Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 27-10-2013

ZAMOŚĆ Czy Wójt Gminy Ryszard Gliwiński został skorumpowany przez Piotra Łachno ze Stowarzyszenia Abrakadabra ?

O napaści tzw. "animalsów" czyli "zorganizowanej grupy przestępczej",  typowych nawiedzonych paranoików na gospodarstwo rolnika zamojskiego dnia 19.05.2011r. pisaliśmy już wcześniej w tekstach: 
Zamość – dowody schizofreni funkcjonariuszki Małgorzaty Fudali-Piechnik – z cyklu okraść i zniszczyć rolnika. 
oraz: Zamość – niekompetencja czy stronniczość prokurator Małgorzaty Fudali-Piechnik – z cyklu zniszczyć rolnika.

Sprawa toczy się już trzeci rok, tak więc zarzuty niekompetencji stawiamy przede wszystkim  funkcjonariuszce prokuratury zamojskiej M. Fundali-Piechnik - ta osoba powinna ponieść konsekwencje finansowe swego niedoróbstwa i miernoty. Jednak my będziemy musieli dochodzić odszkodowania za bezsensowne przedłużanie sprawy przez tą funkcjonariuszkę od Skarbu Państwa - czyli niewinnych obywateli którzy w przeciwieństwie do Małgośki pracują i płacą podatki.   

Wracając do sprawy poszkodowanego rolnika.
Doświadczony rolnik prowadzący gospodarstwo spełniające wszystkie warunki UNI miał pecha - podczas spawania metalowej rury uszkodzonej przez bydło - instalacji do poideł dla krów nastąpiło przepięcie i prąd zabił mu kilkanaście sztuk bydła narażając go na znaczne straty finansowe. Jakby tego było mało po poinformowaniu lekarza i prokuratury na teren jego gospodarstwa "zwalili" mu się "animalsi" z ELPIS pod pretekstem głodzenia zwierząt kiedy to nie wykonano ich sekcji ani żadnych badań specjalistycznych.      

Jakby takie naruszenie miru domowego i dóbr osobistych nastąpiło np. w Teksasie to przypuszczalnie "animalsi" zostaliby wystrzelani jak szczury...

A jak jest w Rosji :
Animalsi z Greenpeace'u protestującym na rosyjskiej platformie wiertniczej Prirazłomnaja na Morzu Barentsa zostali wtrąceni do aresztu i grozi im kara do 15 lat więzienia za piractwo. 
Przypominamy: 18 września 2013r. operując z pokładu pływającego pod holenderską banderą statku "Arctic Sunrise", działacze Greenpeace'u usiłowali dostać się na należącą do koncernu paliwowego Gazprom platformę wiertniczą Prirazłomnaja, aby zaprotestować przeciwko wydobywaniu ropy naftowej w Arktyce. Interweniowała straż przybrzeżna Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB), która zatrzymała statek i odholowała do Murmańska. Sąd rejonowy w tym mieście na północy Rosji nakazał aresztowanie na dwa miesiące wszystkich 30 członków załogi, w tym 26 cudzoziemców pochodzących z 18 krajów. Wśród nich jest obywatel Polski, 37-letni Tomasz Dziemianczuk, pracownik Uniwersytetu Gdańskiego. 
Artykuł 213 Kodeksu Karnego FR określa chuligaństwo jako "brutalne naruszenie porządku publicznego, wyrażające jawny brak szacunku dla społeczeństwa". Za taki czyn, jeśli został popełniony "przez grupę osób po uprzedniej zmowie" lub "w zorganizowanej grupie", albo jeśli "brutalne naruszenie porządku publicznego" było związane ze stawianiem oporu przedstawicielowi władz bądź innej osobie wykonującej obowiązki w zakresie ochrony tegoż porządku, grozi grzywna w wysokości od 500 tys. do 1 mln rubli (od 15,7 tys. do 31,5 tys. USD) lub dochodu skazanego za okres od 3 do 4 lat, albo kara prac przymusowych na okres do 5 lat bądź pozbawienia wolności do 7 lat.

Tymczasem animalsom z ELPIS którzy napadli na gospodarstwo rolnika nie tylko że nic się nie stało za naruszanie prawa obowiązującego obywateli to w dodatku ukradli mu chorego konia pod pretekstem, że jest chory ? ! ? jak też pod przywództwem funkcjonariuszki Małgorzaty Fudali-Piechnik próbowano go okraść z kolejnych 17 sztuk bydła. 

Konia rolnika przekazano "stowarzyszeniu Łachno" gdzie służy dla terapii osób niepełnosprawnych - a więc służy do zarabiania - i miał być zwrócony rolnikowi do końca 31.01.2012r. - nie został... 
Rolnik nie ma za pożytków ze swojego konia, wprost przeciwnie, pomimo że posiada 40 ha łąk - tak więc koń u niego miałby idealne warunki chowu - lepsze niż u Łachno, to Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński próbuje rolnika obciążyć kosztami utrzymania jego kobyły w stowarzyszeniu  kwotą 12.300,00 zł za 802 dni przetrzymywania po 15zł dziennie - czyli chce jego jeszcze bezprawnie obciążyć kosztami - paranoja czy dowód skorumpowania wójta przez Piotra Łachno ? ! ?   

Cóż, do prowadzenie swojego ZOO P. Łachno potrzebował jeszcze konia. Nie stać go było na zakup to postanowił ukraść rolnikowi - wystarczyło skorzystać z układów, znajomości z lekarzami weterynarii i wójtem Zamościa. 
My mamy też swoje układy :-) tak więc postaramy się "prześwietlić" działalność stowarzyszenia "Abrakadabra" P. Łachno i porwanego konia Makabra rolnika oraz samej Fundacji ELPIS.

Opinię w tym przekręcie ma wydać dla sądu kolejny biegły - aby nie był za bardzo przebiegły, ponieważ może znaleźć się na "czarnej liście" a to znacznie utrudnia mu jego karierę, a czasami nawet ją zakończy...   

Więcej o przekrętach "biegłych sądowych" :

Różnica pomiędzy opinią biegłych, a opinią naukowców – przyczyny śmierci Madzi z cyklu mity i hity III władzy
Głubczyce - śmiertelny wypadek samochodowy, czy młoda sędzia Bernardeta Zwolińska jest w stanie ocenić błędy w opiniach biegłych Wacława Jurajda i Marcina Wacławek oraz nielogiczne postanowienie prokuratora Artura Piela?
Wrocław - czy odpadły biegły sądowy Mariusz Miszczyszyn skorumpował SA Elżbietę Lipińską? - pomówiony redaktor AP zaprasza media i widzów na rozprawę 7 lutego 2012r godz.11 sala 7 SO Wrocław ul. Sądowa 1
Kraków - Tylko schizofrenia biegłych psychiatrów Kinga Zoła i Andrzeja Wsołek ze szpitala psychiatrycznego w Kobierzynie?
Opinie psychiatrów, których trudno nazywać biegłymi, w niedalekiej stalinowskiej przeszłości były skutecznym narzędziem walki z opozycją polityczną - z cyklu sędziowie a niezawisłość od rozumu...
Wypadek w Dubiecku - zarzuty do opinii biegłych Politechniki Lubelskiej oraz dowody niekompetencji SSR Agnieszki Tworzydło z Sądu Rejonowego w Przemyślu.
Niesprawiedliwość sprawiedliwości - biegły nie musi być wpisany na listę - pisze prokurator pruszkowski Piotr Romaniuk...
Mechanizm wyłudzania kilku milionów zł rocznie przez oszustów – „biegłych” sądowych: Heitzmana, Gierowskiego i ich kolegów Andrzej KURSA
Czarna lista biegłych w sprawie Bogdana Goczyńskiego 
Afera S.M. „Służew nad Dolinką” w Warszawie Cz. IV. Trójkąt gangsterski: biegły – sędzia – prokurator. dr Janusz B. Kępka
Wypadek w Dubiecku - mataczy prokurator przemyski Robert Leśny, majaczy biegły Andrzej Próchnicki a asesor Agnieszka Tworzydło na pewno pomyliła się z powołaniem....
Goczyński - Tolerowanie fałszywych zeznań świadków, lewe opinie biegłych i ustawianie spraw to norma w polskich sądach. Pismo do ministra sprawiedliwości.
RODK - Rodzinny Ośrodek Doradczo Konsultacyjny - przykład manipulacji biegłych.
Gdańsk - asesor prokuratury rejonowej w Gdańsku Jerzy Wolicki - Wolszleger uważa że Polaków można rozjeżdżać na przejściach, co dowodzi biegły bajkopisarz Rafał Szczypiński...
Biegły geodeta i numer "na starą mapę" - z cyklu patologie sądowe.
Biegły sądowy Władysław Wdowiak z Sanoka - kolejny którego opinie można zakupić? - z cyklu patologie polskiego sądownictwa.
Niepełnosprawny intelektualnie biegły - Lech Suchcicki wydaje opinie dla sądu.

Tematy  w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY  PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" 
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm  - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~obserwator
17-11-2014 / 22:55
Komentarze poniższe pisał jeden zajadły jełop,ziejacy potworną nienawiścią.Można nazwać ,ze jest to jeden ze sprawców ,złoczyńców i debili spolegliwych pani prokurator ,która poniosła sromotną klęskę swoich konfabulacji i pomysłów jak zniszczyć ,człowieka.Zresztą wykorzystywała POżytecznych idiotów i krokodyle łzy,amatora cudzej własności.
~vista
10-11-2013 / 09:27
Jeżeli gospodarstwo rolne tego oprawcy według pana redaktora spełnia wymogi unii europejskiej to ja się z takiej unii wypisuje. to gospodarstwo rzeczywiście stało na dość wysokim poziomie do momentu kiedy żył ojciec tego nieudacznika, który zmarnował całą jego prace. w chwili kiedy koń był odbierany, jak i w chwili obecnej to gospodarstwo przypominało i jest gospodarstwem z XIX wieku, bardzo źle zarządzanym przez osobę, która kreuje się na wielkiego patriotę i katolika. P.S. Jeżeli w Naszym kraju będą mieli coś do powiedzenia ludzie pokroju tego cymbała, będzie to równoznaczne z szybkim spadaniem Naszego Narodu w najgłębszą przepaść świata. Panie redaktorze, czy Pan wie o czym Pan w ogóle pisze obrażając niewinnych ludzi? Czy Pan widział to unijne gospodarstwo? Jeżeli nie, chętnie prześle Panu kilka zdjęć z tego "wzorcowego gospodarstwa", a zapewniam Pana, że na każdym miejskim wysypisku śmieci jest większy ład, które będę prosił aby Pan umieścił je na swojej stronie do wglądu opinii publicznej.
~kjp
07-11-2013 / 21:32
Osoba pisząca ten artykuł najwyraźniej nie ma pojęcia o sprawie, w jakim stanie koń został odebrany właścicielowi. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości proszę zapoznać się z poniższym artykułem przedstawiający obraz zakatowanych zwierząt. zamosc.naszemiasto.pl/artykul/galeria/915671,sitaniec-zaglodzil-krow
~dds
07-11-2013 / 21:16
stek kłamstw bzdur i głupoty podanych w tym artykule rolnik zagłodził kilkadziesiąt sztuk bydła nie odstawiał 1l mleka bo jego zdychające bydło z głodu go nie produkowało- redakcja opublikowała fałszywe informacje w obejściu gospodarza nieprawdopodobny brud gołym okiem widać gnojarstwo tego oprawcy