Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Brak równości wobec prawa - czy w sądach orzekają sfrustrowane sędziny? - z cyklu sądowe patologie...

Do napisania tego artykułu skłania mnie zakończona niedawno sprawa dziewczyny, która oblała denaturatem i podpaliła bezdomnego człowieka. Otóż ta dewiantka i wyrzutek społeczny (bo jak nazwać kogoś takiego) została skazana na śmieszną karę 5 lat pozbawienia wolności).
Co najgorsze, nie postawił jej nikt zarzutu usiłowania dokonania morderstwa ze szczególnym okrucieństwem. Moim zdaniem kara za taką zbrodnię powinna być jedna - szubienica! (względnie tylko ze względu na brak kary śmierci - kara bezwzględnego (bez żadnej możliwości wcześniejszego zwolnienia z zakładu karnego) dożywotniego wiezienia. Sądzę, że o wysokości tego wyroku zadecydowała płeć sprawcy i ofiary. Dla "naszych" sądów życie i zdrowie mężczyzny widać ma zbyt wielkiego znaczenia. Jestem więcej niż pewien surowego wyroku w odwrotnym wypadku.
W innych sprawach karnych o dużej wadze z reguły wygląda to następująco:
za dokładnie to samo przestępstwo mężczyzna otrzymuje 25 lat pozbawienia wolności, kobita 15. Jak łatwo wiec obalić pseudoargument mizoandryczek: "większość przestępców i więźniów stanowią mężczyźni". No, przy takiej ich dyskryminacji i forach dla kobiet, to nie należy się dziwić.
Ileż razy policja, sądy, prokuratura nie reagują na zgłaszaną przez mężczyzn przemoc ze3 strony kobiet (dla mnie jest to dokładnie takie samo przestępstwo, jak w odwrotnym przypadku).
Znam kuriozalny przypadek kobiety znęcającej się nad mężem i jeszcze na tyle bezczelnej, że potrafiła go jeszcze oskarżyć w sądzie o rzekome pomówienia. Pani sędzia wykazywała skrajną stronniczość, nie pozwalała się swobodnie wypowiedzieć mecenasowi jej byłego męża itp. i jeszcze bezczelnie skazała go na grzywnę. Brak słów w języku ludzi cywilizowanych na napiętnowanie takiej niesprawiedliwości!
Sądy rodzinne - matka może być najgorsza, ojciec i tak nie dostanie dziecka. Jego będzie tylko gnoić się kolejnymi podwyżkami alimentów (pomijam tu w ogóle ojców patologicznych - tu nie o ich mowa).
Sądy na życzenie sfrustrowanych kobiet alimentami zamieniają mężczyzn w upośledzone niewolnicze bydło (proszę mi wybaczyć radykalizm tych stwierdzeń). Iluż z tych mężczyzn chciałoby wychowywać swoje dzieci i otrzymywać od ich matek alimenty! (A sądzę, że często byliby lepszymi opiekunami od matek).

W części krajów zachodnich wprowadzono tzw. opiekę naprzemienną nad dzieckiem po rozstaniu się rodziców. Poza tym wypłatę alimentów ze strony ojców uzależniono tam od nieutrudniania przez matki ojcom kontaktów z dziećmi.

Najwyższy czas wprowadzić powyższe zmiany w Polsce. Ale Panowie, to nie przyjdzie samo! Jeżeli się nie zorganizujemy i nie zaczniemy działać wspólnie, nadal będziemy przez sędziny traktowani jako podludzie.

MaskulistaJacek

PS.
Dziwne tylko, że tak mało kobiet jest wynalazcami i laureatami nagrody Nobla - czyżby kłopoty z logicznym myśleniem? :-)

Zawiadomienie:
3 marca 2010r. przed Biurem Rzecznika Praw Dziecka, w Warszawie, ul. Śniadeckich 10, w godz. od 9 do 16, Porozumienie Rawskie organizuje pikietę w proteście przeciwko bezczynności Rzecznika wobec rozbijania rodzin przez sądy.
Organizatorzy zapraszają zainteresowane osoby.

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Piotrek
28-02-2010 / 00:00
Zauważyłem że w artykułach dot. rozbijania rodzin z najbardziej błachych powodów dominuje przekonanie o tym że ta akcja prowadzona w całym kraju jest świadomie zaplanowana ale- przez sadyzm czy psychopatie sędziów. Z sadyzmu czerpie się przyjemność chyba (nie jestem psychiatrą) kiedy się go samemu dokonuje a nie kiedy poświęca się więcej czasu na jego organizowanie dla wspólników i nadzorowanie ich. Organizuje się coś tak dużego kiedy cel jest bardziej przyziemny. Może materialny? Jak myślicie jaki?[/b][/i][/u]undefined[/big]
~anonim
27-02-2010 / 00:00
Wszystko zależy od płci "pleczystego". Gdańska łajza w todze postanowiła, że miejsce małoletniej jest przy, jak to sama łajza określiła-agresywnym alkoholiku. W tym przypadku nawet leczenie psychiatryczne pani sędzi nie pomoże. Niezbędna utylizacja.