Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
26 października 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 08-11-2014

Animalsi, paranoicy, nawiedzeni - tak się mowi o ludziach którzy ludzkie życie traktują gorzej niż zwierząt - przykład Fundacja na Rzecz Ochrony Zwierząt Mondo Cane, a konkretnie jej prezes K. Śliwa-Łobacz podobne zachowanie z fundacji?  ELPIS z R. Mizera

Wcześniej opisywaliśmy  chistorię rolnika prześladowanego przez animalsów z fundacji Elpis - zabacz: ZAMOSC-Czy-Wojt-Gminy-Ryszard-Gliwinski-zostal-skorumpowany-przez-Piotra-Lachno-ze-stowarzyszenia-Abrakadabra

Przedstawiamy kolejną  paraninoiczna sytuację z udziałem animalsów.

Opowiem NIESAMOWITĄ historię, która zdarzyła się naprawdę, chociaż trudno w nią uwierzyć, że mamy XXI wiek. Tytuł „Bestialskie zamordowanie psa”.

Polska na czele krajów z najszybszym wzrostem liczby osób z wyższym wykształceniem (Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego 17.04.2014r.)

Ponad 35 mln katolików w Polsce. Największy odsetek na świecie. (Na:temat, Agencja Gazeta, 2013 r.)

ONZ: Polska na 39 miejscu wśród krajów wysoko rozwiniętych (Gazeta Prawna, 15 marzec 2013 r. )
Godson: Polska to tolerancyjny kraj (Wprost, 08 12. 2012r. )

Art. 2. Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej - Rzeczpospolitą Polską jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.

(Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.)

Tadeusz Dołęga Mostowicz, rok 1937, mowa oskarżyciela z filmu „Znachor”: Jak długo będziemy pozwalać, aby w naszym kraju gnieździły się potworne zabobony średniowiecza, jak długo pozwolimy przebić się ciemnocie w bezmyślnej zbrodni praktyk medialnych, powinniśmy znaleźć odpowiedz na pytanie, czy jesteśmy państwem cywilizowanym, czy należymy do Europy nie tylko geograficznie, ale i kulturowo, czy też mamy zamiar nadal tolerować barbarzyństwo, niech to będzie ostrzeżenie, dla innych hien żerujących na ciemnocie mas…”

Jest niedzielny, piękny poranek. 06.05. 2012 r. jeszcze wcześnie, przed ósmą…….

wraz z mężem, mieszkamy od paru lat w Polsce. Przyjechaliśmy tutaj, ze Szwajcarii, aby ostatnie parę lat naszego życia, z dala od wielkomiejskich wydarzeń i światowego zgiełku, który towarzyszył nam przez wiele lat, doczekać spokojnie naszych ostatnich chwil.

Na Mazurach, z dala od cywilizacji, w najpiękniejszym zakątku świata, kupiliśmy pokaźne gospodarstwo, które powoli, dostępnymi nam środkami, przekształcamy w wymarzony RAJ.

Dookoła, daleko od nas porozrzucane gospodarstwa rolne i dużo siedlisk po byłych PGR-ach.

Na początku zdarzały się kradzieże, straszenie nas bronią, latanie za nami z siekierą, wedle tutejszej tradycji, …sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie..”, wycinanie naszych drzew i to w dużej ilości, no i niestety pierwsze w moim życiu, a tutaj na porządku dziennym, sprawy sądowe.

....a więc mamy niedzielny śliczny poranek 06.05. 2012 r., gdzieś około dziesiątej zjawia się lokalna Policja i informuje, że pies sąsiadów, którzy mieszkają około 800 m. od nas, został rzekomo postrzelony!!!!,

a jako sprawcę, sąsiad wskazał mojego męża, ponieważ jest członkiem jednego z lokalnych Kół Myśliwskich, a nasze hektary należą do naszego Koła Łowieckiego ( obwód 63). Byliśmy mocno zaskoczeni, moi goście, z którymi właśnie mieliśmy zasiąść do śniadania, również.

Policja, przesłuchanie, sprawdzanie naszej broni. Notatki z czynności nie sporządzono, to przecież taki drobiazg, nie warty nawet służbowej adnotacji.

Człowiekiem, który wskazał nas jako sprawców, a konkretnie mojego męża, jest sąsiad, Krzysztof D., którego ziemię kupiliśmy na licytacji komorniczej (ponad 30 ha). Ponieważ od 18 roku życia, ten młody człowiek boryka się z ogromnymi kłopotami finansowymi, o których wiedzieliśmy (ponad 40 spraw komorniczych- lista dołączona) – więc od razu pomyślałam, aha! chce zarobić. I faktycznie, chciał od nas pieniądze jako zadośćuczynienie.

Zignorowaliśmy to zupełnie, bo życie tutaj nauczyło nas nie reagować na groźby i pomówienia.

Szwajcar i Szwajcarka, jak określają nas tutejsi, ma pieniądze, niech płaci.

Sąsiad krzyczał coś wściekły do słuchawki, że pożałujemy, on zawiadomi fundacje na rzecz ochrony zwierząt, radio i telewizję i tak nam zrobi koło d……, że się nam wszystkiego odechce.

Powiedział i zrobił.

Teraz, jak w kalejdoskopie, potoczyły się wydarzenia.

Dnia następnego, tj. 07.05.2012 r., 3-4 funkcjonariuszy Policji przeczesywało nasz teren (około 70ha) – nota bene, bez nakazu prokuratora , w poszukiwaniu śladów przestępstwa. Z penetracji terenu, z czynności, które miały charakter służbowy i decydujący w sprawie, również nie sporządzono służbowego raportu. Dopiero, na wyraźne żądanie podejrzanego, Matthiasa H. 16.08.2012r. dołączono urzędową notatkę, a w niej Naczelnik Wydziału Kryminalnego lokalnej Policji m.in. pisał, …”dokonaliśmy penetracji terenu w m. Krzywińskie celem ustalenia topografii terenu, usytuowania zabudowań i dróg dojazdowych. W trakcie penetracji zwrócono szczególną uwagę na ujawnienie śladów, które mogłyby mieć związek ze zdarzeniem (ślady krwi, łuski po wystrzelonym naboju)…, nie ujawniono żadnych śladów mogących mieć związek ze zdarzeniem. Powyższe czynności miały charakter służbowy nie wnosiły nic do sprawy, dlatego też nie sporządzono z nich dokumentacji. ( Dalej Naczelnik W.K.) …”że w dn. 09.05. 2012r. prowadzący postępowania mł. asp. Piotr S. w toku prowadzonego eksperymentu procesowego penetrował wskazane miejsca przez naocznego świadka zdarzenia nie odnajdując żadnych śladów czy przedmiotów.”

Sąsiad, który się mścił, posłużył się na wszelki wypadek nieletnim Mateuszem T. zwanym „Gucio”, aby w razie czego uniknąć odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania.

Policja szuka, a tu nic, nie ma śladów przestępstwa, broń nie była używana, oskarżony mówi, że to nie on

i co z tym robić!!!,

Media są wszechmogące i lepiej z nimi nie zadzierać. Najpierw jego osadzimy, a później coś na niego znajdziemy.

Liczy się Sensacja !!!!!! A tu jak na patelni, OBYWATEL SZWAJCARSKI i….kto taką szansę przepuści.

Właściciel psa, leci do lokalnej gazety, przedstawia szokujące zdjęcia i wskazuje na Szwajcara, jako sprawcę.

Redaktor naczelny, lokalnej gazety „Węgorzewski Tydzień”, Anna S., zrobi z tego historię jak się patrzy, ociekające krwią zdjęcia na pierwszej stronie gazety,….dla zachęty pisze..odrażające zdjęcia? Nie nadaje się na okładkę? („Węgorzewski Tydzień, piątek-czwartek 11.05. 2012 r. ) krzyk dzieci, łzy płynące potokiem. Pani redaktor naczelny posiada przecież wieloletnią praktykę dziennikarską, a ta sensacja to nie byle jaka sensacja, w roli głównej Szwajcar, szybko otrzymał ksywę „bestia” i „bydle”. Rodzime bestie nam się już przejadły.

Węgorzewski Tydzień 31 sierpnia-6 września 2012 r. ” (as, mk), …”Pięć lat więzienia grozi…, nie, jest tylko trzy, ale czytelnik i tak się nie zna, a 5 brzmi groźniej.


Poszkodowany” sąsiad, który, jak się później okazało podczas zeznań, nie chciał mieć kłopotu z psem i ku wielkiemu zdziwieniu weterynarza, który psa operował i który stwierdził, że psu potrzebny był tylko spokój, ale jego życiu nie zagrażało żadne niebezpieczeństwo, wraz z kolegami zawozi psa do uśpienia.

Ten kochający swojego pieska właściciel, znalazł szybko innego weterynarza z pobliskiego miasteczka, który trzy godziny później uśpił pupila, powód: pies cierpiał, skomlał i przeszkadzał w domu, a tam są małe dzieci.

O godz. 17:00, tego samego dnia, 06.05. 2012 r. pies został uśpiony, na życzenie jego właścicieli.

Zaskakująca brutalnością i błyskawicznym działaniem prasa, telewizja i internauci „naoczni świadkowie”, zawiadomieni na facebooku przez K. Śliwę-Łobacz prezesa Fundacji „Mondo Cane” komentowały:

 • bez powodu, na oczach bawiących się dzieci;

 • Pismem z dn. 18 czerwca 2012r., Urząd Miejski w Węgorzewie przesłał według właściwości informacje mailowe o bestialskim zabiciu psa w miejscowości Krzywińskie…” (Pozez., 25.06.2012r.)

 • MYŚLIWY BESTIA-OKRUTNE ZASTRZELENIE ŁAGODNEGO…– WP.PL Szukaj

 • Bestialskie postrzelenie berneńczyka WP.PL Szukaj

 • Pies nie człowiek, można go zastrzelić – Suwałki24.pl

 • morderca w Kole Łowieckim;

 • zbrodniarz, potwór w ludzkiej skórze, z zimną krwią, krzyczą internauci

 • myśliwy bestialsko morduje psa, e-mail przesłany do Koła Łowieckiego w Węgorzewie

 • straszne, odrażające bydlę; internauci

 • bydlę, bydlę nie człowiek, Sylwia Dreksler, była żona Krzysztofa Dreksler, (właściciela psa)

 • makabryczne zdarzenie w miejscowości Krzywińskie koło Węgorzewa.

 • Czy agresywny człowiek o sadystycznych skłonnościach…..”Blisko ludzi” TTV, 22 czerwca 2012 r.

 • Jesteśmy społeczeństwem fasadowym. Na zewnątrz układni, przestrzegający dekalogu, kiedy na chwile się zapomną, wychodzą na wierzch demony, okrucieństwo jak i zwykłe chamstwo. Ochyda.

Andrzej Parzych, 33, 2012-11-05 dla radia ZET. Z Bliska - Magazyn reporterów radia zet.

● „Sprawę prowadzi Policja węgorzewska, z ustaleń wynika, że to on był sprawcą”. Małgorzata Krauze-Kociszewska, ul. Mysliwska 75b/3, 80-283 Gdańsk (lekarz)

Niektórzy piszą z błędami, ale od serca.

Zeznania Krzysztofa Dreksler, właściciela psa, akta sprawy, str. 78 godz. 16.30, 20.06.2012 r. …”przy czym chcę zaznaczyć, że to Fundacja Mondo Cane poinformowała środki masowego przekazu. Wiem, ze reportaż z tego wszystkiego ma być puszczony w telewizji naziemnej TTV, jutro bądź pojutrze w godz 16-18, a na kanałach TVN 24 w sobotę lub niedzielę.” W procesie oskarżycielem posiłkowym było Mondo Cane, powiedział mi to również Krzysztof Dreksler. Fundację reprezentowało biuro adwokata z Kętrzyna.

Pierwszy oskarżyciel posiłkowy, zrezygnował po drugiej rozprawie, (było ich 12).

Program TTV Białystok „Blisko Ludzi”, autor Piotr Czaban : Czy agresywny człowiek o sadystycznych skłonnościach powinien być myśliwym i legalnie posiadać broń? Myśliwy z zimną krwią, metodycznie dwukrotnie postrzelił spokojnego, nie wadzącego nikomu psa - bernardyna. Zwierzę długo się wykrwawiało. Gdy ostatkiem sił doczołgało się do domu, nie było już dla niego ratunku. Gdy reporter "Blisko ludzi" próbował dowiedzieć się dlaczego myśliwy strzelał do Bogu ducha winnego zwierzęcia, ten rzucił się na operatora i próbował uszkodzić kamerę.

Prawdopodobnie zdając sobie sprawę z wysoce bezprawnego, niewłaściwego i nieetycznego działania, (art. 193. Kodeksu Karnego) owy „dziennikarz” Piotr Czaban próbował dodać sobie animuszu, już ze znacznej odległości czuć było od niego alkohol.

Dziennikarz”, który siłą wdarł się na prywatną posesję prowadzony przez „poszkodowanego” sąsiada, mimo usilnych próśb, aby opuścił teren prywatny, nerwowo nagrywał materiał, widząc w tym swoją życiową szansę.

Nasi goście siedzący przy obiedzie z przerażeniem oglądali to zajście.

Powstał film, który był gwoździem programu „Blisko Ludzi”, przez wiele miesięcy powtarzany w telewizji o różnych porach dnia i nocy. No cóż, Czaban jest fizjoterapeutą, ma prawo nie znać prawa.

Zawiadomiona przez właściciela psa, Fundacja na Rzecz Ochrony Zwierząt Mondo Cane, a konkretnie jej prezes, pani K. Śliwa-Łobacz, występuje w telewizji, częsty zresztą gość.

Istniejąc przed kamerami, w programie „UWAGA”, - program poświęcony specjalnie mojemu mężowi, przechodzi samą siebie. Pluje na wszystkich myśliwych, oskarża polujących o brak uczuć, o zero etyki, przedstawia jako żądne krwi zwierzęta. Ona, miłująca czworonożnych przyjaciół niewiasta, łagodna, sprawiedliwa, czuła, przywołująca co chwilę słowo, o mało znanej sobie treści - ETYKA, jest bliska intelektualnego szczytowania, słuchając samej siebie. Atakuje rzecznika prasowego Polskiego Związku Łowieckiego, zaproszonego również do programu, „stawia pod mur” wszystkich myśliwych, a dla Szwajcara żąda kary więzienia i to najwyższej, trzech lat pozbawienia wolności.

Fundacja MONDO CANE bierze udział jako oskarżyciel posiłkowy w sprawach karnych przeciwko osobom, które dopuściły się znęcania nad zwierzętami lub dopuściły się nieprzestrzegania Ustawy o ochronie zwierząt.: WIKIPEDIA

Owa pani, bardzo pewna swojej wygranej, 23 stycznia 2013 r. pisze na łamach swojej Fundacji:

Myśliwi ciągle strzelają do psów!

Są takie gminy w Polsce gdzie wbrew prawu ciągle zabija się psy, poluje się na nie, taka rozrywka…

Pamiętacie zastrzelonego bestialsko berneńczyka Lola?

Sprawa jest w sądzie – jest szansa na wyrok skazujący

Ale ten fakt jest nieważny dla kolegów myśliwego-mordercy”.

Wykorzystując ludzką dobroć i miłosierdzie, ze środków wpływających na konto Fundacji opłacane są właśnie takie chore konstrukty ludzkiej wyobraźni, wyssane z palca i dopasowane do własnych prywatnych potrzeb, tanie sensacje. Oskarżyciel posiłkowy kosztował dużo, resztę zapłacił Skarb Państwa.

Czy jest instytucja, a może Ministerstwo Cyfryzacji?, która sprawdza, na jaki cel przeznaczane są zgromadzone fundusze, które napływają strumieniami od szlachetnych ludzi, działających w najlepszej intencji niesienia pomocy biednym zwierzętom.

K. Śliwa-Łobacz z Mondo Cane jest obecnie asystentem posła Pawła Suskiego – autora nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt i przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt, posła z Wałcza, z woj. zachodniopomorskiego, działacza Platformy Obywatelskiej.

Ze strony internetowej Posła:

Poseł Platformy Obywatelskiej, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt, walczy o to, by prawo lepiej chroniło zwierzęta
Jest wyjątkową jak na dzisiejsze czasy osobą, ponieważ nigdy nie myśli o korzyściach dla siebie ? mówią o pośle Pawle Suskim współpracownicy. Poświęcając czas i serce staraniom o poprawę losu zwierząt, naraża się na to, że ze strony swoich wyborców z okręgu koszalińskiego usłyszy zarzut, iż zamiast zajmować się ważnymi sprawami, traci czas na rzeczy nieistotne. On jednak nigdy nie odpuszcza. Znany jest z tego, że reaguje zawsze i nie odmawia pomocy nawet przy bezpośrednich interwencjach.”

I tu prośba do Pana, Panie Pośle, Pan jest dobry, sprawiedliwy, Pan nigdy nie zostawia w potrzebie, czy małych człeczków też nie? Takich jak mój mąż i ja, a których media za sprawą Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt, dokładnie Mondo Cane, rzuciły na pożarcie, ot taka nowa forma zabawy w igrzyska.

Ulubionym polem igrzysk stał się facebook.
Ma Pan tyle miłości i sprawiedliwości dla czworonogów, może trochę sprawiedliwości dla ludzkich istnień.

Sukcesu” telewizyjnego pozazdrościło radio. Radio Zet z Olsztyna, już 08. 06. 2012 r. a konkretnie Cezary Stankiewicz, również zawitał w nasze skromne progi, prosząc o wywiad. Mój mąż wyprosił człowieka z posesji, mówiąc, że nie ma nic do zakomunikowania mediom. Zachęciło go to do nadania audycji radiowej …” zabójcą psa okazał się sąsiad, który jest myśliwym – obywatelem Szwajcarii, a w internecie…..dużą czcionką, dla przyciągnięcia uwagi:

UWAGA DRESTYCZNE! POSŁUCHAJ REPORTAŻU CZARKA STANKIEWICZA - Makabryczne zdarzenie w miejscowości Krzywińskie koło Węgorzewa.

Przez parę miesięcy również Radio ZET, o różnych porach dnia i nocy, nadawało program o szwajcarskiej bestii z Krzywińskie. Media już osądziły, niepokornego, niechcącego udzielać wywiadów, Szwajcara, skąpały w pomyjach „dziennikarskiego kunsztu” i skazały.

Jak już powiedziałam, media i część społeczeństwa skazały, a prokurator już czwarty miesiąc zbiera dowody, aby postawić akt oskarżenia.

Telewizja zawitała do prokuratury i lokalnej Policji, - trzeba jakoś to przyspieszyć -, drążyła temat, zadawała pytania, domagając się postawienia Matthiasowi H. zarzutów.

Prokurator, wreszcie 17.08. trzy godz. przed urlopem, … POSTAWIŁ… Akt Oskarżenia, z błędami merytorycznymi i na wszelki wypadek udał się na zasłużony urlop.

Po raz drugi telewizja zjawiła się u nas w zimie. Oczywiście nie otworzyłam bramy i nie wpuściłam ich na posesję. Zaszczycił nas pan Tomasz Patora, reporter TVN 24, „śledczy” i prawnik z wykształcenia, po studiach w Łodzi. Od kogo, jak nie od pana, trzeba oczekiwać choćby właściwego zawodowego zachowania. Pana wykładowcy by się teraz rumienili, że pana wtedy na egzaminach przepuścili.

Program, który później zobaczyłam w telewizji, z tej „wyprawy” do nas, wprawił mnie w osłupienie. Zmontowany, posztukowany, dopasowany do chwilowej potrzeby, istny groch z kapustą, program jakiś dziwoląg, pomieszany z innym wypadkiem, wypowiedz lekarza nie z tego filmu, proszę, proszę, co ta technika potrafi.

Musi być pan bardzo niepewny swojej racji, jeśli posuwa się pan do takiego technicznego draństwa (nie tylko pan) i to podobno nie pierwszy raz. Pan dostaje nagrody za swoje „reportaże”??????!!!!!!

A przecież to pana mądre słowa w www.press.pl: „W telewizyjnym materiale śledczym potrzebny jest jasny dowód”, a jak go nie ma, panie Patora….?

Dopiero pod koniec roku 2012 r. zaczęła się rozprawa sądowa, (12 rozpraw), która skończyła się w maju 2014 r. , ale to nie ma znaczenia kiedy, mój mąż został już dawno osądzony.

Świadkowie, wprowadzani na salę rozpraw często w kajdanach, prosto z więzienia, mieli świadczyć o bestialskim charakterze oskarżonego, był też pijany i pokrwawiony mężczyzna (właśnie spadł ze schodów), ale ten jak większość, nigdy nie widział mojego męża i nie dość, że nic nie wniósł do sprawy, to został jeszcze biedak ukarany wysoką grzywną za obrazę Sądu. Wszyscy ci świadkowie to kolesie „od kieliszka”, moich poszkodowanych sąsiadów.

Ta niewiarygodna farsa miała nie mieć końca. Tu już nie chodziło, o to, czy on strzelił, ale przy pomocy lokalnych ludzi z marginesy społecznego, udowodnić światu, że ten Szwajcar jest agresywną bestią.

Telewizja, polonijnymi kanałami, puściła program na cały świat, zaczęliśmy dostawać telefony od znajomych z Australii, Kanady, Niemiec i Szwajcarii z pytaniami, co tam Matthias narozrabiał?

Słowa: z zimną krwią, bez powodu, na oczach bawiących się dzieci, przerażające, brutalny myśliwy, morderca w Kole Łowieckim, zbrodniarz, potwór w ludzkiej skórze, bestia, bestialskie zabicie psa, straszne, odrażające, nawet jakiś zbulwersowany tym skandalem internauta pisał …” pewnie, przyjechał taki gnój i myśli, że wszyscy mu będą wchodzić w d…., a do tych co go bronili napisał …najlepiej to mu wszystkie dajcie (miało to jeszcze bardziej niesmaczną formę, ale wstyd to powtarzać).

Onet. Wiadomości, nie pozostawało w tyle, też rozpisywali się faliście o najważniejszym wydarzeniu tego stulecia.

E-maile napływały do gminy Pozezdrze, Urzędu Miasta w Węgorzewie, PZŁ, z całej Polski, opluwały mojego męża. (Dokumentacja dołączona).

Nasi Koledzy z Koła Łowieckiego, (mówię Nasi, ponieważ od wielu lat ja również jestem członkiem Koła Łowieckiego w Węgorzewie i bardzo dumna z tego faktu), nękani byli przez wiele miesięcy sms-ami, wysyłanymi do nich o różnych porach dnia i nocy, z różnych zakątków Polski i nie tylko, od „naocznych świadków”, od zbulwersowanych zbrodnią miłośników… tylko czego? Koledzy obrażani w najbardziej niewybrednej formie, ale tylko na taką stać było owych oskarżycieli. Koledzy z Koła są w posiadaniu wszystkich sms-ów i numerów ich właścicieli.

Nie znaleziono ani jednego dowodu, ani jeden zarzut się nie potwierdził. W akcie samosądu tłum nas jednak ukamienował. Na jakiej podstawie bazowało oskarżenie?!!!!!

Wyrok I instancji uniewinniający, myślałam, że to koniec, ale nie, przeciwnik dysponuje dużą gotówką i czasem, w końcu to Fundacja… chcieli krwi. Prokurator i oskarżyciel posiłkowy wniósł apelację do Sądu Okręgowego. Ten, podtrzymuje wyrok Sądu I instancji.

Koniec sprawy z psem.

Mogłabym użyć ogromny arsenał niewybrednych epitetów pod adresem tych wszystkich, którzy wystąpili w tej pożałowania godnej historii, ale nie są oni tego warci. 
Wstyd za to co zrobili?
Wstyd chodzi pod rękę tylko z Godnością.
Tyle osób wykształconych???? Wykształcenie to jest długi proces, a nie wynik. Na status wykształconego trzeba sobie zapracować.

Być niewinnym, nie mieć dowodów? tutaj wcale nie oznacza uniewinnienia, mieliśmy piekielne szczęście!!!

Ja rozumiem, ze monotonia życia zabija, a powszechny dostęp do Internetu stworzył wielu ludziom możliwość zaistnienia, choć na chwilę. Nie jest to naganne, tylko w jaki sposób istniejemy przez chwilę, zawsze jest odzwierciedleniem naszej moralności i poczucia godności.

Współczuję sama sobie, że pisząc to musiałam zejść na tak niski pułap intelektualny. Już samo oglądanie programów typu „Blisko Ludzi” i „Uwaga”, poniżało mnie. Według Piramidy Potrzeb Masłowa, znajduję się właśnie na równi z większością, na pierwszym stopniu tej piramidy– potrzeby fizjologiczne - , spadłam a upadek był bardzo bolesny.

I do wszystkich oskarżających: Ignorantia iuris nocet; ale może dużo kosztować.

Po zakończeniu sprawy z psem, prokurator awansował.


Tematy  w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY  PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" 
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm  - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~nick
15-01-2016 / 23:31
Przeczytałem. I napiszę jedno. Pani bezczelnie kłamie.
~obserwator
17-11-2014 / 22:45
POżyteczni idioci z Fundacji Elpis ,kto ich sponsoruje?. Mając do czynienia z tymi nawiedzonymi odnosi się wrażenie ,że są to istoty z innej planety lub osoby nie w pełni władz umysłowych.Powinno się ich odizolować od normalnego społeczeństwa ,aby nie szkodzili innym. Misja je przerosła ?.
~obywatel
14-11-2014 / 19:04
To animalsi czy tzw. "zieloni" wyłudzają od firm daniny które chcą stworzyć nowe miejsca pracy dla ludzi a podobne mieszkają tam ślimaki albo roślinki - przykład blokowanie obwodnicy Augustowa i wiele innych inwestycji. Podobnie w ramach wszelkiej "opieki" na pieskami wyłudzają od gmin, czyli podatników pracujących sporą kasę zamiast likwidować dziko żyjące zwierzątka przenoszące choroby i szkody. czas zając się rodziną, a nie pasożytowaniem na społeczeństwie.
~Anna
09-11-2014 / 11:26
A ty "poszkodowany" lenistwem, weź się do roboty zamiast pasożytować na naszych podatkach.
~Anna
09-11-2014 / 11:24
Już sam fakt przynależności do "koła" zabójców zwierząt mówi sam za siebie. Nie podoba się? Wynocha do Szwajcarii! Nikt tutaj płakać po nich nie będzie. Polska dla Polaków!
~POSZKODOWANY
08-11-2014 / 18:22
Niestety dzisiaj ważniejszy jest pies niż człowiek. Wielu ludzi nie ma gdzie mieszkać, nie ma czego do garnka włożyć zwłaszcza w wielodzietnych rodzinach a MOPS może stówę dołoży na miesiąc żeby nie zdechnąć. Tymczasem piesek musi mieć ciepłą budę (najlepiej z centralnym ogrzewaniem:-) , karmy aby z miski się wylewało, badania lekarskie itd. czyli ma większe prawa od ludzi - i to zapewniają wszelkiego rodzaju paranoiczki które nie mają męża, rodziny i pies musi je zaspokoić. Zamknąć te zboczone babki do psychiatryka żeby nie szkodziły normalnym ludziom.