Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 21-06-2013

ZŁODZIEJSKI ZUS - PAŁACE, DYWANY, MARMURY, poDUPApadłe awaryjne systemy informacyjne ZE SKŁADEK EMERYTÓW...

EMERYCI: POpierajcie partię czynem, umierajcie przed terminem!

!

....sauna w biurze dyrektora, nowe siedziby za setki milionów złotych, przetargi na przestarzały sprzęt, systemy informatyczne za miliardy złotych, wybór najdroższych ofert. Takie rzeczy tylko w ZUS.

Sauna w biurze dyrektora

O świnoujskim inspektoracie ZUS zrobiło się głośno w zeszłym roku, gdy Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego odkryła w biurze dyrektora ZUS... saunę. Za niepozornymi drzwiami kryło się wejście do urządzenia wartego 20 tys. zł. Oficjalnie jednak nie była to sauna, a... szafa biurowa. Od firmy montującej saunę, ZUS zażądał aby faktura oficjalnie dotyczyła montażu szafy. Przedsiębiorcy zagrożono bowiem, iż w przeciwnym wypadku nie odzyska pieniędzy za towar i usługę. Przedsiębiorca nie miał wyjścia - musiał zgodzić się na fikcyjny tytuł faktury.
Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie. Oskarżonym jest... przedsiębiorca montujący szafę-saunę. Prokuratura oskarżyła go o oszustwo i wprowadzenie w błąd urzędników ZUS. Żąda dla niego 10 miesięcy więzienia i kary grzywny. Dyrektor ZUS zlecający montaż sauny jest w tej sprawie... świadkiem.

Dyskietki dla ZUS

Czy ktoś jeszcze pamięta dyskietki 3,5 cala o pojemności 1,44 MB? Od dawna nie produkuje się już sprzętu obsługującego takie nośniki pamięci. Wydawać się mogło, iż dyskietki wyszły całkowicie z użytku dekadę temu. Nie przeszkodziło to jednak Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych na złożenie 3 lata temu zamówienia na... 130 tysięcy takich dyskietek. Wartość zamówienia szacowano na 120 tys. zł.

Fakt, iż niektórzy pracownicy ZUS tkwią mentalnie w zamierzchłych czasach jest aż nadto widoczny dla petentów tej instytucji. Jak nadludzkiego wysiłku wymaga jednak przestawienie się z dyskietek na bezobsługowe pendrive'y o pojemności większej o co najmniej tysiąc razy? I czy nie jest zadaniem przełożonych aby przekazywać swoim podwładnym wiedzę skutkującą większą wydajnością pracy, również w wymiarze technologicznym? U normalnego pracodawcy - jak najbardziej. W instytucji, która nie liczy się z kosztami, ponieważ wydaje cudze pieniądze - najwyraźniej nie.

Informatyzacja ZUS

Problem jednak wydaje się bardziej ogólny. Całkiem niedawno pisaliśmy o informatyzacji ZUS. Przypomnijmy - kontrakty na informatyzację ZUS, skonstruowane były w taki sposób, aby niemożliwe było ich zerwanie i zmiana dostawcy usług. ZUS nabywał bowiem oprogramowanie bez praw autorskich i bez dostępu do kodów źródłowych. Wskutek tego, wszelkie zmiany i aktualizacje oprogramowania dokonywane mogły być tylko i wyłącznie przez Prokom. W tej sytuacji zmiana usługodawcy wiązałaby się z całkowitą wymianą oprogramowania, na które wyłożono jak do tej pory miliardy złotych. Miliardy z naszych składek.

Portal wart naszych składek

W tym roku powstanie nowy portal internetowy ZUS. Koszt jego uruchomienia wyniesie... 18 mln zł. Najprawdopodobniej będzie to najdroższy portal w Polsce. A i to tylko na początek. Z niecierpliwością wyczekujemy na dane dotyczące kosztów jego bieżącej obsługi. Zakładamy oczywiście, że, jak zawsze w przypadku ZUS, nowy portal będzie działać sprawnie, szybko i bezawaryjnie. 

Tony papieru trzeba czymś wozić

Informatyzacja ZUS idzie zatem pełną parą. Wydawać by się więc mogło, iż epokę papieru i dziesiątek przeróżnych druków na każdą okazję mamy już za sobą. Nic bardziej mylnego. Kilka miesięcy temu ZUS zakupił 33 samochody do... przewozu dokumentów. Według informacji przekazywanych przez ZUS, nowe samochody mają służyć przede wszystkim do transportu wniosków i formularzy. Tak, informatyzacja zakończyła się sukcesem. 

Siedziby książąt

Temat pałaców budowanych przez ZUS jest tematem starym jak sam ZUS. Siedzibę ZUS w każdym mniejszym mieście znaleźć jest bardzo łatwo. Wystarczy rozejrzeć się za największą i najbardziej wystawną budowlą w mieście. Czy jednak trwające od lat napominania i kpiny w tym temacie odniosły jakikolwiek rezultat? Najwidoczniej nie, skoro ZUS wydaje kolejne setki milionów złotych na swoje pałace.

Z jednej strony słyszymy o narastającym kryzysie, którego skutki musimy wziąć na siebie w postaci wyższych podatków i ciągle rosnących składek ZUS. Z drugiej strony, oglądamy wyrastające jak grzyby po deszczu nowe siedziby ZUS. Na budowę nowego oddziału ZUS w Szczecinie wydano w zeszłym roku ok. 30 mln zł. Oto efekt:

szczecin-2-zus

Piękny, prawda? Szkoda tylko, że w tym samym czasie w całym kraju, w sposób masowy i zaplanowany likwiduje się szkoły. Cóż, priorytety zostały wyznaczone. Dobro urzędnika, dobrem najwyższym.

Okazuje się jednak, że siedziba szczecińskiego ZUS to zwykła taniocha. Na budowę siedziby na warszawskim Żoliborzu ZUS wydał bowiem... 190 mln zł.

Zobacz również: Galeria zdjęć siedzib ZUS w całym kraju

Armia dobrodziejów

ZUS zatrudnia 47 tysięcy pracowników. Średnia pensja pracownika ZUS wynosi 3,6 tys. zł. Do tego dochodzą premie i nagrody. Łącznie w zeszłym roku na wynagrodzenia pracowników ZUS zarezerwowano kwotę 2 miliardów złotych. Przypomnijmy, że przeciętna emerytura w Polsce wynosi 1,7 tys. zł, czyli niecałą połowę przeciętnej pensji pracownika ZUS.

Tanio być nie może

Przetargi organizowane przez ZUS to temat rzeka. W tym miejscu przypomnijmy tylko przetarg na dostawę kart-identyfikatorów dla emerytów. Kryterium wyboru była cena. ZUS otrzymał cztery oferty. Wybrał najdroższą. Najtańsza oferta została odrzucona ze względu na "rażąco niską cenę". Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, iż firma, która wygrała przetarg, wygrała również poprzedni przetarg na dostawę takich kart. Produkcję tych kart zleciła wówczas podwykonawcy. Tym podwykonawcą okazała się być ta sama firma, która bezpośrednio w przetargu zaproponowała najtańszą ofertę z "rażąco niską ceną".22/05/2012

Zobacz również:  Jak uniknąć ZUS?
Jaką emeryturę otrzyma przedsiębiorca?

Konfiskaty w imię ZUS

Składki ZUS za maj

Więcej o aferach ZUS:

Sąd Najwyższy: Składki ZUS nie są naszą własnością
Interpelacja Poseł Marii Nowak - OSZUSTWA BANKU i KORUPCJA NA SZCZYTACH WŁADZY na przykładzie Getin parabanku Jan Jączek
Zawiadomienie Ministra Sprawiedliwości Marka Biernackiego - Sąd Okręgowy w Katowicach VII Wydział Karny 8 maja 2013 r. o g. 11,10 odbędzie się rozpoznanie skargi Jana Jończyka  na bezczynność i zaniechania prokuratury w sprawie oszustw Getin Banku
OSZUSTWA ADWOKATA KAMILA DRAGA I ADWOKATÓW Z OKRĘGOWEJ RADY ADWOKACKIEJ W KATOWICACH
WNIOSEK O BEZPOŚREDNI NADZÓR PROKURATORA APELACYJNEGO W WARSZAWIE NAD ŚLEDZTWEM DOT. OSZUSTW GETIN BANKU SA Jan Jączek
Abolicja ZUS - umorzenie zaległych składek dla przedsiębiorców
Ryszard Kalisz  Poseł na Sejm RP  Przewodniczący Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka - czy spełni obowiązki do których został wybrany i nagłośni oszustwa Getin Banku SA ?
Prokuratura w Katowicach i kolejny asesor Maciej Rusiński który miernotą wkupuje się do tego grona sitwy ukrywając oszustwa GETIN BANKU SA Jan Jączek
Umorzeniu zaległych składek na ZUS osobom prowadzącym działalność gospodarczą
Poznań - sędzia Beata Rynkowska za oszustwa proceduralne została pobawiona możliwości wykonywania zawodu - a co z resztą skorumpowanych oszustów zwanych sędziami.... ? ! ?
Mec. Kolankiewicz i sędzia Midziak – oszuści albo dyletanci. Anatomia sądowego przekrętu
ZUS przegrał w Sądzie Najwyższym w sprawie o zasiłek macierzyński - ważne dla przedsiębiorców.
Ile wydają banki na prokuratorów itp. urzędnicze badziewie aby ukryć oszustwa na klientach dowiesz się 18 września w Sądzie Rejonowym w Warszawie o godz. 12.00
Katowice - popełnienie oszustwa procesowego przez sędziego SA Waldemara Szmidta, wniosek o sprostowanie i uzupełnienie protokołu z posiedzenia Sądu Apelacyjnego w Katowicach - Jan Jącek z cyklu oszustwa sądowe
Zapraszamy 22.08.2012r. (środa) godz. 9 w Sądzie Apelacyjnym w Katowicach, przy Al. Korfantego 117 odbędzie się rozpoznanie „Skargi Jana Jączka na bezczynność prokuratury w sprawie oszustw parabanku zwanego Getinbankiem...
LISTY OTWARTE POKRZYWDZONEGO JANA JĄCZKA w sprawie oszustw parabanku Leszka Czarneckiego DO PREZESA SĄDU OKRĘGOWEGO W KATOWICACH" oraz do PREZESA WOJEWÓDZKIEGO SĄDU ADMINISTRACYJNEGO W WARSZAWIE
List otwarty Jana Jączka do Premiera Donalda Tuska w sprawie oszustwa Getin Banku SA i miliardera Leszka Czarneckiego.
Oszustwa największych banków światowych - libor, czyli świadome manipulacja stopą procentową pożyczek dla maksymalnego zysku bankowców jest ustalana każdego ranka w Londynie przy kawie...
Wałbrzych - na czym polega oszustwo urzędników skarbowych i funkcjonariuszy prokuratury w sprawie podatku akcyzowego za samochody.
ZUS Gdańsk - czy specjalistka Barbara Turalska-Sczyrbe i chirurg Roman Thiede mają odpowiednie kompetencje do sprawowania tak odpowiedzialnych stanowisk ?
Wypowiedziałem umowę ZUS-owi - mówi GRZEGORZ SOWA, przedsiębiorca z Piotrkowa Trybunalskiego
ZUS ściga do śmierci. RZĄD, ZUS, GUS OSZUKUJE OBYWATELI ? ! ?
Trzecia w tym roku podwyżka składek ZUS
WNIOSEK O UWZGLĘDNIENIE W ROCZNYM SPRAWOZDANIU Z DZIAŁALNOŚCI PROKURATURY GENERALNEJ RP I PODLEGŁYCH JEJ JEDNOSTEK, BEZPRAWNEGO CHRONIENIA OSZUSTÓW FINANSOWYCH Z GETIN BANKU SA
Abolicja ZUS, czyli zielona wsypa posłanki Mrzygłodzkiej

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~mac
25-06-2013 / 01:42
Zus to temat rzeka. Jak ja pracowałem obsługując ZUS, pod koniec roku zawsze dzwonili z warszawki, że mają kasę ale jeśli im nic nie sprzeda firma X, to im tą kasę wezmą. Więc kupowali cokolwiek, byle wydać kasę. Skanery w cenie dobrego samochodu z wysokiej półki. Po 2 na oddział z tego co pamiętam. Projekt nie wypalił, bowiem dowody wpłaty zginane, pisane różnymi długopisami, nie dawały się seryjnie skanować. Uruchomiono obsługę na 3 zmiany (info z Wałbrzycha). Idąc dalej. Projekt informatyczny wdrażany w 2000 roku według pewnych informacji na prawdę wdrożony przez Prokom został dopiero w 2008. W 2000 roku wyłączono system obsługi ARS posadzony na serwerach Novell, Netware. Odpalaliśmy te serwery po pół roku z powrotem, bowiem ich system nie zadziałał. Stąd redeklaracje. Mają dziurę w danych. Z powodu takich dziur, Zus wydał zarządzenie o nie informowaniu petentów, ile mają na koncie, bowiem sami nie byli w stanie określić , kto ile ma na tych kontach. Ogólnie ZUS to jeden wielki przekręt.
~Peter
24-06-2013 / 22:16
Baumana oglądałem zanim tutaj wszedłem, również polecam.
~ciociababcia
23-06-2013 / 19:42
Pozwoliłam sobie na wpis poza tematem, ale szykuje się następne bezprawie... przepraszam. „Precz z komuną” na wykładzie Baumana --- Dutkiewicz policją w „nacjonalistyczną hołotę” --- Kiedy pomnik Baumana zastąpi pomnik Pileckiego? --- Zakłócenie wykładu Zygmunta Baumana – agenta ‘Sejmona’ --- wis.org.pl/forum/viewtopic.php?f=137&t=71&p=17946&hilit=%E2%80%9EPre