Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
30 stycznia 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Jak załatwić zaświadczenie lekarskie do rozwodu?

Większość z nas słyszała jak załatwia się lewe zaświadczenia lekarskie do sądów. W Aferach Prawa pisaliśmy o biegłych jak Ewa Maroczkaniec z Zabrza, Bohdan Bielski z Warszawy, czy dr. Halina Sobala – Sitko z Tarnowskich Gór, wydających takie zaświadczenia. Często nietrudno udowodnić fałsz owych opinii czy zaświadczeń lekarskich. Jednak nawet o w obliczu bezczelnego oszustwa, sędziowie biorą te rzeczy za dobrą monetę, o ile mogą je wykorzystać dla zniszczenia przyzwoitych ludzi. Bo taka jest zasada w polskich sądach – skazywać niewinnych, oszustom dawać wiarę, a jeśli przestępstwo jest ostentacyjne, to przynajmniej wyrok ma być lekki. Tak więc, sądy są wiarygodne, tylko że tą wiarygodność należy odczytywać z kluczem, czyli odwrotnie od ogólnie rozumianej.

O tym, że rozmowy telefoniczne są rutynowo podsłuchiwane i nagrywane, mówi się nie od dziś. Czasem jednak wśród SS (Służb Sądowych) znajdzie się patriotycznie nastawiony urzędnik, który przekaże naszym mediom informację jak sprawy wyglądają naprawdę. Poniższy odpis rozmowy telefonicznej wraz z nagraniem, był przedstawiony w sądzie i w prokuraturze jako próba zdobycia fałszywego zaświadczenia do sprawy rozwodowej. W obu przypadkach sprawę zignorowano. Do wystawienia zaświadczenia ostatecznie nie doszło, gdyż owa pani została ostrzeżona (też przez SS), że była podsłuchiwana. Minimum tego, co mógł jednak zrobić sąd, to odrzucić wszystkie jej wcześniejsze zeznania i oskarżenia jako niewiarygodne. Nic takiego się nie stało.

Poniżej przedstawiamy zapis, słowo po słowie, rozmowy telefonicznej psycholog Renaty Banasiak z klientką. Ze względu na to, że nie jesteśmy tak bezwzględni jak owa „poniewierana żona”, jej nazwisko zamieniliśmy, właśnie słowem „klientka”. Mimo upływu kilku lat od nagrania, sprawa jest wciąż aktualna. Najgorsze jednak, że olbrzymia rzesza ludzi chodzi i pada na twarz przed wysokimi sądami, cynicznej szajki, którą w najlepszym razie należałoby traktować jak powietrze.

Afery Prawa

______________________________________________________________________________

Zapis rozmowy telefonicznej w W-wie w dniu 16.05.2005

(dotyczy przygotowania do uzyskania i przedstawienia sądowi fałszywego zaświadczenia lekarskiego na dziecko)

Renata Banasiak-psycholog:

...spać o 21-ej, była bardzo niezadowolona, ale ja zawsze do wszystkich ludzi dzwonię, bo ja z pracy...no często wie pani pracuję i potem mogę zadzwonić ale to nieważne. Późno dzwonię do ludzi. Więc chcę pani powiedzieć, tak no jak obiecałam pani jestem słowną osobą, to pani, to pani zrobiłam. Nawet...tylko tak, ona prosiła, powiedziała tak, że ona ma prywatny gabinet u siebie ale tego rodzaju sprawy w sądzie są podejrzane jak u prywatnych, a ona pracuje jak pani mówiłam, ona była ordynatorem szpitala w Dziekanowie Leśnym. Tam jest bardzo ważną osobą. Nadal i pracuje jako endokrynolog dziecięcy. A więc te wszystkie, wie pani, wzrosty dzieci, to to tamto owamto… i ona mi poradziła tak, żeby pa... żeby pani do niej przyszła za darmo, bo po co ma pani… to pani jej jakieś czekoladki przyniesie czy co. Taka jest kochana i powiedziała żeby pani... ja pani podam jej potem telefony. Natomiast musi pani iść do rodzinnego lekarza, tak się teraz robi, żeby rodzinny lekarz skierował panią do...no do Dziekanowa bo pani powie, że w Dziekanowie Leśnym ma pani tam lekarza, u którego się dziecko leczy prywatnie, panią Krystynę Wójcik. I tam w Dziekanowie do endokrynologa niech ją skierują w ogóle. I tam jest też urolog, to ona ma znajomego urologa od moczenia się, ona ma. I oni pani wszystko opiszą.

Klientka:

Uhm, a jeszcze przepraszam ten endokrynolog to jest od jakich chorób ?

Renata Banasiak-psycholog:

Endokrynolog to jest kochanie, od wzrostu dzieci.

Klientka:

Aha.

Renata Banasiak-psycholog:

Jak dzieci są niskie, na przykład bo nerwy są w domu, bo mąż robi awantury, to dziecko nie rośnie ...(kilka sekund zakłócenia w podsłuchu)... trzeba wyolbrzymić, powiedzieć i wtedy ona pisze, że dziecko nie rośnie, że dziecko ma stre... dziecko ma stresy to przestaje rosnąć, takie są niektóre komórki.

Klientka:

Uhm...

Renata Banasiak-psycholog:

Wie pani, no to nie jest tak dokładnie, ale trzeba jeszcze postraszyć, nie?

Klientka:

No tak!

Renata Banasiak-psycholog:

No Gabrysiu, także ja pani dam jej na... pani ma.. Pani jest gdzieś zarejestrowana do swojej przychodni, tak?

Klientka:

Tak, tutaj na Tarchominie.

Renata Banasiak-psycholog:

I pani pójdzie do przychodni i pani powie, że pani leczy pani Krystyna Wójcik dziecko, na stałe, prywatnie. Ale pani idzie do niej do przychodni w Dziekanowie Leśnym i pani doktor prosiła, żeby pani doktor skierowała mnie do niej do Dziekanowa i proszę dać, bo ja muszę dziecko zbadać wzrost, moczenie się, wszystko tam są urologie, tam jest szpitalik dziecięcy i ona pani da, bo to...normalny daje zawsze. Po to jest lekarz rodzinny, żeby kierował nas to tu to tam. Tak?

Klientka:

Tak, dobrze. Dziękuję...

Renata Banasiak-psycholog:

To załatwiłam pani. No i ona mi wytłumaczyła, bo ja myślałam, tak jak myślałam, że pani pójdzie, do jej, do jej prywatnego gabinetu, pani zapłaci, ale ona mówi, po co kobieta ma płacić jak sąd na to patrzy z przymrużeniem oka na te prywatne. A ja przecież będę w tej państwowej i napiszę pani to, co trzeba.

Klientka:

Uhm...

Renata Banasiak-psycholog:

Kupi pani jakieś jakieś frezyjki, przyjdzie pani do niej z kwiatuszkami, powie pani doktor byłam u pani Renatki-psychologa. Pani Renatka mi mówiła, że...ona mnie zna, bo ona pracuje w mojej organizacji charytatywnej. Pani Renata mi mówiła, że pani może mi pomóc, jest tak i tak i tak u mnie w domu, dzieci są takie, takie...i w związku z tym przyszłam, bo ja chcę to do sądu dać, jakieś tego. I będzie wszystko prawnie i będzie wszystko dobrze. Czyli co, dam pani teraz telefony pani Krysi, ale nie zadzwoni pani teraz, dopóki pani nie da skierowania. Idę teraz po jej telefon, dobrze?

Klientka:

Dobrze, dziękuję...

Renata Banasiak-psycholog:

Momencik kochanie...297, To jest ulica Daniłowskiego 34, ona ma po rodzicach domek jednorodzinny w ogródku. Daniłowskiego 34, 834 2097.

Klientka:

To znaczy...bo jestem troszkę zdenerwowana...

Renata Banasiak-psycholog:

Najpierw musi pani iść do pani lekarza rodzinnego i prosić o skierowanie do Dziekanowa.

Klientka:

Tak.

Renata Banasiak-psycholog:

Dlatego pani powie - do Dziekanowa, bo ona powie dlaczego do Dziekanowa a nie do Centrum Zdrowia Dziecka. Dlatego do Dziekanowa, bo dziecko się leczy u pani doktor Wójcik z Dziekanowa i pani doktor Wójcik prosiła o skierowanie, ponieważ dziecko się leczy prywatnie u tej pani, a teraz w Dziekanowie trzeba porobić badania, o.

Klientka:

Uhm. I jak już będę miała skierowanie to dzwonię wtedy...

Renata Banasiak-psycholog:

Skierowanie, to wtedy pani dzwoni do pani Krysi Wójcik, umawia się z nią w Dziekanowie. Ona mówi kiedy ma i ona panią skieruje do urologa, do różnych rzeczy a potem na końcu wysmaży jakieś pismo.

Klientka:

Dobrze. To przepięknie dziękuję i nie wiem jak mam dziękować, ślicznie dziękuję i...

Renata Banasiak-psycholog:

No, dobrze kochanie i...najważniejsze nie dawaj się, trzymaj się i wszystko się da załatwić, bo ja miałam różne pacjentki z takimi problemami, i myślę, że wszystko...musi pani przejść przez piekło, żeby być w raju potem. No niestety. Nie ma innego wyjścia.

Klientka:

Wiem...

Renata Banasiak-psycholog:

No...

Klientka:

Dziękuję prześlicznie...

Renata Banasiak-psycholog:

A ja ciepło o pani myślę, no i polecam pani dobrym energiom na górze. Do widzenia.

Klientka:

Do widzenia.

Renata Banasiak-psycholog:

Linki do artykułów na podobne tematy.

O co chodzi w kampanii przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.

Szwindlerom nie płacę. Pismo Bogdana Goczyńskiego do prezesa sądu w Tarnowskich Górach.

Fałszywa opinia psychologa Ewy Maroczkaniec

Zawiadomienie o przestępstwach sędziów i biegłych sadowych.

Polska prokuratura i sadz. Specjaliści od prowokacji, fałszywych oskarżeń i rozbijania rodzin.

Jak sądy niszczą polskie rodziny.

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Maria
24-12-2014 / 09:45
Ojoj, ja nie twierdzę, że się udzery" rel="nofollow">tpulxqm.com">udzeryłaś w stf3ł , tylko że udzery" rel="nofollow">tpulxqm.com">udzeryłaś w stf3ł -to początek frazeologizmu uderz w stf3ł a nożyce się odezwą Moja wypowiedź absolutnie nie była atakiem na Ciebie, tylko polemiką z Twoją oceną osf3b, ktf3re o filmie wypowiedziały się negatywnie. I tu leży sedno to film powinnaś oceniać i o nim dyskutować, ale Ty oceniłaś, dość pejoratywnie (obraźliwie, negatywnie) zresztą, osoby ktf3rym się on nie podobał zarzucając im brak zrozumienia (czyli głupotę lub ślepotę, bo jak tegoż filmu nie zrozumieć?) oraz brak wrażliwości uczuciowej. To nie był komunikat, że film jest piękny, tylko komunikat, że każdy kto uważa inaczej jest pozbawionym uczuć prostakiem w tym worku i ja, bo mnie absolutnie nie poruszył a zanudził do snu (i to trzy razy). Dyskusja polega na wymianie zdań merytorycznych, na dany temat, a nie na temat uczestnikf3w dyskutusji. Co do chłopakf3w od Stevensona -to im się płeć zmieniała? To cośuzasadniony nowego Użycie przeze mnie zwrotu niewrażliwego głupca w formie męskiej wynikało stąd, że przyznaję ze wstydem, mimo mojej dyletanckiej ale szczerej miłości do języka polskiego, nie byłam w stanie odmienić tego do formy żeńskiej i zwątpiłam czy się da (jak ktoś da radę to niech podpowie) Ależ słoneczko, ja nie napisałam, że Ty się gniewasz, tylko że wyraziłaś słuszny, w sensie uzasadniony w Twoim przekonaniu, gniew na nas wszystkich idiotf3w, ktf3rzy śmią nie piać peanf3w na ten cud kinematografii A ja nie żegnam, tylko pozdrawiam i do tego cieplutko
~Fernando
20-12-2014 / 18:12
ania mf3wi:..ojej , to dokładnie jak ja , ale ja ciągle jestem przed . Gratuluję mojej imizenicnce z całego serca , cieszę się z jej sukcesu :) Pozdrawiam gorąco x. ania
~Krzysztof Galla
30-03-2010 / 00:00
Jakaś bladź z tego dżejbikeja !