Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
17 października 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA KORUPCJA KONSULA rp WE LWOWIE MIROSŁAWA GRYTY

Listy od czytelników - Zawiadomienie o korupcji konsula RP we Lwowie Mirosława Gryty.

Mam na imię Witalij, nie chciałem by nazywać swojego nazwiska, zajmuję się działalnością przedsiębiorczą na Ukrainie.

Z rodzaju swojej działalności jestem zmuszony często jeździć do Polski. Do wstępu Polski w strefę Schengen, każde półroku wytwarzałem sobie wielokrotną wizę, dla podróży do Polski. Moja ostatnia wiza skończyła się w styczniu 2008 roku, więc byłem zmuszony wyrobić sobie nową wizę. W tym celu poszedłem do konsula RP we Lwowie – pana Mirosława Gryty. Podczas rozmowy z panem konsulem, nadałem jemu wszystkie potrzebne dokumenty, które potwierdzają że zajmuję się przedsiębiorczą działalnością i często odwiedzam Polskę w rozmaitych sprawach powiązanych z moją pracą. Pan konsul Gryta odmówił mi w nadaniu wizy: "w związku z nieobecnością potwierdzających dokumentów od polskiej firmy", odpowiedziałem jemu że nie mam stałych partnerów w Polsce, dlatego takich potwierdzających dokumentów z polskiej strony nie mogę nadać, na co pan Mirosław Gryta zaproponował mi zwrócić się do turystycznej firmy "Passat", która znajduje się obok konsulatu, on powiedział że tam mi pomogą!

Następnego dnia poszedłem na firmę "Passat", która znajduje się niedaleko od konsulatu RP we Lwowie, pod adresem ul. Iwana Franki , 55/2. Na tej firmie mi potwierdziły że mogą wyrobić dla mnie Polską Schengen-wizę, ale ich usługa będzie kosztowała mi 100 Euro za jednorazową wizę, albo 200 Euro za wielokrotną wizę, i jeszcze 35 Euro opłaty konsularnej.

Jak okazało się później, na tej turystycznej firmie "Passat", pracowała znajoma, która w prywatnej rozmowie opowiedziała mi o korupcyjnym schemacie współpracy firmy "Passat" i konsulatu RP we Lwowie.
A więc dyrektor firmy "Passat" - pani Olga Kudrzaidze, zbiera paszporty u tych kto zwrócił się do jej firmy, i przekazuje te paszporty razem z ankietami panu Mirosławowi Gryty. Pan konsul Gryta wyrabia wizy dla rzekomo turystycznej grupy, i przez swoich znajomych w Polsce otrzymuje potwierdzenie o pobycie w hotelach dla tej grupy, ale żadnej turystycznej grupy nie istnieje. Część otrzymanych pieniędzy, za wyrobienie wizy, pani Olga oddaje konsulowi Gryty. O bardzo dobrych stosunkach pani Olgi z panem Grytą, świadczy to, że oni często jedzą kolację razem w restauracjach, poza tym pan konsul często gości w domu u pani Olgi. Również w tym schemacie wciągnęli dwoje pracowników firmy "Passat" - Mikołaj i Ludmiła, które również, za poleceniem pani Olgi, przekazują paszporty i dokumenty panu konsulowi Gryty.

Proszę dokonać potrzebne przedsięwzięcia dla przezwyciężenia wyżej wzmiankowanych faktów korupcji, inaczej zmuszony będę zwrócić się do pozarządowych organizacji obrony praw człowieka i będę szerzył wiadomości o znanych mi faktach w środkach masowej informacji.

Witalij K.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.