Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 25-07-2011

Manifestacja  pokrzywdzonych przez ZUS przedsiębiorców pod Sejmem w czwartek 28.07.2011 r.

Przez bardzo długi czas w sporze z ZUS byliśmy osamotnieni i biliśmy głową w mur. Mimo naszego przekonania, iż mamy rację, że prawo nie może działać wstecz, a sądy przeprowadzają sprawy często z pogwałceniem naszego prawa do obrony, media milczały. Nasze działania w ostatnich miesiącach przyniosły jednak poparcie wielu organizacji (kopie oświadczeń o poparciu naszej sprawy umieściliśmy na stronie www.zuskrzywdzi.pl), zainteresowały się nami również media.

Od ponad 3 lat ZUS wybierając z systemu informatycznego przedsiębiorców, których składka była niższa niż od działalności, wszczyna wobec nich postępowania, jak twierdzi „z urzędu”, bez zgody strony na jego prowadzenie, co sugeruje, że ZUS czyni to z własnej inicjatywy lub z inicjatywy osoby trzeciej. Działaniem tym ZUS zmierza jak najszybciej do wydania decyzji o nie podleganiu ubezpieczeniom z w/w, innych tytułów niż działalność gospodarcza i w konsekwencji przedsiębiorcy zostają obarczeni składkami na ubezpieczenia społeczne od działalności za nawet 10 lat wstecz z horrendalnymi odsetkami liczonymi w dodatku nie od dnia prawomocności decyzji wymiarowej lecz od dnia w którym wg ZUS składka winna być opłacona.

Z oglądu sprawy wynika, że ZUS jeszcze przed wszczęciem postępowań podjął sam sobie decyzję, iż wszystkim takim przedsiębiorcom niezależnie od ich reakcji, wyjaśnień, przedstawianych dowodów itd. i tak wyda decyzje kwestionujące okresy ubezpieczenia z innych tytułów tylko z uwagi na „za niską składkę” i nakaże im w ten sposób płacić składki na ubezpieczenia społeczne od działalności. Cała reszta działań ZUS i innych organów jest tylko zbędną i kosztowną otoczką, ale znacznie upokarzającą przedsiębiorców, którzy w swoim czasie zaufali prawu stanowionemu przez Parlament RP i powszechnie obowiązującemu. I w tym kontekście przedsiębiorcy zadają pytanie: jeżeli nie dla nas było tworzone prawo określone w tym zakresie w ustawie systemowej obowiązującej od 01.01.1999 r. z późniejszymi zmianami, to dla kogo?

            Przedsiębiorcy nagle pozbawieni prawa wyboru tytułu do ubezpieczeń i zaskoczeni powstałymi zobowiązaniami wobec ZUS, wynoszącymi od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych, coraz bardziej zdesperowani, łączą się we wspólnej walce z przedsiębiorcami, których ZUS potraktował podobnie z racji okresowego zawieszenia działalności lub korzystania z urlopu macierzyńskiego w trakcie jej trwania, czyli z tzw. „zawieszeniowcami” oraz „Matkami”, i tworzą prawie pół milionową grupę pokrzywdzonych przez ZUS.


Chcemy jednocześnie stanowczo podkreślić, że nie jesteśmy przestępcami, nie działaliśmy i nie działamy na szkodę ani społeczeństwa, ani Państwa, ani budżetu. Tworzymy miejsca pracy dla siebie i najbliższego otoczenia. Zdejmujemy „z głowy” rządu problem naszego zatrudnienia, obniżając, dzięki naszej aktywności, poziom bezrobocia, dzięki podatkom, jakie płacimy, obniżamy deficyt budżetowy i umożliwiamy zatrudnianie rzeszy urzędników.

MY NIE JESTEŚMY PROBLEMEM TEGO KRAJU, MY JESTEŚMY JEGO SIŁĄ NAPĘDOWĄ!


Rządzący nie chcą rzetelnego i kompleksowego rozwiązania naszego problemu, twierdząc, że kosztowałoby to budżet aż 1 miliard zł. To znaczy, że manipulując przepisami oraz działając prawem wstecz rządzący założyli, że w takiej wysokości otrzymają wpływ gotówki, doprowadzając nigdzie nie zrzeszoną grupę społeczną do bankructwa. Mając poparcie krajowych autorytetów prawnych, oraz najwyższy Akt Prawny - Uchwałę 7-miu Sędziów SN, wiemy po której stronie stoi prawo i nie możemy zgodzić się na bezprawny nokaut.

Jest to ostatnia nasza rozmowa z naszymi rządzącymi, ale nie manifestacja, na której zamierzamy podać przykłady marnotrawstwa milionów zł przez nasz rząd. Potem zamierzamy zwrócić się do Europarlamentu ze skargą na bezprawie naszego rządu. Mamy już listy tłumaczone na obce języki. Ta manifestacja to nie tylko nasza szansa, ale również ostatnia szansa dla naszych rządzących, aby nie zakończyła się międzynarodowym skandalem.

To nie my jesteśmy winni coś ZUS-owi, ale to ZUS i Rząd jest winien nam przeprosiny!

Jesteśmy uczciwie pracującymi ludźmi, obywatelami naszego kraju, którzy chcą uczciwych rozstrzygnięć w nierównej walce. Dlatego tak bardzo potrzebujemy wsparcia.

Więcej informacji o nas i naszym problemie:

www.zuskrzywdzi.pl

ZUS O/ Tomaszów Mazowiecki nakazuje zbadać psychiatrycznie zmarłego... wymysł niekompetentnych pseudo-specjalistów typu Dariusz Ścierwicki i Agnieszka Rajska
PRACOWNICY ZUS DOPROWADZILI DO ŚMIERCI MEGO MĘŻA - MANIFESTACJA PRZECIWKO NADUŻYCIOM ZUS!
MANIFESTACJI PRZECIWKO BEZPRAWIU ZUS-u: 12 maja 2011r. (czwartek) godz. 11.00 plac przed Sejmem, ul. Wiejska 4/6/8, Warszawa.
Oszustwa i przestępstwa Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Wadowicach – Artura Urbanowicza
ARESZTOWAĆ REDAKTORA NACZELNEGO AFER PRAWA ZDZISŁAWA RACZKOWSKIEGO ZA UJAWNIANIE OSZUSTW I UKŁADÓW SĄDOWYCH.
Mielczarek vs. ZUS - czyli wojna z funduszami emerytalnymi.
OSZUSTWA SĄDOWE - KOMU PRZESZKADZA NAGRYWANIE POSIEDZEŃ SĄDOWYCH?
Trybunał Konstytucyjny - ZUS wypłaci odsetki, jeśli sąd wskaże jego winę - a sąd wcale nie taki skory...
Batuta - prawda o Rozpudzie - oszustwa (pseudo) ekologów.
ZUS - państwo w PAŃSTWIE - Adam Kłykow - zawiadomienie Prokuratora Generalnego Z. Ziobro o popełnionym przestępstwie przez urzędników ZUS.
Szara strefa. Raport na temat najczęstszych oszustw podatkowych  
ZUS - państwo w PAŃSTWIE - prośba o azyl przed ZUS-owskim bezprawiem. List o interwencję do redakcji i Ludwika Dorna.
Tarnów - smród w sądzie - skorumpowana sędzi Renata Sira dalej ukrywa "gówniane" oszustwa adwokata tarnowskiego Janusza Bystrzonowskiego i mataczenia sędziów tarnowskich na 92-letniej bezbronnej staruszce...
ZUS - Raport o stanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Polsce - czyli jak oszukiwane jest pracujące społeczeństwo.
ZUS uważa, że sprawa w NSA nie ma znaczenia.
CZY MOŻNA OSKARŻYĆ WIELKI ZUS? - KOMPROMITACJA SĘDZIEGO KROSNIEŃSKIEGO A. DZIEDZICA
Prawo do bezprawia ZUS.
Lewe oświadczenia majątkowe sędziów - NIK wykryła oszustwa sędziów za to Krajowa Rada Sądownictwa to ukrywa. Czy sędziowie KRS i Sądu Najwyższego po prostu oszukują?

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY  PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników


Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.