Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
5 lutego 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 21-11-2011

New Page 9

Kraków - Tylko schizofrenia biegłych psychiatrów Kinga Zoła i Andrzeja Wsołek ze szpitala psychiatrycznego w Kobierzynie?

Sąd Okręgowy IV Wydział Odwoławczy w Krakowie zwrócił się do biegłych psychiatrów krakowskich Kinga Zoła i Andrzeja Wsołka o wydanie opinii w sprawie Łukasza. 
Łukasz swoje znaczną część swojego życia spędził w USA i tak jak amerykańska młodzież nie stronił od narkotyków. Przyjechał do Polski zaopiekować się chorym  dziadkiem weteranem wojennym i wcale nie myślał o zmianie swego stylu życia. A polska rzeczywistość to nie amerykańskie życie...
Został złapany, jak sobie spokojnie spał w samochodzie na trawniku pod wpływem narkotyków - wyrok 2 lata z zawieszeniem za posiadanie i prowadzenie "pod wpływem". Nikomu krzywdy nie zrobił, olał sąd... Takich błędów w Polsce nie można robić. Kolejna zabawa w hipermarkecie - usiłowanie przywłaszczenia klimatyzatora o wartości 6 tys.zł Nieudane ( do przewłaszczenia nie doszło).

0, ale jako recydywista ląduje "na głodzie" w więzieniu na prawie 4 lata. Normalnie za takie numery dostaje się 2-3 miesiące w zawieszeniu, ale "amerykańca" należy nauczyć kto ma władze...

Łukasz, jako wrażliwy człowiek miał już w USA problemy z pojmowaniem rzeczywistości. Stwierdzono u niego zespół depresyjno-lękowy, uzależnienia  od środków psychotropowych i  schizofrenię. Był stale na tabletkach - leczył się psychiatrycznie i odwykowo w Poradni Uzależnień szpitala Rydygiera u doktora Łabuza. 

Z Zakładu Karnego w Kielcach Łukasz został doprowadzony do badania psychiatrycznego w kajdankach jakby był wielokrotnym mordercą. 

Lekarze po kilkunastu minutach badań nie mają już wątpliwości i mają wypisaną opinię:
Kontakt z opiniowanym... nie nasuwa podejrzeń by nie rozumiał on lub słabo rozumiał język polski. Tak więc zasadnym jest twierdzenie, że mógł on uczestniczyć w prowadzonym postępowaniu i prawidłowo rozumieć znaczenie czynności procesowych. Podawany przez oskarżonego  fakt leczenia się psychiatrycznego w USA w latach 2002-2003 nie ma wpływu na zachowanie opiniowanego w obecnej sprawie. Badaniem psychiatrycznym nie stwierdza się objawów uszkodzenia CUN. 
Na rozprawie i podczas badania oskarżony zasygnalizował, że był pod wpływem narkotyków i leków w okresie objętym zarzutem. Miało to wpływ na jego zachowanie, ale nie w sposób wyczerpujący przesłanki art. 31 par. 1 lub 2 kk. 
Stwierdzone zaburzenia nie dają podstaw do kwestionowania jego poczytalności. 

OPINIA
W odniesieniu do zarzucanego czynu Łukasz miał zachowaną zdolność rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem. 
Warunki artykułu 31§ 1lub 2 kk nie zachodzą.
Łukasz jest zdolny do brania udziału w toczącym sie postępowaniu karnym.
Jego poczytalność w chwili czynu i toku postępowania nie budzi wątpliwości.

 Podpisali: Kinga Zoła i Andrzeja Wsołek ze szpitala psychiatrycznego w Kobierzynie.

No cóż, zwyczajowo ludzi zdrowych psychiatrzy kierują na 6-tygodniowe badania ponieważ nie są w stanie podczas jednorazowego badania nic stwierdzić. Dowody ich niekompetencji w linkach do artykułów na koniec tekstu.
Tymczasem człowieka ewidentnie chorego potrafią zdiagnozować w parę minut bez żadnych specjalistycznych badań ?!? 
 Czy psychiatrzy byli pod wpływem psychotropów czy cierpią na schizofrenie? Opinia nic nie ma wspólnego z faktycznymi badaniami człowieka chorego i etyką lekarską, a ewidentnie wynika z zapotrzebowania sądowo-prokuratorskiego?

Cóż, jak zwykle w takich przypadkach postaramy się pouczyć psychiatrów w ich zawodzie, ponieważ nie tylko psychotropy a i choroba alzhaimera w ich przypadku umysłowym może mieć znaczenie. 

Otóż,
Schizofrenia
to grupa zaburzeń psychicznych klasyfikowana jako jedna z psychoz endogennych, a więc takich, które powstają wewnątrz organizmu. Samo znaczenie słowa „schizofrenia” to z języka greckiego „rozszczepienie umysłu”. Oznacza to brak powiązania pomiędzy myślami, emocjami, a innymi zachowaniami pacjenta. Zaburzenia te pojawią się przeważnie w okresie nazywanym wczesną dorosłością (20-28 lat u mężczyzn, którzy są bardziej zagrożeni oraz 26-32 lat u kobiet), a częstotliwość ich występowania utrzymuje się obecnie na poziomie 0,4 % – 0,6 %. Osoby posiadające ten problem ze zdrowiem psychicznym z reguły nie potrafią prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie. Stąd często dotyka ich ubóstwo czy bezdomność. Poza tym występują u nich próby samookaleczeń, a nawet samobójstw. Według statystyk życie próbuje sobie odebrać co dziesiąta osoba cierpiąca na schizofrenię.

Rozpoznawanie schizofrenii

Współczesne rozpoznawanie schizofrenii opiera się na stwierdzeniu występowania określonych objawów klinicznych (także ich sposobu pojawiania się, rozwoju, czasu utrzymywania się i ustępowania). Szczególnie istotny jest czas utrzymywania się objawów: schizofrenii nie rozpoznaje się jeśli objawy zaburzenia utrzymują się krótko, nawet jeśli obraz kliniczny odpowiada tej chorobie.

Istnieje wiele objawów bardzo charakterystycznych dla schizofrenii, których stwierdzenie odgrywa dużą rolę w postawieniu właściwego rozpoznania. Według Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Zaburzeń ICD-10 istotne w diagnostyce schizofrenii objawy można podzielić na kilka grup oznaczonych od A do I. Grupy te i zasady rozpoznawania schizofrenii wg ICD-10 przedstawiają się następująco:

ROZPOZNAWANIE SCHIZOFRENII WEDŁUG ICD-10
Należy stwierdzić obecność co najmniej jednego z następujących objawów:
  • Echo myśli, nasyłanie i zabieranie myśli oraz rozgłaśnianie (odsłonięcie) myśli.
  • Urojenia oddziaływania, wpływu lub owładnięcia, wyraźnie odnoszone do ruchów ciała lub kończyn albo do określonych myśli, działań czy odczuć, spostrzeżenie urojeniowe.
  • Głosy omamowe (halucynacje) komentujące na bieżąco zachowanie pacjenta albo dyskutujące o nim między sobą albo innego typu głosy omamowe pochodzące z jakichś części własnego ciała.
  • Utrwalone urojenia innego rodzaju, których treść jest niedostosowana kulturowo i zupełnie niemożliwa do zaistnienia.
  • lub obecność co najmniej dwóch objawów z następujących:

  • Utrwalone omamy z zakresu jakiegokolwiek zmysłu, jeżeli towarzyszą im zwiewne lub na wpół ukształtowane urojenia bez wyraźnej treści afektywnej, bądź utrwalone myśli nadwartościowe, albo gdy występują codziennie od tygodni lub miesięcy.
  • Neologizmy albo przerwy lub wstawki w toku myślenia, prowadzące do rozkojarzenia lub niedostosowania wypowiedzi.
  • Zachowania katatoniczne, takie jak pobudzenie, zastyganie lub giętkość woskowa, negatywizm, mutyzm i osłupienie.
  • Objawy „negatywne”, takie jak: apatia, zaburzenie wypowiedzi oraz spłycenie lub niespójność reakcji emocjonalnych (należy stanowczo wykluczyć ich zależność od depresji i od leczenia lekami neuroleptycznymi).

Warunkiem postawienia rozpoznania schizofrenii według ICD-10 jest utrzymywanie się objawów przez większość czasu w okresie co najmniej miesiąca.

opr. Stanisław Porczyk, specjalista psychiatra

Dla ostrzeżenia lek. med. Kinga Zoła przyjmuje w Krakowie  Ośrodku Zdrowia ul. Rusznikarska 17 - Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Psyche-Med. Andrzej Wsołek, tak samo jak inni podobni mu psychiatrzy schizofrenicy za odpowiednią opłatą wystawią dowolną opinię psychiatryczną na dowolne zapotrzebowanie...

Cóż więc więcej dyskutować.

Jeżeli schizofrenie należy badać w warunkach szpitalnych co najmniej  przez miesiąc, a psychiatrom K. Zoła i A. Wesołek wystarczyło kilkanaście minut to chyba jasne w czym rzecz.
Z tego powodu zaskarżamy opinię wydaną przez tych psychiatrów nie tylko jako niekompletną ale wręcz urągającą etyce lekarskiej. 
Mamy nadzieję, że ci lekarze zostaną pozbawieni możliwości czynienia szkody ludziom i wykonywania tej chorej funkcji  biegłych sądowych.

CDN.

Więcej:

W dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

 

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~BergBooth
09-04-2015 / 03:10
~marktsg
10-03-2015 / 04:02
~fan
05-03-2015 / 01:48
Zapraszam na arcyciekawą stronkę pełną niesamowitych faktów i mnóstwa wartościowych, wręcz bezcennych linków. Wymagana znajomość języka angielskiego. sbb-music.jimdo.com
~nona
04-04-2012 / 16:18
Na blogu psychiatra Teresa Kumela kobierzyn aktualnie ordynator na oddziele dziennym majacy caly szpital pod soba, pojawil sie komentarz ktory zostal usuniety.Pani jwwspolczesny dr,Mengele
~adam
27-11-2011 / 23:24
AferyPrawa chcą zmienić prawo i udowodnić, że pod wpływem alkoholu lub środków psychotropowych alkoholik /narkoman-przestępca nie podlega odpowiedzialności karnej. Chyba tym razem źle wybrany temat do szkalowania biegłych.
~togowiec
22-11-2011 / 22:55
jak na razie to My q...a. wydajemy decyzje. I nic nie szykuje się na zmianę. A jeśli już 11.11.11 w Warszawce dostaliście lekcję. A jakby co to się teleportujemy. Heńka nakupywała benków. A za wolantami siedzą " nasi" z rodzin jak np zarządu miasta Wrocławia
~PiStolet
22-11-2011 / 21:42
goregrish.com/mexican-chainsaw-beheading/ od 3 minuty - to za rok zrobimy wszystkim togofcom!!!
~Rafał ze Szczecinka
22-11-2011 / 21:22
Cóż - biegli sądowi psychiatrzy, zwłaszcza ci z listy Prezesów Sądów w większości przypadków to skorumpowani schizofrenicy sadyści, całkowicie wyjałowieni z ludzkich cech. Na zlecenie togowych szubrawców, za Judaszowe srebrniki produkują całe serie opinii sądowo-psychiatrycznych o z góry określonym kształcie. Ze zdrowych ludzi robią chorych psychicznie przypisując im niepoczytalność. A z zaburzonych psychicznie osoby zdrowe. Wszystko zależy od zlecenia, jaki ma w swoim założeniu cel. W przypadku Łukasza niewątpliwie chodzi o wystawienie "Amerykańca" przez biegłych na tzw sądowy odstrzał. Czyli umożliwienie togusom skazanie go wyrokami karnymi i osadzenia w więzieniu. Ja również mam za sobą wiele przeróżnych specyficznych badań sądowo psychiatrycznych. Opisanych w Aferach prawa. Nawet macanych - aferyprawa.eu/Interwencje/PRAWO-CZY-SADOWE-BESTIALSTWO-GRYPSUJACY-PA aferyprawa.eu/Sady/SZWINDLARSKI- aferyprawa.eu/Interwencje/WALCZ-LAJDACTWA-PROCESOWE-SEDZIEGO-KRZYSZT aferyprawa.eu/Interwencje/Wniosek-Rafala-Krzysztalowskiego-do-Rzeczn , www.youtube.com/watch?v=wBkItO5vZhc. Metody działania i faktyczne cele wymiaru sprawiedliwości dokumentuje cykl filmowy z You Tobe www.youtube.com./results?search_query=mrmariusz22l&aq=f Niebawem pojawią się kolejne publikacje i filmy z nowymi traumatycznymi sensacjami procesowymi w moich sprawach. Między innymi dotyczących przekrętów psychiatrycznych. CDN.
~Rafał ze Szczecinka
22-11-2011 / 21:13
Cóż, ciągle żyjemy w skolonizowanej przez Togostan Polszy. Biegli sądowi psychiatrzy, zwłaszcza ci z listy Prezesów Sądów w większości przypadków to skorumpowani schizofrenicy sadyści, całkowicie wyjałowieni z ludzkich cech. Na zlecenie togowych szubrawców, za Judaszowe srebrniki produkują całe serie opinii sądowo-psychiatrycznych o z góry określonym kształcie. Ze zdrowych ludzi robią chorych psychicznie przypisując im niepoczytalność. A z zaburzonych psychicznie osoby zdrowe. Wszystko zależy od zlecenia, jaki ma w swoim założeniu cel. W przypadku Łukasza niewątpliwie chodzi o wystawienie "Amerykańca" przez biegłych na tzw sądowy odstrzał. Czyli umożliwienie togusom skazanie go wyrokami karnymi i osadzenia w więzieniu. Ja również mam za sobą wiele przeróżnych specyficznych badań sądowo psychiatrycznych. Opisanych w Aferach prawa. Nawet macanych - aferyprawa.eu/Interwencje/PRAWO-CZY-SADOWE-BESTIALSTWO-GRYPSUJACY-PA aferyprawa.eu/Sady/SZWINDLARSKI- aferyprawa.eu/Interwencje/WALCZ-LAJDACTWA-PROCESOWE-SEDZIEGO-KRZYSZT aferyprawa.eu/Interwencje/Wniosek-Rafala-Krzysztalowskiego-do-Rzeczn , www.youtube.com/watch?v=wBkItO5vZhc. Metody działania i faktyczne cele wymiaru sprawiedliwości dokumentuje cykl filmowy z You Tobe www.youtube.com. /results?search_query=mrmariusz22l&aq=f Niebawem pojawią się kolejne publikacje i filmy z nowymi traumatycznymi sensacjami procesowymi w moich sprawach. Między innymi dotyczących przekrętów psychiatrycznych. CDN.
~układ czarnego
22-11-2011 / 19:30
czy Wy jeszcze nie zrozumieliście, że nie wolno nam POdskakiwać? Do roboty jazda pracować na nasze przywileje emerutalno POdatkowe. W tył na lewo rozejść się bo będziecie następnymi.