Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
14 kwietnia 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

List otwarty do Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego - do tragedii górniczych nie musi dochodzić - zarzuty dla Jerzego Wolanina - dr Janusz B. Kępka    

Warszawa,  29 września 2009 r.

                                                                                                    List otwarty

 

                                                                                        Pan

                                                                               Lech Kaczyński

                                                                               Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

 

W dniu 26 listopada 2006 r. w kopalni „Halemba” w Rudzie Śląskiej, na głębokości 1030 m , doszło do wybuchu metanu.  Zginęły 23 (dwadzieścia trzy) osoby.

Prezydent Lech Kaczyński ogłosił trzydniową żałobę narodową (od czwartku do soboty włącznie).

            I znów tragedia w polskich kopalniach. W dniu 18 (piątek) września 2009 r. w kopalni węgla kamiennego „Wujek-Śląsk” w Rudzie Śląskiej, na głębokości 1050 m ,  nastąpił wybuch metanu. Trzynastu górników zginęło, czterdziestu poparzonych. W kolejnych dniach dowiadujemy się o kolejnych zgonach poparzonych („W szpitalu w Siemianowicach zmarła wczoraj 13 ofiara wybuchu. Rafał Wcisło miał zaledwie 22 lata. Aż 75 procent powierzchni jego ciała uległo silnemu poparzeniu.”).

Obecnie liczba śmiertelnych ofiar wynosi osiemnaście osób. Trzydziestu trzech górników nadal przebywa w szpitalach. Wielu z nich w stanie bardzo ciężkim.

Pan Lech Kaczyński, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, ogłosił dwudniową żałobę narodową od 21 września godz. 600  rano.

Pomijam wyliczanie tragedii w innych polskich kopalniach, z mniejszą ilością ofiar. 

W rok po tragedii w kopalni „Halemba”, Pan Prezydent Lech Kaczyński wręczył nominację profesorską niżej wskazanej osobie: 

 

Jerzy Wolanin

Urodzony 24 lipca 1950 r.

Stopień doktora w 1984 r. w Wyższej Pożarniczo-Technicznej Szkole w Moskwie.

doktora hab. – Akademia Obrony Narodowej Warszawa-Rembertów, 1989

W latach 1986 – 1992 zastępca dyrektora ds. naukowych

Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej w Józefowie.

Od 1992r. (do 2005r.) komendant-rektor Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

                                                                     http://www.ifpan.edu.pl/W/25LAT/total.html

            Zarejestrowany w  IPN BU 00230 P. 172  Wolanin Jerzy    (WSI akta osobowe)

 

który uważany jest za pośredniego, a nawet bezpośredniego sprawcę kalectwa i śmierci wielu  polskich górników. I nie tylko górników.

Niektóre dowody powyższego.

            W Szkole Głównej Służby Pożarniczej (SGSP) byłem pomysłodawcą i kierownikiem tematu badawczo-wdrożeniowego: „Zastosowanie techniki podczerwieni w ochronie przeciwpożarowej”,

finansowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz Komitet Badań Naukowych.

Jednak, ówczesny Komendant SGSP Jerzy Wolanin skutecznie uniemożliwiał realizację tego tematu, blokując zakup niezbędnej i zaplanowanej wcześniej aparatury badawczej.

            W ramach realizacji tego tematu, w dniach 19-20 grudnia 1994 r. obserwowałem w kopalni miedzi RUDNA próby użycia kamery termograficznej AGEMA (używana przez p. Pawła Rutkowskiego, przedstawiciela f-my AGEMA) oraz kamery termowizyjnej TALISMAN, której używał delegowany z nią oficer SGSP p. Jerzy Świderski.  Ja nie dysponowałem żadnym sprzętem.

Przedstawiciel f-my AGEMA zwrócił mi uwagę na szczególny obraz termalny na ekranie kamery AGEMA. Na podstawie mojej wcześniejszej wiedzy (również z innych dziedzin nauki i techniki) wynikało, że w krótkim czasie może nastąpić zawał.

Przedstawiłem to oprowadzającemu nas Dyrektorowi Stacji Ratownictwa Górniczego w Lubinie. Zarządził ewakuację oraz dał ostrzeżenie dla aktualnie pracujących górników w odległości kilkudziesięciu metrów od miejsca przewidywanego zawału.

I rzeczywiście, w kilka godzin po naszym odejściu nastąpił zawał dokładnie w miejscach przeze mnie wcześniej wskazanych. Podobnie wskazałem kilka innych miejsc zagrożonych zawałem. Później przekazano mi, że moje przypuszczenia sprawdziły się.

            Na różne pytania Dyrektora Stacji Ratownictwa Górniczego wskazałem też, że także możliwe jest wykrywanie przysypanych górników, a także można wcześnie wykrywać zagrożenie metanowe (np. „zbiorniki metanowe” przed wydostaniem się metanu na zewnątrz).

Uzgodniliśmy, że w ramach realizowanego przeze mnie tematu badawczo‑wdrożeniowego „Zastosowanie techniki podczerwieni…”  uwzględnione także będzie ratownictwo górnicze, w ścisłej i bezpośredniej współpracy z Okręgową Stacją Ratownictwa Górniczego w Lubinie.

            Po powrocie z delegacji, przystąpiłem do pisania sprawozdania z pobytu w kopalni miedzi RUDNA. W trakcie pisania, w dniu 17.01.1995 r. otrzymałem powiadomienie od Jerzego Wolanina, Komendanta Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, że: „Szkoła nie życzy sobie wyników moich badań z kopalni miedzi RUDNA, a wykonane przeze mnie prace w tym zakresie są nieważne”. 

Mimo to, w dniu 21 stycznia 1995 r. złożyłem sprawozdanie z dnia 18 stycznia 1995 r. z wyjazdu służbowego w dniach 19-20 grudnia 1994 r. do kopalni miedzi RUDNA.

W dniu 23 stycznia 1995 r. zostałem oskarżony przez Jerzego Wolanina, że nie złożyłem takiego sprawozdania (tak!), i następnie zostałem zwolniony dyscyplinarnie… Za niezłożenie!

W efekcie tego, temat badawczo‑wdrożeniowy „Zastosowanie techniki podczerwieni…”  nie został zrealizowany, także z zakresu ratownictwa górniczego (patrz wyżej).

I w ten właśnie sposób, po raz kolejny(!), został zrealizowany przez Jerzego Wolanina dywersyjny plan uniemożliwiania realizacji pozytywnych rozwiązań w zakresie ratownictwa.

W tym ratownictwa górniczego.  I rzeczywiście, bo oto dowiadujemy się, np.:

 

Kopalnia LUBIN:  zginęło czterech górników…

                                                                                                                (Rzeczpospolita, 21.12.1998 r.)

35-letni sztygar zginął w wypadku w kopalni RUDNA należącej do KGHM Polska Miedź S.A. Trzech innych górników zostało rannych, w tym jeden ciężko.

Zmarły górnik pracował w KGHM od 1991 roku. Pozostawił żonę i dwoje dzieci.

                                                                                                              (PAP, Aktualności, 22.02.2007 r.).

Jednak, celowe i zamierzone działania powodujące rażącą nieskuteczność ratownictwa, a w efekcie kalectwo i śmierć wielu osób   =  zbrodnia z premedytacją!

W 1996 r. pan Jerzy Wolanin został mianowany generałem przez Prezydenta RP,  Pana Aleksandra Kwaśniewskiego.

Pan, Panie Prezydencie w 2007 r. mianował generała Jerzego Wolanina profesorem. Czyżby za wybitne osiągnięcia w zakresie nauk bezśladowego mordowania polskich górników !?  

I nie tylko górników.

Można i trzeba zapytać, skąd takie wsparcie Prezydentów RP dla ewidentnie zbrodniczych działań Jerzego Wolanina, nota bene  wyróżniającego się absolwenta jednego z wydziałów KGB.

 

                                                                                   dr Janusz B. Kępka

                                                    (International Scientist of the Year for 2004 and 2006, nomination by

                                                         the International Biographical Centre of Cambridge

                                                         Man of the Year – 2006,  nomination by

29.09.2009                                       the Governing Board of Editors of the American Biographical Institut)

 


Tematy  w dziale dla inteligentnych:  

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

"AFERY PRAWA" 
  Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com  redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI 
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm  - Polska
redakcja@aferyprawa.com 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.