Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA OSZUSTWA prokuratorów sędziów i biegłych z Gdańska

Gdańsk - asesor prokuratury rejonowej w Gdańsku Jerzy Wolicki - Wolszleger uważa że Polaków można rozjeżdżać na przejściach, co dowodzi biegły bajkopisarz Rafał Szczypiński...

Bezsprzecznie Gdańsk zajmuje pierwsze miejsce na czele ogólnopolskiej listy skorumpowanych sędziów i prokuratorów. Praktycznie nie ma tygodnia, żeby media nie opisały przekręt gdańskiego sprzedajnego prawnika. Czasopismo AP też wielokrotnie poruszaliśmy fakty nieetyki urzędniczej gdańskich organów (nie)sprawiedliwości.

Teraz dokumentujemy typowy korupcyjny przypadek działania organów władzy.
Na przejściu dla pieszych zostaje rozjechana P. Justyna. Logiczne - kierujący nie zachował ostrożności, jego wina, stało się, zostaje ukarany.
Jednak co się dzieje, gdy taka prosta sprawa trafia do skorumpowanych prokuratorów gdańskich? - nie trudno się domyśleć, że gdy sprawę przekazano niedoświadczonemu asesorowi jakim bez wątpienia jest z układów (żydowskich?) niedouczony Jerzy Wolicki - Wolszleger że winnym zostaje pieszy za to że przechodził przejściem dla pieszych. Zwłaszcza, że sprawcą wypadku jest "dobrze ustawiony" prywatny biznesmen, a poszkodowaną skromna pielęgniarka...

Normalne jest, że każda strona inaczej widzi ten wypadek, ale w ich wyjaśnieniach mamy pewną spójność zeznań, co pozwala na logiczną interpretację faktów.

gdansk_wypadek.zeznanie.j.gif (55131 bytes) gdansk_wypadek.zeznanie.s.gif (46290 bytes)

Zgodnie z opinią lekarską Pani Justyna "doznała naruszenia czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni" - tak więc "z urzędu" i z obowiązku dochodzenie ma obowiązek podjąć prokuratura.
Jednak wyraźnie "z układów" asesorem Jerzy Wolicki - Wolszleger umarza dochodzenie.

gdansk_wypadek.umorz.s1.gif (27643 bytes) gdansk_wypadek.umorz.s2.gif (35482 bytes)

Podstawą stała się bajeczna opinia biegłego Rafała Szczypińskiego.
Wiemy już na podstawie Raportu Transparency International, że biegli sądowi są jedną z najbardziej skorumpowanych grup w polskich sądach.

Poniżej przedstawiamy wywody udającego biegłego bajkopisarza Rafała Szczypińskiego. Brak odznak hamowania jednoznacznie dowodzi, że kierowca nie zachował ostrożności, ze miał za dużą prędkość, że zagapił się, może rozmawiał prze komórkę itd. Śmieszna interpretacja Szczypińskiego, że już na 1.5m przed wejściem widział pieszą i nic nie zrobił tylko pogłębia jego niekompetencję, co stwierdza później prokurator okręgowy.

gdansk_wypadek.opinia.s1.gif (21227 bytes) gdansk_wypadek.opinia.s2.gif (33565 bytes) gdansk_wypadek.opinia.s3.gif (24949 bytes) gdansk_wypadek.opinia.s4.gif (31351 bytes)
gdansk_wypadek.opinia.s5.gif (33219 bytes) gdansk_wypadek.opinia.s6.gif (30726 bytes) gdansk_wypadek.opinia.s7.gif (9753 bytes)

Bajkową teorię przebiegłego biegłego Rafała Szczypińskiego zaskarżyła P. Justyna i prokurator okręgowy Katarzyna Ryś nie zostawiła "suchej nitki" uchylając postanowienie nieudolnego asesorka J. Wolicki - Wolszlegern i przekazując sprawa do ponownego rozpatrzenia.

gdansk_wypadek.okr.uchyl.s1.gif (14640 bytes) gdansk_wypadek.okr.uchyl.s2.gif (24088 bytes) gdansk_wypadek.okr.uchyl.s3.gif (5931 bytes)

W tej sytuacji redakcja nie widzi powodów do dalszego dołowania niedouczonego i niedoświadczonego asesorka prokuratury gdańskiej.

Będziemy pilotować w sądzie gdańskim dalszy ciąg tej afery w której prokuratura gdańska za normę uważa rozjeżdżanie pieszych (gojów?) na przejściach. Postaramy się też, żeby jakiś żydowski asesor Jerzy Wolicki - Wolszleger nie został prokuratorem w polskim państwie.

PS.
Jako lew zapałałem sympatia do Pani prokurator Ryś :-)
Koty są indywidualistami i nie wchodzą w żadne korupcyjne układy...

Goczyński - Długie ręce nietykalnych. Temat tabu IV RP.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Musa
23-12-2014 / 11:30
Prayers for a safe journey Father. I well remeebmr" rel="nofollow">fvatnp.com">remeebmr the appalling murder of Fr Popieluszko and would like to know more about his life. After his death there was an air of "liberation theology" about his past but, I suspect, that was an attempted smear.
~Ana
19-12-2014 / 18:03
I remember this sad time when fr. Popieluszko's muedrr took place. Such a holy, righteous and patriotic man. The Polish Solidarity movement was instrumental to the downfall of the Soviet Communist block. Fr. Jerzy and Lech W. et al played no small part in the freedom of eastern Europe. I regard Fr. Miguel Pro, Fr. Kolbe, and Fr. Popieluszko as a troika of modern Catholic priest heroes.