Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
5 października 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 16-02-2011

Sądy  i prokuratura zagrożeniem dla demokracji - Piotr Skwieciński  - czyli, aby być sędzią trzeba nie mieć mózgu - twierdzi Berlusconi :-)  

Groteska Berlusconiego to mniejsze zło... „Polityczna instrumentalizacja prawa, sądów i prokuratury jest bowiem chyba największym możliwym zagrożeniem dla demokracji. A wrogowie Berlusconiego – politycy klasyczni oraz politycy w togach prokuratorskich i sędziowskich (włoski fenomen) – dopuszczają się tej instrumentalizacji wręcz demonstracyjni Ktoś powiedział: Berlusconi może budzić obrzydzenie. Ale jego przeciwnicy muszą wzbudzić przerażenie. ( źródło )

12 lat temu, gdy na tle skandalu seksualnego republikańska prawica podjęła próbę obalenia prezydenta Clintona, lewica – amerykańska i światowa – określała to mianem oburzającej próby anarchizowania państwa i zakwestionowania demokratycznej decyzji większości za pomocą pretekstów prawnych. Dziś w sprawie Berlusconiego, przecież podobnej (seks, kłamstwa, ostry konflikt wewnętrzny i brak woli uszanowania wyniku wyborów), zajęła stanowisko diametralnie odmienne. Tę nacechowaną filozofią Kalego zmianę stanowiska trzeba odnotować ze smutkiem. Zarazem muszę stwierdzić, że komentować sprawę Berlusconiego jest trudno. Bo ciężko zdobyć się na sympatię do którejkolwiek strony toczącego Italię konfliktu.

O odruch współczucia wobec premiera Włoch trudno nawet komuś zdecydowanie niechętnemu wobec grającego pierwsze skrzypce w nagonce na niego ponurego sojuszu purytańsko-feministycznego, a decyzję o sądzeniu go przez trybunał wyłącznie kobiecy uważającemu za żenujący populizm. Trudno bowiem współczuć politykowi od dawna postępującemu tak, jakby świadomie postawił sobie za cel zniszczenie powagi sprawowanych przez siebie urzędów. Trudno o taki odruch chyba każdemu obserwatorowi niepozbawionemu elementarnej dbałości o tak podstawową instytucję zbiorowości, jaką jest państwo i jego autorytet.

Ale rzadko mamy komfort wyboru między oczywistym dobrem a oczywistym złem. Często musimy ważyć mniejsze i większe zło. A w sprawie Berlusconiego, mimo całej groteskowości jej bohatera, większe zło niosą ze sobą moim zdaniem jego wrogowie. Polityczna instrumentalizacja prawa, sądów i prokuratury jest bowiem chyba największym możliwym zagrożeniem dla demokracji. A wrogowie Berlusconiego – politycy klasyczni oraz politycy w togach prokuratorskich i sędziowskich (włoski fenomen) – dopuszczają się tej instrumentalizacji wręcz demonstracyjnie.

Ktoś powiedział: Berlusconi może budzić obrzydzenie. Ale jego przeciwnicy muszą wzbudzić przerażenie. Marek Mojsiewicz  i mój komentarz  

Włochy ze swoim wymiarem sprawiedliwości, który wymknął się z spod jakiejkolwiek kontroli stają się modelowym przykładem w którym następuję podkopanie fundamentów demokracji . Narastającym od wielu lat problemem całego zachodniego świata jest uzurpowanie  sobie uprawnień władzy ustawodawczej prze Sądy Najwyższe , czy Trybunały Konstytucyjne . Niepostrzeżenie stały się suwerenem w kwestiach stanowienia prawa.
Parlamenty zostały sprowadzone do roli sekretariatów proponujących  projekty i rozwiązania dla Trybunałów , które projekt odrzucają lub nanoszą obowiązujące poprawki . No lepiej jest z uniezależnianiem się prokuratur , które staja się suwerenne w zakresie ścigania, lub zaniechani ścigania przestępstw i przestępców, lub też bezkarnie zwykłych uczciwych obywateli.
Rokita po utworzeniu nowego Urzędu Prokuratora Generalnego stwierdził ,że jest to błąd i wcześniej czy później ten niezależny od nikogo urząd zostanie zlikwidowany .
  Oczywiście w sytuacji istnienia  feudalnych korporacyjnych , cechowych organizacji sędziów i prokuratorów szybko pojawia się tam nieformalne struktury, koterie, klany rodzinne , frakcje . Jest to gratka dla środowisk przestępczych, obcych wywiadów, czy lobby finansowych.  Całkowita niezależność od społeczeństwa, wyłączenie się spod reguł demokratycznego państwa prawnego  i praktycznie absolutna bezkarność stanowi śmiertelne zagrożeni dla demokracji, praw człowieka  i wolności obywatelskich .   

Marek Mojsiewicz    

Moje Poglądy „ Linki    

 
"Sędziowie wybierani w wyborach  bezpośrednich , powszechnych"   link
Children first. Dzieci przede wszystkim      link
„Legalizacja narkotyków „      
link
„ Okręgi jednomandatowe „       link   
„System Prezydencki „    link   
„Referendum jako IV władza „   link  
„Samorządy „       link
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
Doktryna Mojsiewicza synteza polityki jagiellońskiej i polityki piastowskiej czytaj tutaj
Stronnictwo Pruskie i Jagiellońskie Aktualizacja Październik  
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
„Stronnictwo  Pruskie i Jagiellońskie „   uzupełnienie październik

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~grzmot
23-02-2011 / 18:08
ja bym te sędziny wygrzmocił młotem pneumatycznym w d... :P - ale obawiam się, że tylko prąd bym zmarnował :P
~apud
19-02-2011 / 12:58
"~gość 17-02-2011 / 21:13 Podoba mi się zabawa..." Jednak idiotów wśród ludzi nie brakuje. Choć wiem, że im większa lala w todze to Sąd "twardszy" zwłaszcza gdy lala w todze ogłasza wyrok w 7 dniu po zakończeniu przewodu sadowego bowiem musi zapoznać się z opinią mentora z którym sprawdza twardość majestatu. Tu kłania się 2002 rok i SR w Olsztynie
~Rafał ze Szczecinka
18-02-2011 / 23:18
~gość
17-02-2011 / 21:13
Podoba mi się zabawa Berlusconiego z laskami i sędziami... a najbardziej marzę żeby przelecieć jakaś sędzinę i tak dać jej popalić, żeby stała się wreszcie kobietą a nie udawała murowany "wysoki sąd" w jakiejś wsi typu SR Łomża :-)
~odraza
17-02-2011 / 13:53
20 000 miesięcznie to wystarczająca rekompensata za brak mózgu ;-)))
~allegro
17-02-2011 / 08:42
Jarosław Kaczyński popełnił największy błąd jak zwykle i wciąż nagonka na człowieka jako takiego i na osoby z nim związane tj Ziobro czy Macierewicz dla których liczy się honor i ojczyzna , którzy próbowali ukrócić prywatę wymiaru niesprawiedliwości w RP, którzy próbowali i próbują ukrócić oddawanie Ojczyzny w obce łapy, którzy... Można by jeszcze wymieniać pozytywne aspekty działalności samego J. Kaczyńskiego jak i jego współpracowników. Co do Lecha chociażby, skoro głupawi redaktorzy zadają pytanie co zrobił dla POLSKI - to odpowiedzieć należy tylko jedno - Chciał poprzez swoje działania spowodować aby z Polska się liczono - również nasz "wielki brat USA i Rosja" oraz aby Polska była Polską i dla Polaków czego niestety nie da się powiedzieć o rządach PO i obecnego prezydenta którzy oprócz bałwochwalskich uśmieszków na głupawych twarzach nie zrobili dla tego pięknego kraju absolutnie nic - Sorry - podnieśli VAT przez co spowodowali szalejące w górę ceny i niszczenie i tak ubogiego społeczeństwa.