Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
3 października 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 15-07-2013

Toruń - psychiatrzy psychopaci przez 15 lat wmawiali zdrowemu człowiekowi schizofrenię...

Schizofrenia paranoidalna, urojenia hipochondryczne, autyzm, cechy rozpadu struktury osobowości, tok myślenia niedokojarzony, paralogiczny. A także paratymia i paramimia, czyli rozdźwięk między ujawnianymi emocjami i wypowiadanymi treściami. Mówiąc najprościej - kiedy ktoś śmieje się w sytuacjach, w których powinien płakać.

Z taką "recenzją", napisaną przez toruńskich psychiatrów, stanął w grudniu 2005 roku przed sądem 63-letni rolnik Henryk Onak. Groziło mu przymusowe umieszczenie w szpitalu psychiatrycznym oraz ubezwłasnowolnienie. Przed oddziałem zamkniętym uchronili go dopiero psychiatrzy ze Szczecina i Bydgoszczy, którzy już po decyzji sądu - na prośbę ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości Onaka - mieli odwagę przyjrzeć się bliżej jego przypadkowi. A potem zakwestionować diagnozy swoich kolegów po fachu, którzy przez 15 lat faszerowali psychotropami zdrowego człowieka.

Przed kilkoma miesiącami w artykule "Sześć tygodni w piekle" ("Newsweek" 41/06) opisaliśmy historię Tomka Sowińskiego, który po kilkuminutowym badaniu został skierowany przez biegłych sądowych na sześciotygodniową obserwację do szpitala psychiatrycznego w Świeciu. Tam przeżył horror, trafiając na 18-osobową salę z ciężko chorymi ludźmi. Tomkowi udało się zarejestrować kamerą wstrząsający film, na którym widać otumanionych lekami pacjentów: przywiązanych pasami, leżących w ścisku, wyjących całe noce, wypróżniających się bezpośrednio do łóżek, karmionych z wiader. Po naszej publikacji sprawą zajęła się Prokuratura Krajowa, zaś Sowiński został przebadany przez innych psychiatrów, którzy kategorycznie wykluczyli jakąkolwiek chorobę psychiczną.

Dziś odsłaniamy kolejną, jeszcze bardziej szokującą historię. Jej bohaterem jest Henryk Onak. Psychiatrzy latami wmawiali mu schizofrenię: ciężką chorobę obfitującą w halucynacje i urojenia.

- Tym człowiekiem zajmowała się cała plejada lekarzy i żaden nie nabrał wątpliwości co do diagnozy. Mało tego, chcieli go zamknąć na przymusowym leczeniu, bo przestał brać leki. Nikt nie zadał sobie trudu, by zauważyć, że bez leków ten człowiek funkcjonuje o wiele lepiej niż wówczas, gdy je przyjmuje - mówi dr Jerzy Pobocha, przewodniczący Sekcji Naukowej Psychiatrii Sądowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Kłopoty Henryka Onaka ze zdrowiem zaczęły się w styczniu 1957 roku. Miał 13 lat. Wtedy to jego ojciec, właściciel dużego gospodarstwa rolnego w Pluskowęsach koło Torunia, wysłał syna po ważne dokumenty do wuja. Długa, 25-kilometrowa podróż na rowerze po ośnieżonej drodze była ponad siły chłopca, który następnego dnia nie wstał z łóżka. Ból w sztywniejących kolanach okazał się początkiem przewlekłego reumatyzmu.

Cztery lata później Henryk zaczął cierpieć na bóle i zawroty głowy, a pewnego dnia przestał widzieć na lewe oko. Trafił do szpitala w Toruniu pod opiekę kardiologa. Okazało się, że cierpi na niedomykalność zastawki mitralnej, bakteryjne zapalenie wsierdzia oraz zator tętnicy doprowadzającej krew do oka. To właśnie on był powodem częściowej utraty wzroku.

Po wyjściu ze szpitala i długiej kuracji Onak wiódł normalne życie. Ożenił się, przejął gospodarkę po rodzicach. Jednak pod koniec lat 80. znowu zaczął chorować. Pojawiły się nawracające zapalenia stawów, bóle mięśni, bóle głowy, zimne poty, bezsenność. Na to wszystko nałożyły się kłopoty rodzinne - konflikt z teściami, romans żony z innym mężczyzną.

W końcu kardiolog wypisał mu skierowanie na konsultację do przychodni zdrowia psychicznego. Tam - ku zaskoczeniu rolnika - wstępnie zdiagnozowano urojenia hipochondryczne i skierowano go na obserwację do szpitala psychiatrycznego. Po miesiącu dr Jan Koziełł wydał opinię: schizofrenia paranoidalna. Pacjent został wypisany i skierowany do przychodni pod opiekę dr. Leszka Góreckiego. Miał brać fenactil, silny lek psychotropowy.

- Byłem po nim apatyczny, ospały, nie mogłem skupić myśli, więc przestałem go brać. Żona natychmiast doniosła o tym lekarzowi i znów trafiłem do szpitala - pan Henryk wyjmuje ze stosu papierów szpitalną kartę informacyjną. Kiedy po dwóch miesiącach leczenia wychodził do domu, dostał receptę na kolejny psychotrop: leponex, ale i ten szybko przestał przyjmować. Uparcie twierdził, że choruje na reumatyzm i serce, a nie "na głowę" - i w efekcie znowu trafił na oddział. W sumie w ciągu 2,5 roku Onak spędził w szpitalu sześć miesięcy na kolejnych czterech kuracjach.

- Ciężko to jednak nazwać leczeniem. Nie pamiętam, by jakiś lekarz choć raz ze mną dłużej porozmawiał. O takiej rozmowie, jak dziś z panem, w ogóle nie było mowy. Nikt w szpitalu nie miał dla mnie czasu. Nawet gdy mówiłem, że mam ciągle zaczerwienione gardło, to czułem, że lekarze i pielęgniarki widzą w tym tylko jakieś urojenie - wspomina pan Henryk, spokojny, uprzejmy, grzeczny mężczyzna, który nawet mówiąc o swojej niewiernej żonie i psychiatrach, nie zdradza wobec nich niechęci.

Z każdą kolejną minutą jego opowieść zamienia się we wstrząsający opis walki, jaką z armią wykształconych lekarzy toczył latami prosty człowiek. Walki tym bardziej dramatycznej, że kompletnie samotnej. Aby dobrze to pojąć, trzeba udać się do rodzinnej wsi Onaka.

Z pozoru sprawia dobre wrażenie: asfaltowa droga, duże domy, uprzejmi mieszkańcy. Gdy jednak porozmawia się z nimi dłużej, wyłania się zaskakujący w XXI wieku obraz społeczności, w której wielu ludzi wciąż wierzy w zabobony. Przecieraliśmy ze zdumienia oczy, słysząc od znajomych Onaka, że już w latach 80. postawili na nim krzyżyk.

Kiedy bowiem doszło do pierwszego konfliktu Henryka z żoną, bali się stanąć w jego obronie, bo ówczesnym kochankiem Jadwigi był znany w okolicy... czarownik. To m.in. dzięki niemu niektórzy mieszkańcy okolicy do dziś wierzą, że najlepszym ratunkiem przed nieszczęściami jest sypanie soli wokół domu, na niektóre schorzenia najlepsze jest picie oleju napędowego, a zakopanie zdechłego kreta na terenie czyjegoś gospodarstwa może doprowadzić do śmierci właściciela gruntu. Tak samo zresztą, jak przebicie pinezkami na zdjęciu oczu znienawidzonej osoby.

W jaki sposób w takim środowisku udało się Onakowi zachować zdrowy rozsądek? On sam mówi skromnie: - To tylko chłopski upór. Jedno jest pewne - długo się nie poddawał. Po wyjściu z trzeciego leczenia w kwietniu 1993 r. w tajemnicy przed żoną pojechał do laryngologa przyjmującego w Golubiu-Dobrzyniu. Okazało się, że stan zapalny wywołały nie urojenia hipochondryczne, ale paciorkowiec. Niestety, żona po kilku miesiącach zauważyła ampułki z debecyliną, którą przyjmował, i znowu zadzwoniła do szpitala.

30 września 1993 r. pacjent trafił po raz czwarty na oddział. Karetka zawiozła go tam pod eskortą policji. - Po prawie dwóch miesiącach spędzonych w szpitalu pogodziłem się z losem. Kiedy wyszedłem, zacząłem regularnie brać leki: fenactil i haldol - wspomina Onak. - Kilka kolejnych lat pamiętam jak przez mgłę. Byłem zupełnie bierny, rozkojarzony, trzęsły mi się ręce, ciągle coś zapominałem, pojawiły się też silne bóle brzucha i problemy z oddychaniem. W towarzystwie trzymałem się z boku i prawie w ogóle się nie odzywałem. Nawet nie jadłem z resztą domowników. Siedziałem przy piecu na stołku, patrząc na kochanka żony, który pałaszował ugotowany przez nią obiad, a ja w tym czasie musiałem zadowolić się kanapką z margaryną.

Opinia, że Onak jest "psychiczny", rozniosła się po całej gminie. Na dodatek żona zaczęła rozpowiadać po wsi, że Henryk bywa agresywny, usiłuje ją dusić lub biciem zmuszać do seksu, grozi śmiercią rodzinie, straszy nożem, rozbiera się przy obcych do naga. Sąsiedzi mieli jednak wątpliwości, bo dzieci pana Henryka nie potwierdzały opowieści matki, nikt też nie widział go biegającego na golasa, a poza tym wszyscy znali go wcześniej jako człowieka miłego i spokojnego, który nigdy nie pił ani nawet nie palił. Wszyscy, łącznie z policjantami i lekarzami z miejscowej przychodni, stwierdzają zgodnie, że jedyną agresywną osobą w tej rodzinie zawsze była Jadwiga Onak.

- Nasz tatko nigdy w życiu na nikogo ręki nie podniósł - przysięga 22-letnia Bożena, córka pana Henryka. To samo mówi jego 32-letni syn Mirosław. Oboje mają dziś wyrzuty sumienia, że pozwalali, by ich ojciec mieszkał sam w małym pokoju, bez dostępu do łazienki, zmuszony wypróżniać się do plastikowych butelek. Że nie reagowali na kłamstwa rozpowiadane przez matkę. Dziś wiedzą, że to była jej gra o przejęcie całego majątku męża.

Opowieści o agresywnym zachowaniu Onaka dotarły również do dr Wioletty Jarosz-Nowakowskiej, która w 2001 r. została jego lekarzem prowadzącym w przychodni. Pani doktor nie starała się jednak zweryfikować faktów podawanych przez żonę i jej matkę. Kiedy Jadwiga Onak na początku września 2005 r. napisała do sądu w Golubiu-Dobrzyniu wniosek o przymusowe umieszczenie Henryka w szpitalu psychiatrycznym, pani doktor poparła go osobnym pismem: "Stwierdzam, że Henryk Onak jest niezdolny do zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych z powodu choroby psychicznej, a leczenie w szpitalu psychiatrycznym przyniesie poprawę jego stanu".

Dalej wydarzenia potoczyły się jak lawina. Obok wniosku o przymusowe leczenie pana Henryka Jadwiga Onak złożyła również wniosek o jego ubezwłasnowolnienie, a sąd w Golubiu powołał biegłych. Henryk nie miał żadnych szans. Jego stan psychiczny mieli oceniać lekarze, którzy wcześniej przez kilkanaście lat się nim "opiekowali". I rzeczywiście, dr Jan Koziełł oraz jego kolega, dr Maciej Masztalerz, po rozmowie z Onakiem oraz analizie obszernej dokumentacji medycznej nabrali przekonania, że pacjent musi trafić na oddział zamknięty.

"Rozpoznajemy u pana Henryka Onaka chorobę psychiczną - schizofrenię paranoidalną. Uwzględniając, że latem br. zaczęły napływać informacje, że stan opiniowanego uległ pogorszeniu, a równocześnie Henryk Onak uważa, że jest zdrowy psychicznie (uważa, że choruje tylko na reumatyzm) oraz odmawia pobierania leków psychotropowych - wszystko to skłania nas do przyjęcia, że Henryk Onak wymaga leczenia w szpitalu psychiatrycznym, gdyż w innym razie nastąpi dalsze znaczne pogorszenie stanu jego zdrowia psychicznego" - napisali toruńscy psychiatrzy.

Mając taki atut w ręku, sąd zrezygnował z przesłuchania krewnych Onaka, którzy chcieli zaprzeczyć kłamstwom podawanym przez żonę. Nie wziął też pod uwagę pisma z policji, wedle którego w domu Onaków nie przeprowadzano żadnych interwencji.

19 grudnia 2005 r. sąd zdecydował o umieszczeniu pana Henryka na przymusowym leczeniu. W trosce o jego dobro.

- Postanowiłem wyprowadzić się z domu do krewnych. Bałem się, że pewnego dnia przyjedzie po mnie karetka w eskorcie policji i skończy się moja wolność - opowiada rolnik, który miesiąc po decyzji sądu dzięki mieszkającej w Szczecinie siostrze trafił do gabinetu znanego polskiego psychiatry, dr. Jerzego Pobochy.

- Już przy pierwszej rozmowie i po przejrzeniu dokumentacji przywiezionej przez pana Onaka nabrałem wątpliwości. Z opinii biegłych wynikało, że stan tego pacjenta ciągle się pogarsza. Tymczasem ja miałem przed sobą logicznie myślącego człowieka, który kilka tygodni po decyzji sądu sprawnie analizował dość skomplikowane dokumenty - mówi dr Pobocha, który natychmiast skierował Onaka na obserwację do szpitala psychiatrycznego w Szczecinie.

Pan Henryk spędził tam miesiąc. Psychiatrzy nie tylko nie zauważyli pogarszającego się stanu zdrowia pacjenta, który przecież półtora roku wcześniej przestał brać leki, ale w ogóle nie stwierdzili "cech charakterystycznych dla choroby psychicznej, zwłaszcza schizofrenii". Żadnych omamów i urojeń ani nawet zakłóceń nastroju i aktywności. Dostrzegli jedynie drobne zaburzenia charakteryzujące się nadmierną dygresyjnością, męczliwością uwagi, nietrzymaniem afektu, co w praktyce oznacza, że pan Henryk jest gadułą i czasem zbyt mocno się wzrusza, opowiadając o swej 15-letniej gehennie.

Aby mieć pewność, dr Pobocha skierował Onaka do Kliniki Psychiatrii w Bydgoszczy, kierowanej przez jednego z najwybitniejszych polskich psychiatrów, prof. Aleksandra Araszkiewicza, prezesa Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Pan Henryk spędził w klinice ponad trzy miesiące pod opieką dr Marii Linki, ordynatora Oddziału Psychoz. "Nie zaobserwowano zaburzeń psychotycznych w sensie omamów i urojeń. W kontakcie logiczny, dygresyjny, nieco podejrzliwy, tendencja do skracania dystansu. Nie wymagał leczenia psychotropowego" - czytamy w karcie informacyjnej z września 2006 r. Wynika z niej, że pacjent nie tylko nie musi brać leków, ale w ogóle nie wymaga leczenia.

- Tylko żeby to stwierdzić, psychiatrzy przeprowadzili ze mną masę testów i rozmów - mówi pan Henryk. - Zrobili mi też szereg badań, po których wyszło, że cierpię na nadczynność tarczycy, nadciśnienie tętnicze i chorobę reumatyczną. Moje urojenia hipochondryczne okazały się realnymi chorobami, które obecnie leczę.

Psychiatrom ze Szczecina i Bydgoszczy udało się podjąć skuteczną interwencję w sprawie pana Henryka. Sąd w Golubiu zmienił swoją decyzję o przymusowym leczeniu i powołał nowego biegłego psychiatrę, który kilkanaście dni temu potwierdził, że pan Henryk jest zdrowy psychicznie.

W ciągu 15 ostatnich lat w różnych dokumentach przewinęło się aż 11 psychiatrów, którzy mieli kontakt z panem Henrykiem. Dotarliśmy do większości z nich. Doktor Górecki jest dziś na emeryturze. Kiedy opowiedzieliśmy mu o diagnozach lekarzy ze Szczecina i Bydgoszczy, był zszokowany. Jak twierdzi, nigdy nie zakwestionowano jego opinii lekarskiej. Podobnie mówi dr Koziełł, który - tak samo jak Górecki - nadal uważa, że pan Henryk jest chory psychicznie.

- Jedyny błąd diagnostyczny, jaki popełniłem, wiąże się z przewidywaniem przyszłości. Napisałem, że stan zdrowia pacjenta pogorszy się bez leczenia szpitalnego. Nic takiego się nie stało - rozkłada ręce.

Doktor Masztalerz, który wspólnie z doktorem Koziełłem przygotował opinię dla sądu,

jest zdenerwowany. Usprawiedliwia się, że Onaka badał tylko raz i oparł się na kilkunastoletniej historii choroby, która nie pozostawiała wątpliwości. Natomiast doktor Jarosz-Nowakowska stwierdza: - Ta sprawa nigdy nie budziła moich wątpliwości i nadal nie budzi. Ten człowiek był i jest chory.

To wszystko, co usłyszeliśmy od lekarzy, którzy przez 15 lat faszerowali pana Henryka fenactilem. Żaden nie potrafił nam wytłumaczyć, jak to możliwe, że grupa wybitnych psychiatrów nie zauważyła żadnych symptomów choroby u człowieka, który zdaniem toruńskich lekarzy był w tak złym stanie, że mogło mu pomóc tylko przymusowe leczenie. Ale ten fenomen już niedługo zostanie zapewne wyjaśniony. Pan Henryk wziął bowiem sprawy w swoje ręce. W listopadzie ubiegłego roku uzyskał rozwód z Jadwigą. Sąd orzekł winę żony. Teraz wspólnie z adwokatem przygotowuje pozew cywilny przeciwko lekarzom oraz doniesienie do prokuratury. Jego sprawą zajmie się również sąd lekarski oraz prof. Aleksander Araszkiewicz, pełniący funkcję wojewódzkiego konsultanta ds. psychiatrii. - Można powiedzieć, że ten człowiek stracił 15 lat życia. Z całą powagą zajmę się tą sprawą - obiecał "Newsweekowi" profesor.
za: http://spoleczenstwo.newsweek.pl/uratowany-z-piekla,12180,1,1.html 

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~marktsg
10-03-2015 / 03:36
~sdfsdfsdsd
22-12-2013 / 19:39
choroba jak choroba .Ja juz przywyklem do widoku psychiatry i on chyba do mnie tez. Wizyta trwa gora 20 minut i hej do domu
~ffsdfsfsdf
22-12-2013 / 19:32
a ja mam F.20 zgadzam sie z diagnoza glosy sie zdarzaja ale mniej czesto lekarz zarzadzil leczenie domowe i bycie w srod ludzi.Codziennie jest mi łatwiej. F.20 to schizofrenia paranoidalna.Czlowiek sie czuje raz lepiej raz gorzej ale ogolnie nie jest zle. Na wózku nie jezdze wiec nie narzekam tak bardzo.Zycie ze schizofrenia czasami potrafi dopiec czasami sie z niej cieszysz. Bo jestes jednym na 100 przypadkow
~Peter
23-07-2013 / 20:01
Modlę się, żeby tacy lekarze trafiali do pierdla, albo na oddział zamknięty swojej ulubionej psychuszki. I do cywila! Woooon z zawodu.
~marek777
23-07-2013 / 00:10
Patrzę sensem LARGO ... system resortu sprawiedliwości >>> czytaj NIEsprawiedliwości ... po 1989 roku >> w miejsce dochodzenia prawdy materialnej logiką rozumowania przy użyciu metod prawno-kryminalistycznych zorganizował się na bazie insynuacji urojeń własnych w doskonały system strukturalny , ochraniający prokuratorów i sędziów przed bezrobociem ... przy właściwie funkcjonującym systemie państwowości ... przestępstwa powinny być zminimalizowane ... tym czasem dzieje się już NIE kabaret .... prokuratorzy i sędziowie NIE są zainteresowani przywracaniem właściwych relacji .... ODWROTNIE : są ZAINTERESOWANI by był jak największy bałagan .... dokonują tego awanturnictwem procesowym .... wg swojego widzimisię ... Racja Stanu Postanowień Konstytucji Rzeczpospolitej Polski jest tylko pojęciem encyklopedycznym .... więc trzeba sobie zadać pytanie : Czy prawo i zasady prawa w Obecnej Polsce to też pojęcia encyklopedyczne ??? patrz : www.youtube.com/watch?v=T7rrKNRuCas ; NIEPOKONANI 2012 ZAPRASZAMY w dniu 25 lipca 2013r godz. 10 sala Nr 16 Sąd Okręgowy w Koszalinie sprawa - V Kz 416/13 w zw. II K. 343/12/AW >> ta zabawa trwa już ponad 13 - LAT
~marek777
19-07-2013 / 09:38
KOMITET OBYWATELSKI ds. Praworządności i WALKI z KORUPCJĄ w Koszalinie wychodzi z wnioskiem o ogłoszeniu Ogólnopolskiej P E T Y C J I w sprawie zbierania podpisów na okoliczność POWSZECHNEGO PRZEPROWADZENIA PERSONALNEJ WERYFIKACJI ( do TEJ pory ICH NIKT NIE ZWERYFIKOWAŁ) prokuratorów i sędziów którzy do dnia dzisiejszego NIE zostali poddani takiej OPERACJI - TO ONI do tej pory WERYFIKOWALI Obywateli >> zaprojektowali >> Kształt "WOLNEJ * NIEPODLEGŁEJ * DEMOKRATYCZNEJ " rzekomo POLSKI. STWORZYLI BEZKARNY TOGOSTAN, który w finale ostatecznym przyjął WYMIAR egzotyczno-toksykologicznej TUSKO - KOMOROLANDII opartej na >> BEZPRAWIU + SILE sprowadzonych do poziomu N A Z I Z M U Prokuratorzy i sędziowie w trybie " Gott mit uns" dyktują "architekturę" funkcjonowania społeczności polskiej o PRIORYTECIE KORUPCJI, NEPOTYZMU i INNYCH kryminalnych podłości ... gdzie dla uczciwych i rzetelnych Obywateli NIE MA miejsca bytu . STWORZYLI wielki biznes, prywatny folwark, gdzie rządy i władzę sprawuje zgraja cwaniaków i ślizgaczy ... NIE pospolita kurwa i złodziej ... TO prokuratorzy i sędziowie są Komisarzami w Komitetach WYBORCZYCH . TO ONI "CZUWAJĄ" nad "właściwym" przebiegiem Wyborów ... TO ONI "OPINIUJĄ" o "prawidłowym " ICH przebiegu. TO ONI w ostatnim czasie wzięli się za TEMAT : "Wychowanie Obywatelskie w polskiej RODZINIE !! U nich KANTÓW "nigdy NIE stwierdzono". KTO ich wychowa ?? PRZEBIEG postępowań procesowych , ich falsyfikacja i INNE kryminalne SZWINDLE dokonane w awanturnictwie procesowym pod "przykrywką" IMMUNITETÓW świadczą o NAZISTOWSKIM postępowaniu dziczy magistrów prawa. R O D A C Y !! Żarty się skończyły ! Teraz albo nigdy ! Do dzieła ! Do czynów !! W O D P O W I E D Z I na patriotyczny APEL Jerzego JACHNIKA bojownika o słuszną SPRAWĘ !!!
~Dziubal
17-07-2013 / 01:29
Prawdę pan napisał. Znam to własnego doświadczenia oraz innych osób.
~Obywatel prawa
16-07-2013 / 20:45
Jeśli błąd lekarski zostanie jakkolwiek potwierdzony- sugeruję ujawnić i upublikować dokumenty tej sprawy jako ostrzeżenie dla lekarzy zajmujących się tym fachem- psychiatria to niezwykle ryzykowany zawód, chociażby dlatego, że o błąd jest bardzo łatwo- wiele objawów można przypisać do wielu chorów i dość trudno je rozpoznać, chociaż z tego co wiem schizofremie rozpoznaje się wielogidzinnym badaniem EEG mózgu.... nie mniej jednak niepokojące są doniesienia wielu mediów dot. kierowania masowo ludzi na badania psychiatryczne... z czego wielu już nie opuszcza szpitali. Znam osobiście 2 historie ludzi, którzy przez czyjej błędy (celowe???)wylądowali w psychiatrykach i bardzo długo "odkręcali" sytuację w której się mimowilnie znaleźli.