Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:





Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
6 grudnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Obdukcja czy wciskanie kitu organom (nie)sprawiedliwosci ? Dla polskiego sędziego kit ważniejszy od faktów.

W moim, niedawno zakończonym w pierwszej instancji w sądzie w Pruszkowie, procesie-cyrku, sędzia Dziwański robił co mógł, żeby go zakończyć skazaniem. Zachowywał się tak, mimo wielu dowodów, że oskarżenia były fałszywe a koronny dowód - obdukcja - wyssany z palca. Sprawę opisywałem kilkakrotnie i można się z nią zaznajomić rzez linki pod niniejszym artykułem. O tym ile warte są opinie biegłych sądowych, mówił raport Transparency International ponad dwa lata temu. Raport ten został przemilczany a proceder przekrętów sądowych trwa w najlepsze. Wszyscy biegli, z którymi miałem do czynienia w sądach, to byli ludzie, którzy, gdyby rzetelnie stosowano kodeks karny, to nie tylko straciliby posady, ale znaleźliby się za kratami. Przyczyna deprawacji tej kasty jest prosta. Biegli żyją z przekrętów. Są oni mianowani przez sędziów i przez nich powoływani. Często stanowi to dla nich istotne źródło dochodu. Dlatego ich opinie zwykle wspierają akty oskarżenia niezależnie od sensu czy raczej bezsensu tych ostatnich.

W mojej sprawie pokazałem całkowitą sprzeczność pomiędzy zeznaniami świadków, zaświadczeniami lekarzy i „obdukcją” wykonaną przez niejakiego dr. Suchcickiego, człowieka, który nawet nie był biegłym, mimo że za takiego robił. Sytuacja ta nakazywałaby sędziemu dowód z owej obdukcji odrzucić i więcej się nią nie zajmować. Sędzia Dziwański jednak był innego zdania. Powołał innego specjalistę, dr. Wojciecha Walla z Pruszkowa, tym razem z uprawnieniami biegłego.

Ów dr. Wall całkowicie potwierdził wcześniejszą wersję mojego rzekomego bicia, mimo że pacjentki nigdy nie badał i pierwszy raz spotkał ją w sądzie po kilku latach od zdarzenia. Sędzia Dziwański zaś opierając się na „obdukcji”, pytał biegłego, czy siniaki mogły teoretycznie powstać w taki, czy inny sposób. Nie był przy tym zainteresowany najprostszym sposobem, mimo że dobrze go znał. Na sali sądowej pokazałem też, na przykładzie właśnie dr. Walla, że obdukcje, tak samo jak inne opinie, pisane są pod dyktando zainteresowanych a biegli nie wykazują minimalnej wnikliwości dla sprawdzenia wiarygodności klientów.

Do zrobienia siniaków nie ma potrzeby się katować. Prościej jest sobie sprawić bańki bezogniowe. Skutek gwarantowany. Można dzięki bańkom nawet dopasować intensywność siniaków. Pewnym problemem może być ich kształt, ale z tym też można sobie poradzić nakładając kilka „siniaków” na siebie. Wypraktykowałem to na sobie. Efekt był szokujący. Na twarzy pojawił się ciemnoczerwony siniec.

Następnego dnia pokazałem w sądzie ile warta jest obdukcja i skąd, praktycznie a nie w teorii, mogły się wziąć zasinienia. Sędzia Dziwański nie był tym zainteresowany. Podobnie jak nie był zainteresowany wynikiem badania wariograficznego świadczącego na moją korzyść. Ewidentnie dostał polecenie od swojego bossa żeby skazać mnie za wszelką cenę. Jedna z niepisanych reguł sitwy sądowej mówi bowiem, że mafia musi zachować twarz a oskarżony być skazany.

Załączone zdjęcia pokazują jak przygotować się do obdukcji.
Tak więc jeśli jesteś pomawiany o pobicie na podstawie zasinień i obdukcji, przesłuchaj biegłego i zadaj mu trochę dociekliwych pytań. Bez dodatkowych dowodów, obdukcja może się okazać niewarta papieru, na którym została napisana.

Bogdan Goczyński

Jak prokuratura i sąd w Pruszkowie fabrykują oskarżenia.

Biegli są jedną z najbardziej skorumpowanych grup. Raport Transparency International.

Jak się fabrykuje obdukcje.

Numer na bitą żonę.

Psychopaci i kryminaliści u władzy. Jak sądy niszczą polskie rodziny.

Dr Suchcicki - niepełnosprawny intelektualnie biegły.


Tematy w dziale dla inteligentnych:

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Ania41
19-09-2012 / 12:40
A mysli pan,że w Białymstoku jest inaczej? Nr na bitą żonę-miejsce rzekomego zdarzenia Białystok.Obdukcja z Warszawy.Sędzia straszy adwokata i świadków oskarżonego wsadzeniem za składanie fałszywych zeznań(a adwokata za nakłanianie do składania fałszywych zeznań).Sędziego nie dziwi że obdukcja jest z Warszawy, a nie z Białegostoku.Prokurator Aneta Rafałko pomaga byłej żonie oskarżonego w kradzieży wartościowych rzeczy z jego firmy.A tym samym umożliwia jej zniszczenie zebranych dowodów przeciwko byłej żonie przez oskarżonego przebywającego w tym czasie w areszcie.Kolejna obdukcja dotyczy dnia kiedy oskarżony wezwał policje bo była żona się awanturowała i była bardzo agresywna.Policjańci są świadkami,że nie było żadnego pobicia, jest też 2 niezależnych świadków, ale sądu to nie interesuje.Jest obdukcja jest pobicie.Temida białostocka jest i slepa i głucha, i napewno miała pod górkę do szkoły..