Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
20 października 2017
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 28-07-2011

Dodupne prawo Mirosław Naleziński

Wszystko wiedzący tygodnik „Wprost” (1 kwietnia 2007) zaskoczył Polaków, zwłaszcza nadbałtyckich, sensacyjną informacją – „Prof. Andrzej Ceynowa, rektor Uniwersytetu Gdańskiego współpracował z PRL-owską Służbą Bezpieczeństwa”.

Z dokumentów, do których dotarł „Wprost”, wynika, że prof. Andrzej Ceynowa był tajnym współpracownikiem SB o kryptonimie Lek. Na potrzeby bezpieki rzekomo inwigilował dyplomatów i obcokrajowców mających kontakt z UG. Dziennikarze dotarli (modne słowo polskiej demokracji i dziennikarskiej uczciwości; ciekawe, w jaki sposób realizuje się tego typu dotarcia...) do raportu sporządzonego w maju 1989 na podstawie informacji dostarczonych przez agenta Leka. Profesor (wg informacji wydartych z owych dotartych) miał relacjonować swoje rozmowy z goszczącym w Gdańsku amerykańskim dyplomatą, który był u niego w domu na kolacji. Zaprezentowano także kilka mniej lub bardziej „rewelacyjnych” spostrzeżeń.

Polskie Radio (27 listopada 2009) rozgłosiło – „’Były rektor Uniwersytetu Gdańskiego Andrzej Ceynowa jest kłamcą lustracyjnym’ – uważa gdańskie biuro lustracyjne IPN, które skierowało do sądu wniosek o wszczęcie postępowania w tej sprawie. Były rektor ‘w sposób świadomy i tajny współpracował z ogniwami operacyjnymi organów bezpieczeństwa państwa w charakterze tajnego informatora przy operacyjnym zdobywaniu informacji’, co zataił w swoim oświadczeniu”.

Ceynowa zaprzeczył, aby kiedykolwiek współpracował z SB (zdaniem IPN czynił to w latach 1988-1990). Oświadczył ponadto - „Zawsze tak twierdziłem i nic się w tej sprawie nie zmieniło”.

Pod koniec listopada 2009 Oddziałowe Biuro Lustracyjne IPN w Gdańsku skierowało do Wydziału IV Karnego Sądu Okręgowego w Gdańsku wniosek o wszczęcie postępowania lustracyjnego wobec Andrzeja Ceynowy. Według IPN – „Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje, iż wyżej wymieniony w sposób świadomy i tajny współpracował z ogniwami operacyjnymi organów bezpieczeństwa państwa w charakterze tajnego informatora przy operacyjnym zdobywaniu informacji”.

No i nagle w marcu 2011 wybucha bomba (nie atomowa, nawet nie klasyczna, ale medialna) – „Andrzej Ceynowa, b. rektor Uniwersytetu Gdańskiego, złożył w grudniu 2007 r. prawdziwe oświadczenie lustracyjne, że nie współpracował z aparatem bezpieczeństwa PRL – orzekł we wtorek Sąd Okręgowy w Gdańsku”.

Jako pierwszy głos zabrał prokurator, który domagał się uznania prof. Ceynowy za kłamcę lustracyjnego oraz zakazania mu pełnienia funkcji publicznych na 6 lat. I dalej – „W marcu 1988 roku pan Ceynowa został zarejestrowany przez SB jako TW Lek. Był wtedy zatrudniony w instytucie anglistyki UG. Miał informować, czy pracujący tam lektorzy z USA, z którymi utrzymywał kontakty służbowe i towarzyskie, mają powiązania z amerykańskimi służbami specjalnymi. Przekazywał SB informacje w sposób świadomy i był za to wynagradzany”.

Zdaniem prokuratora, w tym przypadku na korzyść lustrowanego nie przemawia fakt, że nie zachowała się teczka osobowa TW Leka. To zaiste nader logiczne spostrzeżenie, wręcz rewelacyjny wkład w rozwój światowej myśli prawniczej...

Adwokat z kolei ripostował – „W państwie prawa osoba niesłusznie pomówiona ma prawo usłyszeć przed sądem stwierdzenie ‘nie był tajnym współpracownikiem’. Oskarżenie jest kuriozalne, bo nie poparte żadnymi dowodami. Tylko człowiek nienormalny podjąłby świadomą współpracę z PRL-owskim systemem, w chwili gdy ten system się kończył. To byłby idiotyzm!”.

Na początku lipca 2011 media informują – „’Nie ma żadnych dowodów na to, że Andrzej Ceynowa współpracował z SB’ - orzekł sędzia Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. W ten sposób zakończyła się kilkuletnia batalia o dobre imię byłego rektora UG. Wszystko zaczęło się od artykułu we ‘Wprost’”.

Wikipedia zawiera życiorys pana Ceynowy, ale nie ma śladu dotyczącego współpracy z SB oraz kosztów procesu, który szacowany jest na dziesiątki tysięcy złotych (płaconych z naszych podatków). Zamiast o owej (jednak niemiłej) przygodzie, czytamy tamże (całkiem sympatyczne, nieprawdaż?) – „W młodości uprawiał szybownictwo oraz skoki spadochronowe”. Zapytani rodacy o sprawę profesora, pamiętają, że był zamieszany w jakiś proces i że go przegrał, a nie słyszeli o ostatecznym oczyszczeniu z zarzutów, czyli błoto przylgnęło.

Sąd w Gdańsku dał się wrobić w proces, ale jakoś, powiedzmy, z honorem z niego wybrnął, choć sprawa była dość skomplikowana.

Inną sprawę, znacznie prostszą, ten sam sąd jednak całkowicie pokpił. Także w tle przewija się znakomity Uniwersytet Gdański, ale pod postacią doktoryzującej się tam pisarki, Magdaleny Chomuszko. Owa niewiasta umyśliła sobie, że uczestnik znanego portalu NaszaKlasa, zarejestrował się na dwa dodatkowe nazwiska (poza swoim) i że z tych lewych kont ją postponował. To ona powinna otrzymać ksywkę sugerowaną profesorowi, bowiem niewykluczone, że upadła na głowę i że straciła (przynajmniej chwilowo) rozum (może to brakujące ogniwo w teorii o pomroczności jasnej?). Rozpętała dwie sprawy sądowe (cywilną i karną). Pierwsza zakończyła się wyrokiem skazującym, druga jeszcze trwa. Nawiedzona pisarka była (i jest nadal) przekonana, że ktoś zadał sobie trud i zarejestrował się na inne nazwiska, i to do tego stopnia, że publicznie pomówiła go, iż ma konta na dane AZ oraz JK. Nie wzięła pod uwagę, że organa ścigania potrafią sprawnie wyłowić w internecie każdą lewiznę. Namierzenie ewentualnego cwaniaka, w szczególności informatycznego dyletanta, byłoby dla organów zaiste drobiazgiem, kompromitacją zaś dla kombinatora.

Podczas komentowania pozwoliła sobie nawet na zamianę podpisu (przerobiła jedno nazwisko na drugie, czym popełniła przestępstwo, powszechnie a potocznie określane jako fałszerstwo) i co? Ano nic - sędzia o zaburzonej umiejętności logicznego myślenia - uznał to za „omyłkę” i bezczelnie zignorował ideę równoprawnego oceniania obu stron oraz zatracił dar myślenia, które powinno odróżniać fakty od przypuszczeń (czy tego nauczono go na studiach?). Uznał wyższość składanych skonfabulowanych zeznań pisarki ponad pisemne poświadczenie prawdy (że pozwany miał tylko jedno jedyne konto na NK).

Pozwany przebywał na leczeniu po zawale i bajpasach, przeto jedynie pisemnie przekazywał wszystkie dowody i sugestie dotyczące prowadzonego procesu. Ponieważ nie otrzymał żadnych odpowiedzi w sprawie swoich pism, przeto był pewien, że uczony gdański sędzia uznał, iż pisma zawierają prawdę, jednak on dokonał zdumiewającej wolty - spartolił robotę dokumentnie, skoro zamiast wziąć się za fałszerkę a pomówczynię, skazał ofiarę fałszerstwa i pomówienia!

Jakież było zdziwienie pozwanego, kiedy po paru miesiącach otrzymał wezwanie do drugiego sądu (tym razem w sprawie karnej), a tamże dowiedział się, że 120 dni wcześniej zapadł wyrok skazujący, o którym nikt go nie raczył poinformować. Tym wielce „przyjaznym” dla obywatela okazał się gdański sędzia, Wojciech Midziak. To przez jego „kompetentne” i „fachowe” postępowanie pozwany nie dowiedział się o wyroku i to przez tego oryginała nie mógł wnieść apelacji. W taki beznadziejny sposób pracują polskie sądy? Lenistwo, brak odpowiedzialności, nawał pracy, chuligaństwo sądowe? Co na to Unia? Czy problem zostanie załatwiony przez polskie władze, czy musi – jak wiele innych – wydostać się do samej UE? Mało Polsce kompromitacji w setkach żenujących spraw?

Togowiec dostał oświadczenie i nie zareagował na nie, co domyślnie było uznane za przyjęcie do wiadomości i jej uznanie, a tenże dyletant uznał zeznania konfabulującej pisarki za rzetelne, zaś pozwanego za nieprawdziwe – sądowy skandal! Jeśli w ten sposób zapadają wyroki (np. słynny już napad na Ultimo oraz niemniej sławny domniemany gwałt na Wyspach także trącają skandalem), to należy obawiać się polskich (i... brytyjskich) sędziów, gdyż mogą naruszać poczucie sprawiedliwości i wolności obywateli.

Czytelnik może się domyślić, co o takich fachowcach mogą myśleć osoby wplątane w kuriozalne procesy oraz inni obywatele, którzy płacą za te procesy w podatkach i których jedna z państwowych władz (sądowa) jest ośmieszana poprzez działania takich niekompetentnych sędziów. Po zgłoszeniu fuszerki temu partaczowi i jego szefowi, nikt nie raczył zbadać tej gdańskiej kompromitacji – nikt nie podjął się naprawy matolskiego wyroku IC692/09. Nikt nie ma zamiaru wziąć tego bubla w swe spracowane dłonie. Ciekawe, jakie wynagrodzenie dostają tacy sędziowie, którzy mając okazję raz w życiu poprowadzić sprawę przeciwko podatnikowi wzorowo wnoszącemu daniny na rzecz całej Temidy z jej aparatem (tak gębowym, jak i ucisku), wypaczają ideę sprawiedliwości swoim dyletanctwem. I jeszcze im kasy mało!

Pisarka dopiero podczas drugiego procesu wystąpiła o sprawdzenie, że jej dowody są wiarygodne (iż nie pozwany, ale już oskarżony, wpisywał się o wskazanej przez nią porze jako inna osoba). Uczyniła to niemal (sic!) rok po wydaniu wyroku, który zapadł 18 grudnia 2009. Zatem owa pieniaczka (ale sobie obmyśliła ów dowód!) dopiero po kilkunastu miesiącach wnioskowała o coś, od czego każdy profesjonalista by zaczął. Pewnie każdy, ale nie gdański sędzia.

Sędzia W. Midziak popełnił szereg błędów, paru rzeczy nie sprawdził dogłębnie, przyjął fałszywe zeznania pisarki za prawdziwe, zbagatelizował zaś oświadczenie pozwanego; ponadto nie wykazał się reklamowaną państwową (na pokaz?) przyjaznością, bowiem ani nie uznał zwolnień lekarskich wystawionych przez „zwykłych” lekarzy (powinien być „specjalny” – sądowy), ani nie powiadomił wszystkich stron o terminie planowanego wydania wyroku i o samym jego wydaniu, czym naraził rząd na ośmieszenie (bowiem każde nieprofesjonalne działanie państwowego urzędnika osłabia pozycję rządu i partii rządzącej). Jeśli przeciętny obywatel nie zna - jak się okazuje – dodupnego prawa, to ma prawo uznać takie postępowanie za nieprofesjonalne, niewłaściwe, nieprzyjazne obywatelowi, skandaliczne i niezgodne z unijnymi zasadami, czyli właśnie jako dodupne. To nieładne określenie, ale dobrze opisujące stan naszego prawa.

Istniejące procedury powinny być zmienione, zaś pozwany powinien zostać przeproszony przez sędziego za wydanie absurdalnego wyroku. Jego szef, prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku, powinien zająć się tą kompromitującą jego placówkę sprawą, bo chyba wszystkim polskim prawnikom zależy na poznaniu prawdy i na uczciwym przeprowadzeniu procesu oraz na skazaniu właściwych osób. Jeśli proces wygrywa kłamczucha i pomówczyni, a ponadto osoba fałszywie zeznająca i wprowadzająca sąd w błąd, to w jakim kraju my żyjemy?!

Skoro pisarka publicznie w internecie sfałszowała podpis oraz wielokrotnie pomówiła, to w identyczny sposób powinna tę sprawę sprostować i złożyć stosowne przeprosiny wraz z wyjaśnieniem swego postępowania opartego na zwidach. Powinna także zwrócić wszystkie poniesione koszty, w szczególności kwoty pobrane przez komornika i wpłaty wniesione na rzecz jej znajomego mecenasa K. Kolankiewicza, który mając wszystkie bodaj dowody jej niewłaściwych postaw, jednak zdecydował się na reprezentowanie pisarki po sądach, w których to żądał dla niej zadośćuczynienia w wysokości (sic!) 20 tys. zł.

Zwykle przestępstwa internetowe są na tyle oczywiste, że winni są bez trudu identyfikowani, osądzani i przyznają się do winy. Polska Temida rozpędziła się w dość monotonnym osądzaniu podobnych spraw i z góry założyła, że znakomita pisarka ma rację w każdym swoim wypowiadanym zdaniu. Niestety, nie wzięto pod uwagę scenariusza odmiennego – pozywająca dokonała nieprawidłowej oceny, opublikowała swe zarzuty na portalach (że pozwana i oskarżana przez nią osoba ma dwa konta, z których ją obraża), ponadto sfałszowała podpis i przez kolejne lata uparcie twierdzi, że wskazana przez nią osoba wpisywała się pod innymi danymi, wprowadzając (z pełnym sukcesem!) Temidę w błąd. Nie tylko, że sama kłamie, to jej znajomi wpisują w internecie dokładnie te same głupoty, tyle że anonimowo. I ten cały doktorancko-sądowy cyrk trwa ponad dwa lata.

Kiedy zatem polska Temida publicznie stwierdzi, że pozwany nie miał dodatkowych kont, nie obrażał z nich pisarki i że owa doktorantka (za dwie dychy, bo tyle chciała odszkodowania) dokonała fałszerstwa, za co powinna być przykładnie osądzona?

Obrońca prof. Ceynowy podniósł interesującą kwestię – kto normalny tuż przed upadkiem komuny pakowałby się w zarzucane mu gierki? Podsumował - „Oskarżenie jest kuriozalne, bo nie poparte żadnymi dowodami”. A przecież w sprawie IC692/09 także nie ma żadnych dowodów – jest oryginalny „dowód dedukcyjny” (jak to nazwała pisarka), z którego podobno wynika, że pozwany zalogował się na inne konto, które wcześniej założył. Ciekawy jest jej wywód, ale kto ją poprze (oprócz anonimowych matołków udzielających się w internecie?). Użytkownik nie założył żadnego dodatkowego konta na NK (ani na żadnym innym portalu), ale leniwi i nieodpowiedzialni admini NK jakoś nie mogą (może nie chcą?) tego zbadać i poświadczyć, czym kompromitują swój portal, dowodząc, że nie zapewniają bezpieczeństwa użytkownikom, zatem powinni mieć osobny proces z tego powodu (zwłaszcza, że na początku hecy jednak obiecali zająć się sprawą, lecz nie dotrzymali słowa – jakie to typowo polskie).

Ponadto – wszyscy specjaliści od tego typu spraw – trąbią, że bardzo łatwo jest wykazać, że ktoś miał inne konto, z którego dokonywał wpisów, zatem dlaczego owi geniusze nie potrafią tego udowodnić? Czy jakikolwiek specjalista jest gotów podpisać się swoimi pełnymi danymi, że pozwany/oskarżony miał dodatkowe konta na NK? Co dziwne, pisarka wycofała się z jednego oskarżenia (że miał także konto na nazwisko AZ, pozostała natomiast przy opcji posiadania na dane JK), zatem już wycofała się z publicznego oskarżenia w 50 procentach, za które do tej pory nie przeprosiła i żaden mądry przedstawiciel Temidy nie skonstatował, że skoro łgała w połowie, to jakie jest prawdopodobieństwo, że prawdziwy jest zarzut w drugiej połowie?

To doprawdy kompromitacja naszej Temidy, a dokładniej omawianego sędziego! Przecież ta pani za pomówienie, z którego się wycofała (lub nie miała żadnych dowodów, nawet skonfabulowanych) powinna mieć sprawę. Ponadto nikt z zawodowców nie wpadł na pomysł, aby najpierw zbadać prawdomówność pisarki poprzez wnikliwe zbadanie innych rzekomych kont posiadanych przez pozwanego/oskarżonego. Nikt nie wpadł na pomysł, aby po prostu poszukać owych panów AZ oraz JK, gwarantując im nietykalność w razie ich dobrowolnego zgłoszenia się przed wizerunek Temidy. Pasmo skandali! Ostatnio Temida chwaliła się, że ujęła zabójcę, który wysypał się na wykrywaczu kłamstw. Dlaczego zatem owa dama nie wpadła na pomysł zastosowania wariografu w sprawie gdańskiej? Głupota czy lenistwo? A może znowu jakieś idiotyczne procedury?

Może zamieścimy ogłoszenie zachęcające p. Jacka Kawalca, aby za pewną gratyfikację zgłosił się i wyjaśnił, czy i kiedy założył swoje konto na olewającej (dopuszczającej do takiej sytuacji) swoich użytkowników NK i czy zna pozwanego. A kwotę niech solidarnie wyłoży gdańska trójka - pisarka ze swoim znajomym mecenasem i nader lotnym sędzią. Kiedyś były trójki, ale murarskie, jednak przynajmniej z tego coś pożytecznego powstawało dla Polaków; teraz bywa różnie...

Co do sprawy profesora – „W ustnym uzasadnieniu apelacyjny sędzia nie pozostawił suchej nitki na prokuratorze Oddziałowego Biura Lustracyjnego IPN w Gdańsku – ‘Oskarżyciel powinien być rzetelny w tego typu sprawach. Przecież już samo zarzucenie komuś kłamstwa lustracyjnego stygmatyzuje taką osobę w środowisku’”. To co z suchymi nićmi obłażącymi opisaną czeredkę, która wpadła na idiotyczny pomysł skierowania sprawy do sądów i osądzania niewinnego człowieka, któremu nawet do głowy nie przyszło zakładanie dodatkowych kont? Jakaś nawiedzona pisarka wymyśla „dedukcyjne” dowody (przypominające komiczną czarcią zapadkę z filmu „Vabank”) i żaden sędzia tego chłamu nie sprawdza? Może ktoś zrealizuje film na bazie konfabulacji pisarki popartej partactwem sędziego i podlanej sosem łatwowierności mecenasa?

Co ma do powiedzenia Temida w opisanej sprawie? Dlaczego sędzia Midziak nie wykazał się taką błyskotliwością, co apelacyjny sędzia od profesora i od wspomnianej suchej nitki? Czy w końcu uda się po rozum do głowy i załatwi swoją rozgrzebaną robotę, jak przystało w państwie, w którym honorowy rzemieślnik po spartoleniu, jednak próbuje poprawić swoje „dzieło” bez dopłaty?  Niebawem nadejdzie druga rocznica wydania wyroku, który powinien znaleźć zastosowanie w toalecie, jednak widniejący nań symbol naszego państwa uniemożliwia tego typu użycie.

Parafrazując słowa adwokata profesora – „W państwie prawa osoba niesłusznie pomówiona ma prawo usłyszeć przed sądem stwierdzenie ‘nie miał dodatkowych kont, zatem to pisarka jest pomówczynią i fałszerką’. Oskarżenie jest kuriozalne, bo nie poparte żadnymi dowodami”.

Niejaki Murdoch, australijski wydawca i właściciel jednej z największych na świecie korporacji prasowej, telewizyjnej i wydawniczej, po ujawnieniu afery podsłuchowej – przeprosił. Kiedy zatem pisarka Chomuszko, mecenas Kolankiewicz oraz sędzia Midziak przeproszą niewinnego obywatela? Czy znane są takie przypadki, czy byłoby to pierwsze takie wydarzenie? Czy polska Temida rozsądnie wybrnie z owego impasu, czy w dalszym ciągu będzie (po australijsku?) chować głowę w piasek? 

Mirosław Naleziński

Więcej tekstów Mirka:

Niezawisły znad Wisły Mirosław Naleziński 
Polska Temida ma w nosie nie tylko godność zwykłego obywatela, ale tamże ma również swoją cześć. Mirosław Naleziński
Takiego państwa nie szanują uczciwi obywatele, oszuści zaś sobie je chwalą... czyli numer "pseudotaksówkarza" Mirosław Naleziński
Holenderka i Polka w depresji - Mirosław Naleziński 
Kto Pippie szlak w końcu przetrze? Mirosław Naleziński
Dlaczego admini nie kasują menelskich tekstów? Mirosław Naleziński
Na ospałą Temidę - Mirosław Naleziński
Cukier ośmiesza polski naród - rząd dał "cukrową gorzką plamę". Mirosław Naleziński "Ujawnienie menelstwa po francusku, norwesku i po polsku" - Mirosław Naleziński W Polsce Temida nie jest aż taka głupia - Mirosław Naleziński Kolankiewiczowskie rozwa
Cukier ośmiesza polski naród - rząd dał "cukrową gorzką plamę". Mirosław Naleziński
"Ujawnienie menelstwa po francusku, norwesku i po polsku" - Mirosław Naleziński
W Polsce Temida nie jest aż taka głupia - Mirosław Naleziński
Kolankiewiczowskie rozważania na temat etyki – teoria i praktyka M. Naleziński
Panie Prezesie Sądu Okręgowego w Gdańsku, czy nie wie Pan, że  „Winę należy udowodnić”? - Mirosław Naleziński
Dobra firma usługowa, jeśli spaprze robotę, to ją niezwłocznie poprawia. Ale nie polscy sędziowie będący na usługach społeczeństwa ! Mirosław Naleziński
Czy w Unii można opisywać osoby udzielające się w mediach? Mirosław Naleziński
Coraz więcej nazwisk w internecie  Mirosław Naleziński
Zniesławianie osób (nie)publicznych Mirosław Naleziński
Co łączy Wenezuelę i Gdańsk? Mirosław Naleziński
Amerykańskie i polskie ujawnianie danych Mirosław Naleziński, Gdynia
Policję należy informować  Mirosław Naleziński, Gdynia
Polska cenzura ponad oszustwami Mirosław Naleziński
Media w Polsce i na świecie - grudniowy cykl krytyczno-informacyjny Mirosława Nalezińskiego 
Media w Polsce i na świecie - listopadowy cykl krytyczno-informacyjny Mirosława Nalezińskiego 
Stalkowanie i obsesje Jak już ktoś Temidzie wskaże ciebie palcem, to masz latami ciągnące się procesy. Mirosław Naleziński
Internetowe znieważenie i sądowe błędy - Mirosław Naleziński, Gdynia
Media w Polsce i na świecie - październikowy cykl krytyczno-informacyjny Mirosława Nalezińskiego - 1
Media w Polsce i na świecie - sierpniowy cykl krytyczno-informacyjny Mirosława Nalezińskiego 
Jeden sędzia kształtuje prawo dla 40 milionów obywateli? Mirosław Naleziński
Media w Polsce i na świecie - lipcowy cykl krytyczno-informacyjny Mirosława Nalezińskiego
Media w Polsce i na świecie - czerwcowy cykl krytyczno-informacyjny Mirosława Nalezińskiego
Pocztowe błędy i podwójne pocztowe erki Mirosław Naleziński, Gdynia
Dwie unijne księżne -spojrzenia Temidy brytyjskiej i polskiej. Mirosław Naleziński, Gdynia
Media w Polsce i na świecie - majowy cykl krytyczno-informacyjny Mirosława Nalezińskiego
W Waszyngtonie i owszem, ale nie w Gdańsku... Mirosław Naleziński
Tupet czy paranoja? Mirosław Naleziński
Ich ofiara nie poszła na marne Mirosław Naleziński
Wilkiem Polka Polce... Mirosław Naleziński
Biedne te osoby publiczne...Mirosław Naleziński

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

Komentarze internautów:

 
~coach outlet
18-12-2016 / 06:47
Coach Outlet www.coachoutletfactory-stores.us.com North Face Outlet www.northface-outlets.com.co Kate Spade Outlet www.katespadefactoryoutlet.in.net ED Hardy Outlet www.edhardypopsale.com Coach Outlet Store Online www.coachstoreonline.in.net Kate Spade Outlet www.katespadeoutletstore.in.net Cheap Jordans www.cheapjordansretro.us.com Michael Kors Outlet Store www.michaelkorsoutletsstores.us.com Coach Purses www.coachpurses.eu.com Coach Outlet www.coachoutlet2016.us.com Tory Burch Shoes www.toryburch-outlet.us.org Longchamp Outlet www.longchampoutlet.in.net Michael Kors Handbags www.innnov8.com Coach Outlet www.innnovate.com Red Bottom Shoes www.redbottomshoes.us.org Moncler Jackets www.monclerdownjackets.us.com North Face Outlet www.northfacestoreoutlet.in.net Kate Spade Outlet www.katespadeoutletstore.us.com Moncler Outlet www.moncleroutletonline.in.net Coach Factory www.maganates.com Coach Factory Outlet www.coachfactorysoutlet.in.net Kate Spade Outlet www.katespadesoutlet.us.com Ray Ban Outlet www.raybanoutletstore.in.net Christian Louboutin Shoes www.christianlouboutinshoes2016.in.net North Face Outlet www.northfaceoutlets.us.org Coach Factory Outlet www.coachoutletstore.name Kate Spade Outlet www.katespadeoutletonline.name Coach Outlet www.coach-outlets.us.org Nike Roshe Run www.tanie-nikerosherun.pl Buty Nike Air Max www.airmaxsprzedazdla.pl Nike Air Max www.nikeairmax.us.org Red Bottom Shoes www.redbottomshoe.in.net Christian Louboutin Outlet www.christianlouboutinoutlet.us.org Balenciaga Handbags www.balenciagaoutlets.us.com Balenciaga Handbags www.balenciaga-handbags.us.com Kate Spade Outlet www.katespadefactoryoutlet.in.net Toms Shoes www.tomshoesoutlet.us.com Hermes Belt www.hermes-belts.us.com Prada Outlet www.pradafactoryoutlet.com Louis Vuitton Outlet www.louisvuittonsoutlet.us.com North Face Outlet Store www.northfaceoutletstore.in.net North Face Jackets www.north-face.in.net North Face www.north-faceoutlets.us.com Louis Vuitton Outlet www.louisvuitton-outlets.us.org Timberland Boots www.timberland-outlets.us.com Cheap Timberland Boots www.timberlandoutlet.us.com Tory Burch Outlet www.outlettoryburch.us.com Michael Kors Outlet www.michaelkorsoutletusa.us.com Ralph Lauren Outlet www.ralphlaurenstoreoutlet.us.com Gucci Shoes www.guccifactoryoutlet.name Gucci Outlet www.guccioutletco.us.com North Face Jackets www.northfacefactoryoutlet.us.com Prada Outlet www.pradaoutlets.in.net Hollister Clothing www.hollister-clothing.us.com Ferragamo Shoes www.ferragamoshoes.us.org Tiffany Outlet www.tiffany-outlets.us.com Tiffany Outlet www.tiffanyco-outlet.us.com NFL Jerseys www.nfljerseys.name Toms Outlet www.outlettoms.us.com Cheap Jordans www.cheapjordans.eu.com North Face Outlet www.thenorthfaceoutlet.us.org Michael Kors Outlet www.michael-korsoutletstores.us.com Prada Handbags www.pradaoutlet.us.org Chan Luu Sale www.chanluu.us.com Toms Outlet www.tomsoutletstores.us.com Kate Spade Outlet www.katespadeoutletofficial.us.com Beats By Dr Dre www.beatsbydrdre.us.org Coach Outlet www.coachstoreoutlet.us.org Christian Louboutin Shoes www.christianlouboutinshoe.eu.com Valentino Shoes www.valentinoshoes.eu.com Michael Kors Outlet www.michaelkorsoutlet.us.org Coach Factory Outlet www.coachfactoryoutlet.us.org Coach Outlet Online www.coachoutletonlinestore.us.org Coach Purses www.coachpurse.us.com Kate Spade Outlet www.katespadefactoryoutlet.us.com Toms Shoes www.tomoutlet.us.com Louis Vuitton www.louisvuitton-outletstores.us.com Fendi Handbags www.fendibelt.us.com Giuseppe Shoes www.giuseppezanotti.eu.com Michael Kors Outlet www.michael-kors-outlet.us.com Stephen Curry Shoes www.stephencurryshoes.us.com Salomon Shoes www.salomonshoes.eu.com North Face Outlet www.northfacesoutlet.in.net Coach Outlet www.outletcoach.in.net North Face Outlet www.northfacesoutlet.us.com Burberry Outlet www.burberryoutletstore.us.org North Face Outlet www.north-faceoutlets.in.net North Face Jackets www.outletnorthface.in.net Skechers Shoes www.skechersshoes.us.com Toms Outletwww.tomsoutletstore.us.org North Face Outlet www.northfacestoreoutlet.us.org Nike Air Max www.nikeoutlet.us.org Nike Hoodies www.nikehoodies.us.com Marc Jacobs Handbags www.marcjacobshandbags.name Marc Jacobs Outlet www.marcjacobsoutletstore.us.com Jimmy Choo Shoes www.jimmy-chooshoes.us.com Jimmy Choos www.jimmychoos.in.net Burberry Belt www.burberrybelt.us.com Louis Vuitton Belt www.louisvuitton-belt.com Salvatore Ferragamo www.ferragamo-belt.us.com Marc Jacobs Handbags marcjacobshandbagsoutlet.blog.com Lululemon Outlet www.lululemonsoutlet.us.com True Religion Outlet www.truereligion-outlets.in.net Tommy Hilfiger www.tommyhilfigeroutlet.us.com Michael Kors Outlet www.outletmichaelkors.eu.com Coach Outlet www.outletcoach.eu.com Red Bottoms www.redbottom.in.net Kevin Durant Shoes www.kevindurantshoes.us.org New Balance Outlet www.newbalanceoutlet.in.net Adidas Outlet www.adidasoutlet.in.net Coach Outlet Online www.coachoutlet-online.eu.com Stephen Curry Jersey www.stephencurryjersey.us.com Vans Outlet www.vansoutlet.us.com Ralph Lauren Outlet www.ralphlauren-outletstore.in.net True Religion Outlet www.true-religionoutlets.in.net ED Hardy Outlet www.edhardyoutlet.in.net North Face Outlet www.northfaceoutlet.eu.com UGG Outlet www.uggoutlet.us.org UGG Outlet www.outletugg.in.net North Face Outlet www.northface--outlet.us.com Ugg Boots Sale www.uggbootssale.in.net UGGS For Women www.uggsforwomen.us.com Skechers Go Walk www.skechersgowalk.us.com Adidas Yeezy Boost www.adidasyeezyboost.in.net Adidas Yeezy www.adidasyeezy.us.com Adidas NMD www.adidas-nmd.us.org Coach Outlet www.coachoutletinc.us.com North Face Outlet www.northfaceoutletsale.in.net Ralph Lauren Outlet www.ralphlaurenfactoryoutlet.us.com Puma Outlet www.puma-outlet.us.com Polo Outlet www.outlet-polo.us.com Stuart Weitzman Boots www.stuartweitzmanboots.us.com Under Armour Outlet www.underarmouroutlet.us.org Under Armour Hoodies www.underarmourhoodies.us.com Herve Leger www.herveleger.eu.com MCM Belt www.mcmbelts.us.com Nike Air Max www.nikeairmaxshoes.com.tw Louboutin Heels www.louboutinheels.us.com Jordan Retro 11 www.jordanretro11.us.com Converse Outlet www.outletconverse.us.com Nike Roshe Run www.nike-rosherun.us.com UGGS Outlet www.outletuggs.us.com North Face Outlet outletnorthface.blog.com Adidas Originals www.adidasnmdshoes.com.tw Lebron James Shoes www.lebronjamesshoes.us.com Sac Longchamp www.saclongchamps.fr Air Max Pas Cher www.airmax-paschers.fr Chaussures Louboutin www.louboutinspascher.fr Keds Shoes www.kedsshoes.in.net Asics Shoes www.asicsshoe.in.net Coach Outlet www.outletcoach.us.org Salomon Shoes www.salomonshoes.in.net True Religion Outlet www.outlettruereligion.us.com New Balance Outlet www.new-balanceoutlet.us.com Skechers Shoes www.skechersoutlet.us.com Nike Outlet www.outletnike.us.com Adidas Outlet www.outletadidas.in.net Red Bottom Shoes www.redbottom-shoes.com New Jordans www.newjordans.us.com Air Max 90 www.air-max90.in.net Coach Factory Outlet www.coachfactoryoutletstores.com Coach Black Friday www.coachblackfriday.org UGG Boots Black Friday www.uggbootsblackfriday.com Nike Roshe Run www.nikerosherunning.us.com Versace Belt www.versacebelt.us.com Skechers Shoes www.skechersshoes.in.net Hugo Boss www.hugoboss.in.net Guess Factory www.guessfactory.us.com Hollister Jeans www.hollisterjeans.us.com Burberry Scarf www.burberry-scarf.in.net North Face Outlet www.northfaceoutletus.us.com North Face Outlet www.northfacefactoryoutlet.com.co North Face Outlet www.north-faceoutlet.com.co North Face Outlet www.northfaceoutletfactory.in.net North Face Outlet www.northfaceoutlets.eu.com The North Face Outlet www.northfacesoutlet.us.org North Face Jackets www.northfaceoutletco.in.net North Face Outlet www.north-faceoutlet.info UGG Outlets www.ugg-outlets.in.net Uggs Outlets www.uggs-outlets.us.com UGG Outlet Store www.outletugg.us.com Ugg Outlets www.ugg-outlets.us.com UGG Boots Outlet www.outlet-ugg.us.com UGG Bailey Button www.uggoutlet-boots.us.com Michael Kors Outlet www.michael-korsoutlets.in.net Michael Kors Outlet www.michaelkorsoutletstores.in.net Nike Roshe Run Pas Cher www.rosherun.fr Nike Air Max Pas Cher www.airmaxpascheronline.fr Air Jordan Pas Cher www.nike-pascher.fr Kate Spade www.katespade.us.com True Religion www.truereligion.us.org Salomon Outlet www.salomonoutlets.com Burberry Outlet www.burberry-outlets.us.com North Face Outlet www.northfaceoutlets.net.co The North Face Outlet www.northfaceoutletinc.name The North Face Jackets www.northfaceco.name North Face Jackets Clearance www.northfaceoutletco.com
~nike outlet
25-06-2016 / 04:54
ED Hardy Outlet www.edhardypopsale.com Michael Kors Outlet www.michaelkorsoutletsonlines.us.com Coach Outlet Store Online www.coachstoreonline.in.net Kate Spade Outlet www.katespadeoutletstore.in.net Cheap Jordans www.cheapjordansretro.us.com Michael Kors Outlet Store www.michaelkorsoutletsstores.us.com Coach Purses www.coachpurses.eu.com Coach Outlet www.coachoutlet2016.us.com Tory Burch Shoes www.toryburch-outlet.us.org Longchamp Outlet www.longchampoutlet.in.net Michael Kors Handbags www.innnov8.com Coach Outlet www.innnovate.com Red Bottom Shoes www.redbottomshoes.us.org Moncler Jackets www.monclerdownjackets.us.com North Face Outlet www.northfacestoreoutlet.in.net Kate Spade Outlet www.katespadeoutletstore.us.com Moncler Outlet www.moncleroutletonline.in.net Coach Factory www.maganates.com Coach Factory Outlet www.coachfactorysoutlet.in.net Kate Spade Outlet www.katesapdeoutlet.us.org Ray Ban Wayfarer www.rayban-outlet.us.org Christian Louboutin Shoes www.christianlouboutinshoes2016.in.net North Face Outlet www.northfaceoutlets.us.org Coach Factory Outlet www.coachfactoryoutletstore.name Kate Spade Outlet www.katespadeoutletonline.name Michael Kors Outlet www.michaelkorsfactoryoutletstores.us.com Coach Outlet www.coach-outlets.us.org Nike Air Max www.nikeairmaxstore.ru Moncler Jackets www.monclerjacketsru.ru Nike Roshe Run www.tanienikerosherun.pl Cheap Nike Air Max www.nike-airmaxaustralia.com Buty Nike Air Max www.airmaxsprzedazdla.pl Nike Air Max Damskie www.cheapnikeairmax.pl Nike Air Max www.nikeairmax.us.org Red Bottom Shoes www.redbottomshoe.in.net Christian Louboutin Outlet www.christianlouboutinoutlet.us.org Balenciaga Outlet www.balenciagaoutlet.us.com Balenciaga Handbags www.balenciagahandbags.us.com Kate Spade Outlet www.katespadefactoryoutlet.in.net Toms Shoes www.tomshoesoutlet.us.com Hermes Belt www.hermesbelt.us.org Prada Outlet www.pradafactoryoutlet.com Louis Vuitton Outlet www.louisvuittonsoutlet.us.com North Face Outlet Store www.northfaceoutletstore.in.net North Face Jackets www.north-face.in.net The North Face Outlet www.north-faceoutlets.us.com Louis Vuitton Outlet www.louisvuitton-factoryoutlet.com Louis Vuitton Outlet www.louisvuitton-outlets.us.org Timberland Boots www.timberlandoutletstore.in.net Timberland Outlet www.timberlandoutlet.us.com Tory Burch Outlet Store www.toryburchoutletstore.name Tory Burch Outlet www.toryburchsoutlet.in.net Michael Kors Outlet www.michaelkorsoutletusa.us.com Ralph Lauren Outlet www.ralphlaurenstoreoutlet.us.com Gucci Shoes www.guccifactoryoutlet.name Gucci Outlet www.outlet-gucci.in.net North Face Jackets www.northfacefactoryoutlet.us.com Prada Outlet www.pradaoutlets.in.net Burberry Outlet www.burberrystoreoutlet.name Hollister Clothing www.hollister-clothing.us.com Ferragamo Shoes www.ferragamoshoes.us.org Tiffany Jewelry www.tiffanyandcooutlet.name Tiffany Outlet www.outlettiffany.us.com NFL Jerseys www.nfljerseys.name Toms Outlet www.outlettoms.us.com Oakley Sunglasses www.sunglassesoakley.name Cheap Jordans www.cheapjordans.eu.com Oakley Outlet www.outletoakley.in.net North Face Outlet www.thenorthfaceoutlet.us.org Tory Burch Outlet www.toryburchoutlet.eu.com Burberry Outlet www.burberryoutlets.in.net Hermes Outlet www.hermesoutlet.us.org Prada Handbags www.pradaoutlet.us.org Chan Luu Sale www.chanluu.us.com Toms Outlet www.tomsoutletstores.us.com Kate Spade Outlet www.katespadeoutletonline.us.org Oakley Sunglasses www.outletoakley.us.org Toms Shoes Sale www.tomsshoesinc.com Beats By Dr Dre www.beatsbydrdre.us.org Coach Outlet www.coachstoreoutlet.us.org Christian Louboutin Shoes www.christianlouboutinshoe.eu.com Oakley Sunglasses www.oakley-glasses.us.org Valentino Shoes www.valentinoshoes.eu.com Tory Burch Shoes www.toryburchshoes.us.com Michael Kors Outlet www.michaelkorsoutlet.us.org Coach Factory Outlet www.coachfactoryoutlet.us.org Coach Outlet Online www.coachoutletonlinestore.us.org Coach Purses www.coachpurse.us.com Kate Spade Outlet www.katespadefactoryoutlet.us.com Toms Shoes www.toms-shoes.name Hermes Belts www.hermesbelts.us.org Louis Vuitton Outlet www.louisvuitton-outletstores.us.com Fendi Handbags www.fendibelt.us.com Giuseppe Shoes www.giuseppezanotti.eu.com Michael Kors Outlet www.michaelkors-outlet.eu.com Stephen Curry Shoes www.stephencurryshoes.us.com Salomon Shoes www.salomonshoes.eu.com North Face Outlet www.northfacesoutlet.in.net Coach Outlet www.outletcoach.in.net North Face Outlet www.northfacesoutlet.us.com Burberry Outlet www.burberryoutletstore.us.org North Face Outlet www.north-faceoutlets.in.net North Face Jackets www.outletnorthface.in.net Burberry Scarf www.burberryscarf.in.net Skechers Shoes www.skechersshoes.us.com Oakley Sunglasses www.oakleyglasses.in.net Toms Outletwww.tomsoutletstore.us.org North Face Outlet www.northfacestoreoutlet.us.org Nike Outlet www.nikeoutlet.us.org Nike Hoodies www.nikehoodies.us.com Tory Burch Flats www.toryburchflats.in.net Marc Jacobs Handbags www.marcjacobshandbags.name Marc Jacobs Outlet www.marcjacobsoutletstore.us.com Jimmy Choo Shoes www.jimmy-chooshoes.us.com Jimmy Choos www.jimmychoos.us.com Burberry Belt www.burberrybelt.in.net Tory Burch Boots www.toryburchboots.com Louis Vuitton Belt www.louisvuittonbelt.com Ferragamo Belt www.ferragamo-belt.us.com Marc Jacobs Handbags marcjacobshandbagsoutlet.blog.com Lululemon Outlet www.lululemon-outlet.us.org Christian Louboutin Shoes www.christian-louboutin-shoes.us.com True Religion Outlet www.truereligion-outlets.in.net Tommy Hilfiger Outlet www.tommyhilfigeroutlet.us.com Burberry Outlet www.outletburberry.in.net Michael Kors Outlet www.outletmichaelkors.eu.com Coach Outlet www.outletcoach.eu.com Red Bottoms www.redbottoms.us.com Kevin Durant Shoes www.kevindurantshoes.us.org New Balance Outlet www.newbalanceoutlet.in.net Adidas Outlet www.adidasoutlet.in.net Coach Outlet Online www.coachoutlet-online.eu.com Stephen Curry Jersey www.stephencurryjersey.us.com Vans Outlet www.vansoutlet.us.com Ralph Lauren Outlet www.ralphlauren-outletstore.in.net True Religion Outlet www.true-religionoutlets.in.net ED Hardy Outlet www.edhardyoutlet.in.net North Face Outlet www.northfaceoutlet.eu.com UGG Outlet www.uggoutlet.us.org UGG Outlet www.outletugg.in.net North Face Outlet www.northface--outlet.us.com Ugg Boots Sale www.uggbootssale.in.net UGGS For Women www.uggsforwomen.us.com Skechers Go Walk www.skechersgowalk.us.com Adidas Yeezy Boost www.adidasyeezyboost.in.net Adidas Yeezy www.adidasyeezy.us.com Adidas NMD www.adidas-nmd.us.org Coach Outlet www.coachoutletinc.us.com North Face Outlet www.northfaceoutletsale.in.net Ralph Lauren Outlet www.ralphlaurenfactoryoutlet.us.com Puma Outlet www.pumaoutlet.us.com Polo Outlet www.outletpolo.us.com Stuart Weitzman Boots www.stuartweitzmanboots.us.com Under Armour Outlet www.underarmouroutlet.us.org Under Armour Hoodies www.underarmourhoodies.us.com Herve Leger www.herveleger.eu.com MCM Belt www.mcmbelt.us.com Nike Air Max www.nike-airmax.tw Louboutin Heels www.louboutinheels.us.com Jordan Retro 11 www.jordanretro11.us.com Converse Outlet www.outletconverse.us.com Nike Roshe Run www.nike-rosherun.us.com UGGS Outlet www.outletuggs.us.com North Face Outlet outletnorthface.blog.com
~Red Bottom Shoes
26-03-2016 / 11:06
ED Hardy Outlet www.edhardypopsale.com Michael Kors Outlet www.michaelkorsoutletsonlines.us.com Coach Outlet Store Online www.coachstoreonline.in.net Kate Spade Outlet www.katespadeoutletstore.in.net Cheap Jordans www.cheapjordansretro.us.com Michael Kors Outlet Store www.michaelkorsoutletsstores.us.com Coach Handbags www.coachpurses.eu.com Coach Outlet www.coachoutlet2016.us.com Tory Burch Outlet www.toryburch-outlet.us.org Longchamp Handbags www.longchampsoutlet.us.com Michael Kors Handbags www.innnov8.com Coach Outlet www.innnovate.com Red Bottom Shoes www.redbottomshoes.us.org Moncler Jackets www.monclerdownjackets.us.com North Face Outlet www.northfacestoreoutlet.in.net Kate Spade Outlet www.katespadeoutletstore.us.com Moncler Outlet www.moncleroutletonline.in.net Coach Factory www.maganates.com Coach Factory Outlet www.coachfactorysoutlet.in.net Kate Spade Outlet www.katesapdeoutlet.us.org Ray Ban Outlet www.rayban-outlet.us.org Cheap Ray Ban Sunglasses www.raybansunglasses2016.us.com Christian Louboutin Shoes www.christianlouboutinshoes2016.in.net North Face Outlet www.northfaceoutlets.us.org Coach Factory Outlet www.coachfactoryoutlet.name Kate Spade Outlet www.katespadesoutlet.us.org Michael Kors Outlet www.michaelkorsfactoryoutletstores.us.com Coach Outlet www.coachoutletonlinestore.in.net Nike Air Max www.nikeairmaxstore.ru Moncler Jackets www.monclerjacketsru.ru Nike Roshe Run www.tanienikerosherun.pl Cheap Nike Air Max www.nike-airmaxaustralia.com Buty Nike Air Max www.airmaxsprzedazdla.pl Nike Air Max Damskie www.cheapnikeairmax.pl Nike Air Max www.nikeairmax.us.org Red Bottom Shoes www.redbottomshoe.in.net Christian Louboutin Outlet www.christianlouboutinoutlet.us.org Balenciaga Outlet www.balenciagaoutlet.us.com Balenciaga Handbags www.balenciagahandbags.us.com Kate Spade Outlet www.katespadeoutletsale.us.com Toms Shoes www.tomshoesoutlet.us.com Hermes Belt www.hermesbelt.us.org Prada Outlet www.pradafactoryoutlet.com Louis Vuitton Outlet www.louisvuittonsoutlet.us.com Louis Vuitton Outlet Store www.louisvuittonoutletsonline.us.com North Face Outlet Store www.northfaceoutletstore.in.net North Face Jackets www.north-face.in.net The North Face Outlet www.north-faceoutlets.us.com Louis Vuitton Outlet www.louis-vuittonfactoryoutlet.com Louis Vuitton Outlet www.louisvuittonsoutlet.us.org Louis Vuitton Outlet www.louisvuitton-outletonline.com Timberland Boots www.timberlandoutletstore.in.net Timberland Outlet www.timberlandoutlet.us.com Tory Burch Outlet Store www.toryburchoutletstore.name Tory Burch Outlet www.toryburchsoutlet.in.net Michael Kors Outlet www.michaelkorsoutletusa.us.com Ralph Lauren Outlet www.ralphlaurenstoreoutlet.us.com Gucci Factory Outlet www.guccifactoryoutlet.name Gucci Outlet www.guccioutlet.in.net Gucci Handbags www.cheapguccihandbags.us.com North Face Jackets www.northfacefactoryoutlet.us.com Prada Outlet www.pradaoutlets.in.net Burberry Outlet www.burberrystoreoutlet.name Hollister Clothing www.hollisterclothingoutlet.us.com Ferragamo Shoes www.ferragamoshoes.us.org Tiffany Jewelry www.tiffanyandcooutlet.name Tiffany Outlet www.tiffanystoreoutlet.us.com NFL Jerseys www.nfljerseys.name Toms Outlet www.outlettoms.us.com Oakley Sunglasses www.sunglassesoakley.name Cheap Jordans www.cheapjordans.name Oakley Outlet www.oakley-outlet.us.org North Face Outlet www.thenorthfaceoutlet.us.org Tory Burch Outlet www.toryburchoutlet.eu.com Burberry Outlet www.burberryoutlets.us.org Chanel Outlet www.chaneloutlet.us.org Hermes Outlet www.hermesoutlet.us.org Prada Outlet www.pradaoutlet.us.org Chan Luu Sale www.chanluu.us.com Toms Outlet www.tomsoutletstores.us.com Kate Spade Outlet www.katespadeoutletonline.us.org Oakley Sunglasses www.oakleyoutletsstore.us.com Toms Shoes Sale www.tomsshoesinc.com Beats By Dr Dre www.beatsbydrdre.us.org Coach Outlet www.coachstoreoutlet.us.org Christian Louboutin Shoes www.christianlouboutinshoe.eu.com Oakley Sunglasses www.oakleysunglasses.de.com Valentino Shoes www.valentinoshoes.eu.com Tory Burch Shoes www.toryburchshoes.us.com Oakley Eyeglasses www.oakley-eyeglasses.us.com Michael Kors Outlet www.michaelkorsoutlet.us.org Coach Factory Outlet www.coachfactoryoutlet.us.org Coach Outlet Online www.coachoutletonlinestore.us.org Coach Purses www.coachpurse.us.com Kate Spade Outlet www.katespadefactoryoutlet.us.com Toms Shoes www.toms-shoes.name Hermes Belts www.hermesbelts.us.org Burberry Outlet www.burberryoutletfactory.us.com Louis Vuitton Outlet www.louisvuitton-outletstore.us.com Fendi Belt www.fendibelt.us.com Giuseppe Shoes www.giuseppezanotti.eu.com Oakley Vault www.oakley-0utlet.us.com Chanel Outlet www.chanel-outlets.us.com Michael Kors Outlet www.michaelkors-outlet.eu.com Stephen Curry Shoes www.stephencurryshoes.us.com Salomon Shoes www.salomonshoes.eu.com Gucci Outlet www.guccioutletstore.us.org North Face Outlet www.northfacesoutlet.in.net Coach Outlet www.outletcoach.in.net Gucci Belt www.guccibelt.in.net North Face Outlet www.northfacesoutlet.us.com Burberry Outlet www.burberryoutletstore.us.org North Face Outlet www.north-faceoutlets.in.net North Face Jackets www.outletnorthface.in.net Burberry Scarf www.burberryscarf.in.net Skechers Shoes www.skechersshoes.us.com Oakley Sunglasses www.oakleyglasses.in.net Toms Outletwww.tomsoutletstore.us.org Louis Vuitton Outlet www.louisvuittonoutletstore.in.net North Face Outlet www.northfacestoreoutlet.us.org
~Mirnal
25-06-2014 / 09:29
Otrzymałem prawomocne i niezaskarżalne postanowienie SO w Gdańsku Wydział V Karny Odwoławczy z 23 kwietnia 2014, z którego wynika, że subiektywne odczucie przykrości pisarki M. Chomuszko nie może być przesłanką do prowadzenia procesu o czyn z art. 212 par. 2 Kk - sąd nie dopatrzył się znamion czynu zabronionego z mojej strony. Sąd stwierdził, że "oświadczenia oskarżonego prywatnego wyrażały prawo do krytyki wobec określonych twierdzeń oskarżycielki prywatnej". To po kiego ta ogólnie szanowana i podziwiana dama dała sprawę do Temidy? Nie miała co robić w wolnym czasie? Mogłaby więcej książek napisać i być przydatniejsza naszej Ojczyźnie. Nadmieniam o tym, bowiem pisarka życzyła sobie w sądzie (na piśmie), aby publikować wyroki dotyczące jej sprawy.
~viiptzwvi
15-03-2012 / 09:35
~jnrdspyn
10-03-2012 / 11:05
~Kwon
04-03-2012 / 06:14
I never thouhgt I would find such an everyday topic so enthralling!
~MNaleziński
03-08-2011 / 21:59
Właśnie przeczytałem info o bohaterskiej Ince (niespełna 18 lat, kś od polskiego sądu po II w.św.). Czytamy - "W przesłanym siostrom grypsie z więzienia Siedzikówna napisała: "Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba". Zdanie to - według badaczy - należy tłumaczyć nie tylko przebiegiem śledztwa, lecz także odmową podpisania prośby o ułaskawienie. Prośbę taką do ówczesnego prezydenta Bolesława Bieruta skierował za nią jej obrońca. Bierut nie skorzystał z prawa łaski. Oskarżycielem w procesie sanitariuszki był prokurator Wacław Krzyżanowski, który dla 17-letniej wówczas dziewczyny zażądał kary śmierci. Prokurator był oskarżany przez Instytut Pamięci Narodowej o udział w zbrodniach komunistycznych, jednak dwukrotnie został uniewinniony przez sąd. Wyroki sądowe, uwalniające Krzyżanowskiego od winy, dr Niwiński określił jako absurdalne". Ot i mamy nasze sprawiedliwe sądy...
~MNaleziński
28-07-2011 / 21:30
W przeciwieństwie do pisarki ani razu nie skłamałem i to zostanie dowiedzione. Artykuł na temat prawa (o dość ciekawym tytule) został przesłany do ważnych instytucji prawnych, w tym do prezesa SO w Gdańsku - Pan mgr Ryszard Milewski Panie Prezesie, po raz kolejny domagam się sprawiedliwości, a ponieważ Temida proceduralnie się zapętliła, przeto jedynie mogę - korzystając z konstytucyjnego prawa do rozpowszechniania informacji (i to prawdziwych!) - publikować artykuły na temat wyroku Pańskiego sądu. Oto felieton - "Dodupne prawo". Ciekawe, kiedy Pan pojmie, że tego typu artykuły mógł napisać człowiek oszukany przez Temidę, nie zaś przestępca... Ciekawe, kiedy w koncu Temida pójdzie po rozum do głowy i dokładnie sprawdzi moje konta na NK oraz zaproponuje zastosowanie wariografu oraz poszuka niejakiego Jacka Kawalca, który wyprowadził w pole oraz z równowagi pisarkę Chomuszko. Mirosław Naleziński (oczywiście bez większego poważania, powiedzmy ze standardowym, średnim, ale jednak z większym, niźli sugerowałby tytuł)
~Patriot
28-07-2011 / 17:33
Anders Behring Breivik - bohater patriot