Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA OSZUSTWA SPÓKI ZOO ENION czyli ile gazu jest w gazie?

Ile jest gazu w gazie? - czy wszyscy klienci muszą płacić za złodziejski "numer na odkurzacz"?

Wiele osób zaskoczyły ostatnio bardzo duże rachunki z tytułu opłaty za pobierany z sieci gaz. Jakby na to nie patrzeć, akurat ta zima w całej Polsce do srogich nie należy, w teorii podwyżki za gaz jeszcze nie było - a więc skąd te zwiększone opłaty dla firm gazowniczych?

Zapytujemy -
Skąd nagle samotna osoba, emerytka mająca ustabilizowany tryb życia, nie zmieniająca ilości odbiorników, która oszczędza, (wystarczy jej tylko 0,5l zupki i herbaty dziennie), myje się w misce, która latem płaci 20- 40zł za gaz (połowa to przekręt z tzw. opłatą stałą za licznik) nagle zimą ma do zapłaty 800zł pomimo że w jej mieszkaniu nigdy nie było ciepło?
Może to nie byłoby dla niej szokiem, gdyby nie fakt, że za pierwsze dwa miesiące zimy zapłaciła już sporo - 470zł. Miejsce zamieszkania centrum Tarnowa nie zmieniała, święta były w poprzednim okresie rozliczeniowy, tak praktycznie zima tam "bokiem przeszła" i nic nie wskazywało, że w kolejnym okresie rozliczeniowym rachunek wyjdzie prawie 100% więcej.
Z listów do Redakcji wynika że to nie ona jedna poszkodowana.
O co chodzi?

Wiadomo nam już nam choćby z nazwy, że ta "spółka zoologiczna" nie bierze odpowiedzialności za przekręty na klientach, jednak klient ma prawo wiedzieć za co płaci i czy nie jest oszukiwany.
Znamy też prosty sposób jak złodzieje cofają liczniki metodą tzw. na odkurzacza - nabija się powietrze do sieci tym samym cofając wskazania swojego licznika. Efekty tego w zależności od aktywności złodziei są takie (nie posądzamy na razie samą spółkę o ten numer), że w gazie mamy więcej powietrza niż gazu.
Tak więc powstaje problem ograniczonej spółki ENION - czy za złodziejskie numery mają wszyscy płacić? W końcu spółka wie ile zakupiła gazu - jeżeli sprzedaje dwa razy tyle co zakupuje to gdzieś ktoś oszukuje. Czy potrzebuje kontroli NIK czy sama jest to w stanie zweryfikować?

Dlatego zwracamy się więc zapytaniem do ENION Energia Sp. z o o. z Krakowa:
- ile jest faktycznie gazu w metrze sześciennym czegoś co tam wysyłacie odbiorcom? - prosimy o przesłanie na adres Redakcji protokołów badań kaloryczności, jak też dowodów w postaci kiedy i w jaki sposób są robione pomiary kaloryczności.

Oczywiście, z góry informujemy że te informacje nie są - i nie mogą być tajemnicą spółki - to tak żebyśmy nie otrzymali byle jaką durnowatą odpowiedz od jakiegoś niedouczonego "specjalisty".

red. nacz. www.aferyprawa.com
mgr inż. Z. Raczkowski

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Emilia Cenacewicz, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.