Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
17 października 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA ZDZISŁAW RACZKOWSKI

Urzędnicze piekło - wystarczy jeden skorumpowany urzędnik fiskusa żeby zgnoić właściciela firmy, doprowadzić do upadłości, pozbawić pracy zatrudnionych. List od czytelnika.

Na Waszej stronie internetowej przeczytałam artykuł pod tytułem "KOMPROMITACJA URZĘDNIKÓW FISKUSA", oprócz przykładu Pana Kluski, który zresztą znany jest w całej Polsce, opisana jest sprawa Pana Szemplińskiego i jego firmy Compact-Komputery.

Czytając ten tekst miałam wrażenie jakby ktoś pisał o mojej firmie i mojej sprawie.
W październiku 2005 r. rozpoczęła się w mojej firmie kontrola UKS za rok 2004 dotycząca podatku dochodowego oraz VAT. Po trzech miesiącach 23.01.06 r Inspektor UKS-u wydał decyzje, w której ustalił uszczuplenie podstawy opodatkowania o 54.822 zł oraz brak naruszenia przepisów prawa jeśli chodzi o podatek VAT. Ponieważ decyzja była niesprawiedliwa odwołaliśmy się do Izby Skarbowej. Po rozpatrzeniu sprawy Izba uchyliła decyzję w całości przekazując ją do ponownego rozpatrzenia. Ku mojemu zdziwieniu trafiła do tego samego inspektora UKS-u. I wtedy zaczął się "cyrk".

Najpierw przesłuchania pracowników a nawet ich rodzin nie mających nic wspólnego z firmą Potem głośno wypowiadane opinie cytuje "zawziąłem się i nie odpuszczę". Na koniec pojawiły się anonimowe żądania pieniędzy w kwocie 10.000,-PLN żeby zakończyć sprawę. Popełniłam błąd zgłosiłam to na Policję. Efekt - 30.01.07 postanowienie Prokuratury o umorzeniu dochodzenia. W tym samym okresie Pan Inspektor cały czas rozpatruje odwołanie nie wykonując zbyt wiele czynności a bynajmniej nie w zakresie odrzuconej przez Izbę decyzji. Już po uprawomocnionym umorzeniu postępowania przez Prokuraturę w sprawie żądania 10.000, PLN składa sam, nie kończąc postępowania i nie wydając żadnej decyzji, zawiadomienie do Prokuratury, że wraz z mężem i jednym z moich dostawców na podstawie jego ustaleń naraziłam Skarb Państwa na uszczuplenie podatkowe nie mniejsze niż 30.000.000,- PLN.
Efekt 16.04.07 zostajemy wraz z mężem zatrzymani na 48h i postawiono nam zarzuty o przestępstwo z art. 56 §1 kks powołując się na toczące się postępowanie w UKS za 2004 r.
Prokuratura była łaskawa zostaliśmy zwolnieni za kaucją w sumie 65.000,- PLN za dwie osoby, oczywiście łącznie z zakazem opuszczania kraju. Jednak już następnego dnia Prokurator zmienia zdanie i dodaje dozór policji dwa razy w tygodniu oraz co najdziwniejsze zakaz opuszczania miasta bez pisemnej zgody choć doskonale wie o tym że firma ma oddziały poza terenem. ( Nie dostałam nawet zgody na pojechanie na pogrzeb ojca chrzestnego - powód nie mogłam udokumentować jego zgonu nie miałam Aktu Zgonu). Zaskarżenie tego postanowienia do Sądu nie dało oczekiwanego rezultatu. Sąd przychylił się do stanowiska prokuratury i utrzymał w mocy zakaz opuszczania miasta uzasadniając to tym, iż firmę można prowadzić telefonicznie.

To jednak nie koniec całej sprawy dokładnie dziesięć dni później 26.04.07 Pan Inspektor UKS kończy postępowanie za 2004 r., które było podstawą oskarżenia, i wydaje decyzję w której wykazuje uszczuplenie podatkowe na kwotę 596,-PLN.
Nie potrafię do dziś tego zrozumieć. Jak jest to możliwe, że cały czas jesteśmy z mężem podejrzani, toczy się postępowanie w prokuraturze w sprawie o 30.000.000,- PLN z których zostało oficjalnie 569,- złotych?
Na marginesie ten sam Pan inspektor rozpoczął kontrolę w mojej firmie za lata 2005 i 2006 r. jest w chwili obecnej na etapie przesłuchiwania pracowników firm z którymi kiedyś współpracowałam ( czy to jest normalne?)

Ogarnia mnie strach przed bezsilnością mam wrażanie że w naszym kraju nie ma żadnych zasad ani prawa które chroniłoby przed bezkarnością urzędników zbyt często skorumpowanych. Odnoszę wrażenie że u nas najlepiej być bezdomnym i bezrobotnym bo tylko Ci mają spokój.
Jeden urzędnik zamienił moje życie w piekło, robiąc ze mnie przestępcę tylko dlaczego, z zemsty że odwołałam się od jego bzdurnej decyzji i dostał od Izby po "nosie" żeby pokazać kto tu rządzi a może dlatego że nie chciałam zapłacić tych 10.000,-PLN .
Jak dojść prawdy? Gdzie szukać pomocy?
Może Państwo znajdą odpowiedź.
Z poważaniem
Agata i Leszek

Kolejne strony dokumentują stale uzupełniane cykle nieodpowiedzialnego zachowania się funkcjonariuszy władzy i urzędników państwowych:
Sędziowie - oszuści. W tym dziale przedstawiamy medialne dowody łamania prawa przez sędziów - czyli oszustwa "boskich sędziów". Udowodnione naruszania procedury sądowej, zastraszania świadków, stosowania pozaproceduralnych nacisków na poszkodowanych i inne ich nieetyczne zachowania. Czas spuścić ich "z nieba na ziemię" :-)
Prokuratorzy - czyli tzw. "odpady prawnicze", śmiecie, najczęściej nieetyczni i nie dokształceni funkcjonariusze władzy. Aktualizacja na rok 2007.
Prokuratorzy do zwolnienia od razu - ARCHIWUM - 2006r
SKORUMPOWANI SĘDZIOWIE I PROKURATORZY - czyli nie tylko pijackie wpadki
"boskiej władzy" , którzy w końcu spadli na ziemię...:-)

Adwokaci - czyli mecenasi chałtury prawniczej, a tak naprawdę to jedyni usługodawcy którzy nie ponoszą odpowiedzialności za odstawiane fuszerki typowi pasożyci społeczeństwa
Oszustwa polityków - przekręty i wpadki znanych "mniej lub więcej" polityków, czyli urzędników państwowych oszukujących i pasożytujących na narodzie - stale uzupełniany cykl: POLITYKA WłADZA PIENIąDZ
Policyjne afery 2007 - handel tajnymi informacjami ze śledztw, narkotykami, wymuszenia policyjne, pijani policjanci, policjanci terroryzujący własną rodzinę i świadków... - słowem "psie przękręty".
oszustwa komornicze - pasożytów społeczeństwa, często typowych chamów i nieuków, którzy oszukują właścicieli firm, poszkodowanych i wierzycieli oraz w dupie mają obowiązujące PRAWO
Urzędnicy państwowi i ich matactwa 2007 - dokumentujemy tu oszustwa urzędników państwowych takich jak: polityk, wójt, starosta, burmistrz, prezydent, rzecznik - wszelkich kombinatorów na których utrzymanie pracujące całe społeczeństwo, a którzy swoje publiczne stanowisko wykorzystują dla swojej prywaty i zysku.
UDOKUMENTOWANE FAKTY POMYŁEK LEKARSKICH
Psychiatryczne przekręty pseudo-biegłych udających lekarzy - aktualny stale uzupełniany cykl przedstawiający typowych schizofreników, decydujących o zdrowiu i majątkach ludzi, którzy bez wiedzy za to za kasę wydają opinie niezgodne z prawdą i nie mające nic z fachowością...
Aferzyści - czyli wszelkiej maści kombinatorzy grający rolę biznesmenów, politycy mający dojście do tajnych informacji i wiedzy
Media manipulują, osądzają i są sądzone - wpadki sądowe, wyroki skazujące na dziennikarzy za nierzetelność, pomówienie, wprowadzenie w błąd społeczeństwa.
Poseł to ma klawe życie :-)

Krytyka wyroków sądowych nie jest godzeniem w niezawisłość sędziowską. Nadmiar prawa prowadzi do patologii w zarządzaniu państwem - Profesor Bronisław Ziemianin
Strasburg - wyroki Trybunału - ukarana Polska i polskie sądy za wydane wyroki naruszające prawo - efekty skorumpowania polskich sędziów.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~anatol
28-03-2015 / 19:27
Brudne „ Lapy „ mgr.adwokat Anny Alianowicz i Bronislawy Bledniak ! 3 wrzesnia 2014 roku zeznalem przed Sadem Rejonowym w Boleslawcu . Bronislawa Bledniak zam. 59-700 Dabrowa Boleslawiecka w obecnosci mgr. adw. Anny Alianowicz „ KANCELARIA ADWOKACKA. ALJANOWICZ ANNA” Ul. Zgorzelecka 46 59-700 Bolesławiec skladala propozycje „ Korupcyjna Bieglej sadowej Ofman Lilia ” . zanizenia wycena nieruchomości wartosci domu 59-700 Trzebien Ul. Kolejowa 7. W pierwsyzm przypadku sie nie udalo Bronislawie Bledniak. W drugim z jerzym karpinskim jak widac ? jeleniagora.naszemiasto.pl/firma/karkonoskie-stowarzyszenie-rzeczozn
~Neli
03-07-2011 / 15:54
ZUS! Zgnoić starca! Historia szykan 104-latki. sierota.salon24.pl/321007,zus-zgnoic-starca-historia-szykan-104-latk