Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
27 listopada 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 25-09-2012

Najwięcej ludzi umiera w szpitalach... polskich, przez oszczędności na lekach i błędy lekarskie !!! 

Nie w wypadkach samochodowych, ale w szpitalach umiera najwięcej osób - z powodu komplikacji pooperacyjnych w Europie umiera znacznie więcej osób, niż dotychczas przypuszczano - wynika z badań, których wyniki opisał "Sueddeutsche Zeitung".

Szczególnie zła sytuacja jest w m.in. Polsce, gdzie śmiertelność przekracza 10 proc. - czytamy. 
Niemiecka gazeta powołuje się na badanie przeprowadzone przez czasopismo fachowe "Lancet". 
Wynika z niego, że średnia śmiertelności pooperacyjnej wynosi w Europie cztery procent, a tym samym jest dwukrotnie wyższa niż zakładano.

Badania uwzględniły dane 46 tys. chorych z 500 szpitali w 28 krajach. Większość operacji były tzw. operacjami rutynowymi. Z porównania wyłączono więc pacjentów chorych na serce czy tych, którzy przeszli operacje mózgu. 
Mimo to średnio cztery procent operacji zakończyło się śmiertelnie.

Najwięcej tragicznych przypadków występuje według nowych danych przy wyjątkowo trudnych zabiegach lub gdy pojawia się nagła konieczność operacji. 
W ogólnoeuropejskim porównaniu najlepiej wypadła Islandia, gdzie umiera zaledwie 1,5 proc. operowanych oraz Szwecja (1,8 proc.). 
W Niemczech śmiertelność wynosi 2,5 proc. 

Najgorzej wygląda sytuacja w Łotwie, Polsce oraz Słowacji. 
We wszystkich tych krajach umiera nawet po kilkanaście procent operowanych, w pozostałych krajach wynik nie przekracza 10 proc.

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''.

Emeryci i Renciści POpierajcie partię czynem, umierajcie przed terminem... po zabiegu szpitalnym...

!

Więcej:

Głubczyce - śmiertelny wypadek samochodowy, czy młoda sędzia Bernardeta Zwolińska jest w stanie ocenić błędy w opiniach biegłych Wacława Jurajda i Marcina Wacławek oraz nielogiczne postanowienie prokuratora Artura Piela?
11 LUTY ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO 2012 r. - Czy błędy lekarskie i wypadki medyczne ukrywa Rzecznik Praw Pacjenta ?
Błędy gdańskiego sądu w sprawach o fałszerstwo... 
Kongres Stowarzyszenia Primum Non Nocere - poszkodowani przez błędy lekarskie spotykają się w Warszawie 18 września o godz.11 przy pl. Trzech Krzyży
Jak pozwać do sądu sędziego za błędy w pracy jego ?
Brak odpowiedzialności za błędy, niekompetencja lekarzy czy przemoc poszkodowanych pacjentów? - po co lekarzom ich rzecznik?
Sędziowie pozostają bezkarni. Zbrodnia sądowa podobno nie istnieje. Jak długo jeszcze sędziowie nie będą ponosić odpowiedzialności za błędy w wyrokowaniu?
Błędy lekarskie wciąż ukrywane są przez korporacje - nie tylko lekarskie, ale i sądownicze.
Błędy i matactwa lekarzy - lekarz to tylko człowiek, podobnie jak sędzia - a więc omylny... Na wskutek pomyłek lekarskich w szpitalach ginie znacznie więcej osób niż w wypadkach samochodowych...
Błędy lekarskie to codzienność w polskich szpitalach. Kiedy polscy lekarze wzorem zachodnich kolegów zaczną odpowiadać za zabicie, lub zmarnowanie życia człowieka?
Primum Non Nocere - ogłoszenie o obchodzie Światowego Dnia Chorego i dobra informacja - brak przedawnienia roszczeń za błędy medyczne.
BŁĘDY LEKARSKIE Odpowiedzialność lekarska...? - czym to się je?, jak ukrywa?...
Błędy medyczne - Co roku ponad 45 tys. osób pada ofiarą pomyłek lekarskich - informacje do wiadomości ministra zdrowia Zbigniewa Religi.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~marktsg
10-03-2015 / 04:03
~Rosidah
23-12-2014 / 12:39
Nie dziwi to jednak, jak się" rel="nofollow">erhoytgf.com"> zzbocay nazwiska z listy towarzystwa ktf3re poczuło się obrażone i złożyło doniesienie. Napewno czują się teraz lepiej. Ale tej akcji będzie towarzyszyła jak zawsze reakcja. Przypuszczam, że terroryzowanie środowisk, ktf3re nie kochają onych , zakończy się zaostrzeniem walki klasowej. A może o to komuś właśnie chodzi?
~Maxence
19-12-2014 / 20:48
Oj, Panie Macieju, demonizuje Pan i naicaga. Nie wylądował (bo tym sformułowaniem sugeruje Pan, że został tam na stałe przymusowo osadzony), tylko skierowany na badania, jak setki tysięcy innych ludzi przy wielu, często dużo błahszych, okazjach.Badanie psychiatryczne przy śledztwach i sprawach sądowych to rzecz zwykła, nie tylko w naszym kraju.A w naszym kraju są tematy o wiele bardziej tabu…
~ana
02-10-2012 / 06:27
Dzisiaj moja mam wróciła z wizyty od bardzo dobrego specjalisty i człowieka.Musi przyjmować określoną liczbę pacjentów 16 osób,więcej mu nie wolno,nie wolno mu wypisać leków sobie i rodzinie.Nie wiadomo czy ta placówka przetrwa ze względów finansowych.Prezesem NFZ jest prawnik.Czyli w skrócie -pacjencie choruj przepisowo,a nie zgodnie z biologią i odtąd dotąd.Placówka pediatrii,która zebrała ogromną liczbę zasłużonych skarg i przerażające opinie pacjentów już dawno kwitnie sobie wspaniale.Człowiekowi w naszym kraju najzwyczajniej brakuje sił i słów, na to wszystko.
~Strzykawka
27-09-2012 / 15:00
Bo jest tak,ZUS -to przymus państwowy.Pieniądze te idą dla złodzieja.Dla lekarza pozostają ochłapy na działanie dla dobra pacjenta.Więc jest syf,kiła i mogiła.Krótko i na temat.Dentysta nie zrobi ci zęba jak mu zapłacą tyle co za zatkanie kitem dziury w ścianie.Do tego potrzebne są materiały i odpowiednie wynagrodzenie lekarzy.Każdy przymus jest zły jak zusy,abonamenty rtv-ja tego nie oglądam bo szajs.Pobory są takie ,aby ludzie się zapożyczali i stawali się niewolnikami -to celowe działanie.Kredyt np na mieszkanie i juz jesteś niewolnik kunta kinte.Pracujesz jak idiota ,a rząd światowy zaciera ręce.Cel -zniewolenie społeczeństw-stąd bezprawie wygodne określonej zewnętrznej grupie nacisku.Dotacje to komunizm i przyzwolenie na okradanie innych.To gospodarka sterowana przez kogo?