Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
14 kwietnia 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Policja zatrzymuje pod zarzutami korupcji działaczy PSL Leszka Grala - prezesa Dolnośląskiej Izby Rolniczej i prezes ARiMR Bożenę Rynkowską

Dwa miesiące w areszcie spędzi prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej i działacz PSL Leszek Gral. Zdecydował o tym wrocławski sąd na wniosek prokuratury, która prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy podziale pieniędzy w ramach wspieranego przez Unię programu „Mój szef to ja”.
Prokuratura zarzuca Gralowi., że osiągnął korzyści finansowe przy rozdzielaniu ponad 700 tys. zł rolniczych dotacji. Śledztwem objęto także prezes dolnośląskiej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Bożenę Rynkowską. Oboje zasiadają we władzach regionalnych PSL. Z listy ludowców Leszek Gral walczył w ostatnich wyborach o mandat europosła.
Leszek Gral startował do europarlamentu z listy PSL (Fot. Marek Zoellner)

Prokuratura postawiła obojgu zatrzymanym zarzuty przekraczania uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych od listopada 2008 r. do kwietnia 2009 r. Chodziło o przyznawanie dotacji unijnych, którymi zarządzał DIR. Bożena Rynkowska miała wskazywać koordynatorowi programu osoby, które mają dostać pieniądze na otworzenie działalności gospodarczej. Z takiej nieuczciwej formy pomocy miało skorzystać około 20 rolników.
Na razie nie wiadomo ile dotacji łącznie dostali. Jednak - jak ujawniają śledczy - chętnych było bardzo wielu.

Łącznie w tym śledztwie zarzuty zostały postawione trzem osobom. Pod koniec kwietnia, po kontrolowanym wręczeniu łapówki, wpadł Jerzy G. - koordynator komisji, która przyznawała dotacje. Usłyszał zarzuty korupcji.


- Dowiedziałem się o zatrzymaniu Bożeny R. z radia - komentował w środę wczesnym popołudniem wicemarszałek dolnośląski Tadeusz Drab, szef regionalnych struktur PSL. Zapewniał, że jego partyjna zastępczyni nie zostanie zawieszona, bo za mało wiadomo o powodach jej zatrzymania.

- Bardzo wysoko oceniam jej merytoryczne walory urzędnicze, myślę, że osądzanie jej jest przedwczesne - dodał Drab. - Z mojej wiedzy wynika, że jest to osoba, która jest wytrawnym urzędnikiem. I wie na czym polega odpowiedzialność urzędnicza.

Pod koniec kwietnia zarzuty usłyszał członek komisji przyznającej dotacje. Zatrzymano go zaraz po tym jak przyjął 4,5 tys. zł łapówek.

OSZUSTWA SKARBOWE LESZKA GRALI - PREZESA DOLNOŚLĄSKIEJ IZBY ROLNICZEJ PUPILA PSL - ZAWIADOMIENIE O PRZESTĘPSTWACH.

Machinacje działaczy PSL - Leszkowi Grali Szefowi izby rolniczej grozi aż 10 lat więzienia. Usłyszał zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej


ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.