Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 12-08-2016

Wyrok z 11 sierpnia  psychopatów Trybunału Konstytucyjnego

11 sierpnia Trybunał Konstytucyjny ogłosił tzw. wyrok podjęty w sposób niejawny dotyczący ustawy o Trybunale Konstytucyjnym z dn. 22 lipca 2016 r. Wprawdzie nie wiadomo na podstawie jakich przepisów proceduje Trybunał, albowiem zarówno w świetle ustawy z czerwca ub.r. (uchwalonej przez PO-PSL) jak i ustawy z 22 grudnia ub.r. (uchwalonej przez PIS), nie miał możliwości procedowania w trybie niejawnym (skoro zaproponowano w ustawie całkiem nowe nieznane przedtem rozwiązania do tej pory nie rozstrzygane) ani też procedowania w ogóle (ze względu na ustawowe terminy do zajmowania stanowiska przez uczestników postępowania), skład Trybunału (12 sędziów przy wyroku, 10 sędziów przy postanowieniu z 3 sierpnia) jest niezgodny zarówno z ustawą czerwcową (9 sędziów) jak i grudniową (13 sędziów). Ogłoszeniu wyroku przewodniczący prezes Andrzej Rzepliński, który przecież podlegał wyłączeniu ze sprawy, skoro już orzekł o niekonstytucyjności ustawy zanim nastąpiła jakakolwiek rozprawa. Ale przecież Trybunał Konstytucyjny nie kieruje się żadnymi przepisami, no może poza własnym mniemaniem o wyższości ponad wszelkimi prawami. 
Trybunał uznał ustawę o TK za częściowo niekonstytucyjną. Co nie podoba się TK - rozstrzyganie spraw według kolejności wpływu (no tak, nie będzie można przetrzymywać wniosek przez 902 dni jak było to w sprawie o Bankowy Tytuł Egzekucyjny), odraczanie narady o 3-6 miesięcy celem przemyślenia w razie sprzeciwu 4 sędziów (ciekawe gdzie w Konstytucji zabrania się takich rozwiązań), dopuszczenie sędziów wybranych w tej kadencji a nie dopuszczonych do orzekania przez Rzeplińskiego (zatem to TK chce decydować kto jest a nie jest wybranym, choć żaden przepis prawny nie daje mu takiego uprawnienia) no i oczywiście brak opublikowania rozstrzygnięcia z 9 marca. 
Rozstrzygnięcie TK jako nie spełniające wymogów ustawowych raczej nie zostanie opublikowane. KOD i opozycja będą mogli zatem nadal domagać się opublikowania kolejnego "wyroku" (po tym z 9 marca) i wołać o zaprzysiężenie 3 sędziów TK, Komisja Wenecka i Komisja Europejska będą nadal wyrazili zatroskanie o stan praworządności w Polsce (a nie w Turcji gdzie sędziowie, dziennikarze, urzędnicy są zatrzymywani, w najlepszym razie zwalniani), PIS będzie uznawał, że obowiązuje nowa ustawy i będzie mógł wskazywać na próbę zewnętrznej ingerencji. W telewizji usłyszymy te same spory, te same wypowiedzi polityków i publicystów. Odcinek telenoweli trwa, tyle że zwyczajnie ona nudzi, bardziej niż "Moda na Sukces".
Podsumowując:
Jedynym rozsądnym rozwiązanie jest zatem rozpędzenie Trybunał Konstytucyjny na cztery wiatry i w ten sposób zakończenie tego żałosnego spektaklu. Za ponad 30 mln zł rocznie można kupić sobie znacznie lepszą telenowelę i znacznie lepsze filmy.

Trybunał Konstytucyjny orzekł o niezgodności konstytucji z konstytucją

Uzasadnienie patologii paranoicznej sędziów TK

Ostatnie rozstrzygnięcie Trybunału Konstytucyjnego nadaje się tylko do satyrycznego dowcipu. Dlaczego? Otóż wydając rozstrzygnięcie ws. zgodności ustawy o Trybunale Konstytucyjnym z dnia 22 lipca 2016, Trybunał orzekł zarówno o niezgodności konstytucji z Konstytucją jak iż ogłoszenie jego własnych rozstrzygnięć wydanych po 9 marca jest niezgodne z konstytucją. Nie wierzycie, to przeczytajcie: 
Przepisy konstytucji są niezgodne z konstytucją 
Art.80 ust. 4 ustawy o TK: Prezes Trybunału kieruje wniosek o ogłoszenie wyroków i postanowień, o których mowa w art. 71 ust. 2 pkt 1–3, do Prezesa Rady Ministrów. Ogłoszenie odbywa się na zasadach i w trybie wskazanych w Konstytucji i ustawie z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 296). 
Rozstrzygnięcie TK: Art. 80 ust. 4 ustawy powołanej w punkcie 1 jest niezgodny z art. 190 ust. 2 Konstytucji. 
Art.190 ust.2 Konstytucji: Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawach wymienionych w art. 188 podlegają niezwłocznemu ogłoszeniu w organie urzędowym, w którym akt normatywny był ogłoszony
Innymi słowy z treści wyroku TK wynika, że ogłoszenie wyroków "na zasadach i w trybie wskazanych w konstytucji..." jest niezgodne z konstytucją (czyli że art.190 ust.2 konstytucji jest sprzeczny z samym sobą) 
Trybunał sprzeciwia się ogłoszeniu własnych rozstrzygnięć wydanych po 9 marca br.  
Art.89 ustawy o TK: W terminie 30 dni od dnia wejścia w życie ustawy ogłasza się rozstrzygnięcia Trybunału wydane przed dniem 20 lipca 2016 r. z naruszeniem przepisów ustawy z dnia 25 czerwca 2015 r. o Trybunale Konstytucyjnym, z wyjątkiem rozstrzygnięć dotyczących aktów normatywnych, które utraciły moc obowiązującą 
Rozstrzygnięcie TK: Art. 89 ustawy powołanej w punkcie 1 jest niezgodny z art. 10, art. 173, art. 190 ust. 2 Konstytucji. 
Innymi słowy Trybunał uznał że ogłoszenie w Dzienniku Ustaw rozstrzygnięć wydanych przez TK po 9 marca (co przewiduje art. 89 ustawy o TK) jest niezgodne z zapisem konstytucyjnym dot. ogłoszenia w organie urzędowym orzeczeń TK. 
Stało się tak, dlatego że sędziowie TK dokonując rozstrzygnięcia uznali cały artykuł za niezgodny z konstytucją, podczas gdy autorzy wniosków odnosili się tylko do zdania pierwszego art.80 ust.4 (a nie do całego artykułu). Z kolei w zakresie art.89 ustawy, Trybunał w swej zapalczywości nie zauważył, iż kwestionuje ogłoszenie własnych rozstrzygnięć.
 
Oczywiście w uzasadnieniu rozstrzygnięcia Trybunał będzie wskazywał na sposób interpretowania sentencji, ale zasady logiki są nieubłagane

dr Daniel Alain Korona

Więcej:

Ogólnopolski protest przeciwko psychopacie TK Andrzejowi Rzeplińskiemu

gazetawarszawska.com-szef-klubu-pis-naleza-sie-slowa-potepienia-dla-politycznych-dzialan-sedziow

wpolityce.pl/polityka/ 304139-kijowski-wrocil-z- wakacji-i-urzadzil-kolejny- sabat-komitetu-obrony- demokracji?strona=2

wiadomosci.wp.pl/gid, 18462456,gpage,3,img,18462497, kat,1342,title,Pikieta-KOD-u- przed-siedziba-Trybunalu- Konstytucyjnego,galeria.html

www.rp.pl/Komitet- Obrony-Demokracji/160819808- KOD-manifestowal-poparcie-dla- Trybunalu-Konstytucyjnego.html

telewizjarepublika.pl/ kod-manifestowal-poparcie-dla- trybunalu-konstytucyjnego- quotto-co-beata-publikujquot, 36648.html

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~mars
21-08-2016 / 23:57
Najwyrazniej mamy do czynienia z agentura obcych wplywow w Polsce i bez przeprowadzenia DEKOMUNIZACJI i DERATYZACJI urzedow panstwowych w Polsce istnieja "marne-szanse" na przywrocenie normalnosci w Polsce. O tym jak dziala zydowska mafia miedzynarodowa w Polsce mowi ekonomista prof.W.Kiezun ( https://www.youtube.com/watch?v=Me3GBDUDSGk ) oraz historyk L.Zebrowski ( https://www.youtube.com/watch?v=8uEj8QD64Ks ).
~waldizestuttgartu
14-08-2016 / 13:35
tylko likwidacja tego bandyckiego zlodziejskiego i prymitywnego systemu,wysle list z moim glosem poparcja dla rzadu Pani Premier