Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
3 sierpnia 2020
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA ILE ZARABIAJĄ LEKARZE ŻE CIĄGLE IM MAŁO? ILE ZARABIAJĄ LEKARZE - odpowiedz na pytanie ministra Marka Twardowskiego - czyli pokaż lekarzu co masz w garażu :-)

Jak poinformował wiceminister zdrowia Marek Twardowski, otrzymał wypełnione ankiety o zarobkach lekarzy z kilkudziesięciu szpitali.
Z tych ankiet wynika, że nie ma żadnej logiki w tym, jak się w szpitalach płaci. Zresztą, jak we wszystkim co dzieje się w Polsce.
Zdarza się, że w placówkach oddalonych od siebie o kilkanaście kilometrów w tym samym województwie płace są diametralnie różne i nie przekładają się wcale na kondycję finansową szpitali, jak też na doświadczenie zawodowe lekarzy. Zdarza się także, że w szpitalach zadłużonych podwyżki były bardzo wysokie, a w tych bez długów - średnie albo bardzo małe - skomentował wyniki ankiety Twardowski.

Z ankiety wynika, że średnio lekarz z II stopniem specjalizacji od 2 stycznia ma pensji zasadniczej brutto 3 196 zł (wzrost 22- proc. w stosunku do grudnia 2007); a z dodatkami np. za wysługę lat, czy za dyżury - 6163 zł (wzrost o 14 proc.). Lekarz z I stopniem - 2859 zł brutto, z dodatkami - 5515 zł (wzrost o 9 proc.), lekarz bez specjalizacji - 2414 zł (wzrost o 20 proc.), z dodatkami 4639 zł (wzrost o 9 proc.).

Po styczniowych podwyżkach wynagrodzenie zasadnicze brutto z tytułu umów o pracę dla lekarza z drugim stopniem specjalizacji waha się od 2120 do 5106 zł, z pierwszym: od 2024 do 4308 zł, bez specjalizacji: od 1486 do 2777 zł.

Wynagrodzenie całkowite brutto, obejmujące zasadnicze, dodatki i dyżury (za 200-300 godzin pracy miesięcznie) dla lekarzy z "dwójką": 3580- 12506 zł; "jedynką": 3094 do 11943 zł i bez 2930- 7977 zł. Wzrost wynagrodzenia zasadniczego z dodatkami waha się od 0 do 74 proc., a bez dodatków: 0-61 proc.

Z ankiety wynika, że w styczniu lekarz kontraktowy z drugim stopniem specjalizacji pracując średnio 262 godziny, jego średnia stawka godzinowa wyniosła 42,84 zł, co miesięcznie dało brutto 11 224 zł. Lekarz z pierwszym stopniem specjalizacji przy średnio 245 godzinach pracy i stawce godzinowej 33,66 zł, zarobił 8247 brutto; ale lekarz bez specjalizacji przy średnio 243 godzinach pracy przeciętnie i stawce 36 zł - 8748 zł.

Za godzinę pracy lekarza z "dwójką" na dyżurze szpitale średnio płaciły: 33 zł, a z "jedynką": 27 zł.

Według Twardowskiego, z ankiety wynika, że w wielu przypadkach podwyżki dla lekarzy rzeczywiście były. Zaznaczył, że mimo nacisku pracowników, dyrektorzy powinni zachowywać się racjonalnie i nie zadłużać placówek.

Wiceminister przypomniał też, że złożony do laski marszałkowskiej projekt ustawy o zakładach opieki zdrowotnej daje szpitalom możliwość przekształcania się w spółki prawa handlowego. Resort chciałby, by taką możliwość miały także szpitale zadłużone.

Za Money Rząd już wie, ile zarabiają lekarze

A co na to pielęgniarki że średnią 1500zł?!?

Co ciekawe, ci co dużo zarabiają uważają że im za mało - wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jedną z takich grup podobno mało zarabiających są też sędziowie. Mało im 8tys. zł - chcą mieć co najmniej 10tyś. za produkcję makulatury pt. wyrok, lekceważenie ludzi, swojej pracy, lenistwo i typową głupotę - tak jak obiboki posłowie? :-)
A jaka będzie gwarancja że podwyżka spowoduje, że nie będzie trzeba latami czekać na wyprodukowanie przez nich jakiegoś kitu?
A ciekawy jestem, co by było, gdyby tak musieli utrzymać 4-osobową rodzinę z kwoty 1000zł jak to robi redaktor AP Z. Raczkowski i jakieś 50% naszego społeczeństwa?

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Gump
24-12-2014 / 08:44
Good to see real expertise on display. Your cobrnitution" rel="nofollow">ffgpjhh.com">cobrnitution is most welcome.
~Cassara
20-12-2014 / 17:00
Hey, that's a clever way of thinikng about it.