Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
18 sierpnia 2017
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 08-10-2012

Likwidacja małych sądów tzw. "pralni wyroków" przez Ministra Jarosława Gowina to fikcja. LEX NOSTRA

W ostatnim okresie z wielkim niedowierzaniem słuchaliśmy wypowiedzi środowiska sędziowskiego i niektórych polityków o dokonanej przez Ministra Jarosława Gowina cyt.: „likwidacji sądów”.

Z jeszcze większym zdumieniem obejrzeliśmy w jednym z głównych programów informacyjnych reportaż o „zamykaniu sądów”, zakończony próbą otwarcia zamkniętych drzwi w budynku sądu. 

Otóż, o ile wiadomo, likwidowana będzie tylko niezależność ADMINISTRACYJNA 79 małych sądów rejonowych !

Cała infrastruktura tych sądów pozostaje bez zmian, więc o jakiej „likwidacji sądów” mówimy ? 

Tym bardziej nie rozumiemy, jak rozporządzenie Ministra może wpłynąć na jakość orzekania - przynajmniej z definicji - „niezawisłych” sędziów. Jaką dla sędziów sprawia różnicę z którego miasta wysyłany jest przelew z wynagrodzeniem ? Nie rozumiemy, skąd takie ostre protesty środowiska ?

 Szanowni Państwo,

 Obecnie możliwość wyłączenia stronniczego, uprzedzonego sędziego z postępowania to fikcja.

Jeżeli złożymy taki wniosek, to rozpozna go jednoosobowo inny sędzia… nie dość, że z tego samego sądu, to jeszcze z tego samego wydziału.

Tylko osoba skrajnie naiwna jest w stanie dopuścić tą ewentualność, iż „kolega wyłączy kolegę z wydziału”, bo ten jest nieobiektywny. 

Przykład ? – prosimy bardzo - Sędzia Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia Piotr Maksymowicz, o którym coraz częściej piszą media.

W dniu 23.08.2010 r. Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Warszawie Sędzia Piotr Małek stwierdził w mediach, iż sędzia Piotr Maksymowicz „powinien się sam wyłączyć od sprawy ze względu na brak obiektywizmu”.

Sędzia Piotr Maksymowicz jednak sam się nie wyłączył. Trzykrotnie nie wyłączyło go też trzech kolejnych sędziów. Uzasadnienie było jednakowe: „osoba sprawująca urząd sędziego cieszy się nieposzlakowaną opinią i nieskazitelną reputacją”, więc sędzia Piotr Maksymowicz z uwagi na to, że sprawuje urząd sędziego, też cieszy się nieposzlakowaną opinią i nieskazitelną reputacją…

Wkrótce po tych wydarzeniach, sędzia Piotr Maksymowicz został Przewodniczącym Wydziału Karnego w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Śródmieścia… 

To jest przykład z Warszawy, a teraz wyobraźcie sobie Państwo co może dziać się w sądach, w których orzeka tylko kilku sędziów ?!

 I tu jest właśnie – naszym zdaniem – przysłowiowy pies pogrzebany !

 W miejscowości, gdzie sąd liczy kilku sędziów i od ich orzeczeń zależą „okoliczne” spadki, uniewinnienia, skazania – sędziowie są już nie „tylko” sędziami, ale prawie lokalnymi wyroczniami, od których zależy los "sąsiadów" i nierzadko dorobek ich życia.

Może czas najwyższy wrócić do etosu Sędziego – Urzędnika Państwowego, którego społecznym zadaniem jest wydawać sprawiedliwe wyroki, bez wpływu na losy lokalnego środowiska, w którym funkcjonuje jego rodzina i wychowuje swoje dzieci ?!

Panie Ministrze, po raz kolejny, najwyższy szacunek !

Joanna Regent
Członek Rady Fundacji, Prawnik Fundacji LEX NOSTRA        

Maciej Lisowski
Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

 
~sdsdsfsddf
24-10-2016 / 11:38
~Jaxon
22-02-2015 / 02:30
policies available autoinsurancequotesga.com insurance provider hoi autoinsurquotespa.website could account how autoinsuranceny.club about potentially
~Honney
16-02-2015 / 21:11
being www.themaghrebcenterblog.com coverage theft www.insurhotline.com insurance credits adverse reactions mymedicationguide.com generally categorized popular thesmallbusinessinsurance.com once much www.termlifecoverquote.com differ greatly years before www.myhealthinsurancechoice.net while giving various answers www.gettopedmeds.com tablets agreement freeautocarinsurancequotes.net pay first containing accutaneaccutane.com least mins
~Dunja
24-12-2014 / 07:16
It genuinely is my inebcdirly" rel="nofollow">msnmswp.com">inebcdirly 1st time We've visited your web page. I came across a excellent deal of fascinating stuff together with your web-site. By signifies with the volume of comments on your content material materials articles, I guess I am not the only 1 particular! preserve up the superb deliver the outcomes.
~Emeka
20-12-2014 / 16:21
Jamie Beck is so totally taleetnd isn't she? I really do think she is the "it girl" of the moment. I sometimes think readers get tired of me mentioning her as well but I can never resist her work in any topic, especially fashion. Her Effiel Tower........one of the best I have seen and I am sad I missed buying my son a antique surgeon book at the booksellers along the Seine. Maybe for is graduation, we shoud take him over and he can pick out his own! I am dying to see how her careers unfolds. Much love DJ.........a few big hugs as well.
~marek777
08-02-2013 / 19:47
czas na ŚWIĘTE KROWY. … RYBA gnije od głowy … Więc pora zacząć personalnie od ulicy Wiejskiej w Warszawie. Tu jest źródło ZŁA. Następnie Aleje Ujazdowskie 11 i ulica Barska 28-30 itd. Trybunał Stanu, Sąd Najwyższy, Trybunał Konstytucyjny, Naczelny Sąd Administracyjny, URM ... Powiatowe zadupie na … D E S E R. TO ma BYĆ UCZTA - CELEBRA. Ryba gnije od głowy ... Na zadupiu ŻEROWISKO zafundowały sobie K A C Y K I. Solidarnościa zawodowa sitwy wtórują im kolesie – DZICZ. Wg staropolskiego porzekadła : „ .. każdy wuj na swój strój …” Parasola udziela dzicz magistrów prawa z Immunitetami bezkarności w NIEZAWISŁOŚCI … perfumowaniem GÓWNA zwie się TO : … niekonstytucyjna interpretacja prawa przez sędziów i prokuratorów pod bezprawnym immunitetem funkcjonariusza władzy … Na warunki koszalińskie gdy elita „Odpady” z PRL –u zajeta grabieniem i szabrem dóbr po PRL-u przegwizdała województwo koszalińskie. W ramach restrukturyzacji konspiracyjnie stworzyli REPUBLIKĘ pod zarządem żołnierza PO PS. DYZMA. Były V-ce Prezydent Miasta Koszalina, który zabłysną SUPER talentem jako SUPER Star – patrz : www.aferyprawa.eu ~ colt 45 … odkrywa TO co ukryli „poszukiwacze” z IPN – u. Wielkim sukcesem DYZMY było sprzedanie kutra stanowiącego własność : Marek Mazur – rybak. Wartości : 250tys. PLN za … 500,00PLN – patrz : Pt. „Upadłość na ekranie” Głos Koszaliński poprzedzony reportażem w TVP pod redakcja Elżbiety JAWOROWICZ. Dyzmę wspomagała procesowo GWIAZDA ZMS –u SSR Anna Jurys – Majewska. Po REWOLUCJI ?! 1989 roku !!! Ha ! Ha! Ha! PRL - owska kupa gnoju zalegająca w/w Instytucje (Brak lustracji) została przemycona w formie NIE ZASTĄPIONYCH "ODPADÓW”, by tworzyć „zręby Nowej WOLNOŚCI, NIEPODLEGŁOŚCI i DEMOKRACJI” po 20Latach od REWOLUCJI wyprzedano wszystko. Za pomocą reorganizacji np. Służby Zdrowia – dokonuje się MORD – u na Obywatelach Rzeczpospolitej Polski – zgodnie z zapowiedzią z SEJMOWEJ AMBONY – że 18 mln OBYWATELI ma być zlikwidowanych BIOLOGICZNIE. Aktualnie STER SEJMOWY J E S T w rękach GRABARZA Służby Zdrowia – Ewa Kopacz. Cmentarze zaczynają pękać w szwach !!! FŰHRER Donald TUSK wprowadził NOWY Podatek … Cmentarny … wartości : 500,00 PLN. Koszalin poszedł na pomoc Donaldino TUSK - wprowadził za pomoca PPR T. BODO & A. BYSZEWSKI - Dyrektor w UM Koszalin & dr nauk E.J. Wyszyńska – PREZES SKO wraz Marlena TUREK – V-ce PREZES SKO & Danuta RUDZIŃSKA & Bogumiła JARYCH – odatek psychiatryczny od kierowców. DOWÓD : Pa. 165/12/TB & BW vel NIEDEK. SNSA Zygmunt CHORZĘPA - PREZES WSA Szczecin – zaakceptował PODATEK potwierdziła go : Eliza SKWAREK UM Koszalin Przedmiotowy Podatek : 300,00 PLN. Niech ŻYJE POLSKA … FIKCJA … KATYŃ XXI wieku ?!
~jakel
27-10-2012 / 23:40
Rodacy ! Przekazuję ZDARZENIE jakie odbyło się dnia 29-09-2012r w Koszalinie przy ul. Piłsudskiego 97 za sprawą wypłukanej z mózgów, zasad etyczno-moralnych i logiki rozumowania ale doskonale uzbrojonej w hitlerowsko- stalinowskie zwyczaje ministerialnej HOŁOTY z Ministerstwa Sprawiedliwości al. Ujazdowskie 11 w Warszawie. Po kilkunastodniowej GŁODÓWCE Urszuli ROWIŃSKIEJ na terenie ministerialnego obiektu OFIARY NAZISTOWSKIEJ ZBRODNI koszalińskich TOGOWYCH przestępców wróciła z pisemnym zapewnieniem, że sprawa samozwańczej DECYZJI „ojca chrzestnego” PS. DYZMA – herszt „koszalińskiej PIRAMIDY” b. V-ce Prezydent m. Koszalina – Stanisław GAWŁOWSKI – patrz : www.pokrzywdzeniprzezgawlowskiego.pl zostanie w trybie pilnym ZREWIDOWANA. SUPER HIT. Jak „zrewidowano” sprawę ROWIŃSKICH. Z udziałem Marek WINNICKI – komornik + bandyci w policyjnych mundurach „wynieśli na pałach” Urszulę i Wiesława Rowińskich. Wyp… ich z mieszkania jak psy … na ulicę. C U R I O Z U M Stanisław GAWŁOWSKI żołnierz PO – poseł (sekretarzyna w Ministerstwie Ochrony Środowiska, Prezes Rady Nadzorczej Fundacji Ochrony Środowiska zarządzający – 5mld złotych pranymi przez Szwajcarię na zakodowane konta) w dniu 29-09-2012r rozliczył się z Wiesławem. Swoim partyjnym kolegą z PO. GAWŁOWSKI pretendent do fotela po Donaldino TUSK. Buduje swoje IMPERIUM wzorem miliardera KULCZYKA. Polska JEST N I E P O D L E G Ł A, D E M O K R A T Y C Z N A i WOLNA. Do 1989r Pod przykrywką „budowy komunizmu” Niepospolita kurwa i złodziej kradła i grabiła Polski Naród. Po 1989r „PROsolidarnościowe” LARWY zżerają PRL-owskiego TRUPA. Aktualnie pod przykrywką „niszczenia komunizmu” HOŁOTA okrada i grabi Obywatela w Polsce rzekomo Wolnej, Niepodległej i Demokratycznej. Ministerstwo Sprawiedliwości , Racja Stanu Postanowień Konstytucji Rzeczpospolitej Polski ?! czy pospolita KUPA GNOJU, plantacja bambusa i niewolnictwo ? pod przykrywką Orła z korona ale z gołą d … JEST Pomnik DONALDA - BASEN NARODOWY, ślizgacz MUCHA – ministra i … JEDEN Wielki P I C po polsku. NIECH żyje Polska …
~Korupcja
13-10-2012 / 05:58
Nie chcą żadnych zmian -każda tyrania nie potrzebuje zmian -podobnie zachowuje się dyktatura organów ścigania oraz pseudoprawna dziwka zwana,, prokuraturą,, lub ,,sądem,,.Nie mówiąc o ,,sutenerach ,,w policji itp.Nie powiem żle o rządzie i prezydencie -coś jak na pogrzebie -schylam głowę i milczę.
~pytaczek
08-10-2012 / 19:41
A na czym polega propozycja Lex Nostra, bo nie rozumiem?