają po kilkanaście czynów karalnych, w tym pobicia, wymuszenia rozbójnicze, groźby i znęcanie. Sprawa trafiła do sądu rodzinnego i nieletnich, gdzie policjanci wystąpili z wnioskiem o umieszcznie Emila S. i Daniela D. w schronisku dla nieletnich. Mundurowi zatrzymali Emila S. i Daniela D. Chłopcy przyznali się, że od lipca do listopada znęcali się nad młodszym kolegą, któremu później ukradli telefon.Obaj mają na swoim koncie wiele czynów karalnych. Daniel D. był notowany za pobicia, groźby, rozboje, włamanie do samochodu – w sumie 14-krotonie od 2001 roku. Jego kolega Emil S. tylko od 2004 roku ma 19 notowań m.in. za kradzieże, pobicia, włamanie do sklepiku szkolnego, kierowanie gróźb i wielokrotne znieważanie strażnika miejskiego z posterunku szkolnego oraz policjantów.  

Gliwiccy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 15-latka, odpowiedzialnego za wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Nastolatek telefonicznie powiadomił właściciela kawiarenki internetowej o podłożeniu w jego lokalu ładunku wybuchowego. Nieodpowiedzialne zachowanie chłopca spowodowało konieczność ewakuacji 60 osób przebywających w kafejce i sąsiednich sklepach. W tej chwili trwa również szacowanie kosztów akcji, które mogą wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych. Finansowe konsekwencje wybryku syna poniosą jego rodzice. O losie nieletniego zdecyduje Sąd Rodzinny.

W Lublinie dwóch nieletnich napadło na 21-letniego mężczyznę i zadali mu 7 ciosów nożem, odpowiedzą za usiłowanie zabójtwa. 17-letniemu Konradowi N. i 17-letniemu Pawłowi N. grozi dożywocie. Dwie biorące udział w zdarzeniu nastolatki po przesłuchaniu zostały zwolnione. Nie będą im postawione zarzuty. Ostatnia z dziewczyn, 17-latka została zatrzymana. Prokurator zdecyduje czy jej także postawić zarzut. Jest bowiem podejrzewana o zacieranie śladów przestępstwa.

W czwartek w nocy 21-letni mieszkaniec Lublina w ciężkim stanie trafił do szpitala po tym, gdy napadła go grupa pijanych nastolatków. Poszkodowany mężczyzna zwrócił drobną uwagę jednej z dziewczyn w autobusie. Napastnicy wysiedli za nim na przystanku. Zadali mu 7 ciosów nożem w klatkę piersiową i brzuch. Pół godziny po napadzie zatrzymano trzy dziewczyny w wieku 15, 16 i 17 lat oraz dwóch 17-latków. Czworo z nich było pijanych. Po przesłuchaniu w prokuraturze - o ewentualnym aresztowaniu nastolatków - zdecyduje dziś także sąd. Napadnięty mężczyzna z ranami kłutymi klatki piersiowej i brzucha przeszedł operację. Jego stan lekarze określają jako ciężki, ale stabilny.  

Tylko te przykłady wystarczą do zadania po raz kolejny pytania, gdzie są rodzice i opiekunowie. Gdzie ich odpowiedzialność. Czy nie nadszedł najwyższy czas aby się zastanowić nad losem i przyszłością młodego pokolenia?

Można długo wymieniać przypadki popełnionych przestępstw przez dzieci i młodzież. Gama tych przestępstw jest szeroka, praktycznie nie ma dziedziny kryminalnej, gdzie nie znajdzie się przykładów, w których udział biorą dzieci lub młodzież.

Zarówno rodzice, opiekunowie i nauczyciele muszą zwracać szczególną uwagę na wszelkiego rodzaju sygnały dotyczące zachowań o skłonnościach działań bezprawnych dzieci. Reagować natychmiast i zdecydowannie, jeżeli rodzice nie będą interweniować, nauczyciele powinni powiadamiać o tym policję. Od najmłodszych lat, od klasy pierwszej należy bezwzględnie reagować na takie zjawiska. Jeżeli już u dzieci pozwolimy na bójki, kradzieże, wymuszenia, jeżeli pozostawimy to bezkarnie, to w przyszłości i z wiekiem będzie coraz trudniej. Nasze dzieci i młodzież wyrośnie na przestępców o których informacje docierają do nas każdego dnia. Potem wielu z nich wyrośnie na groźnych bandytów.

W tym przypadku popieram działania Pana Giertycha, zero tolerancji dla młodocianych przestępców należy wprowadzić jak najprędzej. W przeciwnym razie będzie bardzo źle.

W szkołach młodzież musi mieć więcej szacunku dla nauczycieli, na ulicach dla starszych. Bardzo często rodzice popełniają karygodny błąd, w obecności dzieci krytykując nauczycieli. Takie sprawy należy załatwiać bez udziału dzieci. Jednak za te wszystkie błędy i brak reakcji dorosłych, konsekwencje ponoszą dzieci i młodzież. Im dalej w las tym więcej grzybów, lub czym skorupka za młodu nasiąknie to na starość trąci.

01/05/2006  Marek Komorowski  
www.bezpiecznapolska.pl

Kolejne strony dokumentujące nieodpowiedzialne zachowania funkcjonariuszy władzy:
Sędziowie - oszuści. W tym dziale przedstawiamy medialne dowody łamania prawa przez sędziów - czyli oszustwa "boskich sędziów". Udowodnione naruszania procedury sądowej, zastraszania świadków, stosowania pozaproceduralnych nacisków na poszkodowanych i inne ich nieetyczne zachowania. Czas spuścić ich "z nieba na ziemię" :-)
Prokuratorzy do zwolnienia od razu - dowody debilizmu prawnego i prokuratorskiego funkcjonariuszy którzy jakimś cudem podobno ukończyli prawo...
SKORUMPOWANI SĘDZIOWIE I PROKURATORZY - czyli nie tylko pijackie wpadki
 "boskiej władzy" , którzy w końcu spadli na ziemię...:-)

Oszustwa polityków - przekręty i wpadki znanych "mniej lub więcej" polityków, czyli urzędników państwowych oszukujących i pasożytujących na narodzie - stale uzupełniany cykl: POLITYKA WłADZA PIENIąDZ
Policyjne afery - handel tajnymi informacjami ze śledztw, narkotykami, wymuszenia policyjne, pijani policjanci, policjanci terroryzujący własną rodzinę i świadków...
oszustwa komornicze - pasożytów społeczeństwa, często typowych chamów i nieuków,  którzy oszukują właścicieli firm, poszkodowanych i wierzycieli oraz w dupie mają obowiązujące PRAWO
UDOKUMENTOWANE  FAKTY POMYŁEK LEKARSKICH

Krytyka wyroków sądowych nie jest godzeniem w niezawisłość sędziowską. Nadmiar prawa prowadzi do patologii w zarządzaniu państwem - Profesor Bronisław Ziemianin

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

A dla odreagowania sympatyczne linki dla poszkodowanych przez schorowane organy sprawiedliwości :-))
10 przykazań dla młodych adeptów prawa, czyli jak działa głupota prawników + modlitwa...
"walczący z wilkami, szeryf z Bieszczad czyli z impotentnymi organami (nie)sprawiedliwości?" takie sobie dywagacje Z. Raczkowskiego
Wilk Zygfryd - CZARNA BIESZCZADZKA RZECZYWISTOŚĆ...

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe  www.aferyprawa.com   
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Janusz Górzyński, Zygmunt Jan Prusiński, Mariusz Pogorzelec, Zygfryd Wilk, Grzegorz Bentkowski i SOPO

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: redakcja@aferyprawa.com alternatywnie: afery@poczta.fm 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.