Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
31 stycznia 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY KORUPCJA BEZPRAWIE Z HISTORII SOLIDARNOŚCI ANNA WALENTYNOWICZ

Anna Walentynowicz - komu zależy na zniszczeniu jej osiągnięć i wizerunku?

Jest bez wątpienia jest jedną z najważniejszych postaci nowożytnej historii. W końcu w stoczni gdańskiej wszystko zaczęło się od Anny Walentynowicz i Andrzeja Gwiazdy, tzw. radykalnego skrzydła powstającej Solidarności. Jednak jej solidarnościowy mit został mocno zatuszowany i zniesiony na drugoplanowa rolę nie tylko dzięki Wałęsie, ale udział w tym mieli: Michnik, Kuroń, Gieremek i Mazowiecki. 
A przecież to ona była sygnatariuszką sierpniowych porozumień. 
Swoją walkę z komunistycznym reżimem okupiła 19-miesięcznym więzieniem. Zawsze była niepokorna, nieprzekupna, bezkompromisowa i  uważała że z rządem komunistycznym należy rozmawiać z pozycji siły zbiorowej wszystkich ludzi, dlatego na polecenie Wałęsy została " usunięta karnie jako niegodnie reprezentująca Związek" - czyli w podtekście - za przeciwstawianie się Wałęsie, a w zasadzie po to, żeby nie mogła wziąć udziału w "rozmowach okrągłego stołu", gdzie Wałęsa sprzedał  idee walczączych stoczniowców i robotników. 

Dzisiaj już stara schorowana znowu musi walczyć.

Była działaczka „Solidarności” Anna Walentynowicz domaga się zatrzymania realizacji filmu fabularnego „Zapomniana bohaterka”, inspirowanego jej życiorysem, w reżyserii Volkera Schlöndorffa. 
Twierdzi, że to dzieło niemieckiego twórcy zniesławia jej dobre imię.
– Ten film plugawi nie tylko mnie, lecz także cały ruch „Solidarności” oraz wszystkich Polaków.

Czy rasistowski paszkwil niemieckiego reżysera Schlondorffa przeciwko Annie Walentynowicz to zemsta za zarzucany jej w zagranicznej prasie - "antysemityzm"? 
Sam Michnik w wywiadzie dla The New York Times w 2000r, przedstawia Walentynowicz jako "antysemitke," m.in. za to, że przypomniała iż jego brat Stefan, był funkcjonariuszem stalinowskim. 

Reżyser filmu nigdy nie próbował skontaktować się z Walentynowicz. Ona zaś uważa,  że ma prawo wiedzieć, kto ją gra, jakie intencje przyświecają reżyserowi i uważa że powinna znać scenariusz. Jak go w końcu dostała, to przeraziła ją fikcja, szkalowanie jej imienia i nierzeczywista interpretacja faktów przedstawiana w filmie.
Walentynowicz zarzuca też redakcji Rzeczpospolitej że bierze udział  w plugawieniu polskiej historii, jej rodziny i zniesławianiu Polaków.  

Schlondorff robił zdjęcia do filmu na terenie byłej stoczni, która jest teraz zdewastowana i to właśnie odpowiada treści jego scenariusza. Pokazuje, że Polacy to jest kupa pijaków i taka pijana jest cała polska gospodarka. Brama stoczni jest udekorowana podobnie jak w roku 1980 - kwiatami i portretami Ojca Świętego. Dla tej fikcji zmieniono imię głównej bohaterki na Agnieszka. 
W filmie reżyser stara się zamienić fakty historyczne i dowodzi, że przemiany w Polsce powstały po upadku "Muru Berlińskiego", a pijanej bandzie stoczniowców i nierobów z Solidarności zachciało się strajkować, żeby uniknąć odpowiedzialności. 
Pod koniec filmu Katharina Thalbach grająca rolę Walentynowicz - jako Agnieszka - całuje Lecha Wałęsę i dziękuje, że skoczył przez płot, chociaż wiadomo od 25 lat, że Wałęsę UB-owcy przywiezli motorówką. 

Anna Walentynowicz, Andrzej Gwiazda, Wyszkowski i Macierewicz podpisali protest skierowany do marszałka Sejmu Marka Jurka przeciwko bezprawnej decyzji prof. Kieresa w sprawie Lecha Wałęsy.

Anna Walentynowicz, Andrzej Gwiazda                             Warszawa-Ursus, 19-20 maja 2000

 

Oświadczenie    

W 20tą rocznicę powstania NSZZ "Solidarność", oświadczamy, że organizacja używająca obecnie tej nazwy, nie jest kontynuacją "Solidarności" powołanej z woli strajkujących załóg w 1980 r. Nazywanie organizacji utworzonej odgórnie, w myśl tajnych umów w Magdalence - "Solidarnością" jest nadużyciem. Celem tej manipulacji było oszukanie opinii publicznej i wyłudzenie biernej zgody wobec antypracowniczej i antypaństwowej polityki uczestników "okrągłego stołu".

Rejestrację nowej organizacji poprzedziło publiczne (dyskusja z Miodowiczem) złożenie przez L. Wałęsę następujących deklaracji:
"Solidarność" będzie teraz zupełnie inna niż ta w 1981 r. Do nowej "Solidarności" wejdą zupełnie nowi ludzie. Jesteśmy gotowi do głębokich wyrzeczeń "

Te deklaracje zostały ściśle zrealizowane, Neo-solidarność zarejestrowano ze zmienionym statutem, co w świetle prawa zrywa wszelki związek z "Solidarnością".

"Rządy Solidarnościowe" realizując politykę wyrzeczeń dla całego społeczeństwa, jednocześnie umożliwiały ludziom związanym ze starą i nową władzą zawłaszczanie wspólnego majątku. Pod parasolem "Solidarności" Polska zajęła trzecie miejsce wśród najbardziej skorumpowanych krajów. Braki własnej produkcji uzupełnia się kredytem. Wyprzedażą majątku narodowego w obce ręce uzupełnia się braki w budżecie i prywatne konta decydentów.

Transformacja ustrojowa okazała się korzystna dla niewielu. Zdecydowana większość , mimo że na transformacji straciła, wciąż oddaje głosy na swych przeciwników. Nie potrafi bronić własnych interesów gdyż wezwania do nieuczciwości w polityce i egoistycznych zachowań wobec kolegów zniszczyły wzajemne zaufanie.

Bez zaufania niemożliwa jest jakakolwiek zbiorowa akcja. Tym bardziej niemożliwe jest podejmowanie zbiorowego ryzyka walki. Solidarne postawy są następstwem takiego zaufania. Aby podjąć walkę o swe interesy ekonomiczne, o stworzenie państwa broniącego interesów narodowych, musimy sobie nawzajem obiecać:
Nikt nie zostanie sam w trudnościach a sukcesy zostaną rozdzielone sprawiedliwie.

Anna Walentynowicz
Andrzej Gwiazda

Walentynowicz uważa, że "Solidarność" była zarejestrowana 17 kwietnia 1989 roku na polecenie gen. Kiszczaka, a dzisiaj jest parasolem ochronnym dla komunistycznego rządu, który się wywodzi ze zbrodniczej partii PZPR. Boli ją, że IPN, a dokładniej Kieres uznał Wałęsę za osobę poszkodowaną, pomimo że był agentem, że w filmie "wybielana" jest agenturalną postać Wałęsy, a historii Polski kolejny raz wymazywana jest rękami niemieckimi - tym razem reżysera Schlondorffa.
Minęło 25 lat od tamtych wydarzeń, a w tym 15 lat rzekomo demokratycznej i wolnej Polski. 
Jednak czy  naprawdę wolnej? 
Czy uda się wreszcie wyjaśnić "aferę okrągłostołową"? 
Tylko pełna lustracja i dekomunizacja może nam dać gwarancje, że taka historia jak z tym filmem już się więcej nie powtórzy. Odpowiedzi na te wszystkie pytania udzielić nam powinna obecna ekipa rządząca. 

Ostatnio Lech Wałęsa został uhonorowany na Zamku Królewskim w Warszawie, właśnie przez ten resort, dyplomem za promowanie Polski w świecie. W uroczystości uczestniczył Cimoszewicz i byli ministrowie MSZ - Geremek i Olechowski, a Skubiszewski nadesłał nawet list gratulacyjny... Dziwny zbieg okoliczności. Wszyscy ci czterej politycy znaleĽli się na "liście Macierewicza" jako tajni współpracownicy SB - choć w przypadku Geremka, Macierewicz uznał, iż nie posiadał na to wystarczających dowodów.
Cóż, Wałęsa dobrze się przysłużył także tym panom, torpedując lustrację i dekomunizację. Są mu wdzięczni. Jak wygląda Polska - spuścizna po Wałęsie - sami widzimy. 
Jak tłumaczy Walentynowicz - Wałęsa Nobla dostał za utrącenie radykalnego skrzydła "Solidarności", a to skutkowało zaniechaniem rozprawienia się z tyranami Polaków. 
Za te osiągnięcia, Lechowi Wałęsie marzy się też prezydentura Europy, hee, z czym do ludzi :-)
zresztą przecież Kwaśniewskiemu też - żadnego honoru...

Podobne tematy znajdziesz w dziale:  ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia

Niezależne Czasopismo Internetowe 
"AFERY - KORUPCJA - BEZPRAWIE" 
Ogólnopolskiego Ruchu Praw Obywatelskich 
i Walki z Korupcją.
prowadzi: (-)  ZDZISŁAW RACZKOWSKI
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 
www.aferyprawa.com  

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~hahasun201
04-06-2016 / 09:36
www.bootsformujer.top/" title="Zapatos Ugg Mujer ">Zapatos Ugg Mujer www.zapatillasadidasoriginalssuperstar.top/" title="zapatillas adidas originals superstar">zapatillas adidas originals superstar www.currystore.top/" title="Curry 2 Schuhe">Curry 2 Schuhe www.adidasultraboostschuhe.top/" title="Adidas Ultra Boost Uncaged">Adidas Ultra Boost Uncaged www.onlineebayshoes.pw/" title="Nike Kobe 10 Elite">Nike Kobe 10 Elite www.adidasstansmithschuhe.top/" title="adidas Stan Smith Schuh wei?">adidas Stan Smith Schuh wei? www.newbalance574shoes.top/" title="New Balance 574 Shoes">New Balance 574 Shoes www.louboutinschuheshop.top/" title="Christian Louboutin Boots online shop">Christian Louboutin Boots online shop www.adidasneosocks.top/" title="Adidas Neo Socks">Adidas Neo Socks vansschuhe.top/" title="Vans Schuhe Günstig">Vans Schuhe Günstig www.yahooshoes.top/" title="Nike Roshe One Shoes Suede">Nike Roshe One Shoes Suede www.wholesalenikeairmax2016.bid/" title="Wholesale For The Cheap Nike Air Max 2016 Shoes">
~hahasun201
04-06-2016 / 09:35
[url=www.ubasketpascher.com/]basket pas cher nike air max[/url] [url=www.newbalance574shoes.top/]New Balance 574 Sneakers[/url] [url=www.stephencurrybasketballshoes.bid/]Stephen Curry Basketball Shoes[/url] [url=www.shoessold.top/]Ecco Schuhe[/url] [url=www.lebronjames13shoes.pw/]lebron james 13 shoes[/url] [url=vansschuhe.top/]Vans Schuhe Günstig[/url] [url=www.paschernikeflyknitlunar.pw/]Pas Cher Chaussures Nike Flyknit Lunar 3 Nike Lunar [/url] [url=www.nikeairmax1ultramoirechaussure.top/]Achats En Ligne Chaussures Nike Air Max 1 Ultra Moire Ch[/url] [url=www.amazoncheapshoes.top/]2016 Nike Air Max[/url] [url=www.zapatillasnikeairhuarache.top/]Zapatillas casual de mujer Air Huarache Run Nike[/url] [url=www.adidasclimacoolsolutionzapatos.top/]Zapatillas Adidas Climacool Solution en MercadoLibre[/url] [url=www.yahoocheap.top/]air jordan 3 eBay[/url] [url=www.nikeairhuarachescarpe.top/]nike air huarache in vendita eBay[/url] [url=www.nikeairhuaracheshoes.top/]ZX Flux Shoes Adidas Women[/url] [url=www.nikelunarglide6.top/]Nike LunarGlide 6[/url] [url=www.adidasyeezy350schuhe.top/]Günstig Adidas Yeezy Boost 350 Kaufen [/url] [url=www.adidasboost350yeezyshoes.top/]Yeezy Boost 350 for Sale Cheap[/url] [url=www.adidassuperstarcheap.top/]Adidas Superstar 2 Sneakers[/url] [url=www.airjordanretro11.pw/]Air Jordan Shoes[/url] [url=www.2016cheapnikeairmaxsale.bid/]Cheap Nike Air Max 2016 Trainer Shos On Sale[/url]